Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

преди 28 минути , Zlia каза:

На теория да. На практика има банки(доста гръцки), които слагат такса за всички чуждестранни карти.

Да, но освен тази такса моята банка, чиято карта е вързана към Curve не би трябвало да ме чарджи за теглене на пари на банкомат в чужбина, нали?

Връзка към коментар

Пак в общия случай не би трябвало. Ако има такса тя ще е за плащане на пос в чужбина или на плащане в интернет. Другото, което е важно е картата трябва да е дебитна. При кредитни карти си има други условия обявени от Curve. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Обаче изглежда, че минималния кешбек, който начислява curve за покупки от избраните ритейлъри, е едно пени.  Или, теоретично, ако купите нещо за една стотинка, ще получите цели 2.18 ст. кешбек, което са си 218%.  Найс, а? :grin::yes::grin:

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Малко новости от Curve.

Преди няколко дена достигнах лимита от 10к на ПОС транзакции. Реших да им пиша за ъпгрейд на лимитите.

Пратиха ми линк, чрез който с телефона снимах ЛК от двете страни + селфи. След 2 дена се сетих, че пишеше,

след като свърша тази работа да им пиша 😉 .

Писах им и след 3-4 часа си имах новите лимити. Днес направих пробно теглене на АТМ от дебитна карта 😉 на 1950лв. наведнъж 😎, взе че стана ...

Screenshot_20190710-133741_Curve.png.364eb6836a58479bdf0c3dce4715d00f.pngScreenshot_20190710-133805_Curve.png.6ee2e8f486e1f135332d616d8c730b3d.pngScreenshot_20190710-133817_Curve.png.e45444a9604415fd266389d2821e5adc.png

Връзка към коментар
преди 5 часа, georgebg каза:

Малко новости от Curve.

Преди няколко дена достигнах лимита от 10к на ПОС транзакции. Реших да им пиша за ъпгрейд на лимитите.

Пратиха ми линк, чрез който с телефона снимах ЛК от двете страни + селфи. След 2 дена се сетих, че пишеше,

след като свърша тази работа да им пиша 😉 .

Писах им и след 3-4 часа си имах новите лимити. Днес направих пробно теглене на АТМ от дебитна карта 😉 на 1950лв. наведнъж 😎, взе че стана ...

Screenshot_20190710-133741_Curve.png.364eb6836a58479bdf0c3dce4715d00f.pngScreenshot_20190710-133805_Curve.png.6ee2e8f486e1f135332d616d8c730b3d.pngScreenshot_20190710-133817_Curve.png.e45444a9604415fd266389d2821e5adc.png

Как 1950 наведнъж на банкомат, не пускаха ли само по 800? 

Връзка към коментар

Някой зареждал ли е дайнърс през curve с дебитна карта на дск и дск отчитат ли го пак като паричен трансфер или плащане на пос? Ако нямам активирана 3д парола ще мине ли плащането? 

Връзка към коментар

С КК ДСК WizzAir заредих Revolut преди 2 дни - беше отчетено като "Плащане на POS", към момента няма начислени точки също, но са минали по-малко от 48 часа. Предполагам, че ще е същото, но отново "subject to fair use policy".

Връзка към коментар
преди 15 минути , Jorro каза:

Някой зареждал ли е дайнърс през curve с дебитна карта на дск и дск отчитат ли го пак като паричен трансфер или плащане на пос? Ако нямам активирана 3д парола ще мине ли плащането? 

Ето тук е май отговорът:

На 22.03.2019 г. в 22:55, georgebg каза:

Погасих Дайнърс - мина като паричен трансфер -  взеха такса , после през Curve app-a смених картата и пренасочих транзакцията към друга карта,

парите се рефъндваха в ДСК и ми взеха такса като за входяща сума .....  крива банка, дори и Curve не я изправя ?

 

  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Jorro каза:

Някой зареждал ли е дайнърс през curve с дебитна карта на дск и дск отчитат ли го пак като паричен трансфер или плащане на пос? Ако нямам активирана 3д парола ще мине ли плащането? 

@georgebg беше се набутал така с такса при плащане с Curve, аз затова погасявам или чрез Revolut (сега, когато има лева и няма превалутиране, няма проблеми - поне докато не започнат да ни таскуват и за зареждането на Revolut) или чрез Phyre - отново без такса за зареждане с ДСК карти (засега).

Връзка към коментар
23 minutes ago, chandni said:

@georgebg беше се набутал така с такса при плащане с Curve, аз затова погасявам или чрез Revolut (сега, когато има лева и няма превалутиране, няма проблеми - поне докато не започнат да ни таскуват и за зареждането на Revolut) или чрез Phyre - отново без такса за зареждане с ДСК карти (засега).

 

Бях сигурен, че някой го е пробвал, но не помнех кой. Проблема беше, че ит Дск са забравили да активират 3д паролата и не успях да заредя революта, затова се надявах с кърв да мога, но уви. Добре, че попитсх, че 800лв имсх да заредя. 

Връзка към коментар
2 hours ago, chandni said:

@georgebg беше се набутал така с такса при плащане с Curve, аз затова погасявам или чрез Revolut (сега, когато има лева и няма превалутиране, няма проблеми - поне докато не започнат да ни таскуват и за зареждането на Revolut) или чрез Phyre - отново без такса за зареждане с ДСК карти (засега).

Само да спомена, че не съм се набутал,а  експериментирах "в името на човечеството" 🙂 

За това помогнаха добри хора, които ме подкрепиха през реферал за тяхните Curve карти, и тези пари отидоха за доброто дело 😉 ...

1 hour ago, Jorro said:

 

Бях сигурен, че някой го е пробвал, но не помнех кой. Проблема беше, че ит Дск са забравили да активират 3д паролата и не успях да заредя революта, затова се надявах с кърв да мога, но уви. Добре, че попитсх, че 800лв имсх да заредя. 

Би трябвало да можеш да си прибавиш ДСК картата в Curve без 3д парола (или искаше 3д само при самото прибавяне - не помня) след което може да зареждаш Revolut, през Curve към ДСК картата ти, вече няма да иска 3д код, и за това такси няма (няма и кешбек)! После от Револют погасяш Дайнърс ...

По този начин (през Curve към ДСК) източих безумната карта на сина ми ДСК Тийн, с ограничение по 100 лв/ден, и с такса при теглене от АТМ.

Отне ми повече от месец 🙂 , но не исках да причиня на детето си да виси всеки ден пред някой банкомат, което е малкото наказание - за него голямото беше да взимат от парите му от стипендии (т.е. изкарани с труд) за това че си тегли собствените пари !

 

ДСК са пример за пълен абсурд при някой от продуктите си - ДСК Старт, ДСК Тийн, ДСК Макс - дори най-малките ДСК старт могат да вдигат лимити, за разлика от тинейджърите - пълна безсмилица !

Връзка към коментар
Spoiler

Първо, какви точно са тия стипендии, където се теглят повече от месец 🤣 В моето училище има доста стипендианти, заради това и няма разлика между сумата за 5.50 и 6.00 - на всички са скромните 21 лв. Жалка подигравка с труда на учениците, някои ходят на частни уроци, като това дори не е половината цена за час 😄 Максималната стипендия, доколкото знам, е 50 лв - за 6.00. За да е нужен повече от месец, означава, че трябва да е повече от 3000 лв. До миналата година е можело всеки 9+ клас да има стипендия - да речем 4 години(max възможен период за получаване) по 9 месеца по 50 лв = 1800 лв. И това е в случай, че сина ти не е имал 5 или повече неизвинени, или 32 или повече извинени отсъствия за месеца, или наложено наказание (важащо 1 или 2 срока). Нужни са 18 дни, ако не бъдат извършвани други транскации и се max out-ва лимита. 😄

Второ, единствената причина да имам сметка в ДСК е че по времето в което на мен често ми трябваше да плащам онлайн с карта - Fibank тийн картите не го предлагаха. Вече го предлагат, както и по същото време обявиха лимити до 600 лв/24ч, спестовна сметка Smart Teen и дигитална карта към тийн сметките, като и трите супер много ме зарадваха 😄 Все още не ми се е занимавало да си закривам сметката в ДСК, но 100% бих, щом стана на 18 и даже започнат да ме таксуват за "невероятното" им обслужване, бързото осчетоводяване на трансакции и всяка една допълнителна такса. 

Също така, не е ли в разрез с правилата непълнолетни да са картодържатели на Curve? 😄 Аз съм един от тези, след като питах и се уверих, че наистина не може - не открих начин, по който искат да си докажеш самоличността(възрастта) освен потвърждаване на карта с твоето име чрез код от извлечението 😄 So far, so good, нямало е никакви подозрения или намеци от тяхна страна 😄 

 

Връзка към коментар
2 minutes ago, boduroff said:
  Hide contents

Първо, какви точно са тия стипендии, където се теглят повече от месец 🤣 В моето училище има доста стипендианти, заради това и няма разлика между сумата за 5.50 и 6.00 - на всички са скромните 21 лв. Жалка подигравка с труда на учениците, някои ходят на частни уроци, като това дори не е половината цена за час 😄 Максималната стипендия, доколкото знам, е 50 лв - за 6.00. За да е нужен повече от месец, означава, че трябва да е повече от 3000 лв. До миналата година е можело всеки 9+ клас да има стипендия - да речем 4 години(max възможен период за получаване) по 9 месеца по 50 лв = 1800 лв. Нужни са 18 дни, ако не бъдат извършвани други транскации и се max out-ва лимита.

Второ, единствената причина да имам сметка в ДСК е че по времето в което на мен често ми трябваше да плащам онлайн с карта - Fibank тийн картите не го предлагаха. Вече го предлагат, както и по същото време обявиха лимити до 600 лв/24ч, спестовна сметка Smart Teen и дигитална карта към тийн сметките, като и трите супер много ме зарадваха 😄 Все още не ми се е занимавало да си закривам сметката в ДСК, но 100% бих, щом стана на 18 и даже започнат да ме таксуват за "невероятното" им обслужване, бързото осчетоводяване на трансакции и всяка една допълнителна такса. 

Също така, не е ли в разрез с правилата непълнолетни да са картодържатели на Curve? 😄 Аз съм един от тези, след като питах и се уверих, че наистина не може - не открих начин, по който искат да си докажеш самоличността(възрастта) освен потвърждаване на карта с твоето име чрез код от извлечението 😄 So far, so good, нямало е никакви подозрения или намеци от тяхна страна 😄 

 

Има разни трикове - за някой е добре да знаеш отсега, като например че има стипендии не само за успех в училище, има фондации, които дават много добри стипендии, за ученици с успехи на международни състезания и т.н. , после като пораснеш, има студентски стипендии давани по програми от чужди държави,  финансиращи голяма част от разходите по следването. И най-важното е, че после като завършиш престижен университет, си намираш хубава работа, където получаваш, съответстващото на положените ти големи усилия и упоритост, уважение ... и заплащане. Тогава ще имаш възможност да осъществиш и това за което сега мечтаеш като млад пътешественик - да отидеш там , където си пожелаеш 🙂 

За другите трикове ... още си малък 😉  (всъщност, неговата карта прибавих към моя Curve) ...

Връзка към коментар

Разбира се, но контекста подсказва че е под 18 (ДСК Тийн се предлага за от 14- до 18-годишни, след това се преиздава като обикновена ДК), и най-вероятно няма да е завършил университет, нито получава студентска стипендия или има отлични успехи в работата, тъй като едва ли е в университет, или има работа, в която има възможност да се издига, по някакъв начин. За фондациите - да, това го изключих, моя грешка😄 Мислех в общия случай. 🙂

Връзка към коментар
10 minutes ago, boduroff said:

Разбира се, но контекста подсказва че е под 18 (ДСК Тийн се предлага за от 14- до 18-годишни, след това се преиздава като обикновена ДК), и най-вероятно няма да е завършил университет, нито получава студентска стипендия или има отлични успехи в работата, тъй като едва ли е в университет, или има работа, в която има възможност да се издига, по някакъв начин. За фондациите - да, това го изключих, моя грешка😄 Мислех в общия случай. 🙂

Аз говоря за възможности, а не за факти 🙂 , единствения факт е, че е на 16 и има стипендии от фондации 🙂

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 6 минути , chandni каза:

Това май е само за Black картите. 

Не съм го чел още внимателно, но това изречение го мернах "Whether you have a Curve Metal card, Curve Black card or Curve Blue card, Curve Customer Protection offers you a better level of protection in many ways"

 

https://discover.curve.app/a/new-customer-protection-upgrade

Връзка към коментар
4 minutes ago, Фичо said:

Не съм чел подробно, дойде ми на пощата, аз нямам Black, но може да е за зарибяване

За всички карти е, но рекламата е малко гръмка 🙂, какви 100к лири, като дори след като ми вдигнаха лимитите са 3750/ден 20к/месец, 50к /година.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Извинявам се за въпроса. Сигурен съм че отговора го има назад в страниците.

 

Към curve е закачена KK Галакси Visa на ДСК

В curve КК карта е обявена в евро. Но тя е в лв.

Онзи ден правих транзакция за 299.40 лв.  Това ми е касовата бележка.

Платих с curve. В transaction в Curve имам 153.86 евро / 299.40 лв.

В ДСК директ гледам 301.57   Sms от ДСК си е за 153.86

 

Нещо не ми се връзва - бях останал с впечатлението, че не се губи от курсови разлики т.е. все едно е дали ще платя с Curve или директно с КК на ДСК.

 

 

 

 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.