Прескочи до съдържание

Много километри-малко дни! Румъния,Украйна,Полша,Литва,Латвия,Естония и бонус Финландия - организация и въпроси


krasen_denev

Препоръчани мнения

преди 2 минути , stanimir каза:

Отхвърля ти самото плащане ли,  защото като задам две двойни стаи за 25-26.06  ми дава обща цена 41.49€ до последната стъпка преди плащане?  

С free cancelation  e двойно. 

Явно тия по 9€ са се изчерпали,  което не е никак странно.  На поляците далавера им дай 🙂

Не плащането за 24.06 мина без проблеми на цена от 41.49 евро за двете стаи,но за 25.06 никъде този хотел не ми дава такава цена а навсякъде е 9 евро,но такива стаи реално няма.

Връзка към мнение

https://www.andrey-andreev.com/tallinn-estonia/

и това е добро и мисля ще ти свърши добра работа...освен за Естония имаше и за Лвов ...и нещо много ме размечтахте с тази тема... 😉

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Само да кажа за пътната обстановка - няма паяци, скоби, глоби. Както казах, ситуацията е БГ преди 15-на, че и повечко години. На място ще се ориентираш, като видиш местните как и къде паркират. В Киев също е популярно, ако паркираш и запушеш някой, да си оставиш телефона на таблото отпред, за да ти се обадят. Чернивци е много малко градче, там е по-спокойно. Относно меренето на времето - да, планирайте повече, отколкото дава навигацията. Тя отчита трафик, но не и състояние на пътната настилка. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 6.12.2018 г. в 22:06, krasen_denev каза:

@домосед

 

1 ден .Разград-Хоморлуй Румъния -585 км

Евентуално тръгване от Разград - Сучеава Румъния  580 км. 8 часа път.Предвид дългия ден евентуално разглеждане на някой от манастирите по пътя-Неамт

Тука въпроса е дали ще ни стигне времето да разгледаме и манастирите Хоморлуй и Воронет или ще трябва да ги оставим за вторият ден.

2 ден.Манастирите в Молдавия-Молдовита,Сучевита,Воронет,Хуморлуй,Путна .Тук въпроса е дали да правим втора нощувка в Румъния или да преминем  отстоящата  на 40 километра  украйнска граница.Ако преминем границата то продължаваме през  Черневци-Хотин-Каменец-Подолски -88 км.

Пътят ни продължава към една от основните цели на пътуването а именно Украйна.Много искаме да разгледаме Черневци и неговият  университет а и пътя ни минава от там,след това продължаваме към Хотин и неговата крепост за да стигнем до Каменец-Подолски ,където ще нощуваме и ще разгледаме една от топ забележителностите на Украйна-крепостта Каменец-Подолски. Имате ли някакви впечатления от Черневци-трафик,навалица,паркиране?

3 ден . Каменец-Подолски-Почаев-Лвов.-350 км.Продължаваме към Лвов,но ще направим малко отклонение като се отбием до Почаевската Лавра,която по красота и величие не отстъпва и крачка на Киевската Лавра.След  огромният манастирски комплекс продължаваме към Лвов където смятаме да останем поне 2 или 3 нощувки.Тук ми е чуденето колко време да отделя на града?4 ден и 5 ден.  Лвов.Единият ден сме го отделили за самият град а другият за Етнографският музей и дървените манастири  включени в списъка на Юнеско,намиращи се недалече от Лвов.@master_of_germs@darinamarinova

Красене, да си знаеш, че си сериозен вдъхновител...

Веднага реших, че и аз мога да спретна нещо такова.  Програмата ти до Лвов направо си я копнах. Само, че от там аз мисля да завия към Закопане и Щръбске плесо, като направя някои трекчета из полските и словашките Татри преди да се прибера.

По твоята програма, мисля, че добре си си направил домашното, но не забравяй за Жолква около Лвов.

По всяка вероятност аз ще пътувам след теб и ще ще се възползвам с пълни шепи от безценния ти опит и надявам се приятелски съвети...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 минути , ruwenzogy каза:

По твоята програма, мисля, че добре си си направил домашното, но не забравяй за Жолква около Лвов.

По всяка вероятност аз ще пътувам след теб и ще ще се възползвам с пълни шепи от безценния ти опит и надявам се приятелски съвети...

Приятелю,радвам се,че и ти ще минеш по тези места! В района на Жовква съм си набелязал двете дървени църкви -Пресвета Богородица и Света Троица,като и двете са ярък архитектурен пример на дървените църкви в Украйна.

Освен тях обаче в Украйна има и други впечатляващи дървени храмове час от които са:

- църквата Светия Дух и църквата Св.Николай- и двете намиращи се в Рогатин

-съвсем близо до Рогатин в селцето Черче се намира храма Св.Василий Велики

-от Лвов в посока Полша малко преди границата има една селце  със звучното име Потелич,дом на църквата Светия Дух.

Аз съм си набелязал тези ,като постижими,защото са ми по път.Иначе в цяла Украйна има множество красиви дървени църкви.

 

П.П. С най-голямо удоволствие ще споделя преживяното от мене и ако мога с нещо да помогна съм насреща!

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте отново приятели!

Знае ли някой как седи въпроса с украинските сим карти? @DaBo !!! Разгледах предложенията на трите най-големи мобилни оператора и си харесах едномесечен план/въпреки,че ще сме само 5-7 дни в Украйна/,обаче никъде не можах да намеря информация ,дали тези планове ,могат да се закупуват от чужденци и изискват ли се някакви специални документи за тяхното закупуване/например местен документ/.

Относно другите държави-всичките са в Евро съюза а там говорим без пари,та голямата чуденка е само за Украйна.

За състоянието на пътната настилка-гледах клипове от 2018 година и.... нещата са плачевни.Прочетох пътеписа на @forry и то няколко пъти ,където той също пише за лошото състояние на пътищата .Има ли някой който да е минавал през граничния пункт при Сирет/Siret/ и какво е състоянието на пътя до Чернивци.Четох,че се чака доста на Румънско-Украинската граница,като проблемите идвали след преминаването на румънската граница-това така ли е?

 

Благодаря ви  предварително за отговорите!

 

Връзка към мнение

Бях ти писала, че пътищата не са в добро съсътояние извън главните такива. За границата - българите, които познаваме тук, някои от тях се прибират точно през тази граница, защото пътуват с кола. Чакането е според зависи колко пътуващи в тази посока ще има и т.н. В Украйна не са бързи изобщо, никъде за нищо в обслужващата сфера. 

За сим картите - ние сме на Киевстар, тяхна мобилна мрежа и сме напълно ок с обхват и т.н. Моята карта е с план и затова ми искаха паспорт, но за предплатените не искат, поне в Киев. Последно купувахме на наши приятели, които ни идваха на гости - струваше 13 лв. и всъщност бяха 2 карти. Едната имаше номер тоест телефония и интернет, другата само интернет. Това всичко в един пакет за 13 лв. Интернетът беше без лимит.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 17 минути , DaBo каза:

Бях ти писала, че пътищата не са в добро съсътояние извън главните такива. За границата - българите, които познаваме тук, някои от тях се прибират точно през тази граница, защото пътуват с кола. Чакането е според зависи колко пътуващи в тази посока ще има и т.н. В Украйна не са бързи изобщо, никъде за нищо в обслужващата сфера. 

За сим картите - ние сме на Киевстар, тяхна мобилна мрежа и сме напълно ок с обхват и т.н. Моята карта е с план и затова ми искаха паспорт, но за предплатените не искат, поне в Киев. Последно купувахме на наши приятели, които ни идваха на гости - струваше 13 лв. и всъщност бяха 2 карти. Едната имаше номер тоест телефония и интернет, другата само интернет. Това всичко в един пакет за 13 лв. Интернетът беше без лимит.

Благодаря ти! Аз съм си избрал точно програма с план/жалко/,това означава,че няма да мога да си закупя карта с план а ще трябва да се насоча към предплатена такава.Относно пътищата,как са обозначени главните такива на картите? М,Н,Р?

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Можеш да си купиш с план, ама защо? Трябва ти за една седмица. За план ти искат паспорт, защото се сключва договор, дори и за месец. Мисля, че предплатена е най-добре в твоя случай. Без лимит интернет и телефония - идеално е!

За пътищата трябва да питам, идея си нямам как ги отбелязват. Ето това е от Уикипедия:
 

Quote

 

The state importance roads have three indexes M, H, P, T, each stand for the respective letter of Cyrillic. The state importance roads are utilized by the European E-network of highways.

The M-network of roads which stands for International network along with H-network (National) range from 01 to 23 and consist of two digits. These roads are designed for the major transportation corridors across the country and the European highway system.

The P-network (Regional) of roads ranges from 01 to 65 and also is a combination of two digits.

The T-network (Territorial) of roads are part of territorial road network within the main subdivision of Ukraine (i.e. oblasts of Ukraine) and their index includes a combination of four digits with extra two indices to identify the region where a particular road is located.

 

Това, което ние разбираме под магистрала почти не съществува. Само от Киев до летището. Под главни пътища визирам тези, които свързват главните градове, отелязват се с Е. Те са двулентови, на места и трилентови пътища, но имат пресичане, затова не са магистрали.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А аз си мислех,че покрай европейското първенство по футбол са им изградили добри транспортни връзки!Явно съм в заблуда!Със сигурност ще използвам  варианта "питай местните по кой път да минеш за да стигнеш до следващата цел"😀

Връзка към мнение

Ами изградили са им, де - магистралата до летището! И туй то. 😂😂😂 Закритият паркинг към летището още не...

В тази част, където ще ходиш повечето не знаят руски, а само украински. Особено в Лвов и около него. За английски не смея и да си мечтая.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , DaBo каза:

В тази част, където ще ходиш повечето не знаят руски, а само украински. Особено в Лвов и около него. За английски не смея и да си мечтая.

С това направо ме застреля!

При все,че имам доста посетени държави зад гърба си,никога не съм използвал езика на ръцете и тялото,но за всичко си има първи път.😂 А аз започнах да си припомням руския език,че се оказа,че разбирам всичко а съм забравил да го говоря,а ти ми казваш,че не говорят руски.:russian_roulette:

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ами Западна Украйна, някои може дори да не те разберат. В Източна е обратното, там украинският не важи. Луда работа... То и ние така, разбираме ги, ама пустото говорене. Тук в Киев поне говорят масово руски, а от време на време може да се намери и някой на английски.

Ама не се притеснявай, готини хора са, ще се разберете.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, krasen_denev каза:

А аз си мислех,че покрай европейското първенство по футбол са им изградили добри транспортни връзки!Явно съм в заблуда!

Малко като в Бразилия със световното явно. Залага се само на въздушния транспорт, а ремонтите по летищата приключиха повече от година след първенството.

  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.