Прескочи до съдържание

Говорим си за Северен Пакистан - Karakoram Highway


Гост

Препоръчани мнения

Между Лахор и Исламабад има и много хубави рейсове. И средна хубост има - кой, каквото иска. Направо са копирали катарските авиолинии, чиито дизайн така или иначе е създаден и изпълнен от пакистанци.

 http://www.qconnect.pk/

За влака не съм проучвала. А ако смятате с кола под наем - то по пътя може да спрете на солната мина, казват, че е много красива. Били я открили конете на Александър Македонски. 😛

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g1967079-d5074371-Reviews-Khewra_Salt_Mine-Khewra_Punjab_Province.html 

Всеки, който е посетил, е останал доволен. Вътре има различни постройки и неща от сол - джамийка. лампи, врати и др.

https://www.dw.com/en/asias-biggest-salt-mine-in-pakistan-attracts-tourists/av-38534909

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз мисля, че съм готова с програмата...

 

След като ми изкапа кръв от сърцето :blush: , се наложи да махна Skardu - много се удължава маршрута, оскъпява се - а ако се вземе самолет (каквато ми беше една от идеите), става несигурно откъм атмосферно време - може да бъде отменен полета. Така че приех - не може всичко, а и целта ми винаги е била Karakoram Highway. 

 

Програмата е стандартна - за нестандатната обясних в началото - и максимално сгъстена. Никакво лежерно размотаване. Едновременно с това няма преса като препускане - откраднала съм достатъчно много от други фирми. Комбинирала от съвсем сходна програма - но отиването при нея не е през Babusar Pass - предполагам защото е зимен вариант. Не е проблем да се поиска оферта за летния маршрут, но не мисля, че би имало съществена разлика. 

 

https://www.rehmantravel.com/tours/pakistan/gilgit-baltistan/winter/hunza-valley 

 

Цената, която са обадили - на човек:

 

До 5 човека:          51,000 Pakistani Rupee = USD 420 (при тройна стая цената пада)

От 6 до 9 човека: 35,000 Pakistani Rupee = USD 290 (при тройна стая цената пада)

 

В тази цена влиза всичко, без храна (със закуска).

На мен ми звучи много хубава цена, на сходен маршрут - но повече дни - един от топ операторите ми поиска USD 850. Други оператори са ми искали главозамайващо повече пари...

Подчертавам - не съм искала още конкретна оферта от младежа, за който идеше реч - и то за догодина.

 

Ето маршрута. Както виждате, ако някой иска, може директно да се прилепи в Исламабад, но си мисля, че ще е загуба да се пропусне Lahore... 

Самият тур ще бъде 6 дни: от ден 5 до ден 10. Останалото сами ще си го направим. 

Продължителността на скитането - цялото - от начало до край, е 11 дни (с полети на Turkish или Qatar) 

Време: към края на август, 2019. 

 

Day 1: Sofia/London - Lahore

Day 2: Arrive in Lahore (night) Overnight: Lahore

Day 3: Lahore Overnight: Lahore

Day 4: Lahore – Islamabad (самолет, влак, кола) Overnight: Islamabad

Day 5: Islamabad – Babusar Pass – Chilas: 400 km, 11-12 часа със спиранията. Overnight: Chilas

Day 6: Chilas – Gilgit - Karimabad: 220 km; Baltit Fort; Altit Fort Overnight: Karimabad

Day 7: Karimabad –Attabad lake, Gulmit, Borith Lake, Passu Glacier, Passu suspension – bridge - Passu - Karimabad, 12 часа, Overnight: Karimabad

Day 8: Karimabad - Jeep Ride to Hooper and Naltar Valley - Gilgit Overnight: Gilgit

Day 9: Gilgit - Chilas –  Besham Overnight: Besham

Day 10: Besham - Besham Valley – Islamabad Overnight: Islamabad

Day 11: Islamabad – flight

 

Ще се радвам на коментари 🙂 

 

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

@домосед, ей за това говорих като се видяхме оня ден. И докато се наканя да пусна тема, тук вече планове, програми, резервации и какво ли не 🙂

 

Аз също ще ви следя изкъсо, няма да имам времето най-вероятно, защото ще изпукам основната част от отпуската на пролет, но за идеи съм отворил еййй такива очи. 

Връзка към коментар

@Rainy, програмата ми звучи чудесно. Шансът да се присъединя нарастна значително 🙂 Камчатка май ще я изместя към средата на септември.

 

По принцип кога би могла да вземеш твърдо решение за осъществяване на пътуването?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

90% и ние двама, ще видя какво ще отпадне. @Георги Матеев сега, ако изнамериш евтини билети, че цената до там на прима виста ме втресе. @Rainy ще питам и Малия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, Happy_Traveler каза:

Тези, които са гледали церемонията от страната на Индия, казват, че било по-добре, но аз понеже не съм - и тази ми се стори много впечатляваща. Най-вече патриотизмът им. Страна от 3-тия свят, а самочувствие на Велика сила. 😀

Мъничка вметка: Пакистан има 600 000-на армия. подкрепяна от САЩ и Китай и по брой на корабите е наравно с Великобритания. Но има  няколкостотин самолета и хеликоптера повече, както и  над 9000 танка и бронирани коли. Скоро четох една статия, Пакистанската армия е в десетката на най-големите военни сили в света, на 9-то място, Англия е на 10.

Така че, самочувствието си има основание.:)))

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 5 часа, Георги Матеев каза:

@Rainy, програмата ми звучи чудесно. Шансът да се присъединя нарастна значително 🙂 Камчатка май ще я изместя към средата на септември.

 

По принцип кога би могла да вземеш твърдо решение за осъществяване на пътуването?

Твърдото решение е изцяло функция на решението за компанията и взимането на билети 🙂 

 

Твърдостта - като гледам - сериозно е отишла към 99,9 %, защото се очертава мега готин (безалкохолен) купон :grin:

 

Билетите са си дерт - те са скъпи, и това може да стане проблем за някои - което е нормално.  С твоята подкрепа съм силно обнадеждена за намиране на добри опции... ахахахаххаххааа

 

 

 

 

 

Преди 1 час, slujitel каза:

90% и ние двама, ще видя какво ще отпадне. @Георги Матеев сега, ако изнамериш евтини билети, че цената до там на прима виста ме втресе. @Rainy ще питам и Малия.

Да, билетите са скъпи. Погледнах информация отпреди четири години - мои приятели бяха ха трек до base-camp-а на K7 и са били идентични като сума. 

 

Затова казах отворен прозорец като дати. Аз ще се постарая да се съобразя с датите на българската група :grin:

Връзка към коментар

Веднага щом се върна в Бг почвам да ровя за по-евтини опции...

 

Миналата година летях за €230 София-Карачи-София с Flydubai, та надежда има 🙂

 

Единствено не обещавам колко безлкохолен ще е купона 🤪 

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , Георги Матеев каза:

Веднага щом се върна в Бг почвам да ровя за по-евтини опции...

 

Миналата година летях за €230 София-Карачи-София с Flydubai, та надежда има 🙂

 

Единствено не обещавам колко безлкохолен ще е купона 🤪 

Това е музика за ушите ми - във всички части - а за последната му ще те призная, необещанието имам предвид, предвид режима на Пакистан :grin:

 

Аз затова казах, че е рано за дефиниране на точни дати, но при положение, че ще имаме наш си, частен тур, уговарянето на конкретна дата и превеждане на капаро (Revolut) ще стане след купуване на билети. Просто трябва да се има предвид, че ще трябват цели 10 дни там, без значение къде кацаме (има достатъчно вътрешен транспорт). 

 

Ще започна сондиране на цени във фирмите... 

Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Мъничка вметка: Пакистан има 600 000-на армия. подкрепяна от САЩ и Китай и по брой на корабите е наравно с Великобритания. Но има  няколкостотин самолета и хеликоптера повече, както и  над 9000 танка и бронирани коли. Скоро четох една статия, Пакистанската армия е в десетката на най-големите военни сили в света, на 9-то място, Англия е на 10.

Така че, самочувствието си има основание.:)))

А даже в някой класации са и на 3-то, 4-то място. При това нямат задължителна военна служба, а всички са платени. Това разказвах и на @slujitel как там да кажеш, че си военен е голяма работа. Дават им хубави жилища, имат добри бюджети. Причината за такава армия и ядрено оръжие е ясна - с такива съседи, особено любовта с Индия.😂 

  Но те наистина имат такова самочувствие, на което всеки българин може да завиди. Описват страната си като най-красивата на света. Планини, морета, пустиня, история. Вярно е, че много от местата са девствени и непокътнати, но имат нужда малко и от облагородени плажове с контролиран достъп - за сега има само един такъв. Повечето красиви места за отдих са почти изцяло правени за правителството и военните, напомнят на нашите станции на морето и в планината.

 

Аз също отписвам Памирската магистрала в полза на Каракорумската - в по-добро състояние е, конкурентни цени и зелени гледки. Харесва ми вашата организация и аз смятам да се включа!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , Happy_Traveler каза:

Аз също отписвам Памирската магистрала в полза на Каракорумската - в по-добро състояние е, конкурентни цени и зелени гледки. Харесва ми вашата организация и аз смятам да се включа!

Прекрасно! 🙂 

 

Аз ще събера офертите - смятам да бъдат три - и ще подходя на принципа на линка, който ви цитирах по-горе - само се абстрахирайте от съвършената конкретика на цените, те са за една идея по-лек маршрут. Тоест, ще ги искам в този формат, за да сме максимално гъвкави. 

 

Транспортните средства и стаите ще са в зависимост от групичката 🙂 Първата стъпка е да се договори оферта, а конкретната резервация - след самолетните билети.

 

image.png.6bea4a019eb67ce6fd9ff732ef29f467.png

Връзка към коментар

Дай си маршрута на Мудасир и ми кажи точно какво и как. И аз ще говоря с него за цената след теб. Няма да се занимаваме с непознати хора, я. 😄

 

Връзка към коментар
преди 3 минути , Happy_Traveler каза:

Дай си маршрута на Мудасир и ми кажи точно какво и как. И аз ще говоря с него за цената след теб. Няма да се занимаваме с непознати хора, я. 😄

 

Разбира се, че ще му го дам! Просто ще взема и още две оферти - за да имаме конкурентност и да знаем къде стоим 🙂 

Връзка към коментар
преди 2 минути , slujitel каза:

Само да уточним, говорим за август, нали, защото ако влезем в септември, ние сигурно ще отпаднем.

Да. Говорим за 15-30 август, като точните дати ще са в зависимост от полетите.

П.П. Няма да влизаме в септември, това е от значение за доста хора и ще се съобразя изцяло.

Връзка към коментар
преди 1 час, slujitel каза:

А някой проверявал ли е за визите как стои въпроса?

Оф

ТУРИСТИЧЕСКА ВИЗА

  • Валиден паспорт – с минимална валидност на паспорта шест месеца и копие от паспорта.
  • Надлежно попълнен формуляр за виза.
  • 2 броя актуални снимки.
  • Доказателство за платежоспособност – 100 щ.д на ден/ Банково извлечение
  • Полетен маршрут.
  • Клетвена декларация на гарант живеещ/а в Пакистан, придружена с копия на пакистански паспорт и CNIC.
  • Хотелска резервация.
  • Такса за визата – 85 Лева за еднократно влизане и 170 Лева за многократно влизане.
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, slujitel каза:

Оф

ТУРИСТИЧЕСКА ВИЗА

  • Валиден паспорт – с минимална валидност на паспорта шест месеца и копие от паспорта.
  • Надлежно попълнен формуляр за виза.
  • 2 броя актуални снимки.
  • Доказателство за платежоспособност – 100 щ.д на ден/ Банково извлечение
  • Полетен маршрут.
  • Клетвена декларация на гарант живеещ/а в Пакистан, придружена с копия на пакистански паспорт и CNIC.
  • Хотелска резервация.
  • Такса за визата – 85 Лева за еднократно влизане и 170 Лева за многократно влизане.

Практиката е пакистанските туроператори да изпращат надлежен документ за резервация и проблем с визата няма. Освен това от приятели знам, че направо внасят вкупом паспортите си в посолството, когато отиват на трек и проблем наистина никакъв. 

 

Не е като да не сме свикнали с визи, а някои и до Западна Европа се разкарваха за тях :grin:  

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 3 часа, slujitel каза:

Оф

ТУРИСТИЧЕСКА ВИЗА

  • Валиден паспорт – с минимална валидност на паспорта шест месеца и копие от паспорта.
  • Надлежно попълнен формуляр за виза.
  • 2 броя актуални снимки.
  • Доказателство за платежоспособност – 100 щ.д на ден/ Банково извлечение
  • Полетен маршрут.
  • Клетвена декларация на гарант живеещ/а в Пакистан, придружена с копия на пакистански паспорт и CNIC.
  • Хотелска резервация.
  • Такса за визата – 85 Лева за еднократно влизане и 170 Лева за многократно влизане.

Миналата година бях писал подробно за пакистанската виза, но не го намирам в момента.

 

Вади се лесно в софийското посолство, изискват стандартни документи и няма никакъв проблем като цяло.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Миналата година бях писал подробно за пакистанската виза, но не го намирам в момента.

Де не е това?

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.