Прескочи до съдържание

Говорим си за Северен Пакистан - Karakoram Highway


Гост

Препоръчани мнения

Значи... Аз отдавна съм полудяла за там, но напоследък - по неведоми причини - съвсем. Говоря за Северен Пакистан - и по специално за Karakoram Highway и Hunza valley, с преминаване задължително през Babusar Pass - което означава лятото, най-късно септември (октомври - май е затворен),

 

780023069_hqdefault-2.jpg.f3659e7c5271f955b64da45723bc1a3e.jpg

 

Естествено - и Nangaparbat View Point със 3Mountain Range Points

 

fcf2733d698479da40518915e4b0aace89ce8c32b8c05bda732d6b131d7d158c.jpg.c78d8b73b0e428f12283e29937349bc6.jpg

 

1194817-image-1475784705-860-640x480.JPG.dcf72775ac37016ea783067028f4ce9a.JPG

 

самата Karakoram Highway - gateway between Pakistan an China

 

road-lead-kunjerab-pass.jpg.ad0305f5f82b630dc98430dffe303b5b.jpg

 

KKH-in-Gojal-640x384.jpg.1e55103513f7eed9c60b049871b18ea8.jpg
 

Сега... Иска ми се да преживея откачения Gilgit-Skardu Road. За последния попаднах на информация, че определена отсечка е в ремонт до 2020, така че ако знаете повече, ще е чудесно. Е, ако не стане, здраве да е, но искам... 

 

539478291_maxresdefault(1).jpg.b22ce60950b1f4aac8838adaca141fc6.jpg

 

 

1191542185_440px-Gilgit-Skardu_Road(1).JPG.10a446d8f581c1f2b5238f646a6e9a4c.JPG

 

В общи линии, единият вариант - по-семплият е: Islamabad - Babusar Pass - Khunjerab Pass and Attahabad Lake - Altit and Baltit Fort - Naran or Besham Valley и обратно в Исламабад. 

 

Другият: Islamabad - Skardu - предлага се и да се иде със самолет, но полетът се влияе от времето, и оттам в посока Hunza Valley. 

 

Karakoram_05.jpg.475415db839d9f84ce8a53a3219e94e8.jpg

 

Ако си завлека дупето до там, сигурно ще ида и до Lahore и церемонията на границата с Индия - общо за два дни, но това е като анекс.

 

В общи линии, Горното пътуване се предлага с различни турове, като продължителността е от 5 до 10 дни, както и целите са от 420 долара при двама човека - мега добра цена за мен, включва транспорт и хотели (без Скарду) до... фантазията не знае граници 🙂 

 

https://www.rehmantravel.com/tours/pakistan/gilgit-baltistan/winter/hunza-valley 

 

https://pakistantourntravel.com/summertours2018/hunza-family-tour/#1479891134548-e3a9fd99-6f4a357c-8273dd3d-e569

 

Това са непроверени агенции, само за референция за маршрутите.

 

Друга опция е да се наеме кола - оказа се съвсем реално, и да се обикаля на воля, но ми звучи леко екстремно. Това при повече от един човек, разбира се. 

 

И така, прочували ли сте? 

Имате ли надеждни и проверени източници?

Интересувате ли се? 

🙂 

Мисля си за едни 10 дни общо, в края на август, началото на септември... 

 

 

 

 

 

 

Връзка към мнение
преди 40 минути , Гост каза:

Значи... Аз отдавна съм полудяла за там, но напоследък - по неведоми причини - съвсем. Говоря за Северен Пакистан - и по специално за Karakoram Highway и Hunza valley, с преминаване задължително през Babusar Pass - което означава лятото, най-късно септември (октомври - май е затворен),

 

780023069_hqdefault-2.jpg.f3659e7c5271f955b64da45723bc1a3e.jpg

 

Естествено - и Nangaparbat View Point със 3Mountain Range Points

 

fcf2733d698479da40518915e4b0aace89ce8c32b8c05bda732d6b131d7d158c.jpg.c78d8b73b0e428f12283e29937349bc6.jpg

 

1194817-image-1475784705-860-640x480.JPG.dcf72775ac37016ea783067028f4ce9a.JPG

 

самата Karakoram Highway - gateway between Pakistan an China

 

road-lead-kunjerab-pass.jpg.ad0305f5f82b630dc98430dffe303b5b.jpg

 

KKH-in-Gojal-640x384.jpg.1e55103513f7eed9c60b049871b18ea8.jpg
 

Сега... Иска ми се да преживея откачения Gilgit-Skardu Road. За последния попаднах на информация, че определена отсечка е в ремонт до 2020, така че ако знаете повече, ще е чудесно. Е, ако не стане, здраве да е, но искам... 

 

539478291_maxresdefault(1).jpg.b22ce60950b1f4aac8838adaca141fc6.jpg

 

 

1191542185_440px-Gilgit-Skardu_Road(1).JPG.10a446d8f581c1f2b5238f646a6e9a4c.JPG

 

В общи линии, единият вариант - по-семплият е: Islamabad - Babusar Pass - Khunjerab Pass and Attahabad Lake - Altit and Baltit Fort - Naran or Besham Valley и обратно в Исламабад. 

 

Другият: Islamabad - Skardu - предлага се и да се иде със самолет, но полетът се влияе от времето, и оттам в посока Hunza Valley. 

 

Karakoram_05.jpg.475415db839d9f84ce8a53a3219e94e8.jpg

 

Ако си завлека дупето до там, сигурно ще ида и до Lahore и церемонията на границата с Индия - общо за два дни, но това е като анекс.

 

В общи линии, Горното пътуване се предлага с различни турове, като продължителността е от 5 до 10 дни, както и целите са от 420 долара при двама човека - мега добра цена за мен, включва транспорт и хотели (без Скарду) до... фантазията не знае граници 🙂 

 

https://www.rehmantravel.com/tours/pakistan/gilgit-baltistan/winter/hunza-valley 

 

https://pakistantourntravel.com/summertours2018/hunza-family-tour/#1479891134548-e3a9fd99-6f4a357c-8273dd3d-e569

 

Това са непроверени агенции, само за референция за маршрутите.

 

Друга опция е да се наеме кола - оказа се съвсем реално, и да се обикаля на воля, но ми звучи леко екстремно. Това при повече от един човек, разбира се. 

 

И така, прочували ли сте? 

Имате ли надеждни и проверени източници?

Интересувате ли се? 

🙂 

Мисля си за едни 10 дни общо, в края на август, началото на септември... 

 

 

 

 

 

 

Аз от интерисуващите се.

 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Tedy каза:

Планирам сериозно за другата година, но нищо не съм чела конкретно като инфо. Ще надничам за идеи. 🙂

Чудесно! Значи ще обменяме идеи. Аз не мога да кажа, че планирам сериозно - в смисъл, не съм взела категорично решение. Но ако намеря точните спътници - не ми се ходи там сама, макар че не съм го изключила като опция, може и да стане план...

В момента, slujitel каза:

Аз от интерисуващите се.

 

А! Чудесно! 🙂 Значи ще обсъждаме...

Връзка към мнение
преди 1 минута , Tedy каза:

Втората половина на септември.

Искаше ми се да е по-ранo по две причини: 

 

1) Ако имам пари, искам да организирам нещо за сестра ми в началото на Октомври, а никой няма да ме пусне толкова в отпуск.

 

2) След средата на септември може да има проблем с времето. Не е сигурно, естествено, но е планина. Голяма Планина...

 

https://www.tripadvisor.co.uk/ShowTopic-g3576448-i37030-k11709073-Concerns_over_travelling_to_Hunza_in_September-Gilgit_Baltistan.html

Връзка към мнение

Вариантът, който също ми хареса - както споменах по-горе. е с кола под наем. Ето примерна агенция - местна, с прекрасен джип под наем за 40 долара на ден. При несигурни дестинации не гледам несигурни коли... Свободата, която човек има, е изключителна. Само че това може да се реализира при трима-четирима човека. И да имаш топки - excuse my french - за шофиране :grin:

 

https://pakistantourntravel.com/car-rentals/ 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 19 минути , Гост каза:

Вариантът, който също ми хареса - както споменах по-горе. е с кола под наем. Ето примерна агенция - местна, с прекрасен джип под наем за 40 долара на ден. При несигурни дестинации не гледам несигурни коли... Свободата, която човек има, е изключителна. Само че това може да се реализира при трима-четирима човека. И да имаш топки - excuse my french - за шофиране :grin:

 

https://pakistantourntravel.com/car-rentals/ 

Страхувам се, че не мога да ти насмогна финансово, това ще го правя евнтуално след Намибия. До тогава всичко ми е пълно.

 

Връзка към мнение
Георги Матеев

Настъпи ме много тежко по мазола с тоя план... 🙂

 

Проявявам принципен (голям) интерес, само за периода не съм 100% убеден, че за края на август си мислех за Камчатка. Ама нищо сигурно няма още.

 

P.S. След шофирането в Шри Ланка и Намибия надали ще имам проблем с каране на кола и в Пакистан.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Хахах @Rainy, така ли стана? Действаш сериозно гледам. 

 

 Аз бих препоръчала с 2 ръце едно момче и неговото сдружение: 

https://www.facebook.com/TheMountaineersPakistan/

https://www.facebook.com/mudasser.wattu

 

Като видите в "events" - Може да си изберете. Трябва да му кажете какво ТОЧНО ИСКАТЕ и той ще го направи за вас и ще пусне останалите места за други хора. Цените са му като за пакистанци и няма да ви натовари. 

На пакистанците недейте да вярвате, че "всичко е супер безопасно" - те просто са безстрашни човешки същества 🤫

Следете си актуалната обстановка. Винаги може да питате и мен, аз следя всекидневно кой с кой се е скарал 😄. Ако на някой му трябват допълнителни разрешителни за посещения на определени места - да ми пише. Кашмир и тем подобни...

 Съветвам всеки, пътуващ в този регион, да отдели малко време и да посети патаните(пущуните) в Swat. Такова племе не се е раждало до сега на планетата. 

P.S. - Гилгит - Скарду е в ремонт, но просто има задръствания. Тръгва се мн.рано, за да се избегнат.

Редактирано от Happy_Traveler
  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение

@Гост, тормозителка такава 🙂

 

Хич да не бях влизал във форума днес. Сега сън няма да ме лови няколко дни 😄 

Ако периодът може да се напасне да не влиза в септември, мога да се замисля. Учебната ни година почва догодина на 9 септември, ообаче надали ще ме търпят да ме няма през цялата поправителна сесия 😕 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Моята идея за септември е да закача един ден към отпуската от празник и евентуално да видя долината в есенна премяна. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, Happy_Traveler каза:

Хахах @Rainy, така ли стана? Действаш сериозно гледам. 

 

 Аз бих препоръчала с 2 ръце едно момче и неговото сдружение: 

https://www.facebook.com/TheMountaineersPakistan/

https://www.facebook.com/mudasser.wattu

 

Като видите в "events" - Може да си изберете. Трябва да му кажете какво ТОЧНО ИСКАТЕ и той ще го направи за вас и ще пусне останалите места за други хора. Цените са му като за пакистанци и няма да ви натовари. 

На пакистанците недейте да вярвате, че "всичко е супер безопасно" - те просто са безстрашни човешки същества 🤫

Следете си актуалната обстановка. Винаги може да питате и мен, аз следя всекидневно кой с кой се е скарал 😄. Ако на някой му трябват допълнителни разрешителни за посещения на определени места - да ми пише. Кашмир и тем подобни...

 Съветвам всеки, пътуващ в този регион, да отдели малко време и да посети патаните(пущуните) в Swat. Такова племе не се е раждало до сега на планетата. 

P.S. - Гилгит - Скарду е в ремонт, но просто има задръствания. Тръгва се мн.рано, за да се избегнат.

@Happy_Traveler, аз много сериозен чиляк бе, чеде :grin: 

 

Да, и на мен момчето ми хареса. Като отношение. Имам инстинкти на койот за тях. Най-вероятно ще разработя един маршрут и ще му поискам да направи цена за двама - най-реално и четирима - пожелателно, за повече - ще е въпрос на шанс.  Аз почти знам какво искам 🙂 (то винаги е много, но е реално). Ще споделя плана тук.

 

Въпросът е дали момчето има лиценз и може да прати съответните покани за улеснено вадене на визи. Но едно по едно... 

 

Благодаря ти! 

преди 3 часа, master_of_germs каза:

@Гост, тормозителка такава 🙂

 

Хич да не бях влизал във форума днес. Сега сън няма да ме лови няколко дни 😄 

Ако периодът може да се напасне да не влиза в септември, мога да се замисля. Учебната ни година почва догодина на 9 септември, ообаче надали ще ме търпят да ме няма през цялата поправителна сесия 😕 

Мен питаш ли ме като ме хване музата - не спя за даден маршрут, пък било и след година :grin:

 

Напълно реално е периодът да не навлиза в септември. Исках да е една идея не горещо в Лахор, но една седмица разлика едва ли ще е драма в температурите, а и вярвам да има климатици (не ги обичам, но понякога са нужни). А и там смятам само два дни. 

 

Така че, мили ми @master_of_germs, може съвсем да не лови сън, като направя маршрута :blush: :grin:

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 2 часа, Tedy каза:

Моята идея за септември е да закача един ден към отпуската от празник и евентуално да видя долината в есенна премяна. 

Ти си фотограф, Теди. Демек друга бира и с други критерии за пътуване - и клечане с часове на някой камък, докато хипотетичните ти спътници не почнат да те замерят с камъни :grin:

Връзка към мнение
преди 3 часа, Георги Матеев каза:

Настъпи ме много тежко по мазола с тоя план... 🙂

 

Проявявам принципен (голям) интерес, само за периода не съм 100% убеден, че за края на август си мислех за Камчатка. Ама нищо сигурно няма още.

 

P.S. След шофирането в Шри Ланка и Намибия надали ще имам проблем с каране на кола и в Пакистан.

Разбирам те - на мен цялото ми тяло е в мазоли от твоите планове :grin:

 

Значи просто ще си говорим заедно за дестинацията, а съвпадението на планове ще го оставим на Фортуна 🙂 

 

Убедена съм, че няма да има проблем за шофирането! Просто въпросът е дали си струва... 

 

Прегръдки!

Връзка към мнение

Опа, и ние ще се включим, ако има нужда за запълване на места, че ние сме предвидили поне 20 дни за Пакистан, но може да направим така, че в този участък да сме групичка, пък после да си продължим сами.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Здравко Ангел каза:

Опа, и ние ще се включим, ако има нужда за запълване на места, че ние сме предвидили поне 20 дни за Пакистан, но може да направим така, че в този участък да сме групичка, пък после да си продължим сами.

Опааа... 20 дни са постижими само за волни души като вашите, за задръстени офис-идиоти - само десет :grin: Много ще се радвам! Само да се напаснем. Ех, че хубаво ставааа... 

П.П. И още не съм гледала нито един ваш филм 😞 

Връзка към мнение
преди 5 минути , Гост каза:

Опааа... 20 дни са постижими само за волни души като вашите, за задръстени офис-идиоти - само десет :grin: Много ще се радвам! Само да се напаснем. Ех, че хубаво ставааа... 

П.П. И още не съм гледала нито един ваш филм 😞 

Добре дошла си на кино, стига да си в София по време на фестивал. Иначе ние като график сме доста мобилни, изключваме януари, февруари и август, през останалото време е напълно възможно да сме свободни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

А къде ще сте август? :grin:

Август сме на пангара - работим за един фестивал във Варна, че трябва и пари да се изкарват 🙂

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, Гост каза:

Ти си фотограф, Теди. Демек друга бира и с други критерии за пътуване - и клечане с часове на някой камък, докато хипотетичните ти спътници не почнат да те замерят с камъни :grin:

За стила на пътуване си права, фотографското е различно, но конкретно в Пакистан целта ще са основно племената. Клечането няма да е по камънаци, а край някое огнище, ако може да досаждам на някое семейство или 2, 3. 😀

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , Tedy каза:

За стила на пътуване си права, фотографското е различно, но конкретно в Пакистан целта ще са основно племената. Клечането няма да е по камънаци, а край някое огнище, ако може да досаждам на някое семейство или 2, 3. 😀

Ммммм... сподели за кои племена и къде, моля те? 

Връзка към мнение
преди 12 часа, Гост каза:

само десет

За краткия вариант бройте и мен. 

Лахор е интересен и древен град, но за церемонията на границата не си струва - тя е по-пищна и интересна от към Индийска страна. Добра опция е че от там може да се влезе в Индия

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.