Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Минаха 3 месеца откакто  канселираха един полет и поисках връщане на парите. Днес се обадих, за да видя какво ще ме излъжат, понеже пари не съм получил.

Обясниха ми, да изчакам още 1-2 месеца, ако дотогава няма пари, да им се обадя и щели да ги заявят отново..🤥

Толкова за Луфтханса, дори Уиз и Раян  са по-добри варианти ми се струва..

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , Alexander каза:

Минаха 3 месеца откакто  канселираха един полет и поисках връщане на парите. Днес се обадих, за да видя какво ще ме излъжат, понеже пари не съм получил.

Обясниха ми, да изчакам още 1-2 месеца, ако дотогава няма пари, да им се обадя и щели да ги заявят отново..🤥

Толкова за Луфтханса, дори Уиз и Раян  са по-добри варианти ми се струва..

 

Имах два канселирани полета през юли. 
За първия получих парите преди месец,за втория - миналата седмица.

Може да са бавни,но връщат пари и бързо отговарят на телефонни обаждания. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Двойка осъждат Луфтханза за 1000£ (възстановяване на цената на закупеният билет), за разменени две букви от малкото име https://www.dailymail.co.uk/news/article-9050863/Holidaymaker-34-wins-court-battle-against-travel-giant-Lufthansa.html

  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 26.11.2020 г. в 17:39, Dian каза:

Имах два канселирани полета през юли. 
За първия получих парите преди месец,за втория - миналата седмица.

Може да са бавни,но връщат пари и бързо отговарят на телефонни обаждания. 

Станаха 4  месеца и при мен, днес звънях, казаха, че са ги ескалирали още предния път, ама няма ефект.

Нямало какво да правят.. Казах им, че ще се жалвам на банката ми, купувани са с кредитна карта, на което бяха съгласни.

Не знам какво да правя, да изчакам до края на месеца ли? Не знам и колко ще е успешно жалването, купувани са преди над 1 година.

Връзка към коментар
преди 19 часа, stanislavpp каза:

За обжалване имаш 365 дни от събитието , тоест от датата на първият полет, а не от датата на закупуване на билетите.

Днес говорих с Дайнърс-България, кааха, че при тях срока  е  до година и половина  след купуването или имам още 1-2 месеца. Казах им, че ще изчакам до края на този месец и ще започнем процеса.

 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Давам нов отчет по историческия ми казус с тази компания, мисля, че трябва да се изучва от студенти..

Ако може, някой модератор да пусне нова тема, защото това стана много дълго примерно Ходене по мъките с Луфтханза.

 

https://magelanci.com/forums/topic/13612-lufthansa-мини-новини/?do=findComment&comment=426958

 

https://magelanci.com/forums/topic/13612-lufthansa-мини-новини/?do=findComment&comment=428125

 

https://magelanci.com/forums/topic/13612-lufthansa-мини-новини/?do=findComment&comment=434204

 

 

https://magelanci.com/forums/topic/13612-lufthansa-мини-новини/?do=findComment&comment=443551

 

https://magelanci.com/forums/topic/13612-lufthansa-мини-новини/?do=findComment&comment=443714

 

https://magelanci.com/forums/topic/13612-lufthansa-мини-новини/?do=findComment&comment=450347

 

https://magelanci.com/forums/topic/13612-lufthansa-мини-новини/?do=findComment&comment=470178

 

 

Та днес,  след 5 месеца ново чакане  ми върнаха 555лв, вместо 619лв и мъките  започват  наново.

Звънях им, но ми казаха да пиша мейл, ако не съм съгласен с нещо.

Писах мейл, като продължение на предния с транзакциите за 54 и 107 лв, които  в крайна сметка върнаха.

Ваучер от 50 евро така и не получих никога, дори трябваше да се преведе по карта, дори ми взеха номера и я провериха с 0,00 евро, понеже на последната резервация която издадоха цената беше 280 евро.

Бях звънял 2-3 пъти за този подарък, но така и не получих нищо, въпреки уверенията.

 

Обаче явно хората са решили, че са дали нещо или пък по-скоро отново са намесени тези 54лв, защото липсата на върнатите пари е около тази сума.

 

Невероятно, но факт, май така трябва да се кръсти темата..

 

Връзка към коментар
преди 26 минути , Alexander каза:

че са дали нещо или пък по-скоро отново са намесени тези 54лв, защото липсата на върнатите пари е около тази сума.

 

Преди 6 месеца и на мен не ми върнаха едни 60 лева.  В телефонен разговор ми казаха,че са пропуснали да ми върнат за багажа 60 лева. Извиниха се и след няколко дена върнаха парите.

Връзка към коментар

Ето отговора от днес.

 

Благодарим Ви за Вашия имейл.
Разгледах внимателно историята на Вашият билет.  Стойността на първоначално закупеният билет е била 311,38 евро, тоест 609,01 лева. След това е направена промяна, където новият билет е на стойност 554,72 лева. Разликата между двата билета от 54,59 лева е невъзвращаема. С тази промяна Ви се полага споменатият бонус от 50 евро. Той важи в случай, че се възползвате от пътуването и използвате билета. Вие сте решил да не го използвате и да получите рефънд. В този случай се връща сумата по новия билет от 554,72 лева.
 
За повече информация може да се свържете с нас на телефонен номер 02 935 82 1

 

Явно няма да стане нищо.

 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Alexander каза:

Ето отговора от днес.

 

Благодарим Ви за Вашия имейл.
Разгледах внимателно историята на Вашият билет.  Стойността на първоначално закупеният билет е била 311,38 евро, тоест 609,01 лева. След това е направена промяна, където новият билет е на стойност 554,72 лева. Разликата между двата билета от 54,59 лева е невъзвращаема. С тази промяна Ви се полага споменатият бонус от 50 евро. Той важи в случай, че се възползвате от пътуването и използвате билета. Вие сте решил да не го използвате и да получите рефънд. В този случай се връща сумата по новия билет от 554,72 лева.
 
За повече информация може да се свържете с нас на телефонен номер 02 935 82 1

 

Явно няма да стане нищо.

 

Този ваучер го приспадат, не го дават кеш - пише го в правилата им.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
преди 3 минути , tch каза:

пускат директна линия Франкфурт-Варна

Тъкмо четях, че от 30ти април пускат Франкфурт- Лвов и си помислих, че не може да не пуснат и Франкфурт-Варна!

Връзка към коментар

един глупав въпрос но един познат ще лети за Германия с Луфтханза билета мy е купен от работoдател с личните мy данни от личната катта, може ли дm да мине паспортния контрол с паспорт? заради автоматичните машинки на който става по-бързо ?

Връзка към коментар
преди 27 минути , MatriXa каза:

с личните мy данни от личната катта, 

Лични данни, които се ползват от лична карта за купуване на билет са : Име Фамилия. Евентуално дата на раждане. Няма никакъв проблем да лети с паспорт.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, epetkov каза:

Лични данни, които се ползват от лична карта за купуване на билет са : Име Фамилия. Евентуално дата на раждане. Няма никакъв проблем да лети с паспорт.

номер на Документ за самоличност И какъв тип е той Нали пак Се пише

Връзка към коментар

не, това се пише чак на чекина

принципно няма проблем да ги смениш на гишето, ако стане на въпрос, това не е уиз и пари няма да искат за минаване на гише

Връзка към коментар
преди 6 часа, neuromancer каза:

това не е уиз и пари няма да искат за минаване на гише

И най-вече, не е Аэрофлот.  Само руските  авиокомпании, а също и тези от средноазиатските  страни искат номер на документа още при резервиране на авиобилет. Европа не е Русия и още по-малко не центрлна Азия! Въпросът  наистина беше  несъществен.

Връзка към коментар
преди 33 минути , epetkov каза:

И най-вече, не е Аэрофлот.  Само руските  авиокомпании, а също и тези от средноазиатските  страни искат номер на документа още при резервиране на авиобилет. Европа не е Русия и още по-малко не центрлна Азия! Въпросът  наистина беше  несъществен.

Не е точно така, е тази е най-западната страна в Европа и си искат.

 

Capture.JPG.c1de08bf5d1dd062410986fe571e4acd.JPG

 

 

Връзка към коментар
преди 12 часа, epetkov каза:

И най-вече, не е Аэрофлот.  Само руските  авиокомпании, а също и тези от средноазиатските  страни искат номер на документа още при резервиране на авиобилет. Европа не е Русия и още по-малко не центрлна Азия! Въпросът  наистина беше  несъществен.

И Аерофлот са ми искали номер на паспорт при покупка на билет, и ТАР са ми искали, но не е било проблем да се смени в последствие от профила. Номерът на паспорта не влиза в билета и не е като да променяш име. Няма драма със смяната.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.