Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

Някой пазарувал ли е през Оподо скоро?

Пробвах сигурно 22 пъти, с 3 различни карти и всеки път ми изписва това:

image.png.1c234cbb58957e508602c05b856d6497.png

 

Има ли някаква врътка, която пропускам?

Връзка към коментар

Фокуса на тази тема отдавна се е изместил в погрешна посока , все пак много ще се радвам да видя някакви интересни предложения за екзотични шантави маршрути из  света/Европа или за готини майлидж ранове ( mileage run ).
Накратко, това са маршрути с доста прекачвания , при които стойността на милите , които се акумулират надхвърлят платената цена за билета. 
 

https://www.wheretocredit.com/calculator

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 22 часа, stanislavpp каза:

Фокуса на тази тема отдавна се е изместил в погрешна посока , все пак много ще се радвам да видя някакви интересни предложения за екзотични шантави маршрути из  света/Европа или за готини майлидж ранове ( mileage run ).
Накратко, това са маршрути с доста прекачвания , при които стойността на милите , които се акумулират надхвърлят платената цена за билета. 
 

https://www.wheretocredit.com/calculator

Страшно много ми се иска да направя такъв майлидж рън, но така и не успявам да намеря нищо успешно. Така им завиждам на американците с хилядите им кредитни карти, които само да ги вземеш ти дават стартово мили колкото за 1 двупосочен билет в първа класа, даже не и бизнес...а ние тук се радваме на уизз точки... та надеждата ми е за някакво такова попадение, от което да събера били за поне едно пътуване в бизнес класа....

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

През ноември има петък по обед София-Неапол у връщане в събота следобед за по 7-8евро в посока, с търсачките по 1-2 евро макс.

 

Аз си смених едни прецакани полети до Болоня за тези, да не съм капо.

 

Днес най-голямо намаление дават за еднопосочен за трима души.

 

434664096__2021-10-16_122656.png.f907f0691dcf5924ca5a3c87109c6ba2.png

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Jorro каза:

Страшно много ми се иска да направя такъв майлидж рън, но така и не успявам да намеря нищо успешно. Така им завиждам на американците с хилядите им кредитни карти, които само да ги вземеш ти дават стартово мили колкото за 1 двупосочен билет в първа класа, даже не и бизнес...а ние тук се радваме на уизз точки... та надеждата ми е за някакво такова попадение, от което да събера били за поне едно пътуване в бизнес класа....

А пък тук се появи дебитна карта, която дава мили, макар и малко... И в мен се зароди пъкления план да си плащам баланса на кредитната карта (която по принцип си дава мили) с точно тази дебитна карта. Получих картата и другата седмица ще пробвам дали работи схемата.

Преди години работеше с дебитна карта на Banco do Brasil, но те отдавна затвориха кранчето.

Сори за офтопика, но от определена гледна точка си е шантав маршрут...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

За да не хваща паяжини темата - една идейка за седмица на Канарите с неаполитанска пица за гарнитура, в края на ноември.

19.11, петък на обед летим за Неапол 
вечеряме хубава пица, преспиваме и 
20.11, събота сутринта летим за Лансароте
имаме на разположение една седмица
27.11, събота сутринта летим обратно за Неапол
имаме на разположеине два дни за Неапол и 
29.11, понеделник сутринта се прибираме обратно към София

Всички полети са с Ryan , билетите взимаме през opodo.co.uk по известната схема с  prime
Четирите полета излизат на приличната цена от £7  :grin:

image.png.ae7d9943d7fe66982c0fe1c057dc9ca3.png

image.png.bc62c1d7db1cddc76e868cce45f60802.png

 



А ако някой предпочита,  вместо Лансароте, може да е Тенерифе , за още  £5


image.png.275717f3ca6757b2c224823c4cceca3f.pngimage.png.ab1e99eb425e2fa509f7d2671314091b.png

 

 

image.png.81ba38aa3335e16c170c962d2e590ab6.png

 

  • Харесвам 19
  • Шок 1
  • Благодаря 2
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 7 минути , Фил каза:


27.11, събота сутринта летим обратно за Неапол
имаме на разположеине два дни за Неапол и ...

... се включвате в магеланската инвазия в Неапол на 26-28 ноември със Знамето 😄 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Една седмица на Кабо Верде началото на февруари,  през Париж. 

03-12.02.2011 SOF-BVA-SOF  с Wizz 60€
04 -11.02.2011 ORY-BVC-ORY  с Transavia  (билетите през Jetcost.at>Lastminute с Diners , или през Jetcost.com.au >MyTrip с Visa ) 133€

image.png.e9f89a2dfcb49324c13452407d0d9546.png

 

 

image.png.960f9afce21d7940cb029d9c68a6c57b.png

Общо 193€  (само ръчен багаж)

 

image.png.246389f72754c9c0e1b19ebcfdba5f31.png




 

  • Харесвам 16
  • Шок 1
  • Браво 7
Връзка към коментар

Интересна оферта, благодаря @Фил. Точно снощи с моите другарки си говорихме, че искаме да отидем някъде на топло /например по Карибите/ февруари-март. Кабо Верде са близо до Карибите 🙂 , офертата ти идва точно навреме 🙂 Като гледам и времето е подходящо тогава. Е, не е супер жега, но все пак става за плаж, мисля... Нощувките са добре като цена, гледам на този остров, на който каца самолетът. Дано да има възможности и за някакви турове до други острови наоколо. Ще проуча 🙂 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Фил каза:

Една седмица на Кабо Верде началото на февруари,  през Париж. 

03-12.02.2011 SOF-BVA-SOF  с Wizz 60€
04 -11.02.2011 ORY-BVC-ORY  с Transavia  (билетите през Jetcost.at>Lastminute с Diners , или през Jetcost.com.au >MyTrip с Visa ) 133€

image.png.e9f89a2dfcb49324c13452407d0d9546.png

 

 

image.png.960f9afce21d7940cb029d9c68a6c57b.png

Общо 193€  (само ръчен багаж)

 

image.png.246389f72754c9c0e1b19ebcfdba5f31.png




 

Всичко добре! 🤣

Но ако може дай нещо напред във времето... 🤭

За стари дати-всеки може! 😉

Шегувам се, естествено! 🤐

Поздравления за усилията! 🤩

Screenshot_20211106_213603.jpg

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, crazyhorse каза:

Но ако може дай нещо напред във времето... 🤭

За стари дати-всеки може! 😉

Ха-ха :biggrin:, за без пари - толкова. Някой ако почерпи нещо, например ромче, може да има и нещо напред във времето! :grin:

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Джеймисън, Гинес , скоч и малко гулаш за десерт в началото на декември. :grin:

02.12.2021 SOF-DUB  отлитаме за Ирландия
image.png.17c0f02fbd83b2a4f27bc82af758e286.png

имаме 2 дни в Дъблин да меткаме да обиколим пъбовете и да меткаме бирки и уиски 

 

 

04.12.2021 DUB-GLA  продължаваме към Шотландия 
image.png.6e3343bea7e73c81f85675f0a755a264.png 
след като сме дегустирали ирландското уиски e добре веднага  да напрвим сравнение със шотландското 
имаме един  ден в Глазгоу

 


05.12.2021 вечерта взимаме фликсбуса в посока Единбург 
image.png.b63c706aa6c42bfe7ee49a9adc9d1fd1.png

 

Имаме  два пълни дни за Единбург 

08.12.2021 ЕDI-BUD отлитаме при маджарите 

  image.png.cd5ed91b9d27b4a9d3f858693ef94dd8.png

 

Имаме ден и половина за Будапеща - да хапнем гулаш и да го полеем с бутилка Егри Бикавер 

 

09.12.2021 BUD-SOF  време е да се прибираме към Софето 
image.png.75faba2935b5e43ca890c3f58c8181f3.png

 

Цена на билетите за четирите полета общо  £7.27 (пазаруваме през opodo.co.uk с prime) и един билет за автобус за €1.99

 

image.png.4fcb731039b804f9b191a819c3f4a4b1.png

  • Харесвам 22
  • Шок 1
  • Благодаря 2
  • Браво 6
Връзка към коментар

Замислям поредното Бергамо, еднодневно 🙂 Ден - понеделник, с Раян 🙂 Не успявам, обаче, да се закача в Opodo prime. Опитвам и с друг мейл, опитвам и с картата на детето, не става и не става. В краен случай ще ги взема с мейла и картата на приятелка. Ако имате други предложения - моля, споделете 🙂 

Схемата е следната - 07:00 - 08:05 ч. полет София - Бергамо. На изхода от летището, в дясно се купува целодневна карта за градската мрежа - 5 евро. Автобус № 1 спира точно пред изхода на летището, с него за около 10 минути се стига до Funicolare Città Alta и се качваме в Стария град. Първата и най-важната задача за деня е да се яде пица, в магеланската пицария, разбира се 🙂 Il Fornaio се казва. Следва разходка в Стария град и се качваме на второто ниво в Стария град - до S. Vigilio. Там правим панорамна снимка, подходяща за магелански календар 🙂 и ако още сме гладни хапваме в ресторанта със звездите Мишлен Ristorante Pizzeria San Vigilio. Връщаме се в Стария град за кафе или слизаме в Новия град. С автобус № 1 отиваме на летището. Внимавайте да се качите на автобус № 1, на който пише AEROPORTO! Ако имаме време може да скокнем и до мола срещу летището. Прибираме се с полет на Ryanair в 19:20 ч. и към 23:00 сме си в къщи. Трябва ни сертификат!!! 

 

87.jpg

 

66-2-2.jpg

 

92.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

@Eva eva,  къде видя да има мишелини  Ristorante Pizzeria San Vigilio? Хареса ми, но никъде не пише нищо за звезди, може би да е имал някога?

 

В същото време, като филтрирах само италиански мнения за последните 10  има 3 мнения с една точка и едно с две, което проценто е много зле.

Връзка към коментар
преди 27 минути , Eva eva каза:

Замислям поредното Бергамо, еднодневно

Добре сте го измислили. 🙂

Само имай предвид, че в пикови часове пътуването между центъра и летището може да отнеме поне 30-40 Мин.Това ви касае за връщането, евентуално.

Понеже времето, с което разполагате е доста, ако случайно Бергамо ви доскучае 🙂

 може да отидете с влак до Lecco - симпатично градче на езерото Комо. Пътуването отнема 40 Мин в посока. Правили сме го в един ден с Бергамо.

Още един вариант - с трамвай до Албино (картата за 5 евро го покрива, пътува около 30мин) и от там с фуникуляр до курорта Селвино. Зависи от метеорологичната прогноза, разбира се. Над спирката на трамвая тръгва автобус (55, ако не се лъжа), който ходи до фуникуляра, може и с такси, иначе пеша се ходи към 40 мин по баир. 🙂

 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , Eva eva каза:

 На изхода от летището, в дясно се купува целодневна карта за градската мрежа - 5 евро. 

87.jpg

 

66-2-2.jpg

 

92.jpg

Вече се купуват от автомати на спирката или в автобуса.  

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 8 минути , Alexander каза:

@Eva eva,  къде видя да има мишелини  Ristorante Pizzeria San Vigilio? Хареса ми, но никъде не пише нищо за звезди, може би да е имал някога?

Правилно, благодаря за бележката! Със звездата е този срещу него Baretto di San Vigilio. В Трипа е със звезда и на вратата в ресторанта беше посочено, че има звезда https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187830-d2174103-Reviews-Baretto_di_San_Vigilio-Bergamo_Province_of_Bergamo_Lombardy.html. В сайта на Michelin, обаче, не ми го дава със звезда. Дали не важи определено време тази звезда или .... не знам 🙂 

Сега се зачетох в сайта на Michelin, цели 8 ресторанта са със звезди в това градче 🙂 Не се шегуват.

https://guide.michelin.com/en/it/lombardia/bergamo/restaurants?showMap=true

Връзка към коментар

Не знам дали е за шантавите маршрути но покрай разговора за Бергамо се сетих да пиша, че догодина покрай нашите майски празници Уиз имат Малпенса - Маракеш и обратно за по 9.99 евро посоката. Та като се комбинира с Бергамо може и да стане шантаво. 😄

 

П.П в момента този полет го летят, но все пак ги познаваме и до тогава вече може и да го няма.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 1 час, Eva eva каза:

Замислям поредното Бергамо, еднодневно 🙂 Ден - понеделник, с Раян 🙂 Не успявам, обаче, да се закача в Opodo prime. Опитвам и с друг мейл, опитвам и с картата на детето, не става и не става. В краен случай ще ги взема с мейла и картата на приятелка. Ако имате други предложения - моля, споделете 🙂 

А за коя дата се търсят полетите?

Връзка към коментар
преди 6 минути , yordanov каза:

Не знам дали е за шантавите маршрути но покрай разговора за Бергамо се сетих да пиша, че догодина покрай нашите майски празници Уиз имат Малпенса - Маракеш и обратно за по 9.99 евро посоката. Та като се комбинира с Бергамо може и да стане шантаво. 😄

 

П.П в момента този полет го летят, но все пак ги познаваме и до тогава вече може и да го няма.

За Маракеш от София има доста добра комбинация от полети през Бергамо на отиване в четвъртъците, а на връщане - в неделите. И цените са доста добри. Ако се мине през оподо - даже стават символични.

 

image.png.9d3fd825913e8b0de522dba0fe5b1847.png

 

image.png.a8548d517432129cb893c64aa3975fc5.png

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 1 минута , Мирослав Василев каза:

А за коя дата се търсят полетите?

Важното е да е понеделник, за 06.12 ми даде най-ниска цена през Opodo.co.uk - £1.72 двупосочно.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , yordanov каза:

Не знам дали е за шантавите маршрути но покрай разговора за Бергамо се сетих да пиша, че догодина покрай нашите майски празници Уиз имат Малпенса - Маракеш и обратно за по 9.99 евро посоката. Та като се комбинира с Бергамо може и да стане шантаво. 😄

 

П.П в момента този полет го летят, но все пак ги познаваме и до тогава вече може и да го няма.

20 EUR е трансфера до Малпенса и връзка в един ден е рискова, но идеята е добра и си струва да се следи. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.