Прескочи до съдържание

Wizz Air - периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

Ауу, лошото е, че ако не си член на дискаунт клуба не можеш да се запишеш днес. Искам да си взема билет до Дубай на промоционалната цена, но за да се възползвам от нея трябва да се запиша в клуба им, но точно днес сайта им не го дава като опция при покупка на билета :(

Все по-нагли стават...Постоянно се измислят нови неща, ръчни куфари, клубове и т.н., все по-зле са.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Набираш си да закупиш полета и после ще ти излезе едно прозорче- да, искам да спестявам пари. Натискаш го, прибавя ти членството и ти сваля цената.

Така е по принцип, но сега не става. През мобилното им приложение обаче става :)

Връзка към мнение

Значи следващият път и през мобилното няма да става. Целта е дайте пари за членство, дали ще го позлвате няма значение. Най-наглата компания са тези за мен..Само ме е яд, че съм летят и то не малко пъти с тях.

Връзка към мнение

Предполагам, че ако вече си член и си въведеш данните, системата те идентифицира и си ползваш отстъпката.

 Да.

Връзка към мнение

Ауу, лошото е, че ако не си член на дискаунт клуба не можеш да се запишеш днес. Искам да си взема билет до Дубай на промоционалната цена, но за да се възползвам от нея трябва да се запиша в клуба им, но точно днес сайта им не го дава като опция при покупка на билета :(

 

Сега пробвах и няма никакъв проблем да си закупиш членство и да ползваш отстъпките веднага.

Връзка към мнение

Аз дебна едни дати от 2-3 седмици за почивката ми в Португалия през юни и полетите Сф- Брюксел и Мадрид - София излязоха сега с 17 евро по-малко. Най-ниската цена (която многократно качваха след това)беше 141 евро, а сега взех за 124 и това е при група от 5 човека(ставаше и за 7).. Скрънзи са си ама мисля, че като стигна в Лисабон ще им простя :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

attachicon.gifCapture.PNG

Ами при мен не излиза...

 

това е дупка в системата им

ако е зададен двупосочен билет, а си маркирала кръгчето само на отиването, то няма да ти даде да купиш членсвото.

ще трябва да маркираш и връщането , за да стане или дай еднопосочен

Връзка към мнение

Тъкмо се канех удобно да се присъединя към тезата "От -20 на +20" (защото и моето мнение не е по-различно напоследък), когато реших все пак да проверя цените на 20-тина полета на Wizz Air за днес.

 

Оказва се, че намаления има, има и доста евтини дестинации. Например, ако някой иска да лети от Букурещ, би се радвал на цени около 30 евро за двупосочен билет - до Милано, до Брюксел, до Женева и пр. Ето примерите:

 

post-735-0-03746700-1423655853_thumb.png

 

Букурещ - Милано - Букурещ 2-5 април 28,94 евро

Букурещ - Женева/Милано - Букурещ 2-5 април 30,75 евро

Букурещ - Брюксел - Букурещ 8-12 април 31,73 евро

 

Това е графиката на цените за последния полет и е доста показателна за реалното намаление днес. 

 

post-735-0-63842100-1423656222_thumb.png

 

Има и полети с по 20-30 евро фактически намалени цени.

 

Друг е въпросът, че други цени са завишени в последните дни преди промоцията. А пък и най-често намаленията не са от София, на което най-много ме е яд.

 

Все пак, ако някой търси точно тези дестинации и полетите от Букурещ са му удобни, може да се възползва от днешната промоция.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И какво е станало в 11:40, че нещо не мога да схвана? :rolleyes:

    Цените бяха доста по-високи от колко на твоя скриин . Просто исках да докажа, че в повечето случаи при -20% ако не реагираш бързо след старта на инициятивата , то ефекта е обратен.

Редактирано от TeshkaR28
Връзка към мнение

    Цените бяха доста по-високи от колко на твоя скриин .

Ми не, нещо си се заблудил, аз погледнах когато писах в 11:55, и цените си бяха същите.

Даже и в момента за датите 17.05 и 21.05 цените още са си същите като днес сутринта, а цените за 19.05 и 22.05 са се повишили, което е съвсем естествено, при положение че мина цял ден и най-вероятно някои хора са си купували билети през това време.

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Естествено, че има реално намаление и то поредно такова, след като ги хванах преди това в мишкуване. Евала Wizz ! Който не го вижда или не следи цените или не е в час, sorry :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Естествено, че има реално намаление и то поредно такова, след като ги хванах преди това в мишкуване. Евала Wizz ! Който не го вижда или не следи цените или не е в час, sorry :)

 

Мисълта ми е , че промоцията кара потребителя да бъде много по активен от колкото през останалите дни. Което означава, че евтините билети се изкупуват много по-бързо. Не важи за 100% от случаите , но много често се получава така, особено ако резервираш в края на деня. Който не ме разбира или не може да чете или трябва да се замисли повече.

Връзка към мнение

Ето ви цените на Уиз за последните 3 дни (с някои пропуски).

Сами преценете дали има промоция или не. Според мен е видно, че червеното е много повече днес.

 

Wizz 9-11.2.2015.xls.zip

 

Едит: добавих още малко.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Човек направо ги закова !

Правя си извод , че намалението на едни цени компенсират с увеличение на други ... хем промоция и реклама , хем нищо се не губи  , а напротив  :)

Въпрос изцяло на късмет е точно твоята дата и дестинация да са сред намалените за сметка на останалите.

 

 

Много от хората тук имат под ръка поне няколко дестинации и следват единствено ниската цена , но ако целенасочено чакаш определен полет изобщо не може да се разчита на сигурно намаление.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Когато започваш да пътуваш с тях и вземаш най-евтините билети докъдето и да е. Но като вече си бил, като имаш планирани 1-2 по-дългосрочни други пътувания и вече критерият е друг: почивни дни, нови места, определени събития започваш да търсиш други. И естествено цените на новите дестинации не са като предишните. Поне при мен е така. При предното намаление си взех билети до Дортмунт за края на април за уикенда 100 лв. Днес - 80. Следя Валенсия за 05.05.15 и от 120 без, днес беше 127 със. Започвам да се дразня от дебненето. За 20,30, 50 лв. Но пък ги използвам постоянно.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И накрая ще пуснат някакво мършаво, псевдо намаление, от типа "шаран на гола кука", и народът ще се изтрепе да купува, щото пише "намаление".

 

 

Ето ви цените на Уиз за последните 3 дни (с някои пропуски).

Сами преценете дали има промоция или не. Според мен е видно, че червеното е много повече днес.

 

attachicon.gifWizz 9-11.2.2015.xls.zip

 

Едит: добавих още малко.

 

Освен, че червеното е много повече, то става все повече като абсолютна стойност, защото

 

За съжаление Уиз до такава степен се институционализираха на нашия пазар, че научиха хората да пътуват с тях независимо от цената. Добре, че има чешити като пишещите тук, които променят леко статистиката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето ви цените на Уиз за последните 3 дни (с някои пропуски).

Сами преценете дали има промоция или не. Според мен е видно, че червеното е много повече днес.

 

attachicon.gifWizz 9-11.2.2015.xls.zip

 

Едит: добавих още малко.

 

Цените включват ли дискаунт клуба, защото днес намалението е само за членове? В този случай е нормално най-много да са черничките, което всъщност означава, че намалението е реално?

 

Иначе и друг път сме го коментирали, че някои цени скачат други падат. Естествено, че няма да дадат отстъпка на полети и дестинации, които се продават добре, тези 20% са 20% реални за слабозатоварените им полети :)

Връзка към мнение

Без отстъпката са.

 

T.e. черно означава, че няма покачване заради промоцията. Зелено означава, че цената даже е паднала преди самата промоция, от която пада допълнително, само с червеното има проблем :) Като браузвам набързо списъка разпределението черно/зелено ми изглежда доминиращо, така че положителните резултати ме изненадват. 

 

Някой факир на ексела може ли да направи една формулка с резюме? :)

Връзка към мнение

Човек направо ги закова !

Правя си извод , че намалението на едни цени компенсират с увеличение на други ... хем промоция и реклама , хем нищо се не губи  , а напротив  :)

Въпрос изцяло на късмет е точно твоята дата и дестинация да са сред намалените за сметка на останалите.

 

 

Много от хората тук имат под ръка поне няколко дестинации и следват единствено ниската цена , но ако целенасочено чакаш определен полет изобщо не може да се разчита на сигурно намаление.

Много точен коментар. Абсолютно съм съгласен. Ако прибавим и момента, че докато чакаш - 20% има вероятност точно за твоите дати да бъдат направени резервации и това да увеличава цената до толко, че -20% да не може да компенсира.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

T.e. черно означава, че няма покачване заради промоцията. Зелено означава, че цената даже е паднала преди самата промоция, от която пада допълнително, само с червеното има проблем :) Като браузвам набързо списъка разпределението черно/зелено ми изглежда доминиращо, така че положителните резултати ме изненадват. 

 

Някой факир на ексела може ли да направи една формулка с резюме? :)

Съвсем не си прав..

Аз затова го дадох - да си играете със статистиките.

 

no	up	down
4418	924	271

Това включва 90% от всички полети от/до България, някои не излязоха във файла..

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Съвсем не си прав..

Аз затова го дадох - да си играете със статистиките.

 

no	up	down
4418	924	271

Това включва 90% от всички полети от/до България, някои не излязоха във файла..

 

Не можем да се разберем нещо. Така както аз го чета, от всички полети имаме близо 4700, за които промоцията е валидна. Т.е. цената е била или първоначалната или е паднала. Само за 900 имаме покачване преди да се обяви промоцията. Къде бъркам?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Jody
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.