Прескочи до съдържание

Wizz Air - периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

Като браузвам набързо списъка разпределението черно/зелено ми изглежда доминиращо,

Тук :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тук :)

 

А ок, т.е. бъркам с усещането, а не с извода, че днес бях малко под пара и не знам малко къде ми е главата :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съвсем не си прав..

Аз затова го дадох - да си играете със статистиките.

 

no	up	down
4418	924	271

Това включва 90% от всички полети от/до България, някои не излязоха във файла..

Или казано по-ясно - в 4689 от случаите (4418+271) 20%-ното намалението води до  билети на по-ниска цена, а в 924 случая това не е сигурно, ( доколкото в някои от тези 924 случая 20%-ното намаление компенсира увеличението, а в други - не)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Защо? Обикновено когато пуснат 20% оф само за членове на клуба, на следващия ден пускат за всички? Това си е от години наред така.

Връзка към мнение

Защо не излиза моят пост от преди 10 мин.?

интересно, спомням си че го прочетох....има ли шанс да си го изтрил?

 

П.С. Аха ясно

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

Мненията, които не се отнасят до промоциите, а са общи въпроси, са преместени тук http://magelanci.com/topic/512-wizz-air-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8/

Благодаря за разбирането ☺

Връзка към мнение

Аз съм объркан от приложената екселска таблица. Защо не са включени 20% намаления? При мен си има 20% намаление спрямо предишния ден, което не е отчетено във файла. Даже и днес има реално намаление. Сравнявам с предходния ден, а не каква е била цената преди седмица или месец. 

Връзка към мнение

Ето и днешните цени, без включената отстъпка.

Отново увеличените са повече от намалените, но като се приложи промоцията, картинката е почти изцяло зелена.

 

Wizz 12.2.2015.xlsx.zip

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За мен най-показателен е големия брой черни, т.е. без промяна в цените. Показва, че цените не се адаптират въобще заради промоцията. Останалите червени и зелени е нормално да има някаква динамика по всяко време.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен ми е интересно,че има въобще  зелени квадратчета в колона 12.02. и то след червено квадратче в колона 11.02.Каква е логиката да се намаляват цените,след ден с 20% намаление?Нали трябва да са продали повече места ,съответно да се е дигнала цената.

Както Mary отбеляза,ако имащите членство купуват днес ще ползват по-голям процент отстъпка от вчера.Ще излезе,че този ден е много по-изгоден от вчерашния за дискаунт клуба.Дори цената да е повишена спрямо 11.02 с отстъпката ще излезе цена около и дори под тази от вчера.

Връзка към мнение

За мен информацията е много полезна и потвърждава мнението, че цените на уиз са най-ниски 4-6 седмици преди полет. За лятото имат едни цени отсега, ужас.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Опасни са, вчера купувам билет който с отстъпката за членове на клуба е 318 лева, с включено членство, ако членството вече е закупено би бил 260, Днес когато "отстъпката" е за всички същия билет е 306 лева........

Връзка към мнение

Поредна доза мнения бяха прехвърлени в общата тема: http://magelanci.com/topic/512-wizz-air-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8/page-71

 

Моля ви, пазете тази само за коментари около промоциите на Уиз за да е с една идея по-прегледно и организирано за всички.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Денят след промоцията - много червено, да ги е яд проспалите :)

 

wizz 13.2.2015.xlsx.zip

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Денят след промоцията - много червено, да ги е яд проспалите :)

 

attachicon.gifwizz 13.2.2015.xlsx.zip

 

Многото червено след промоцията е ясно какво е - капан за неуспелите да купят. Използва се инерцията при пазарене. Както когато се запътиш към местната верига магазини с промоционалния проспект, изваден от пощата, а пък стоките с най-атрактивни цени вече естествено ги няма. Посягаш към съседния рафт и за да не излезеш с празни ръце и бесен, че си се вързал, ... купуваш нещо. Те пак са на далавера. :)

 

След някой друг ден цените ще си дойдат пак на нормалните нива.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Многото червено след промоцията е ясно какво е - капан за неуспелите да купят.

 

По-скоро размахване на пръст в стил "Казахме ли ти, че трябва да купиш! Другия път да не се чудиш много". :biggrin:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Jody
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.