Прескочи до съдържание

дневник Йордания – приключенията на двама бугари и една бракма из арабския свят.


Radnev

Препоръчани мнения

Човече, ти нещо се бъзикаш с нас...

В случая неприятностите сами сте ги поканили. Почвам да си мисля, че България верно е станала сигурна като Швейцария щом така се държите в чужбина. След като сте спряли на съмнително място, най-смисленото е като си влезете в колата да се разкарате оттам по най-бързия начин, вместо да каните съмнителни типове на разговор...

Въобще това смесване с местните си мисля, че е станала някаква мода или не знам какво, ама според мен е много надценявано преживяване. Или като ще се смесваш, поне си избирай "жертвите" по-внимателно...

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

След всеки пост се убеждавам, че ние сме имали голям късмет да преминем цялото пътуване от 9 дни без никакви премеждия. И плащанията с карта бяха без последствия, даже в Карак спряхме на 20 крачки от входа...И добре, че пътувахме преди вас, иначе щях да бера доста страх на място.... Чакам следващата глава - с удоволствие  чета вашите приключения...)

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И на мен разказът ми е много интересен. Чета и попивам всяка дума. Утре тръгваме за Йордания и се чудя, дали да не дръпна един инструктаж на групата ми в стил, да не се маха за поздрав, да не се усмихват и заговаря с никой и въобще да имат подобаващо държане в тази враждебна страна 😉. Радвам се, че поне местен ще ни кара, та дано има малко повече ум в главата си от нас. 

Раднев, наистина сте били като магнити за неприятности. Имате нужда от повече пътувания извън Европа, за да станете бойни пушки. Пътуването в други култури си има своите особености и ако не си прочел за тях, не си подготвен и попадаш само на странни ситуации. Абе в случая просто сте си търсили белята, меко казано. 

Давай със следващия епизод, че нямам търпение. 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@Radnev, страхотен разказ наистина!!! !

 

Опитвам се за себе си да си обясня  - какво може да накара човек да отиде в Йордания, за да види камъни и пясък? И разбира се, да се пазариш непрекъснато за всяко нещо (има някакъв предел на търпимост това). Аз лично спрях да ходя в арабски държави заради това (след като се пазарих за аспирин в една аптека в Маракеш!!!!, оттогава избягвам да ходя в такива държави.)

Не че в ЮИ Азия няма пазарлък, но някак си не е толкова досадно.

 

Очевидно е цената на билета (ок 20евро), само това може да е обяснението, но пък като чета, билета май е най-малката грижа!!, и нещата се натрупват.

Та, за Йордания - Може би единствено Петра си заслужава, така като гледам (разгледах доста снимки на различни хора), и разбира се морето (снимката със залеза е убийствена).  

Вероятно и аз ще отида някой ден (ако @ECC успее да ме навие за април) 🙂

 

П.с. Сори за офтопика.

Редактирано от Радо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 4 часа, mililia каза:

И на мен разказът ми е много интересен. Чета и попивам всяка дума. Утре тръгваме за Йордания и се чудя, дали да не дръпна един инструктаж на групата ми в стил, да не се маха за поздрав, да не се усмихват и заговаря с никой и въобще да имат подобаващо държане в тази враждебна страна 😉. Радвам се, че поне местен ще ни кара, та дано има малко повече ум в главата си от нас. 

Раднев, наистина сте били като магнити за неприятности. Имате нужда от повече пътувания извън Европа, за да станете бойни пушки. Пътуването в други култури си има своите особености и ако не си прочел за тях, не си подготвен и попадаш само на странни ситуации. Абе в случая просто сте си търсили белята, меко казано. 

Давай със следващия епизод, че нямам търпение. 

Е ти вече си била в Лат. Америка, няма какво да се шашкаш толкова.

Аз се оглеждам подозрително и като си влизам в гаража вечер, какво остава ако съм паркирал някъде на непознато място.

Такива нахали има в Салвадор, сума време се псувахме с един, хем той сам, а аз бях с брат ми и баща ми. И в моя град е пълно по центъра, ама като им кажеш не и обикновено се махат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , neuromancer каза:

Е ти вече си била в Лат. Америка, няма какво да се шашкаш толкова.

Ааа, изобщо не се шашкам. Предстои ми Колумбия, та Йордания хич не е плашеща. Аз по скоро горното го казах на шега, а и защото където има навлеци една усмивка може да ги залепи за теб. Понякога се налага човек да забрави за възпитанието си и да не бъде любезен.

Истината е, че когато пътуваш в някои страни, трябва винаги да си нащрек. Забравиш ли го дори за момент, попадаш в ситуации, които не са много приятни. Сега се сетих, че и ние докато пътувахме с кола из Мексико все внимавахме къде какво правим, но щом върнахме колата, като чели се отпуснахме и спряхме да внимаваме. Знаехме, че трябва да платим на мариачите, но никой не се сети да пита колко, поръчахме си песен, забавлявахме се и накрая ситуацията се оказа не толкова приятна, та се наложи бързо да се разкараме от мястото. Ние си бяхме виновни, но за момента не помислихме, какви ги вършим.

А, Йордания би трябвало да е обичайна арабска страна и ако малко внимаваш да няма проблеми.

Аз така или иначе пъхнах в багажа един шал, та и визуално го докарах на арабка 😄.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

За сега пътуването ни е супер и не сме видяли нищо лошо. Всичко в реда на нещата. Само във Вади Рум собственика се опита да се направи на ударен и да каже, че цената която сме договорили била за човек, а не общо за двамата. Но не му мина номера. Беше объркал хората и много бързо се отказа да хитрува. Все пак няколко пъти беше написал цената и му казахме, че няма как да се е объркал няколко пъти. 🙂 Иначе в магазините навсякъде те посрещат повече от добре и те черпят с чай или нещо от магазина било то ядки или фурми. Без да се пазарим сами смъкват от надутите цени. Но явно сега им е слаб сезон и гледат да продават. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Каквото и да си говорим, арабите са си досадни.Предлагат ти да купиш нещо - предмет или услуга.

Мазни, мазни, ама, ако не стане на тяхната, стават лоши. И ние сме имали няколко неприятни случки.

Разказвала съм  някъде из форума -  в Египет, в един магазин, просто разглеждахме. Продавачът врънкаше - “купи това, купи онова”. Мъжът ми се пошегува, че няма пари. А продавачът вика:” не ми се правете на бедни, аз знам, колко струват тия перли на врата и .” На моя врат, де.:(

Из Арабския свят спазваме:

- не се заговаряй с непознати, по никакъв повод.Ако имаме нужда от информация - търсим полицай. То, не че и те остават назад, ама, все пак. Няма да забравя, питахме един полицай за нещо и му връчихме мускал. Той грейна и рече, да почакаме малко. Викам си - ще върне жеста.  Обади се по станцията и мълниеносно довтасаха още трима, че да дадем и на тях. Добре, че имахме.:)))))

 

- ако няма да купуваш, не се заглеждай и не питай за цена, че няма отърваване после.

 

- избягвай места с концентрация на много местни хора.

 

- ако ти предлагат нещо, отказваш любезно, но категорично.

 

- ако ще купуваш, спазаряваш цената и внимаваш, какви пари даваш. Веднъж, за нещо дадох 10 долара, след ловка смяна продавачът каза, че съм дала 1, наобиколиха ме, сама, срещу 5, дадох още 10.:((((

Ама, тия неща съм ги научила в крачка, по време на пътуванията. А пък мъжът ми, по тези причини, много трудно го завличам в Арабския свят, ужасно мрази такива циркове.

 

Добри, лоши, искрени, досадни - всякакви хора срещаме, пътувайки по света. 

С повишено внимание и подходящо отношение, няма да има проблеми.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 17
  • Браво 1
Връзка към мнение

И да не се мърда от туристическата пътека. Петра, пустинята, газ до Джераш и обратно и си щастлив и готов да простиш някоя и друга липса на западна цивилизация.

Такъв е моят извод за тази страна до тук и съм изключително благодарна на @Radnev и @Гост, че ме отказаха от самоволно скитосване.

Пък аз се чудех защо един приятел не е ходил, напук офертите?! 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 18 минути , AlexandraKo каза:

Каквото и да си говорим, арабите са си досадни.Предлагат ти да купиш нещо - предмет или услуга.

Мазни, мазни, ама, ако не стане на тяхната, стават лоши. И ние сме имали няколко неприятни случки.

Разказвала съм  някъде из форума -  в Египет, в един магазин, просто разглеждахме. Продавачът врънкаше - “купи това, купи онова”. Мъжът ми се пошегува, че няма пари. А продавачът вика:” не ми се правете на бедни, аз знам, колко струват тия перли на врата и .” На моя врат, де.:(

Из Арабския свят спазваме:

- не се заговаряй с непознати, по никакъв повод.Ако имаме нужда от информация - търсим полицай. То, не че и те остават назад, ама, все пак. Няма да забравя, питахме един полицай за нещо и му връчихме мускал. Той грейна и рече, да почакаме малко. Викам си - ще върне жеста.  Обади се по станцията и мълниеносно довтасаха още трима, че да дадем и на тях. Добре, че имахме.:)))))

 

- ако няма да купуваш, не се заглеждай и не питай за цена, че няма отърваване после.

 

- избягвай места с концентрация на много местни хора.

 

- ако ти предлагат нещо, отказваш любезно, но категорично.

 

- ако ще купуваш, спазаряваш цената и внимаваш, какви пари даваш. Веднъж, за нещо дадох 10 долара, след ловка смяна продавачът каза, че съм дала 1, наобиколиха ме, сама, срещу 5, дадох още 10.:((((

Ама, тия неща съм ги научила в крачка, по време на пътуванията. А пък мъжът ми, по тези причини, много трудно го завличам в Арабския свят, ужасно мрази такива циркове.

 

Добри, лоши, искрени, досадни - всякакви хора срещаме, пътувайки по света. 

С повишено внимание и подходящо отношение, няма да има проблеми.

Много добри правила!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 22 минути , patilana каза:

И да не се мърда от туристическата пътека. Петра, пустинята, газ до Джераш и обратно и си щастлив и готов да простиш някоя и друга липса на западна цивилизация.

Такъв е моят извод за тази страна до тук и съм изключително благодарна на @Radnev и @Гост, че ме отказаха от самоволно скитосване.

Пък аз се чудех защо един приятел не е ходил, напук офертите?! 

Виж сега, ако си нЕкоя кльоща, къде 50 кила, никой няма да те забележи, ама, съвсем хич. Требе си, почти двойно.

И това го казвам сериозно. Но, ако си пухкавка  и сочна, особено, с гляма попа, дет викат руснаците, няма да те оставят на мира. Еле пък, акоо си и русаааааа.:)))))

Мъж ми, може да разкаже за няколко, направени му предложения, да ме продаде, за камили, овце и прочие добитък.

Абе - точно, кат бартер с домашни жУвотни.:girl_cray2:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
  • Смея се 11
Връзка към мнение

Моля, моля. Аз съм жена на място! :grin: Пуфкава съм, сочничка, на попа - въпрос на вкус, ама мисля, че ставам. Само на коса не го докарвам, нооо никой не е съвършен. 

Пък щот ще съм сама и камили няма да вземе синът ми, евентуално, ако ме оценят в камили, де. Мечтиии! 

@Radnev точно сме си в духа на темата, нали? :laugh:

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Каквото и да си говорим, арабите са си досадни.Предлагат ти да купиш нещо - предмет или услуга.

Мазни, мазни, ама, ако не стане на тяхната, стават лоши. И ние сме имали няколко неприятни случки.

Разказвала съм  някъде из форума -  в Египет, в един магазин, просто разглеждахме. Продавачът врънкаше - “купи това, купи онова”. Мъжът ми се пошегува, че няма пари. А продавачът вика:” не ми се правете на бедни, аз знам, колко струват тия перли на врата и .” На моя врат, де.:(

Из Арабския свят спазваме:

- не се заговаряй с непознати, по никакъв повод.Ако имаме нужда от информация - търсим полицай. То, не че и те остават назад, ама, все пак. Няма да забравя, питахме един полицай за нещо и му връчихме мускал. Той грейна и рече, да почакаме малко. Викам си - ще върне жеста.  Обади се по станцията и мълниеносно довтасаха още трима, че да дадем и на тях. Добре, че имахме.:)))))

 

- ако няма да купуваш, не се заглеждай и не питай за цена, че няма отърваване после.

 

- избягвай места с концентрация на много местни хора.

 

- ако ти предлагат нещо, отказваш любезно, но категорично.

 

- ако ще купуваш, спазаряваш цената и внимаваш, какви пари даваш. Веднъж, за нещо дадох 10 долара, след ловка смяна продавачът каза, че съм дала 1, наобиколиха ме, сама, срещу 5, дадох още 10.:((((

Ама, тия неща съм ги научила в крачка, по време на пътуванията. А пък мъжът ми, по тези причини, много трудно го завличам в Арабския свят, ужасно мрази такива циркове.

 

Добри, лоши, искрени, досадни - всякакви хора срещаме, пътувайки по света. 

С повишено внимание и подходящо отношение, няма да има проблеми.

Бих добавила, бижутата в къщи. Никъде извън Европа не нося бижута.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение

Май трябва да обединим сили в изработванети на списък с подобни съвети, изключително нужни и отрезвяващи. Ентусиазмът и очакванията са си на място при всяко пътуване, но реалностите не бива да бъдат пренебрегвани. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 37 минути , slujitel каза:

Бих добавила, бижутата в къщи. Никъде извън Европа не нося бижута.

Да бе, при едно от пътуванията ни, нямах кьораво бижу.Арабинът ми окачи един гердан и почна да ме пазари:))))))

Ама,иначе,е така.Никакви видими ценности.Даже, препоръчвам, ако има златни зъби,да се държи устата затворена.:)))))))))'

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , AlexandraKo каза:

Да бе, при едно от пътуванията ни, нямах кьораво бижу.Арабинът ми окачи един гердан и почна да ме пазари:))))))

Ама,иначе,е така.Никакви видими ценности.Даже, препоръчвам, ако има златни зъби,да се държи устата затворена.:)))))))))'

Е, теб защото те харесват, мен никой не ми обръща внимание. Златни зъби нямам, нямам и намерение да слагам, така, че мога да си зяпам без проблеми.

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Как стресирахте жените само. :laugh: 

Аз явно съм от късметлиите, че при всичките ми обиколки из арабските страни не съм имала проблеми. Сигурно гледам лошо.

Научила съм няколко думи на арабски и отказвам на техния си език, при което те видимо стреснати спират да ми досаждат. :grin: 

Е, предложения съм получавала всякакви, ама като не ме интересуват, не ги и отчитам.

За щастие не съм попадала в неприветливи зони, където да се страхувам.

Мисля, че арабите не се различават особено от всяка една нация. Особено по туристическите места, където непрекъснато искат да ти продадат нещо.

 

Нищо не може да се сравни с местните в Сапа(Виетнам), където една жена вървя с нас в продължение на много километри само и само да купим нещо от нея. Е, нищо не купихме, но накрая ни стана жал и ѝ дадохме някакви пари. Там това е начин на живот. Жените от почти цяло село вървят по туристите с надежда да изкарат някакви пари.

 

А в Акаба преспокойно си влизахме в малките магазинчета, питахме, пазаряхме се и ако не ни харесваше цената просто си тръгвахме. Пак без всякакъв проблем.

В Петра май не видях досадни търговци. Имат си сергийки, приканват те да си купиш нещо, но без да бъдат груби.

 

@Radnev, хайде пиши, че ние превзехме темата ти! :smile:

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Точно и аз се сетих за Виетнам и си мислех какво се оплакват само от арабите. Една жена така вървя след мене продължително 20 минути, докато не си купих шапка. Ама ето на - явно работи тази тактика и е научила търговците да не се отказват. 

 Всичко това е съвсем нормално, характерно за всички туристически места по света, не ми прави впечатление. И аз като им кажа; 'ла, шукран' и се отказват. Аз обичам да се пазаря понякога, та не ми пречи, най-добре работи като кажеш, че ти е последен ден и си си изхарчил вече всички пари.  

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Следя и се забавлявам много с разказа на Раднев. Само не  съм съгласна с обощения за 400 милиана души на база лични впечатления от среща с много малка част от тях. Да, хубаво е да сме внимателни където и да пътуваме, да имаме едно наум и се съобразяваме с културни особености и различия. Но да се пише, че всеки иска да те преметне и от всеки да бягаме и избягваме контакт и че е много опасно навсякъде, ми се струва прекалено. С предварителна подготовка и непридизвикателно поведение страната е безопасна. А относно обобщенията за местните, в туристически центрове като Барселона и Париж се оглеждам и прибирам всякакви телефони, камери и портмонета на сигурно място, но не заклеймявам всички  живеещи там като потенциални крадци. 

На тези, на които им предстои да пътуват, им препаръчвам да имат едно на ум, но и да не тръгват заслепени от негативни предразсъдъци. 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Аз до тук една лоша дума не мога да кажа. Влизаме в магазин, черпят ни, ако не ни хареса излизаме и продължаваме. Не са ни досаждали въобще. Но и аз съм подготвен и ако не искам да ме заговарят продължавам напред без да им обърна внимание. Иначе винаги започват с цените най-малко по 2 отгоре. Днес бях свидетел в Джераш как на едно момче му продадоха същата кърпа като моята за 17 динара, а аз я купих за 3,50. Но определено шофирането в Аман към 18 ч. дори и в неделя не е за хора със слаби нерви. Уж се бях подготвил със шофирането понеже изминах над 600 км. тези дни в Йордания, но Аман се оказа, че не е Йордания 🙂 Та имайте едно наум с кола в Аман.

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Здравейте.😀 

Съгласен съм с всички вас. 👍

От моите писаници излиза, че Йордания е едно много опасно място, в което трябва да си постоянно на щрек. Разбира се, това не е така!!! 

На нас обаче наистина ни се случиха много негативни неща и то на куп. В интерес на истината, с изключение на Керак, където нещата бяха наистина сериозни, в останалите случаи не сме се чувствали залашени. Емоцията може и да е била негативна, но нищо повече!

Големите ни приключения бяха в южната част на страната, където местните са завладени от някаква туристическа истерия. На север нещата бяха много по-спокойни. 

 

Отдавам перипетиите ни на няколко фактора:

1. Пътешествието ни бе съвсем спонатнно. Бяхме тръгнали за Холандия, та накрая се озовахме в Йордания😁. За организация имахме буквало няколко дни. Реално тръгнахме с една резервация за рент-а-кар, която освен това не бе и сигурна, по един Jordann Pass в ръка и две нощувки в Уади Муса. Ако сега трябва да дам акъл на някой, ще му кажа, че в подобни държави най-важното е добрата, предварителна и подробна организация. 

2. Като цяло ние сме позитивни хора и винаги се опитваме да видим хубавото и доброто в хората. Така, че където и да отидем се опитваме да сме усмихнати, приветливи и любезни. Интересуваме се от местните, от живота им, от проблемите им и т.н. В Йордания обаче, това поведение бе повод за нас постоянно да се закачат всякакъв вид мошеници😁

3. Понеже сме двама мъже и като цяло сме по-авантюристични, често неглижираме ситуациите.  В смисъл, знаем че някъде може и да стане проблем, но си викаме: "Абе, ще се оправим на място".

Давам си сметка, че това се дължи и на ограничения ни опит извън Европа. Въпреки, че що се отнася до араби, аз имам отношения с араби по чисто професионална линия, а преди Йордания Евгени е ходил в Тунис и няколко пъти в Ливан, където има много близки приятели, ливански християни.

Така, че уж не трябваше да имаме проблеми с разбирането на арабската душа ...😕.

 

  • Харесвам 13
  • Смея се 1
Връзка към мнение

@neuromancer - Напълно съм съгласен с теб. Част от най-сериозните проблеми, които имахме си бяха баш по наша вина. А като си помисля, че за 2019г. планирахме пътешествие в Югоизточна Азия, където смятахме да се омешаме с местните, да ядем и спим по техните места и т.н. Какви наивници!!!😆

@Ивайла - Благодаря. Щом няколко жени сте пътували 9 дни из Йордания без никакъв проблем, значи всичко е ОК и никой не трябва да се плаши от подобно пътуване.👍

@mililia - Чета за организацията на вашето пътешествие още от главната тема за Йордания. Програмата ви е много добра, а след като сте и с местен водач не би трябвало да имате никакъв проблем. Но е добре всеки от групата да е запознат с привичките на местните. Най-малко, за да спести по някое JD в пазарлъците. А за проблемите, точно и както neuromancer е казал, си права. За част от проблемите сме си виновни ние.

@Радо - Аз също мразя пазарлъците. Освен това държа на думата си и това е важно за мен. В онзи свят обаче казаната дума или даденото обещание в общи линии не значат нищо. А това мен ужасно много ме дразни. Именно затова казвам, че в поведенито им няма нищо мъжко. Мен най-много ме впечатлиха Петра и Джераш. Уади Рум не толкова много, но не му е тук мястото и времето да изтъквам причините. В арабския свят бих се върнал, но според мен няма да е в близките няколко години.

@AlexandraKo - Съветите, които си дала са някаква обща сентенция на всичко това, за което пиша толкова много. Според мен това, което си написала тук, трябва да бъде качено в темата за Йордания и там да бъде сложено като мнение с особена важност.

А на тоз твоя мъж евала на него. Щом и при тези съблазнителни оферти😉 не те е дал, значи много те обича. Обичай го и ти👍.

А случката с полицая и мускалите, спокойно може да се превърне във форумна легенда😁.

@Mary @Happy_Traveler Хората, които са обикаляли много по света са наясно с нещата, но тези, които тепърва прохождат към подобни дестинации, не са запознати с тези особеностите. Както съм писал и по-горе, в края на 2019г., планирахме посещение в Югоизточна Азия с главната цел да разберем и усетим местните. Малеее, каква излагация щеше да бъдееее ......😅 - пътепис 101 глави 🤣

@Captain45 За Аман си напълно прав. Всички останали градове са като джуджета в сравнение със столицата им и ако човек не е минал през Аман, все едно не е шофирал в Йордания.

@patilana Има време да удариш една бърза боя😉. А междувременно научих нещо важно. В подобни държави омешването с местните като цяло е доста сложно упражнение, от което е много по-възможно да си изпатиш, отколкото да научиш нещо наистина съществено за тях или живота им. 

@гост Това беше гара само по техните стандарти. По нашите, това бе едно оградено с мрежа празно място, на което спираха така характерните за Йордания бели бусчета. Там оставяха и съответно вземаха пътници. А по времето, когато стана проблема (точно по смрачаване), нямаше никой - ни бусчета, ни пътници - никой.

@Masmiya Напълно съм съгласен с теб. През цялото време, когато описвам нашите неудачи се притеснявам да не би да създавам излишно напрежение сред хората запътили се към Йордания или пък някакви предразсъдъци към арабите като цяло. Все пак това са хора като хора. Просто в някои отношения са по-различни, а държавата им определено е по-зле (доста по-зле) от нашата.

Когато кацнахме в София и таксито ни понесе по "Цариградксо" всичко ми се стори едно светло, подредено, лъскаво. Ебаси Европата...😆 

Взехме да викаме в таксито "Да живее България 🇧🇬", а таксиджията само клепа и не може да разбере за какво иде реч🤣.

 

 

 

 

 

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 17
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 3 часа, Radnev каза:

Взехме да викаме в таксито "Да живее България 🇧🇬", а таксиджията само клепа и не може да разбере за какво иде реч🤣.

 

 

 

 

 

🤣 Толкова ми приличате на нас на прибиране от Мароко 🤣 Като си влязохме вкъщи паднахме на колене и целунахме пода. Бяхме най-щастливите хора, прибрали се в най-прекрасната страна на света 😊

Редактирано от Roberto Baggio
  • Харесвам 6
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.