Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

Вчера се сблъсках с неприятен проблем. Не можех да платя с Curve резервация в букинг за 900 евро. Оказа се че има лимит за харчене 500 евро на месец за безплатната карта. 

Само на мен ли ми се струва нелогично да трябва да плащаш за да си харчиш от собствените пари?

Връзка към мнение
13 minutes ago, cybersimo said:

Вчера се сблъсках с неприятен проблем. Не можех да платя с Curve резервация в букинг за 900 евро. Оказа се че има лимит за харчене 500 евро на месец за безплатната карта. 

Само на мен ли ми се струва нелогично да трябва да плащаш за да си харчиш от собствените пари?

Mоята е безплатна и имам лимити - 2000/day, 5000/30day, 10000/365day  в паунди. 

Но я ползвам често откакто съм я взел, и така пише, че постепенно ги увеличават с използването на картата ...

 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към мнение
преди 20 минути , 2326 каза:

Mоята е безплатна и имам лимити - 2000/day, 5000/30day, 10000/365day  в паунди. 

Но я ползвам често откакто съм я взел, и така пише, че постепенно ги увеличават с използването на картата ...

 

Къде точно виждаш лимита си? Може ли снимка?

Редактирано от cybersimo
Връзка към мнение
преди 4 минути , cybersimo каза:

Къде точно виждал лимита си? Може ли снимка?

Card (първия таб на основния екран)  -> Curve Card Limits.

Връзка към мнение
9 minutes ago, cybersimo said:

Къде точно виждал лимита си? Може ли снимка?

Горе ляво бутона (както му казват хамбургера 🙂 ) и там е Curve Card Limits,

image.png.0358f6a01916c6b91a486f46640d3632.png

 

Aз съм с Андроид, но там където си ако скролваш надолу ще видиш как се достъпва и за IPhone

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към мнение
преди 1 минута , 2326 каза:

Горе ляво бутона (както му казват хамбургера 🙂 ) и там е Curve Card Limits,

image.png.0358f6a01916c6b91a486f46640d3632.png

Мен и от "хамбургера", и от Card, все ми показва общата страница, която и @cybersimo е поставил във втория скрийншот. Нямам екран като твоя.

Връзка към мнение
преди 3 минути , chandni каза:

Мен и от "хамбургера", и от Card, все ми показва общата страница, която и @cybersimo е поставил във втория скрийншот. Нямам екран като твоя.

Именно. И аз това установих. 

И все пак на subscription plan ми пише само 500 евро на месец

Връзка към мнение
преди 8 минути , 2326 каза:

Ами моя екран  Card изглежда така (с номер на карта )

 

Screenshot_20190315-153836_Curve.png

Moят изглежда по същия начин, но на Manage subscription и на мен ми пише 200€ на банкомат и 500€ на месец при търговец. От колко време ползваш картата...? Може би и това има значение.

Връзка към мнение
преди 11 минути , cybersimo каза:

И все пак на subscription plan ми пише само 500 евро на месец

Пише, че до 500 евро на месец няма такса за обмяна при покупки в чужбина, а над 501 евро е 2%. 

Редактирано от Adventurer
Връзка към мнение
2 minutes ago, chandni said:

Moят изглежда по същия начин, но на Manage subscription и на мен ми пише 200€ на банкомат и 500€ на месец при търговец. От колко време ползваш картата...? Може би и това има значение.

Manage subscription  е ако искаш да си смениш вида на картата т.е. да минеш на черната, няма общо с лимитите.

Иначе моята първа транзакция  с картата е на 15.01

Връзка към мнение

Според мен не сте си ползвали картата достатъчно и затова не ви излиза този екран, но там на страница с текста има един молив натиснете го и ще ви излезе нещо като чат, пишете си за проблема и бързо ще върнат отговор на email-а.

Редактирано от Adventurer
Връзка към мнение

Ползвал съм си картата доста, но само за малки транзакции. 

Явно лимита за 500 евро за обмяна има нещо общо и с отказаната транзакция

Въпреки че аз съм закачил карта в евро и плащам в евро. Не би трябвало да ме касае

Връзка към мнение
преди 15 минути , Adventurer каза:

Сигурен ли си, че другата ти карта, която си закачил за Curve няма някакъв лимит като "максимална транзакция извън България"? 

Сигурен съм. Няма   

Връзка към мнение

Ако транзакцията ти седи като отменена в приложението, избери я и там има "Questions about this transanction", ако не в Help & Support си има къде да пишеш и понеже вече съм пробвал, отговарят бързо и подробно.  

Връзка към мнение
преди 2 часа, cybersimo каза:

Ползвал съм си картата доста, но само за малки транзакции. 

Явно лимита за 500 евро за обмяна има нещо общо и с отказаната транзакция

Въпреки че аз съм закачил карта в евро и плащам в евро. Не би трябвало да ме касае

Ама няма лимит от 500 евро. Незнам къде го виждаш.

Първо обнови си апликацията, ако не си го направил. За ios показвам стъпките:

- отвори апликацията и от долния бар отиди на Card

- в този екран имаш ред View Your Curve Limits

- там се виждат лимитите и коло от тях си използвал

не мога да кача шотове, че поша от телефона

Лимитите са описани и в хелп-а.

Редактирано от Zlia
Връзка към мнение

Ето и малко описание от тях:

You can also view your Curve limits in the app:

Android: Tap the 'hamburger' menu at the top left and choosing "Curve Limits". 

iOS: Tap the 'card' menu at the bottom left and choosing "See your Curve Limits". 

If you would like to get in touch regarding your Curve limits, you can get in touch with our Support team anytime at support@imaginecurve.com

Връзка към мнение

След като им писах, направиха промени по акаунта и вече се виждат лимитите в приложението. 

Връзка към мнение

След като и аз им писах, вече виждам лимитите в същия екран, в който преди това не се виждаше нищо, а само текста от скрийшота ми. 

Относно отказаната транзакция - казаха 

 

We have a risk engine which is particularly sensitive when you are a new user, as with any new bank account or credit card.

 

Което е абсолютно невярно. Първо не знам от кога трябва да съм потребител за да не съм нов - но я имам откакто е създадена. Ползвам я постоянно в чужбина, включително и през Букинг, но явно транзакции от 200-300 евро са ок, а 900 евро не е ок. Просто искаха да спестят кешбека за тази транзакция и го постигнаха

Връзка към мнение
преди 9 часа, Zlia каза:

А ти каза ли им, че не е вярно и че имаш картата от години ?

Да, казах им. 

Вече ми били “оправили” акаунта и съм можел да си направя плащането. 

За съжаление обаче вече ми е късно, защото имах само 24 часа и го платих с друга карта. 

Връзка към мнение
5 hours ago, cybersimo said:

Да, казах им. 

Вече ми били “оправили” акаунта и съм можел да си направя плащането. 

За съжаление обаче вече ми е късно, защото имах само 24 часа и го платих с друга карта. 

A как я имаш от години и все още имаш кешбек - нали само първите 3 месеца дават ?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.