Прескочи до съдържание

Магеланци на разходка из Средна Азия


Happy_Traveler

Препоръчани мнения

Може с такси, може и с рейс. Че даже и с влак, но е бавно. С рейс е най-добре, защото не ти се налага да сменяш транспорт на границата, а и е по-евтино от таксито - 40 000 уз.сома в посока. Тази граница определено е НАЙ-УЖАСНАТА, която съм минавала някога. Блъскат се, бутат се, а най-гадно е, че трябва да катериш стълби с багажа си. Пътят е 1,30, ама на границата се чака и се минава 2 часа поне, така че ако билетът ти от Ташкент до Истанбул/България не е особено по-скъп от този от Шимкент - то не си го причинявай. В Шимкент няма нищо интересно за разглеждане, някой парк или мол. По-добре продължи към Алмати или директно Бишкек, ако правиш обиколка на региона. Въобще южен Казахстан според мен не си заслужава, ако ще ходиш в Киргизстан - и планините им не са така интересни, разстоянията - големи и никакви интересни забележителности.

 А видяхте ли, че местният "султан" Нурсултан смени името на столицата Астана със собственото си, аш-колсун 😂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Тогава разбираемо. Но не оставай за 1 вечер, а направо мини границата и лети. Той полетът май е само сутрешен/нощен обаче. Билет за рейса можеш да си вземеш ден по-рано в Ташкент (не в последния момент) или да спазариш такси. То там почти всяка втора кола е такси.

 За влака не мога да ти кажа как е, пак слизаш според мене...

Редактирано от Happy_Traveler
Връзка към мнение
преди 3 минути , Happy_Traveler каза:

Тогава разбираемо. Но не оставай за 1 вечер, а направо мини границата и лети. Той полетът май е само сутрешен/нощен обаче. Билет за рейса можеш да си вземеш ден по-рано в Ташкент (не в последния момент) или да спазариш такси. То там почти всяка втора кола е такси.

 За влака не мога да ти кажа как е, пак слизаш според мене...

Не, полета за Истанбул ми е в 18,30. така, че никакво оставане в Шикмент... Направо летене...

 

Връзка към мнение

Идеално е, значи виж най-ранния рейс - при мене бяха в 9.00, 12.00, 15.00.... Този в 9.00 ще ти свърши работа, към 13.00-14.00 ще си там. В рейса обменяха и пари. Таксито от Шимкент до летището е грубо 1000 тенге, на летището има малък избор за храна, така че ако ви остане време - по-добре хапнете в Шимкент и към самолета. Полетът е дълъг - 5-6 часа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

https://tickets.kz/promo/scat?refid=549&utm_medium=email&utm_source=UniSender&utm_campaign=209112577  

Мисля, че е релевантно за тук, но ако преценят, нека модераторите да го преместят.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...
На 19.09.2018 г. в 15:01, Гост каза:

@Happy_Traveler, ти сериозно ми вкара муха в главата 🙂 Много, много красиво... И вместо да работя, зяпах Средна Азия и опциите за Памирската магистрала, и коли под наем 😞 

Аз не мога да се ангажирам с обещания за момента, както и ако хукнете за един месец и съм аут веднага. Но ако обхванете периода 13-28 април, може сериозно да се замисля (subject to financing :grin:)

Преглеждам наново тази темичка - толкова ми е хубаво да видя как сме започнали да обсъждаме някоя държава или регион и после повечето сме отишли. И то сравнително "веднага" - в първия подходящ сезон! Връщам се назад и чета и коментарите ни и виждам как при всеки са се избистрили различни идеи и маршрути, аз като я започнах тази тема въобще не си мислех, че ще отида толкова скоро в Узбекистан. И @ruwenzogy беше в Средна Азия, а тук е писал само да надзърне... Колко е хубаво, че имаме този форум - защото като говориш за нещо и го мислиш - то наистина се сбъдва!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.