Прескочи до съдържание

Говорим си за Северен Пакистан - Karakoram Highway


Гост

Препоръчани мнения

преди 2 минути , Worldismine каза:

Тази снимка е баш по темата. И да питам, подобна програма включва ли хайкинг или е по-скоро пътуване с транспорт и кратки спирки за снимки и лек туризъм?

received_2430749373620287.png

Второто. За хайкинг 6 дни пътуване забрави. Тогава програмата би била съвсем различна - цената също. Има много трекове, но това не е цел - поне не моята цел. Не може всичко.

 

Идеята е природа, култура и история, но без планинско катерене.

Връзка към мнение

Мерси, @Гост. Ще следя темата, ако се знае поне месец по-рано, ще мога да уредя отпуск и евентуално да дойда. Зависи кои дни от седмицата са. Проблем със самолетните билети нямам:) 

 

Връзка към мнение
преди 15 минути , Worldismine каза:

Мерси, @Гост. Ще следя темата, ако се знае поне месец по-рано, ще мога да уредя отпуск и евентуално да дойда. Зависи кои дни от седмицата са. Проблем със самолетните билети нямам:) 

 

Няма как да не се знае месец по-рано. Аз залагам на четири месеца поне по-рано 🙂 Това е и топ сезон в Пакистан, трябва да си осигурим нощувките и самия тур. 

 

Чудесно! Ще си добре дошъл. Защото за нас самолетните билети са най-скъпото перо и ще се опитаме да намерим добри цени. Иначе датите ще бъдат между 15 и 31 август, няма да излизаме извън август месец. Не мога да кажа през кои дни ще са точно, но общо 11 дни с Лахор или 9 само Каракорам. Заедно с полетите. Въпрос на избор кой какво иска 🙂 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

На мен също ми е много интересен този маршрут, с отпуската ще се оправя, мога да дойда при по - евтиния вариант на самолетни билети...Другото сложно е да  презентирам дестинацията вкъщи без на някой да му стане лошо, ама тук сама трябва да се справя....

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Ивайла каза:

На мен също ми е много интересен този маршрут, с отпуската ще се оправя, мога да дойда при по - евтиния вариант на самолетни билети...Другото сложно е да  презентирам дестинацията вкъщи без на някой да му стане лошо, ама тук сама трябва да се справя....

Ахаааа, и аз минах през това, след Етиопия презентирам всяка подобна дестинация, но се справих. Там сме, при група от 7 човека, обаче. Аз билети ще намеря, в краен случай ще летим по схемата на Съни, през Дубай, ако @Георги Матеев не намери по добър вариант.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Ивайла каза:

...Другото сложно е да  презентирам дестинацията вкъщи без на някой да му стане лошо, ама тук сама трябва да се справя....

Това е една от причините, поради която само следя темата. Не бих могла да заявя у дома, че ще ходя в Пакистан. Ще докарам инфаркт на някой. 

Обаче ще ви следя с интерес. 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Ивайла каза:

На мен също ми е много интересен този маршрут, с отпуската ще се оправя, мога да дойда при по - евтиния вариант на самолетни билети...Другото сложно е да  презентирам дестинацията вкъщи без на някой да му стане лошо, ама тук сама трябва да се справя....

 

преди 8 минути , slujitel каза:

Ахаааа, и аз минах през това, след Етиопия презентирам всяка подобна дестинация, но се справих. Там сме, при група от 7 човека, обаче. Аз билети ще намеря, в краен случай ще летим по схемата на Съни, през Дубай, ако @Георги Матеев не намери по добър вариант.

 

преди 1 минута , mililia каза:

Това е една от причините, поради която само следя темата. Не бих могла да заявя у дома, че ще ходя в Пакистан. Ще докарам инфаркт на някой. 

Обаче ще ви следя с интерес. 

Много сме, силни сме!

Какво да кажа аз?! Трудно ще е, но не вярвам да е невъзможно.

А и кога, ако не сега с такава група? :laugh:

  • Харесвам 7
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Ивайла каза:

На мен също ми е много интересен този маршрут, с отпуската ще се оправя, мога да дойда при по - евтиния вариант на самолетни билети...Другото сложно е да  презентирам дестинацията вкъщи без на някой да му стане лошо, ама тук сама трябва да се справя....

 

преди 2 часа, mililia каза:

Това е една от причините, поради която само следя темата. Не бих могла да заявя у дома, че ще ходя в Пакистан. Ще докарам инфаркт на някой. 

Обаче ще ви следя с интерес. 

преди 2 часа, slujitel каза:

Ахаааа, и аз минах през това, след Етиопия презентирам всяка подобна дестинация, но се справих. Там сме, при група от 7 човека, обаче. Аз билети ще намеря, в краен случай ще летим по схемата на Съни, през Дубай, ако @Георги Матеев не намери по добър вариант.

 

преди 2 часа, Mary каза:

Много сме, силни сме!

Какво да кажа аз?! Трудно ще е, но не вярвам да е невъзможно.

А и кога, ако не сега с такава група? :laugh:

Много се забавлявах с коментарите ви 😁

 

Напълно съм съгласна, че хората реагират негативно по презумпция. Аз нямам такива стопери - може би защото съм проследявала много пътувания на мои приятели там, може би защото работя ежедневно с различни нации... Спазването на правила за безопасност прилагам навсякъде, така че не приемам Пакистан като някакво страшилище. Даже преглътнах липсата на бира 😁

 

Знам, че ще отида един ден, но ще съм последната, която ще убеждава някого. Хубавото е, че магеланци имат една стройна информация в тази тема и база за ниско ценообразуване, към която могат да се стремят в произволен момент - ако искат да видят това природно чудо. Факт е, обаче, че с голяма приятелска група купонът е на макс - и прави убеждението доста по-възможно, както казва @Mary😁 

 

@slujitel, не разчитай на Visa upon Arrival, ако това е твоят мотиватор. След анонса на Rehman Travels се зарових в търсене - дори смятах да звънна на посолството, но няма нужда. Информацията е вярна:

 

"the visa-on-arrival option will be available to group tourists from 24 countries "if the tour is organised through designated tour operators in Pakistan".

 

За съжаление България не е сред тези страни. Явно, обаче, Rehman Travels е от тези designated tour operators, което е чудесно от гледна точка на наша сигурност, а хубавото е, че имаме посолство, от което можем да си извадим визи без проблем.

 

https://www.dawn.com/news/1383952

 

https://defence.pk/pdf/threads/pakistan-to-issue-visa-on-arrival-to-citizens-of-24-tourism-friendly-countries.539811/ 

 

 

 

 

Връзка към мнение
преди 12 минути , Гост каза:

 

 

Много се забавлявах с коментарите ви 😁

 

Напълно съм съгласна, че хората реагират негативно по презумпция. Аз нямам такива стопери - може би защото съм проследявала много пътувания на мои приятели там, може би защото работя ежедневно с различни нации... Спазването на правила за безопасност прилагам навсякъде, така че не приемам Пакистан като някакво страшилище. Даже преглътнах липсата на бира 😁

 

Знам, че ще отида един ден, но ще съм последната, която ще убеждава някого. Хубавото е, че магеланци имат една стройна информация в тази тема и база за ниско ценообразуване, към която могат да се стремят в произволен момент - ако искат да видят това природно чудо. Факт е, обаче, че с голяма приятелска група купонът е на макс - и прави убеждението доста по-възможно, както казва @Mary😁 

 

@slujitel, не разчитай на Visa upon Arrival, ако това е твоят мотиватор. След анонса на Rehman Travels се зарових в търсене - дори смятах да звънна на посолството, но няма нужда. Информацията е вярна:

 

"the visa-on-arrival option will be available to group tourists from 24 countries "if the tour is organised through designated tour operators in Pakistan".

 

За съжаление България не е сред тези страни. Явно, обаче, Rehman Travels е от тези designated tour operators, което е чудесно от гледна точка на наша сигурност, а хубавото е, че имаме посолство, от което можем да си извадим визи без проблем.

 

https://www.dawn.com/news/1383952

 

https://defence.pk/pdf/threads/pakistan-to-issue-visa-on-arrival-to-citizens-of-24-tourism-friendly-countries.539811/ 

 

 

 

 

Аха, добре, падаме на 6 човека, за да хванем ниската цена на тура, ако не ще трябва още да пазариш, примерно за 5.

Връзка към мнение
В момента, slujitel каза:

Аха, добре, падаме на 6 човека, за да хванем ниската цена на тура, ако не ще трябва още да пазариш, примерно за 5.

Това е един разумен и реален аргумент 🙂 

Връзка към мнение

Аз по-малко от 10 не ви виждам там... А колко над тази бройка ще сте е друг въпрос. Както споменах в началото очаквам бусче да се напълни... 🙂 Все пак дотук май сте към седем, нали? 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Polina каза:

Аз по-малко от 10 не ви виждам там... А колко над тази бройка ще сте е друг въпрос. Както споменах в началото очаквам бусче да се напълни... 🙂 Все пак дотук май сте към седем, нали? 

@Polina, всъщност, са повече проявилите интерес - защото са ми писали разни хора на лично съобщение, че много сериозно обмислят и да ги имам предвид евентуално - докато вземат окончателно решение...

 

Интересът не е равнозначен на закупуване на билети, обаче 🙂 Аз ще съм безкрайно щастлива, ако се съберем голяма тумба магеланци - но колкото се съберем - толкова. Предоставила съм всички условия за взимане на лично решение. Останалото е лично решение. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

всъщност, са повече проявилите интерес - защото са ми писали разни хора на лично съобщение

Такива да ги нямаме - веднага да се явяват тук! :laugh:

Връзка към мнение
преди 1 минута , Mary каза:

Такива да ги нямаме - веднага да се явяват тук! :laugh:

Слушам и изпълнявам 👨‍👨‍👧 аз, +2. Как, обаче ще знаем колко сме, и дали хващаме ниската цена? Имам един спомен, където се събираше една такава голяма група за Намибия с Оги, пък накрая са били само 4 човека.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, Mary каза:

Отписвам заявката си  до тогава, докато убедя и моя! :haha: :ph34r: 

😁 Аз съм оставила на теб моментите за убеждения - мисля, че годишнината ви от сватба се задава... 

 

 

Връзка към мнение
преди 9 минути , slujitel каза:

Слушам и изпълнявам 👨‍👨‍👧 аз, +2. Как, обаче ще знаем колко сме, и дали хващаме ниската цена? Имам един спомен, където се събираше една такава голяма група за Намибия с Оги, пък накрая са били само 4 човека.

Няма никаква гаранция, @slujitel Аз затова не казвам троп, преди да съм казала хоп 🙂  Човек трябва да е убеден в решението си.

 

Засега сигурни сме четирима - вие тримата и аз - живи и здрави, разбира се!, и ще се постарая да договоря цената за 6-ма, ако останем толкова. Защото искам да отидем там!

 

Можех да кажа шестима сигурни - защото знам, че и @Mary иска, но тя трябва да потвърди със семейството си,  както имам и думата на @Happy_Traveler- за която е валидно същото условие. 

 

преди 4 минути , Mary каза:

Ние добре се шегуваме, но мен сериозно ме интересуват и другите кандидати.

Ако едни ще сме явни, пък другите тайни, то … ?

Не бива да го приемаш така, слънце, няма тайни 🙂 Просто хората не са сигурни и искат да знаят дали могат да се включат на по-късен етап, когато имат отговор от семейството си. 

Връзка към мнение

@Гост, питай за цени и над 12-15човека 🙂 Сигурна съм, че ще има много мераклии... Аз на пръв прочит ги докарвам до 11, нооо... Ти мислиш ли за самолета? 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Polina каза:

@Гост, питай за цени и над 12-15човека 🙂 Сигурна съм, че ще има много мераклии... Аз на пръв прочит ги докарвам до 11, нооо... Ти мислиш ли за самолета? 

Има и опция за толкова хора 🙂 

 

Самолетът - стандартен билет с Turkish от София - е 700 евро. Едва ли ще има много ентусиасти за тази цена. И винаги е бил скъп билета до там. Знам, защото следя от поне четири години. Разчитам на магеланската изобретателност да се справи и с този проблем 🙂 

Връзка към мнение
преди 16 минути , Гост каза:

Има и опция за толкова хора 🙂 

 

Самолетът - стандартен билет с Turkish от София - е 700 евро. Едва ли ще има много ентусиасти за тази цена. И винаги е бил скъп билета до там. Знам, защото следя от поне четири години. Разчитам на магеланската изобретателност да се справи и с този проблем 🙂 

Друг самолет имах предвид аз, но нищо... Да се знае и за този 😄

Връзка към мнение

Аз нямам проблемите с убеждаване на @Mistress of Germs. През август тя е служебно ангажирана; аз пък имам доста по-голям от стандартния за страната отпуск, но все не мога да го ползвам докрай, понеже практически винаги трябва да е през август и януари. Зимата пътуваме по семейно, лятото си начесвам моята краста. Обещавам, че няма да тръгна сам да катеря баири без разрешението на групата и водачите 😄 Ако се намерят билети на поносими цени, ще дойда. Само трябва да се заредя с много антиеметични лекарства, че изобщо няма нужда пътищата да са с чак такива завои, че да повръщам. Това нй-много ме притеснява. Толкова дни поред обикаляне с автомобил ми е почти отвъд границата на поносимостта. Ако можеше да се редуват два дни с кола; два дни пешком, би било идеално. Ама пък има си хас да търся кусури, когато ми се предлага програма наготово 😉 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , master_of_germs каза:

Аз нямам проблемите с убеждаване на @Mistress of Germs. През август тя е служебно ангажирана; аз пък имам доста по-голям от стандартния за страната отпуск, но все не мога да го ползвам докрай, понеже практически винаги трябва да е през август и януари. Зимата пътуваме по семейно, лятото си начесвам моята краста. Обещавам, че няма да тръгна сам да катеря баири без разрешението на групата и водачите 😄 Ако се намерят билети на поносими цени, ще дойда. Само трябва да се заредя с много антиеметични лекарства, че изобщо няма нужда пътищата да са с чак такива завои, че да повръщам. Това нй-много ме притеснява. Толкова дни поред обикаляне с автомобил ми е почти отвъд границата на поносимостта. Ако можеше да се редуват два дни с кола; два дни пешком, би било идеално. Ама пък има си хас да търся кусури, когато ми се предлага програма наготово 😉 

@master_of_germs  Иска ми се да те излъжа, че ще има трекове, ама не мога 🙂 Ще има само разходки... 

 

Ако - обаче - искаш някога да отидеш да катериш, обещавам ти лично съдействие. И ще ти дадат чудесна цена. Но с трекове до подножието на К7 или К2 времетраенето е 20 дни. Аз не мога да си го позволя. Но искам да видя Каракорум. И описаните възможности ми дават реална възможност да видя този откачен маршрут.  Искрено ще се радвам, ако решиш да се присъединиш 🙂

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.