Прескочи до съдържание

Истанбул - конкретни въпроси


k_veleva

Препоръчани мнения

Здравейте!Скоро за пореден път ще посетим любимият ни Истанбул.Искаме да разгледаме самостоятелно Емиргян парк.От Вашия пътеводител избрахме на отиване да пътуваме с автобус от Kabataş : 25E, 40T или 22RE /кажете на коя спирка да слезем за парка/, но на връщане до Кабаташ бихме искали да се разнообразим с друг вид транспорт /ако е възможно и удобно/.Моля Ви, да ни  предложите и опишете връщането от Емиргян до Кабаташ.Ако не - с кои номера автобуси да стигнем до Кабаташ или Таксим?Благодарим предварително!Очакваме всякакви мнения.........

Редактирано от slimex
Връзка към коментар

Здравейте!Скоро за пореден път ще посетим любимият ни Истанбул.Искаме да разгледаме самостоятелно Емиргян парк.От Вашия пътеводител избрахме на отиване да пътуваме с автобус от Kabataş : 25E, 40T или 22RE /кажете на коя спирка да слезем за парка/, но на връщане до Кабаташ бихме искали да се разнообразим с друг вид транспорт /ако е възможно и удобно/.Моля Ви, да ни  предложите и опишете връщането от Емиргян до Кабаташ.Ако не - с кои номера автобуси да стигнем до Кабаташ или Таксим?Благодарим предварително!Очакваме всякакви мнения.........

Начините за ходене до Емиргян, които аз знам, съм ги описала в пътеводителя.

Освен с автобуса, вариант е от Истиние да се повозите на корабче до Бешикташ и после пак цитираните автобуси до Кабаташ.

Спирката на автобусите е Емиргян.

 

Навръщане се ползват същите автобуси.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Начините за ходене до Емиргян, които аз знам, съм ги описала в пътеводителя.

Освен с автобуса, вариант е от Истиние да се повозите на корабче до Бешикташ и после пак цитираните автобуси до Кабаташ.

Спирката на автобусите е Емиргян.

 

Навръщане се ползват същите автобуси.

Благодаря много!!! Ще обмислим маршрута.Може би на връщане ще минем през Таксим.Ще пием кафе в Старбъгс и хапнем нещо вкусно.После разходка по Istiklal.Спускаме се покрай кулата Галата до Египетския пазар и от там с трамвай до Лалели. Пак благодаря.....

Връзка към коментар

Благодаря много!!! Ще обмислим маршрута.Може би на връщане ще минем през Таксим.Ще пием кафе в Старбъгс и хапнем нещо вкусно.После разходка по Istiklal.Спускаме се покрай кулата Галата до Египетския пазар и от там с трамвай до Лалели. Пак благодаря.....

Това за Старбъгс ... ще си помисля, че не съм го прочела. :biggrin:

Опитайте нещо традиционно, а не световна верига. :)

Истанбул е мястото, където можете да намерите уникалното, а не обичайните световни вериги...

Ще се опитам да дам предложения и за такива места на Istiklal.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Това за Старбъгс ... ще си помисля, че не съм го прочела. :biggrin:

Опитайте нещо традиционно, а не световна верига. :)

Истанбул е мястото, където можете да намерите уникалното, а не обичайните световни вериги...

Ще се опитам да дам предложения и за такива места на Istiklal.

Добре!Очакваме предложения............... :)

Връзка към коментар

Добре!Очакваме предложения............... :)

Хайде да дам няколко от любимите ми места:

Hafiz Mustafa - баклава и други сладкиши

Karaköy Güllüoğlu  - баклава - една от най-добрите, цената  ... отговаря на качеството!

Inci Pastanesi  - профитероли

Patatos - типичните пълнени с много неща картофи и други предложения за бързо хранене.

 

Мола на Истиклял има кафе с хубава тераска на втория етаж, откъдето може да наглеждате колорита по улицата, а на последния етаж има тераса за поглед отвисоко. 

 

Надявам се, че и други ще допълват моите предложения. :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Може и на Френската уличка да отморите. В пътеводителя на Мари има указания как се стига до там. Буквално на една ръка разстояние е от Истиклял, а стъпвайки на нея човек придобива едно особено чувство за уют, романтика и колорит.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

Мола на Истиклял има кафе с хубава тераска на втория етаж, откъдето може да наглеждате колорита по улицата, а на последния етаж има тераса за поглед отвисоко. 

 

 

Сега и аз се подготвям за макар и кратичко посещение в Истанбул и изчетох темата и пътеводителя /респект към положения труд Мери/.

На кое казвате мола на Истиклял?

И още две въпросчета:

-има ли корабчета за разходка по Босфора с аудиогид и изобщо има ли нужда от такъв

-някой може ли да ми каже какво представляват Çiçek Pasajı и Теркос Пасажъ - похвалиха ми ги

Връзка към коментар

Сега и аз се подготвям за макар и кратичко посещение в Истанбул и изчетох темата и пътеводителя /респект към положения труд Мери/.

На кое казвате мола на Истиклял?

И още две въпросчета:

-има ли корабчета за разходка по Босфора с аудиогид и изобщо има ли нужда от такъв

-някой може ли да ми каже какво представляват Çiçek Pasajı и Теркос Пасажъ - похвалиха ми ги

Цялото име на Мола е: Demirören Istiklal Shopping Center

Пасажите са обикновено покрити отбивки от улици, където са разположени магазини или заведения.

Çiçek Pasajı - цветния пасаж - съм го посещавала.

На Истиклял има и още един известен пасаж - Balik Pasaji - рибения пасаж - там има много заведения, предлагащи риба.

За мен тези места са доста туристически насочени и не бих седнала да вечерям там, но съм ги разглеждала.

Terkos Pasajı, ако не бъркам е за дрехи, но нямам ясни спомени за него.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Никол Борисова

Здравейте! Интересува ме как да стигна до Мол Форум, идвайки от България със собствен превоз. /Искам да посетя аквариум Тюркуазу/. Не мога да намеря точния адрес. Това, което намирам моята навигация, не го разпознава. Къде греша незнам. Моля за помощ. Благодаря предварително за отговорите :)

Връзка към коментар

Здравейте! Интересува ме как да стигна до Мол Форум, идвайки от България със собствен превоз. /Искам да посетя аквариум Тюркуазу/. Не мога да намеря точния адрес. Това, което намирам моята навигация, не го разпознава. Къде греша незнам. Моля за помощ. Благодаря предварително за отговорите :)

Ето адреса:

 

Forum Istanbul Shopping Center

Kocatepe Mahallesi, Paşa Caddesi 34045 Bayrampaşa

 

В момента не мога да дам GPS координати.

Ако някой има възможност нека да ги извади.

Връзка към коментар

Ето адреса:

 

Forum Istanbul Shopping Center

Kocatepe Mahallesi, Paşa Caddesi 34045 Bayrampaşa

 

В момента не мога да дам GPS координати.

Ако някой има възможност нека да ги извади.

 

 

Заповядай    41.044708, 28.898317

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако 6 км в това горещо време не са проблем  за теб... :)

 6kм x 15 мин = час и половина

Звучи като добра разходка (няма да е по жега сезона)  :)

По моста ок ли е да се мотае човек?

Въпросът е дали е си заслужава разходката или е "губене на време"?

Връзка към коментар

 6kм x 15 мин = час и половина

Звучи като добра разходка (няма да е по жега сезона)  :)

По моста ок ли е да се мотае човек?

Въпросът е дали е си заслужава разходката или е "губене на време"?

Аз бих минала по Istiklal, после покрай кулата Галата, може и да се качиш ако искаш. Има най-различни магазини по пътя, архитектурата наоколо също ми хареса.

 

Много хора се мотаят по моста, ловят риба или просто се наслаждават на гледката. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

 6kм x 15 мин = час и половина

Звучи като добра разходка (няма да е по жега сезона)  :)

По моста ок ли е да се мотае човек?

Въпросът е дали е си заслужава разходката или е "губене на време"?

Подкрепям Мрън. Разходката по Истиклял, покрай кулата Галата, по моста Галата определено си заслужава.  Разстоянието е не повече от 5 км. След моста може да минете и през Египетския пазар или през гара Sirkeci  и парка Гюлхане .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря много на всички за отговорите :) А някой има ли повече информация за музея на дервишите.Някъде съм чела,че в определени дни имало безплатни представления на дервишите,но така и не успях да намеря повече информация по този въпрос :(

 

Здравейте, това е сайта на музея на дервишите:

 

http://www.galatamevlevihanesimuzesi.gov.tr/

 

Намира се близо до кулата Галата, според мен не е нищо особено - ако сте ходили десетина пъти в Истанбул, може вече и това да видите. Най - впечатляващото е, че от хаоса на Истиклял попадаш в абсолютното спокойствие. В самия музей е и залата , където са представленията с дервишите. Билетите за безплатните представления свършват много бързо - на нас ни предложиха, мисля че деня беше събота, но не съм сигурна. Ние вече бяхме гледали дервиши  в Ходжапаша център (  http://www.galatamevlevihanesimuzesi.gov.tr/ ). Взехме си билети по интернет около месец предварително, бяхме на най - централните места и определено го препоръчвам. Единственият минус беше, че малко трудно го намерихме, но с питане и в Цариград може да се справиш :).

Само не се лъжете да гледате дервиши в някой ресторант - аз така се излъгах в Кападокия. "Дервишите" после танцуваха български хора, казачок, че и кючеклийка излезе...

А в Ходжапаша, след като свършиха танца, (през цялото време има субтитри, които обясняват всяка част от танца какво символизира) дори не пляскахме - атмосферата беше много особена...

Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте!Скоро за пореден път ще посетим любимият ни Истанбул.Искаме да разгледаме самостоятелно Емиргян парк.От Вашия пътеводител избрахме на отиване да пътуваме с автобус от Kabataş : 25E, 40T или 22RE /кажете на коя спирка да слезем за парка/, но на връщане до Кабаташ бихме искали да се разнообразим с друг вид транспорт /ако е възможно и удобно/.Моля Ви, да ни  предложите и опишете връщането от Емиргян до Кабаташ.Ако не - с кои номера автобуси да стигнем до Кабаташ или Таксим?Благодарим предварително!Очакваме всякакви мнения.........

 

Здравейте,

 

Мога да ви кажа моя маршрут какъв беше. След Емиргян отидохме пеша до Истиние - може би около 20 минути пеша, но ако не обичате да вървите пеша, по - добре вземете автобус - пътят не е през цялото време покрай водата. Внимавайте да не изпуснете ферибота в 13:20, защото следващия е в 17:35. Тук може да погледнете разписанието:

 

http://www.sehirhatlari.com.tr/tr/seferler/cengelkoy-istinye-368.html

 

Пише, че в 13:10 ферибота  тръгва от Емиргян, но понеже е поставено в скоби, не съм рискувала да се кача оттам, а отидохме директно в Истиние. Линията е Истиние - Ченгелкьой - много красив маршрут, минава покрай известните красиви дървени къщи...Ако слезете на Анадолухисар, мога ви препоръчам страхотно заведение, тип закусвалня с прекрасна градина до водата, точно срещу Румели Хисар.Намира се точно до Кючюксу. Това е местоположението:

 

https://www.google.bg/maps/place/Sabanci+Ogretmenevi/@41.080568,29.065792,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x14cac9f57c43114b:0x907551aa1ebeb5e7?hl=bg

 

Мнооого вкусни пълнени картофи(компири) и гофрети , сигурно и другите неща са вкусни....

Само да внимавате - влизайки през централния вход, заведението, за което говоря, се намира вляво по пътеката , централно срещу входа е скъп ресторант, но няма как да объркате ресторант със заведение  на самообслужване.

После с автобус до Юскюдар  и оттам с ферибот ...

Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
 

Oт Таксим до Топкапъ пеша става ли и приятна разходка ли би било?

Или направо да се взима транспорт до Топкапъ и района?

Няма да пропусна и аз да се изкажа. :)

Става за чудесна разходка!

tom777, като местен, не може да погледне на маршрута с очите на турист! :)  

Със сигурност обаче ще ви отнеме повече от час и половина, защото все пак и ще се поогледате къде вървите, можете да кривнете тук-там(идеи много), можете да хапнете нещо, задължително да пийнете прясно изцедени сокове - в района от Кула Галата към моста са с най-ниски цени. Не пропускайте сока от нар, ако не сте опитвали такъв.

Самия мост Галата не е място, където да стоите дълго време, освен, ако не сте рибари. Разбира се, гледката е много хубава!

На първото ниво на моста има доста заведения, но ... внимателно се информирайте за цените, ако решите да седнте точно там!!!

Към Топкапъ не пропускайте разходката из парка Гюлхане и кафенето в края на парка, откъдето се открива чудесна панорама към Босфора.

Сигурно мога и още да пиша... :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте,

радвам се, че ви открих  :).За първи път ще посетим Истанбул в началото на септември за 4 дни и тъй като се опитвам да го организирам и самостоятелно, бих ви помолила за съвет :

кой от тези хотели да избера:

https://www.booking.com/hotel/tr/huxley-old-city.bg.html?aid=368032 или този  https://www.booking.com/hotel/tr/emek.bg.html?aid=368032 ?

 

Попрочетох доста неща за града и забележителностите му и ми се искаше поне основните да са ни наблизо.

Връзка към коментар

Здравейте,

радвам се, че ви открих  :).За първи път ще посетим Истанбул в началото на септември за 4 дни и тъй като се опитвам да го организирам и самостоятелно, бих ви помолила за съвет :

кой от тези хотели да избера:

https://www.booking.com/hotel/tr/huxley-old-city.bg.html?aid=368032 или този  https://www.booking.com/hotel/tr/emek.bg.html?aid=368032 ?

 

Попрочетох доста неща за града и забележителностите му и ми се искаше поне основните да са ни наблизо.

Вторият, според мен Sirkeci като местоположение е чудесно, а и като съотношение цена-качество. Има и по-добър рейтинг в booking самият хотел. 

Връзка към коментар

Здравейте,

радвам се, че ви открих :).За първи път ще посетим Истанбул в началото на септември за 4 дни и тъй като се опитвам да го организирам и самостоятелно, бих ви помолила за съвет :

кой от тези хотели да избера:

https://www.booking.com/hotel/tr/huxley-old-city.bg.html?aid=368032 или този https://www.booking.com/hotel/tr/emek.bg.html?aid=368032 ?

 

Попрочетох доста неща за града и забележителностите му и ми се искаше поне основните да са ни наблизо.

Категорично втория!

Улицата на която е разположен е много тиха. Почти до хотела е полицейското управление.

На 50-60 метра е от спирката на Мармарай.

На 100м. от трамвая.

На 5 минути от пристанището с фериботите.

На пешехидно разстояние е от забележителностите в Султанахмед.

Недостатък - сравнително близо има джамия и сутрин се чува първата молитва. Това се отнася за повечетото хотели!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.