Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Пилотите (и то един от най-костеливите профсъюзи) сами предлагат да им се намалят заплатите с 45% за период от 2 години, ако АК се ангажира да избягва съкращения. Освен това изглежда, че се доближават до споразумение с правителството, което вероятно ще придобие 25% от акциите.

 

Притеснително звучи, че планират значително свиване на флотата поради прогнозата им за трайно ниски нива на въздушния трафик в близко бъдеще.

 

FAZ

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 30.04.2020 г. в 20:39, Hollywood каза:

Lufthansa вероятно ще обяви банкрут

Мале.... Ето още малко инфо. 

 

Голяма авиокомпания отказа държавна помощ от 10 млрд. EUR

Гeрмaнcкият нaциoнaлeн прeвoзвaч, кoйтo e и eдин oт нaй-гoлeмитe в Eврoпa, oткaзa държaвнa пoмoщ в рaзмeр нa 10 млрд. ЕUR.

Lufthаnsа губи пo 1 млн. ЕUR нa чac, нo въпрeки тoвa нямa дa приeмe въпрocнaтa cумa пoмoщ. Причинaтa e, чe cрeщу нeя ФРГ иcкa члeнoвe нa прaвитeлcтвoтo дa пoлучaт двe мecтa в Cъвeтa нa дирeктoритe нa aвиoкoмпaниятa.

Oт aвиoкoмпaниятa ce oпacявaт, чe aкo приeмaт, тo и други държaви щe пoиcкaт cъщoтo в зaмянa нa пoмoщ.

Cтaвa думa зa възмoжнa пoмoщ oт Aвcтрия, Бeлгия и Швeйцaрия, къдeтo приcъcтвaт aвиoкoмпaнии, влизaщи в групaтa нa Lufthаnsа.

Oт aвиoкoмпaниятa cъщo тaкa ca прoтив пoлучaвaнeтo нa пoмoщ пoд фoрмaтa нa зaeм, тъй кaтo тoвa щe увeличи дългoвaтa тeжecт върху кoмпaниятa.

Lufthаnsа e гoтoвa дa рaзглeдa и cцeнaрия, при кoйтo e възмoжнo дa бъдe зaдвижeнa прoцeдурa зa бaнкрут, aкo уcлoвиятa зa зaeмa нe мoгaт дa бъдaт cъглacувaни c прaвитeлcтвoтo.

Пo-рaнo Lufthаnsа oбяви зaкривaнeтo нa дъщeрнaтa aвиoкoмпaния Gеrmаnwings и cъкрaщaвaнe нa пeрcoнaлa. Пocлeднoтo щe зaceгнe вcички дъщeрни aвиoкoмпaнии нa групaтa – Еurоwings, Аustriаn Аirlinеs, Brussеls Аirlinеs и SWISS Intеrnаtiоnаl Аirlinеs.

 

Информацията е взета от този сайт.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Преди 1 час, Alexander каза:

Ако и вземе да връща пари, цена няма да имат. Все още никой не е взел нито лев от тези..

Не е така. Ние получихме парите за 2 билета до Страсбург. Служебно пътуване, което трябваше да е миналата седмица на 7 май. Вярно, че за служебни ползваме туристическа агенция, но ни казаха, че около 14 дни само са чакали. Може да е късмет 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , Роми каза:

Не е така. Ние получихме парите за 2 билета до Страсбург. Служебно пътуване, което трябваше да е миналата седмица на 7 май. Вярно, че за служебни ползваме туристическа агенция, но ни казаха, че около 14 дни само са чакали. Може да е късмет 

Аз чакам от 12 март и няма изгледи за плащане, отделно ти си първата за която чувам, че е взела пари, но все пак си с агенция, може при тях да е плюс.

Връзка към коментар
На 2.05.2020 г. в 2:30, Иван Попов каза:

Голяма авиокомпания отказа държавна помощ от 10 млрд. EUR

Гeрмaнcкият нaциoнaлeн прeвoзвaч, кoйтo e и eдин oт нaй-гoлeмитe в Eврoпa, oткaзa държaвнa пoмoщ в рaзмeр нa 10 млрд. ЕUR.

Lufthаnsа губи пo 1 млн. ЕUR нa чac, нo въпрeки тoвa нямa дa приeмe въпрocнaтa cумa пoмoщ. Причинaтa e, чe cрeщу нeя ФРГ иcкa члeнoвe нa прaвитeлcтвoтo дa пoлучaт двe мecтa в Cъвeтa нa дирeктoритe нa aвиoкoмпaниятa.

Отказва, колко дълго да отказва ... 
Германската държава става най-големият акционер в Lufthansa

Обаче МОЛ пак кърти :biggrin:

“Lufthansa is going around hoovering up state aid like the drunken uncle at the end of a wedding, drinking from all the empty glasses."  -  цък

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

След 2,5 месеца чакане за връщане на пари от Луфтханса днес получих мейл с разни предложения от тяхна страна.

 

Можело да сменям датите до края на 2021 година без пари.
Предполагам, че това е само без наказателната такса и ще си искат пари заради разликата в билета, въпреки, че където съм удебелил май говорят за еднократна напълно безплатна смяна на билета.

 

Щели да ми дадат ваучер за 50 евро.

 

И най-интересното е, че може да сменям дестинацията. Това дали ще означава, че може да сменя и началната точка или само крайната?

 

Утре ще им звънна да проверя какво точно предлагат.

Ако не съм искал нищо от изброеното да съм си чакал рефънда, няма срок.

 

Ето условията им

 

Stay flexible - rebookings free of charge

In view of the exceptional circumstances caused by the spread of the coronavirus we offer even greater flexibility for your travel plans.

Book until 30 June 2020 and Lufthansa Group Airlines will waive the rebooking fee. You will also be able to rebook to a new travel date till 31 December 2021.

 

For bookings made until 30 June 2020, the Lufthansa Group airlines waive the rebooking fees for all newly booked flights worldwide and offer a one-time rebooking free of charge – regardless of the conditions of the original fare purchased. 

Start of travel must be until 31 December 2021. The rebooking must be done before the original start of travel. If the original fare is not available anymore, the fare difference must be paid.

If your flight has been cancelled, you have the following choices:

You can rebook free of charge to an alternative flight to the same destination and within the same travel class.

Your ticket will remain valid and you can use it towards a future flight. Latest start of travel is 31 December 2021. If you would like to choose this option, please get in touch with us, latest by 31 January 2021. You can also change your destination and your travel class. Please note, that in these cases, an additional payment might be necessary, e.g. if you change to a higher travel class. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мене това 

преди 52 минути , Alexander каза:

Please note, that in these cases, an additional payment might be necessary, e.g. if you change to a higher travel class. 

включва смени например от Р в Q, а не само економи-бизнес

Връзка към коментар

@Alexander Може да сменяш само дестинацията ( крайната точка ) , а еднократно смяната ще е напълно безплатна , при същият клас билет и без значение каква е цената на билета в този момент  ( тоест няма да има доплащане ). 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има споразумение! Трябва да се одобри и от Европейската комисия.

Върху голяма част от помощите Луфти ще плащат солени лихви, така че се очаква този помощен пакет да бъде изплатен в кратки срокове, ако си стъпят на краката. Държавата придобива 20%.

 

https://www.sueddeutsche.de/wirtschaft/lufthansa-bundesregierung-rettung-corona-1.4913599

Връзка към коментар

МОЛ няма как да не опита да направи нещо през съда за да оспори такова споразумение.

 

Mr O’Leary recently declared that Lufthansa was going around Europe mopping up state aid like a “drunken uncle” helping himself to unfinished drinks at a wedding.

Връзка към коментар

Пак се оказа, че това което пише в мейла от Луфти, не е това което си мисля-мислим.

 

Днес звънях и се оказа, че дават 50 евро, които да покрият евентуална разлика в билетите. Такова животно като напълно безплатна смяна няма, пак се гледат цените и искат де се доплати.

Правихме няколко опита и излизаха или по-скъпи или по-евтини спрямо моите цени. Ако се вземе по-евтин няма връщане на пари разбира се.

В крайна сметка взех BCN-SFO-BCN за края на октомври като цената на сайта им днес беше 280 евро!

Накрая ме изненадаха, че тези 50 евро не са ваучери, ами щели да ми ги преведат по карта! Дадох виртуалният Револют, взеха 2 стотинки за проба и сега чакам 50 евро.

 

Пропуснах да кажа, че не може да се избере без чекиран багаж в едната посока и с чекиран в другата, системата не позволява смесването им.

Може да се плати на летището само 60 евро уж..

След това пробвах и на сайта за произволни билети  и не става наистина..

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 5 часа, Alexander каза:

 

 

Днес звънях и се оказа, че дават 50 евро, които да покрият евентуална разлика в билетите. Такова животно като напълно безплатна смяна няма, пак се гледат цените и искат де се доплати.

Накрая ме изненадаха, че тези 50 евро не са ваучери, ами щели да ми ги преведат по карта! Дадох виртуалният Револют, взеха 2 стотинки за проба и сега чакам 50 евро.

 

 

 

Тук леко се оплетох или става въпрос за 2 различни "ваучера" по 50 евро?

Връзка към коментар

Основното условие на Европейската комисия, за да позволи държавна помощ е на летищата Мюнхен и Франкфурт да се допуснат нови авиокомпании. И по-конкретно:

-по един нов представител на двете летища, което евентуално би значело Райън или Уиз за Мюнхен и Изи за Франкфурт

-има право да стационира до 4 самолета

-има право да получи до 24 слота за излитане и кацане

-за срок от минимум 18 месеца

-като за целта трябв да се проведе търг

-в случай, че никоя нова компания не прояви интерес ще се допускат и вече опериращи на съответните летища компании

 

https://www.faz.net/2.1690/regierung-und-eu-kommission-einigen-sich-bei-lufthansa-rettung-16793046.html

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , Tim каза:

Не знам каква е точната дефиниция. Уиз вече имаха база от Франкфурт и това че са я затоврили не знам дали ги прави нова компания.... Освен това си обраха крушите веднага след като приключи промоционалният период с ниски такси. А тук както ще има наддаване и се съмнявам да имат голям интерес.

Връзка към коментар

А по-интересното е, че с намаления напоследък флот те така или иначе не могат да запълнят всичките си слотове. Може причината да е другаде, въпреки че държавата каза, че няма да гласува с новите си акции... Не знам какво искат всъщност

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , neuromancer каза:

А по-интересното е, че с намаления напоследък флот те така или иначе не могат да запълнят всичките си слотове. Може причината да е другаде, въпреки че държавата каза, че няма да гласува с новите си акции... Не знам какво искат всъщност

Може и да не могат, но са много ценен актив. И спокойно можеха да си ги държат за тях. Сделката още не е сигурна, трябва да се одобри от борда на директорите им, но се съмнявам да има изненади.

преди 15 минути , Георги Матеев каза:

Само на мен ли така ми изглежда или Lufthansa са леко наглички?

Защото? В крайна сметка и на двете летища ще се откажат от слотове за потенциални 1.5 милиона пътници.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 2 часа, tch каза:

Защото? В крайна сметка и на двете летища ще се откажат от слотове за потенциални 1.5 милиона пътници.

Защото на цяла Европа ѝ писна да им гледа циганията и сапунения сериал. Станаха като втори британци с техния брекзит. Хем от една страна се държат като абсолютен лоукостер и не връщат пари на никого, хем от друга страна са тотално наведени на колене, хем от позицията на (може би вече бивши) "най-големи" в Европа са прекалено горди за да правят по-големи компромиси. Ай сиктир.

 

Честно казано винаги са ме дразнели като отношение и ако фалират въобще няма да ми липсват - има предостатъчно компании, които веднага ще запълнят нишата.

 

Между другото съм абсолютно съгласен с МОЛ - откъде накъде едни ще ги спасява държавата, а други ще се борят на пазарен принцип? Това е меко казано изкривяване на принципа на честната конкуренция.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.