Прескочи до съдържание

Магеланци на разходка из Средна Азия


Happy_Traveler

Препоръчани мнения

На 3.10.2018 г. в 9:58, Tim каза:
На 1.10.2018 г. в 14:53, Tim каза:
На 27.09.2018 г. в 23:15, Happy_Traveler каза:

За визата какво трябва да се пита: 

и другите въпроси....

Пуснах ги днес на колегата в Истанбул

Следобед ще звъни в посолството на Туркмения в Истанбул.

Прочети още  

Само да информирам...

Колегата е звънял два пъти в посолството, но и двата пъти не е случил на служител, който може да му помогне.

Посъветвали го да си зададе въпросите писмено.

Дойде и дългоочакваният отговор от посолството 😞

"Туркменистан
Не дава визаа от турция за бългърските граждани
Информират че трябва да се взема визата от русияа
И съштито казва озбекистан"

  • Шок 2
Връзка към мнение

Мерси много за инфото! 

 Съмнителен ми е този отговор. Как всички тур агенции подават там и си взимат Lol  и после си я получават на границата...Ама, щом така са казали... Да са живи и здрави, аз ако имам път към Истанбул - ще ги проверя на място. 🙂

Връзка към мнение
преди 1 час, Happy_Traveler каза:

Как всички тур агенции подават там

Трябва винаги да се прави разлика между услуга, предлагана на физически лица и услуга, предлагана на юридически лица.

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Едно пътуване до Таджикистан би било непълно и почти безсмислено, ако не се отделят няколко дни поне за Фанские гори. То всъщност Фаните и Памирската магистрала са най-интересните и впечатляващи места в Таджикистан, ако не броим Памирските гиганти...

 

 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Изглежда ми крайно странно това за Русия, въпреки че и аз имах подобна информация. Другата година искам да отида натам и тази пречка ще ми смаже плановете. Нито имам две седмици да се разхождам из Иран, където вече съм бил, а още по-абсурдно е да ходя до Русия за визата. Трябва да има начин това да се направи през Турция. Аз ще минавам през Истанбул и Анкара след седмица и ще отида на място да разбера за какво става въпрос.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 12.10.2018 г. в 19:33, milenski777 каза:

Изглежда ми крайно странно това за Русия, 

Няма нищо странно, с оглед на факта, че Туркменистан е уникална симбиоза между номадство и държавност!  Вижте ДВЕТЕ  видеа от този линк https://tvrain.ru/teleshow/videooftheday/prezident_turkmenistana_prodemonstriroval-474394/?utm_term=474394&utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=instant&utm_content=tvrain-main&fbclid=IwAR0O9Xwb4Q4yaZLRqN7d4fISq2cqsucW5aRbW2gCxbxMubLfMLZiRnIh2dI

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение
На 18.09.2018 г. в 0:26, Happy_Traveler каза:

Влизането в Киргизстан и Таджикистан също вече не е проблем, а Казахстан от много време ни е лесно достъпен. 

 

Сега видях, че има полети на що годе прилични цени от Истанбул (Ататюрк) до Актау и Шимкент в Казахстан на авиокомпания Атлас Глобал (https://atlasglb.com/)  Шимкент е близо до Ташкент, разстоянието е същото като Алматы-Бишкек.   Цените Истанбул-Шимкент са от 135 долара на посока 

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 12.10.2018 г. в 19:33, milenski777 каза:

Аз ще минавам през Истанбул и Анкара след седмица и ще отида на място да разбера за какво става въпрос.

Само да припомня, а и да повдигна отново темата...

 

Има ли някакъв резултат?

Предварително благодаря

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Днес гледах интересно филмче за езерото Марқакөл в Қазақстан. Утре (6 дек.) ще го повтарят по TV999 (12.25 ч) и ще има филмче за езерото Ысык-Көл в Кыргызстан (18.25). Жалко, че в интернет не се качват никъде после

 

image.png.3ca75e6719bf149d48e81b02c0f7ab5f.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А в момента дават филмче за езерото Каракул в Таджикистан. На 4000 м. надморска височина. В градчето край езерото живеят около 30 хиляди души, пътищата нямат асфалт, хората живеят в бедност.  В този регион в Памир по пътя към Афганистан са се водили боеве между съветските войски и афганските муджахидини. Още стоят табелките край пътя от съветско време...

 

p.s. Довечера ще има филмче за езерото Убсу Нур в Монголия

 

47580586_224848101743031_1912332161319436288_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent.fsof2-1.fna&oh=8d7a134a0e4b81f2ca17417f7bae17ab&oe=5CA073DD

48357717_514695599014682_6260757682597134336_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fsof2-1.fna&oh=7efcd4ecca7a43c0faaf621722441de3&oe=5CA43B01

47681144_330053317836052_1419313324973096960_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent.fsof2-1.fna&oh=7767ba81509383a346cf34543d86021f&oe=5C6ACFCF

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Казахстан и Узбекистан с обща Silk visa  от февруари 2019  (като има идея и тя да важи за Киргизстан, Таджикистан и Азербайджан и др.)

http://www.trt.net.tr/bulgarian/riegionalni/2018/12/21/kazakhstan-i-uzbiekistan-sie-ghotviat-da-pusnat-obshcha-silk-visa-1111203

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ако на някой магеланец в плановете му за догодина включва посещение на Туркменистан и може да се справи с визовия проблем. Промоция която не е за подминаване. За повече инфо цък.

20181229_060524.jpg

20181229_060336.jpg

Редактирано от BlackArt77
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Йосиф Милчов каза:

Ако на някой магеланец в плановете му за догодина включва посещение на Туркменистан и може да се справи с визовия проблем. Промоция която не е за подминаване. За повече инфо цък.

20181229_060524.jpg

20181229_060336.jpg

200 евро май не е чак толкова ТОП. Все пак и до Варшава трябва да се стигне. Мисля, че вариантите през Истанбул са по-добри.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Happy_Traveler каза:

200 евро май не е чак толкова ТОП. Все пак и до Варшава трябва да се стигне. Мисля, че вариантите през Истанбул са по-добри.

И аз така мисля за тая промоция. Иначе има и от Москва много тънки. А до Москва господата от Пегасъс даже и от България летят за никакви пари 🙂

Редактирано от Eager_Traveler_Paul
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 29.12.2018 г. в 6:06, Йосиф Милчов каза:

Промоция която не е за подминаване

 

преди 17 часа, Happy_Traveler каза:

Мисля, че вариантите през Истанбул са по-добри.

 

Преди 1 час, Eager_Traveler_Paul каза:

Иначе има и от Москва много тънки.

Какво значение имат тези промоции и цени при положение, че туркменската виза е химера за европееца? След Северна Корея, Туркменистан е втората най-затворена държава за чужденци.... Впрочем, все повече си мисля дали не са си разменили местата със Северна Корея.

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, epetkov каза:

 

 

Какво значение имат тези промоции и цени при положение, че туркменската виза е химера за европееца? След Северна Корея, Туркменистан е втората най-затворена държава за чужденци.... Впрочем, все повече си мисля дали не са си разменили местата със Северна Корея.

Ако си вземеш тур с агенция - нямаш проблеми с визата. Някой може така да реши. 

Връзка към мнение
преди 54 минути , Happy_Traveler каза:

Някой може така да реши. 

Ами не може така да реши! Няма тур агенция в България, която да се ангажира с изготвянето на туркменска виза.

Връзка към мнение
преди 50 минути , epetkov каза:

Ами не може така да реши! Няма тур агенция в България, която да се ангажира с изготвянето на туркменска виза.

Тези дни гледах програма на агенция, която прави пътувания в Туркменистан и съдейства за изваждането на виза - т.е. издаването на поканата предварително и получаването на визата  при пристигането на летището.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Mary каза:

която прави пътувания в Туркменистан и съдейства за изваждането на виза 

Значи пазарът се развива. Опасявам се единствено, че цената на такава услуга никак няма да е магеланска. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, epetkov каза:

Значи пазарът се развива. Опасявам се единствено, че цената на такава услуга никак няма да е магеланска. 

Опасенията ти са напълно основателни. :smile:

 

Връзка към мнение

Е, то има и небългарски, магеланците не ползват само български, а туркменските оператори ти пращат покана и с нея ти дават визата на границата.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, Happy_Traveler каза:

а туркменските оператори ти пращат покана и с нея ти дават визата на границата.

Когато първо ти пратят цената на поканата, не съм убеден, че ще се стигне до самата покана. Но всеки сам си решава. Нека да си пожелаем, въпреки всичко, някой български магеланец да посети Туркменистан през 2019 година!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен миналата година ми поискаха за уреждане на визата и 4дневен тур 1500$-Туркменистанска фирма(това без таксата за самата виза и без самолетни билети).Малко нещо се надценяват-аз им казах в отговор,че  за 3k изкарвам за по месец,че и отгоре навсякъде по света.

 

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.