Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

2 hours ago, antea said:

от бюлетина/услугата на МВнР за пътуващи

 

 

 

Точно на 8ми пътувам до Мюнхен, а трябва да съм най-късно на9-ти сутринта там. Сега въпроса е дали да ребуквам или да разчитам на някакъв късмет, че до следобеда на 8ми ще са се уморили да стачкуват ....

Връзка към коментар
4 minutes ago, Ardent said:

Предлагат безплатен ребукинг. Ако не ти бърка много програмата, май е по-добре да го играеш на сигурно.

Да, проиграх го, но реших да изчакам - утре щели да пуснат новото разписание, и ако не направят нищо - ще ребукна ...

Връзка към коментар

Решиха да споделя във форума, тъй като съм потресен. Покрай стачката на Луфтханза ми се налага да се свързвам с техният обслужващ кол център в България. Преди малко проведох телефонен разговор с тях и помолих най-учтиво за информация дали полетите ми са анулирани или не. Момичето явно нямаше информацията, но се държа троснато с мен по телефона и най-нагло ми заяви, че може и утре на летището да разбера дали ще летя или не...

Нямам думи!

Звучи в стил България Еър, ама не е😀

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
4 minutes ago, DimitarYanakiev said:

Решиха да споделя във форума, тъй като съм потресен. Покрай стачката на Луфтханза ми се налага да се свързвам с техният обслужващ кол център в България. Преди малко проведох телефонен разговор с тях и помолих най-учтиво за информация дали полетите ми са анулирани или не. Момичето явно нямаше информацията, но се държа троснато с мен по телефона и най-нагло ми заяви, че може и утре на летището да разбера дали ще летя или не...

Нямам думи!

Звучи в стил България Еър, ама не е😀

Има и други "странни" ситуации, които излизат наяве покрай стачката. Реших снощи да си ребукна полета за събота сутрин. След като около час си играх през всички браузъри, все ми даваше, че не мога да ребукна, защото нямало свободни места, за същия тип билет. 

Е да, но пък сина ми от Германия, успя без проблем да ме ребукне, вероятно и тези са започнали да проверяват ип-та, но в случая не се касае за различна оферта, а за отказ ако си в някоя "бананова република" ... според тях. Дори адреса при процедурата автоматично се е "актуализирал" с германски. 

После ние сме расистите на Европа...

Връзка към коментар

Oт 28 ноември Луфти променя кетъринг правилата за дългите полети. Храненето преди кацане става само 1 опция, студено и вегетарианско. Допълнително, а/к ще започне да използва слушаки за еднократна употреба. Това щяло да спести 500 тона въглеродни емисии на година.

https://onemileatatime.com/lufthansa-reducing-economy-meal-service/

 

(няма коментар колко боклук ще създаде и колко тона емисии ще бъдат произведени за производството на тези слушалки 🙂 )

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, akair каза:

Не е неразбираемо, че "домашните" им клиенти са с предимство. Все пак, те на тези клиенти разчитат и за след стачката.

Стига де, сега, като сме бели, даже, не можем и ревна, че сме дискриминирани, нали?😰

Нали уж, всички сме клиенти, с равни права.🛩️

  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
2 hours ago, akair said:

Oт 28 ноември Луфти променя кетъринг правилата за дългите полети. Храненето преди кацане става само 1 опция, студено и вегетарианско. Допълнително, а/к ще започне да използва слушаки за еднократна употреба. Това щяло да спести 500 тона въглеродни емисии на година.

https://onemileatatime.com/lufthansa-reducing-economy-meal-service/

 

(няма коментар колко боклук ще създаде и колко тона емисии ще бъдат произведени за производството на тези слушалки 🙂 )

 

Продължавам да недоумявам как може да са 5 звездна авиокомания!? Кое и е 5 звездното?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
8 minutes ago, Jorro said:

Продължавам да недоумявам как може да са 5 звездна авиокомания!? Кое и е 5 звездното?

Skytrax им го бяха дали този статус... Любителите на авиацията имат доста консистентно мнение по темата "Skytrax и класациите, които те правят". Наложило се е разбирането, че авиокомпаниите стимулират решенията на Skytrax по някакъв начин.

 

1 hour ago, AlexandraKo said:

Нали уж, всички сме клиенти, с равни права.

Уж е така.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
16 hours ago, Jorro said:

Продължавам да недоумявам как може да са 5 звездна авиокомания!? Кое и е 5 звездното?

Преди време на европейските полети сервираха абсолютни буламачи - парче пица или един лигав кекс с череши, който не беше доопечен. Слава богу ги махнаха и сега не дават нищо за ядене (което обаче е кофти ако се прекачваш и не ти стига времето за хапване на крак във Франкфурт/Мюнхен). Но ако сега намалят храната и на дългите полети, трябва да си носим и сандвичи...

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Skytrax за мен винаги са били част от развлекателния сектор и толкова, но дори за тези, които са ги приемали като нещо по-сериозно последното им фиаско с Търкиш и Луфти би трябвало вече да е дозабило и последния пирон там където е трябвало. 

 

За тези които са изпуснали тези им смешки ето едно обобщение:
https://onemileatatime.com/turkish-airlines-skytrax-3-star/

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
1 hour ago, pr284 said:

Преди време на европейските полети сервираха абсолютни буламачи - парче пица или един лигав кекс с череши, който не беше доопечен. Слава богу ги махнаха и сега не дават нищо за ядене (което обаче е кофти ако се прекачваш и не ти стига времето за хапване на крак във Франкфурт/Мюнхен). Но ако сега намалят храната и на дългите полети, трябва да си носим и сандвичи...

Имаше и време, когато сервираха "баничка" с шунка, сирене и песто, притоплена в печката на борда - целият самолет се размирисваше на "бабината кухня в неделя сутрин", всички преглъщаха с наслада, а по-големиите купонджии си заръчваха и бира със закуската - за ужас на стюардесите (всичко това в 6:30 сутринта). После имаше време, когато даваха мляко с ориз - мил спомен от едно отминало време за по-мъдрите и тренди храна за по-младите 🙂 От млякото с ориз минаха на сандвич или ябълка, за да стигнем до недопечените лигави кексове с череши или с марципан.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не съм много наясно, извинявам се ако го има описано другаде...

Поради стачката мои приятели имат отменен полет и ще висят допълнително един ден във Франкфурт (полета е София -Токио). Имат ли право на обезщетение и какви стъпки трябва да предприемат.

Връзка към коментар
На 7.11.2019 г. в 2:34, akair каза:

Допълнително, а/к ще започне да използва слушаки за еднократна употреба. Това щяло да спести 500 тона въглеродни емисии на година.

https://onemileatatime.com/lufthansa-reducing-economy-meal-service/

 

(няма коментар колко боклук ще създаде и колко тона емисии ще бъдат произведени за производството на тези слушалки 🙂 )

 

Щом е нещо свързано с екология ще да е някоя голяма измам и шмекерия, разбира се, и не би трябвало да се пропуска случай това да се натърти!

Е, те не заменят слушалките с такива за еднократна употреба, а правят еднократните слушалки за многократна употреба като само сменят гумичките на наушниците (и така пестяъ тонове боклук и енергия), нооооо това не трябва да пречи на речетатива, нали...

 

In addition to the meal service changes, Lufthansa will be replacing their current headphones with lighter, disposable earbuds. Lufthansa says that this change will save about 175 tons of fuel and 500 tons of CO2 emissions per year.

Връзка към коментар

@samuraika Доколкото съм запозната, стачните действия се водят извън контрола на авиокомпанията и не се дължи обезщетение по директивата. В UK имаше отворени дела за промяна във връзка със стачки на друга авиокомпания, но не знам да има резултат... 

Връзка към коментар
6 hours ago, samuraika said:

Щом е нещо свързано с екология ще да е някоя голяма измам и шмекерия, разбира се, и не би трябвало да се пропуска случай това да се натърти!

Е, те не заменят слушалките с такива за еднократна употреба, а правят еднократните слушалки за многократна употреба като само сменят гумичките на наушниците (и така пестяъ тонове боклук и енергия), нооооо това не трябва да пречи на речетатива, нали...

 

In addition to the meal service changes, Lufthansa will be replacing their current headphones with lighter, disposable earbuds. Lufthansa says that this change will save about 175 tons of fuel and 500 tons of CO2 emissions per year.

Не съм сигурен, че разбирам напълно написаното - в цитата ясно пише:

6 hours ago, samuraika said:

Lufthansa will be replacing their current headphones with lighter, disposable earbuds

В момента Луфти използват ето такива слушалки и ги раздават с disposable  covers (в синята опаковка):

image.thumb.png.597d1bda55a8e2232d950335b1e9e8bb.png

 

А ще ги сменят с disposable earbuds:

image.png.2f1ad67c82edb3a6979bf848805c09de.png

Връзка към коментар
преди 20 часа, Rainy каза:

@samuraika Доколкото съм запозната, стачните действия се водят извън контрола на авиокомпанията и не се дължи обезщетение по директивата. В UK имаше отворени дела за промяна във връзка със стачки на друга авиокомпания, но не знам да има резултат... 

Ами според едно решение на европейския съд стачката на служители на авиокомпанията е изцяло в контрола на авиокомпанията и следователно дължат обезщетение. Ето го и решението: http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf?text=&docid=201149&pageIndex=0&doclang=BG&mode=lst&dir=&occ=first&part=1&cid=335202.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, ShaMan-H_Fel каза:

Ами според едно решение на европейския съд стачката на служители на авиокомпанията е изцяло в контрола на авиокомпанията и следователно дължат обезщетение. Ето го и решението: http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf?text=&docid=201149&pageIndex=0&doclang=BG&mode=lst&dir=&occ=first&part=1&cid=335202.

Член 5, параграф 3 от Регламент (ЕО) № 261/2004 на Европейския парламент и на Съвета от 11 февруари 2004 година относно създаване на общи правила за обезщетяване и помощ на пътниците при отказан достъп на борда и отмяна или голямо закъснение на полети, и за отмяна на Регламент (ЕИО) № 295/91, във връзка със съображение 14 от същия трябва да се тълкува в смисъл, че спонтанното отсъствие на съществена част от авиационния персонал („самоволна стачка“), каквото е разглежданото по делата, предмет на главното производство, което започва след изненадващо съобщение на опериращия въздушен превозвач за предстоящо преструктуриране на предприятието, след като е отправен призив, но не от представителите на работниците и служителите в предприятието, а спонтанно от самите тях и те излизат в отпуск по болест, не попада в обхвата на понятието „извънредни обстоятелства“ по смисъла на тази разпоредба.

 

По прицип - да. Дефакто някой вземал ли е обезщетение след стачка, последните година и половина имаше достатъчно?

Връзка към коментар
преди 14 часа, ShaMan-H_Fel каза:

Ами според едно решение на европейския съд стачката на служители на авиокомпанията е изцяло в контрола на авиокомпанията и следователно дължат обезщетение. Ето го и решението: http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf?text=&docid=201149&pageIndex=0&doclang=BG&mode=lst&dir=&occ=first&part=1&cid=335202.

Това дело е частен случай в определена страна, за подобно закъснение дори Аероиск казаха, че има малък шанс и риск да загубим и не се ангажираха с дело срещу Райънеър от 2018та година влачим подобен случай за Белгия става въпрос.

Връзка към коментар
На 7.11.2019 г. в 13:59, pr284 каза:

Преди време на европейските полети сервираха абсолютни буламачи - парче пица или един лигав кекс с череши, който не беше доопечен. Слава богу ги махнаха и сега не дават нищо за ядене (което обаче е кофти ако се прекачваш и не ти стига времето за хапване на крак във Франкфурт/Мюнхен). Но ако сега намалят храната и на дългите полети, трябва да си носим и сандвичи...

Вторник пътувах от Франкфурт за София , предлагаха сандвичи с пуешко и  сирене .

  • Шок 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, има ли някой новини от отложената стачка на Луфтханза? Пътувам на 26 Декември Рияд - Монтреал и ми е чудно дали няма да имам проблеми

Връзка към коментар
преди 5 часа, fxtrader каза:

Здравейте, има ли някой новини от отложената стачка на Луфтханза? Пътувам на 26 Декември Рияд - Монтреал и ми е чудно дали няма да имам проблеми

Да не казвам голяма дума, ама по Коледа е абсурд да стачкуват.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.