Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 15 часа, Lyubina каза:

На сайта на Луфханза се твърди, че на летището в Мюнхен се изисква носенето на онези специфични маски F2F или нещо подобно (не ги помня точно). Някой с пресни впечатления, че след два дни имам 2 часа престой (освен ако не закъснее пак първия ми полет) и да знам да търся ли маски или да си ходя без.

 

А, и в самолетите им искат ли маски? 

Не че няма да го преживея, но да съм подготвена психически 😉

На сайта им пише още, че и в самолетите искат маски, ама не искат. Иначе на 8.01 имахме 2 часа престой в Мюнхен и никой (включително и полицаите) не носеше маска.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 23.12.2022 г. в 16:25, Duke каза:

Ето че настъпи момент, в който и аз да се оплача от най-предпочитаната от мен авиокомпания за полети в Европа...

 

Възможността за безплатен избор на седалки по време на онлайн чекин вече е в историята по отношение на най-ниската тарифа. Тази сутрин по време на чекин установих този факт и веднага звъннах на кол центъра на Луфти. Промяната е от около месец, въпреки, че последно летяхме с тях в периода 3-6 ноември и все още можеше да се избират безплатно места. Яд ме е, защото обикновено избирам място до прозореца за мен и място до пътеката за съпругата ми. По този начин в 95% от полетите средното място между нас остава празно и като цяло се чувстваме много добре. Реално и при новите правила е възможна промяна, но на цена от 48 лева на отсечка, което оскъпява билетите прекалено много. Лошото е, че в следващите три месеца и половина ми предстоят 16 полета с Луфтханза и отсега съм напрегнат от факта, че по всяка вероятност ще се наложи да ги прекарам на средна седалка, а един от тях е с В787. Е, винаги има вариант за размествания на борда в зависимост от натоварването, но не обичам да разчитам на шанса...

 

Очевидно занапред ще трябва да доплащам за избор на седалки още по време на резервацията, както винаги правя при полети с нискотарифните маршрутки, което елиминира един от трите най-важни фактора поради които предпочитам да летя с Луфти...

 

Да се допълня с нова интересна информация по темата...

 

Утре отново летим със същия клас билет (eco light) само с ръчен багаж. При онлайн чек-ин на отсечката София - Мюнхен, системата отново не ми даде възможност да избирам места безплатно и директно генерира пътека и средно. Да се надявам, че както обикновено полета няма да е изцяло разпродаден и отново ще можем да се разместим на три седалки. Обаче, изненада, за отсечката Мюнхен - Франкфурт ми позволи безплатен избор на места, а точно тя ми беше важна, че се лети с B787, а по една или друга причина не съм летял с него и задължително държах да съм до прозорец...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, stanislavpp каза:

Extra legroom подобно на 11ред .

Да, така и предполагах, но аз предпочетох 11-ти ред заради по-голямата вероятност да видя нещо през прозореца, защото определено от 27-ми ред, няма никакъв шанс това да се случи...

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Луфтханза отмени повече от 120 полета след като екскаватор на летището във Франкфурт е прерязал кабел и е прекъснал комуникациите:

https://www.nytimes.com/2023/02/15/business/lufthansa-it-problem-canceled-flights.html

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да помогнете с телефон за връзка с Луфтханза за отменен полет?

Какви са възможностите за премаршрутиране и те ли следва да предложат нещо или сам да си потърси човек?

Връзка към коментар
преди 3 минути , Mary каза:

Да помогнете с телефон за връзка с Луфтханза за отменен полет?

Какви са възможностите за премаршрутиране и те ли следва да предложат нещо или сам да си потърси човек?

Ако не е спешно - в БГ офиса в работно време :

 

Sofia City Office
Tel: +359 2 935 8210
Working Hours: 9:00 am - 5:30 pm (Monday - Friday)
Closed on Weekend and Public Holidays

 

Може да се избере полет и в случай, че има места в същия клас в който е билета - ще удовлетворят искането
 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Всички полети до и от  Франкфурт са отменени напълно , полети на цялата Луфтханза Груп са отменени ( Юроуингс, Брасълс, Суис, Остриън) . Предвид обичайният домино ефект , ще отнеме няколко дни до напълно нормализиране на графика.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой знае ли колко дни ще трае стачката, която засяга полетите на Луфтханза? 

Единствено полети със същия алианс ли трябва да търся за евентуална замяна? Има ли начин да поискам премаршрутиране с КЛМ? 

Евентуално малко съпорт за полет София-Рио де Жанейро на 17 или 18, с който да искам замяна? Трябваше да пътувам на 17. Главата ми пламна и не откривам нищо с което да заместя полета. 

Връзка към коментар

Стачката е на 17 февруари на тези летища - Main, Munich, Stuttgart, Hamburg, Dortmund, Hanover, and Bremen . Най- добрият възможен вариант за теб е София - Цюрих - Рио със Суис . Започвай да звъниш , че ако в момента има малък шанс за някое свободно място останало , утре няма да има такива … При подобна свръх натовареност на кол центрове, аз обикновено звъня някъде на другият край на света , където вдигат почти моментално ( Австралия , Нова Зеландия , Канада и т.н,).

 

 

Няма шанс за премашрутиране с КЛМ, те са в друг алианс . Започваш с Луфтханза Груп, като крайна опция може да помолиш за премашрутиране  с ТАП или Търкиш.

Връзка към коментар
преди 12 минути , mililia каза:

Нямам идея къде да звъня! 

Никъде не отговарят

Съвсем нормално при подобно стечение на обстоятелствата  , звъни някъде на  другият край на света за по-голям шанс за свързване .

 

https://www.lufthansa.com/am/en/support/contact

 

 

Сега погледнах ,че през Цюрих няма да стане - не излизат свободни места .Единствената вероятна  опция за премашрутиране в алианса  , която откривам в GF е София - Виена - Лисабон - Рио


2712B8DE-0926-4BC4-916C-2956E427AAB0.jpeg.3ca6a5d3cb91b69c86a44219874066f7.jpeg

 

 

Запиши си номерата на полетите и помоли да те прехвърлят на тези полети, преди да свършват и там местата. Успех!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Mary каза:

Да помогнете с телефон за връзка с Луфтханза за отменен полет?

Какви са възможностите за премаршрутиране и те ли следва да предложат нещо или сам да си потърси човек?

може би вече е късно, но като звъниш е добре да си подготвена, тоест да имаш някакъв възможен маршрут предвид, за да го предложиш ако отсреща са съвсем неадекватни (случвало ми се е)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 53 минути , stanislavpp каза:

Браво 👏, радвам се - до Рим как те премашрутираха?

София-Рим летя с ITA по обяд, а от Рим до Лисабон и после до Рио ще съм с ТАР. Реално пристигам с полета, който ти предложи. 

Губя само една нощувка и съм на кантар за един тур, но не е фатално. 

ТАР според мен е за предпочитане пред Луфтханза. 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 16.02.2023 г. в 1:09, stanislavpp каза:

ITA не са в Стар Алианса , явно индикациите , че Луфтханза ще придобият мажоритарна собственост от а/к са 100% верни и необратими.

При Involuntary reebooking не е задължително да е полет от алианса само.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абсолютно точно, затова и а/к от различни алианси  имат interline agreements . Но в този конкретен случай ( обявена стачка няколко дни предварително и без да се дължат компенсации за анулации ) , вероятността за ребукинг извън Алианс са далеч по-минимални .

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.