Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 38 минути , chandni каза:

И Аерофлот са ми искали номер на паспорт при покупка на билет, и ТАР са ми искали, но не е било проблем да се смени в последствие от профила. Номерът на паспорта не влиза в билета и не е като да променяш име. Няма драма със смяната.

не то въпроса беше дали е възможно просто на security checkinga да даде паспорт без да говори за смяна на документа ..

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Lufthansa Group offers seven additional long-haul tourist connections from Frankfurt and Munich

  • Directly from Munich to Punta Cana, Cancún and Las Vegas
  • Four additional destinations from Frankfurt: Fort Myers, Panama City, Salt Lake City and Kilimanjaro
  • All destinations for summer 2022 bookable as of May 26

Lufthansa’s new routes:

Munich <-> Punta Cana
Munich <-> Cancun
Munich <-> Las Vegas

Frankfurt <-> Panama City
Frankfurt <-> Fort Myers
Frankfurt <-> Salt Lake City
Frankfurt <-> Kilimanjaro

 

За повече инфо тук.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Някой пътувал ли е скоро с Луфтханза? Ако си с тарифа Лайт (само с ръчен багаж), прибират ли го задължително на check-in гишето или не? Допускат ли изобщо ръчен багаж в самолета или всичко е в hold-a, както и кога го прибират там - преди или след секюрити проверката?

Връзка към коментар
преди 6 минути , chandni каза:

Някой пътувал ли е скоро с Луфтханза? Ако си с тарифа Лайт (само с ръчен багаж), прибират ли го задължително на check-in гишето или не? Допускат ли изобщо ръчен багаж в самолета или всичко е в hold-a, както и кога го прибират там - преди или след секюрити проверката?

Няма причина да прибират ръчен багаж, освен ако пътникът изрично не е заявил подобно желание...

 

Иначе, обикновено се прибира при чекиране (австрийците винаги предлагат подобна опция), но съм имал случаи на прибиране на ръчен багаж и на самата писта при качване в самолета. Само че тук говорим за полет между Мюнхен и Прага, който се извърши с Bombardier CRJ-900, в който просто няма място за ръчен багаж...

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Duke каза:

Иначе, обикновено се прибира при чекиране (австрийците винаги предлагат подобна опция),

Да разбирам ли, че пасажер може да заяви подобно желание и ще му вземат багажа без да доплаща?

Връзка към коментар
преди 13 минути , chandni каза:

Да разбирам ли, че пасажер може да заяви подобно желание и ще му вземат багажа без да доплаща?

Обикновено Луфти и особено австрийците (които са част от тях) го правят, но във всички случаи зависи от наземния персонал. На нас редовно в Париж ни предлагат подобна услуга при полета до Виена. От София нямам спомен да са ми предлагали, но в интерес на истината не съм и питал, защото обикновено летим само с ръчен и въобще не минавам през гише...

 

П.П.: Най-добре им звънни и питай. Обикновено ако звъннеш в 9:00 сутрин се свързваш веднага...

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 2.07.2021 г. в 11:56, chandni каза:

Да разбирам ли, че пасажер може да заяви подобно желание и ще му вземат багажа без да доплаща?

От моя опит са прибирали ръчен багаж в багажника единствено ако полетът е на 100% пълен и не достига мястото в кабината. Обикновено на изхода на полета слагат етикета и после го оставяш при стълбата към самолета (говоря за Франкфурт). Багажът се получаваше на лентата в терминала, а веднъж го бяха загубили.

Не съм сигурен дали го взимат по желание на клиента.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Да дам обратна връзка как мина с багажите.

 

На 3-ти юли пътувахме София - Мюнхен - Рейкявик. Бордни карти не се издават при онлайн чекиране и не ти дават да избираш места ако не си си платил, а ти разпределят такива автоматично, но поне не разделят пътниците от една резервация. На гишето нито те са ни питали искаме ли да ни вземат ръчните багажи в cargo hold-a, нито ние ги питахме ще ги вземат ли. Просто ги поставихме на везната, прибраха си ги и ни издадоха бордните карти, с което много ни улесниха за разходката в Мюнхен. 

 

На върщане, в Рейкявик на гишето отново си поставихме багажа на везната, при което служителката ни попита дали сме си платили чекиран багаж. Отговирихме, че не сме, но в София авиокомпанията е настоявала багажите, дори и ръчните, да се вземат на check-in и за нас е без значение - ако не е изискване на компанията, ще си ги вземем с нас в кабината. Не отговориха нищо и ги прибраха. 

 

Сертификатите за ваксинация ги гледаха на всички летища без изключение - София, после в Мюнхен преди полета, че даже се замотаха да четат изискванията на исландците, но видяха, че няма изисквания за PCR ако сме ваксинирани и накрая в Рейкявик преди обратния полет, въпреки, че сме български граждани, които се прибират в родината, гледаха сертификатите най-подробно - брой дози, преди колко време, на коя дата, на чие име...

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 12 часа, chandni каза:

Бордни карти не се издават при онлайн чекиране и не ти дават да избираш места ако не си си платил

Това е много странно! Допреди три седмици системата позволяваше безплатен избор на места при онлайн чекиране...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Duke каза:

Това е много странно! Допреди три седмици системата позволяваше безплатен избор на места при онлайн чекиране...

С коя тарифа? Ние бяхме с лайт (или както там се води) - само с ръчен багаж. Възможно е и това да има значение.

Връзка към коментар
преди 27 минути , chandni каза:

С коя тарифа? Ние бяхме с лайт (или както там се води) - само с ръчен багаж. Възможно е и това да има значение.

Няма значение от тарифата. Обикновено и ние летим с "лайт" и досега винаги съм могъл да избера безплатно места при онлайн чекиране 24/48 часа преди полет...

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Луфтханза имаха ли политика за представяне на кредитната карта с която е направена резервацията при чек-ин  ? Нямам такъв спомен ,но държа да съм сигурен.

Връзка към коментар
преди 2 минути , stanimir каза:

Луфтханза имаха ли политика за представяне на кредитната карта с която е направена резервацията при чек-ин  ? Нямам такъв спомен ,но държа да съм сигурен.

Не са ни искали. Последно летяхме с тях на 03.07 с билети, закупени директно от сайта им на 02.06. Чекинът беше онлайн, но бордната карта се вземаше на гише и прибираха дори и ръчните багажи, проверяваха сертификати.. Не е ставало дума за КК.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, chandni каза:

Не са ни искали. Последно летяхме с тях на 03.07 с билети, закупени директно от сайта им на 02.06. Чекинът беше онлайн, но бордната карта се вземаше на гише и прибираха дори и ръчните багажи, проверяваха сертификати.. Не е ставало дума за КК.

Понеже ще пътувам от София  през Виена и Осло като крайна точка ми е Берген нали става като ми вземат чекирания багаж на гишето в София и да си го взема чак в Берген?

Връзка към коментар
преди 16 минути , muffytoz каза:

Понеже ще пътувам от София  през Виена и Осло като крайна точка ми е Берген нали става като ми вземат чекирания багаж на гишето в София и да си го взема чак в Берген?

Ако всички полети са на един билет - да.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 23.07.2021 г. в 9:00, chandni каза:

С коя тарифа? Ние бяхме с лайт (или както там се води) - само с ръчен багаж. Възможно е и това да има значение.

Преди седмица аз имах възможност за избор на място с лайт тарифа. Ограничен избор, с по-кофти разположения, но го имаше. На гишето обаче помолих да ме преместят и го направиха.

Връзка към коментар

Поради факта, че един от пътниците по резервацията ми не е ваксиниран и от днес влизаме в оранжева зона Норвегия забраняват на човек, който не е бил никога пред това там и който идва от оранжева и червена зона да влезе на територията им. Така моя човек не може да пътува и дали луфтханза ще му възстановят парите за билета? Някой дали е запознат... 

Връзка към коментар
преди 2 часа, muffytoz каза:

Поради факта, че един от пътниците по резервацията ми не е ваксиниран и от днес влизаме в оранжева зона Норвегия забраняват на човек, който не е бил никога пред това там и който идва от оранжева и червена зона да влезе на територията им. Така моя човек не може да пътува и дали луфтханза ще му възстановят парите за билета? Някой дали е запознат... 

Едва ли. Обади се и питай, имат офис в София. 

Връзка към коментар
преди 11 минути , muffytoz каза:

Дали ще трябва да се плаща някаква наказателна такса ако един от пътниците от закупения общ билет не лети с мен ? 

Не. В зависимост от вида на билета даже може и да ви върнат някакви пари, ако си ги потърсите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте всички. Чекиран се онлайн за полет с Луфтханза утре. Всичко хубаво, но като стигна до края ме питат дали имам виза за Танзания. Там визите ги вземам при пристигане. Ако избера опцията, че нямам виза, ми изписва, че не мога да се чекиран. Ако отбележа, че имам виза, искат номер, валидност и т н.  Аз даже не съм с тях на последната отсечка. Ако започна да се чекиран наново, гледам, че ми дават седалките, които съм си избрал предния път 

 

Има ли смисъл да се обаждам в офиса им в София според вас? Дали системата ще запази тези седалки, които съм избрал докато отида на гишето утре?

 

Някакви идеи?

Връзка към коментар
На 3.01.2022 г. в 8:08, FlyTraveler каза:

Има ли смисъл да се обаждам в офиса им в София според вас? Дали системата ще запази тези седалки, които съм избрал докато отида на гишето утре?

Малко след дъжд качулка, но съм сигурен, че на гише избраните места по време на онлайн чек ин са директно прехвърляни и на бордната карта. В момента Луфти изискват минаване през гише и при онлайн чек ин избраните места остават, но системата не генерира бордна карта и получаваш съобщение да минеш през гише. Относно документите, преди един от последните ми четири полета около празниците, системата по някаква причина не приемаше ваксинационния ми сертификат, но въпреки всичко избраните места бяха запазени и на гише получихме бордни карти именно с тях...

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Нещо интересно. 

LUFTHANSA boosts long-haul services from Munich for Summer 2022!

Lufthansa_plane-g7ae5367f3_1280-e1648662808372.jpg?resize=700%2C300&ssl=1

Lufthansa is rebuilding its long-haul network from its second hub at Munich with new flights to Rio de Janeiro and San Diego, as well as the relaunch of the route to Bangkok all starting this week.

The German carrier is also restoring services from Munich to Mumbai, Toronto and Washington DC, which has helped to increase the Bavarian airport’s long-haul destinations to 21 routes this summer, which is 10 more than during summer 2021.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.