Прескочи до съдържание

Въпроси за Аликанте


vladko73

Препоръчани мнения

На 1.12.2023 г. в 15:31, Argentique каза:

Ние бяхме по тази схема - нощувка в Аликанте в hostal El patio,  две в Мурсия в  апартамент, неделята за Мурсия, понеделник Картахена, вторник Аликанте и вечерен полет.

Влак чудесен сутрин в 10.10. Билети, купени на половин цена от edreams или като вариант от сайта на жп превозвача renfe. Този влак е бърз и не минава през града Елче, има и крайградски железница Аликанте-Елче-Мурсия с безброй спирки, но я пропуснахме, нейното разписание е в Cercanias, в сайта на Renfe. Мурсия ни хареса много, няма туристи, което за мен е плюс. В Аликанте сме били и преди.

Писала ли си за Мурсия и Картахена някъде? 

Връзка към коментар
преди 47 минути , Lindt каза:

Писала ли си за Мурсия и Картахена някъде? 

Не, какво искаш да ти напиша? 😃

Спокойни, сравнително по-малки за Испания градове без особени 'забележителности' и никакви чуждестранни туристи през ноември, ако не беше се домъкнал круизният кораб в Картахена. 😀

С много добра кухня.

За хора, дето вече са изорали всичко, достъпно с обществен транспорт до близките летища и искат да си упражняват испанския.

И да ядат. И пият. 😃 И да гледат море извън сезон.

Да не би някой да се е сдобил с билети? 🙃

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Писала съм само във „В момента съм“ с по няколко снимки (има някакъв проблем с връзките, снимките са на стр.1023, т.е. предната):

 

https://magelanci.com/forums/topic/6859-в-момента-съм/?do=findComment&comment=621678

 

https://magelanci.com/forums/topic/6859-в-момента-съм/?do=findComment&comment=621835

 

 

 

И в кулинарния туризъм, много ясно: :biggrin:

 

 

Страхотно е в Испания, че има навсякъде морски неща, дори и не на море.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 42 минути , Argentique каза:

Писала съм само във „В момента съм“ с по няколко снимки (има някакъв проблем с връзките, снимките са на стр.1023, т.е. предната):

 

https://magelanci.com/forums/topic/6859-в-момента-съм/?do=findComment&comment=621678

 

https://magelanci.com/forums/topic/6859-в-момента-съм/?do=findComment&comment=621835

 

 

 

И в кулинарния туризъм, много ясно: :biggrin:

 

 

Страхотно е в Испания, че има навсякъде морски неща, дори и не на море.

Баш на място си отиват линковете

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Придържайки се твърдо към решението да пропуснем Гърция, си взехме билети за късен септември за 4 пълни дни, с отиване до Аликанте, а връщане от Валенсия. 

Не сме били изобщо в района, затова нямам против да насочите вниманието ми към конкретни неща и места. Ако е над 28 градуса към плажове, ако е под към някоя разходка или крепост 🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Lindt каза:

Придържайки се твърдо към решението да пропуснем Гърция, си взехме билети за късен септември за 4 пълни дни, с отиване до Аликанте, а връщане от Валенсия. 

Не сме били изобщо в района, затова нямам против да насочите вниманието ми към конкретни неща и места. Ако е над 28 градуса към плажове, ако е под към някоя разходка или крепост 🙂

Честито!

Лятото в Испания не съм ходила, а в този район в края на септември си е лято и ще става за плаж.
Плажовете на двата споменати града са огромни, място има, обаче на мен не ме кефи сивкавият им пясък във водата.
Аликанте - плаж Postiguet няма как да го пропуснете, както и крепостта Санта Барбара. Има асансьор от плажа към крепостта, ако е много жега.

Иначе е добре за очите да се качите пеш от El Barrio de Santa Cruz. :wink:Това е старо симпатично кварталче, а по-голямата част от града е високо строителство, което мен не ме кефи много, но пък спахме един път на 19-ия етаж с гледка море.

В центъра има и една улица с гъби - C. San Francisco. Крайбрежната с палмите Passeig Esplanada d'Espanya също става за разходка.

Заради сезона, а и близкия Бенидорм (виж го на снимка, за да се ужасиш 😀), в Аликанте има много чужденци, предимно от UK. Английски се говори почти навсякъде из заведенията в центъра. 


Същото не може да се каже за Валенсия. Там е по-малко туристическо поне откъм чуждестранния поток.

Лично на мен Валенсия в пъти ми харесва повече от Аликанте (в А. не знам какво толкова интересно мога да правя над ден, но някой може да е намерил).

Има хубав стар град с красиви сгради и заведения, Град на науката и изкуствата, велоалеи, изсушено корито на реката, превърнато в парк и въобще е много уреден на пръв поглед за живеене този град. Плажът е огромен и пак със сивкав пясък - отдалечен от центъра и поне лятото ще трябва да се ходи с автобус.

Заведенията във Валенсия (вкл. тези покрай плажа) предлагат обедни менюта, които ужасно влияят на снагата, независимо от 20-те км пеш на ден. :biggrin:
Ние много се ошишкахме там за седмица, но от 10-11 по баровете всичко пие сангрия и така до вечерта. Та може и от алкохола да е било. 

Има там един Биопарк с животни - аз не стъпвам по зоопаркове, обаче там другите много държаха да отидем и склоних. И не се ужасих толкова, защото имаше пространство и няма клетки. Някои животни седят по дърветата над главата ти.

 

DSC_2948.JPG.39b97b68f4add2350955d227a97f2590.JPG

 

Други си подтичват по поляната.

DSC_3128.JPG.d49821af9afa9ae0f90e7d4a6060deeb.JPG

 

DSC_3169.JPG.4e66c1ebd0387f5a53e615734087d3ae.JPG

 

Тази главица е снимана на 18 мм.

По малките градчета наоколо не сме ходили, но зимата с късия ден е нямало особено време и смисъл.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Argentique каза:

Честито!

Лятото в Испания не съм ходила, а в този район в края на септември си е лято и ще става за плаж.
Плажовете на двата споменати града са огромни, място има, обаче на мен не ме кефи сивкавият им пясък във водата.
Аликанте - плаж Postiguet няма как да го пропуснете, както и крепостта Санта Барбара. Има асансьор от плажа към крепостта, ако е много жега.

Иначе е добре за очите да се качите пеш от El Barrio de Santa Cruz. :wink:Това е старо симпатично кварталче, а по-голямата част от града е високо строителство, което мен не ме кефи много, но пък спахме един път на 19-ия етаж с гледка море.

В центъра има и една улица с гъби - C. San Francisco. Крайбрежната с палмите Passeig Esplanada d'Espanya също става за разходка.

Заради сезона, а и близкия Бенидорм (виж го на снимка, за да се ужасиш 😀), в Аликанте има много чужденци, предимно от UK. Английски се говори почти навсякъде из заведенията в центъра. 


Същото не може да се каже за Валенсия. Там е по-малко туристическо поне откъм чуждестранния поток.

Лично на мен Валенсия в пъти ми харесва повече от Аликанте (в А. не знам какво толкова интересно мога да правя над ден, но някой може да е намерил).

Има хубав стар град с красиви сгради и заведения, Град на науката и изкуствата, велоалеи, изсушено корито на реката, превърнато в парк и въобще е много уреден на пръв поглед за живеене този град. Плажът е огромен и пак със сивкав пясък - отдалечен от центъра и поне лятото ще трябва да се ходи с автобус.

Заведенията във Валенсия (вкл. тези покрай плажа) предлагат обедни менюта, които ужасно влияят на снагата, независимо от 20-те км пеш на ден. :biggrin:
Ние много се ошишкахме там за седмица, но от 10-11 по баровете всичко пие сангрия и така до вечерта. Та може и от алкохола да е било. 

Има там един Биопарк с животни - аз не стъпвам по зоопаркове, обаче там другите много държаха да отидем и склоних. И не се ужасих толкова, защото имаше пространство и няма клетки. Някои животни седят по дърветата над главата ти.

 

DSC_2948.JPG.39b97b68f4add2350955d227a97f2590.JPG

 

Други си подтичват по поляната.

DSC_3128.JPG.d49821af9afa9ae0f90e7d4a6060deeb.JPG

 

DSC_3169.JPG.4e66c1ebd0387f5a53e615734087d3ae.JPG

 

Тази главица е снимана на 18 мм.

По малките градчета наоколо не сме ходили, но зимата с късия ден е нямало особено време и смисъл.

Още 2-3 пъти кажи испанско лято и ще ми убиеш ентусиазма от покупката :don-t_mention:

 

Благодаря за подробния отговор, сега ще цъкам да се запозная със споменаваните места 😘 

 

П.П. Супер са тези гъби! 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
преди 9 минути , Oshko каза:

Кажете някоя хубава кръчма в Аликанте? Ако някое място ви е направило впечатление.

Аз писах миналата седмица за един тапас бар, но не е точно неповторима храна, по-скоро е готино място: 

" Хапнахме в симпатичен тапас бар D Tapas, по препоръки на приятел. Храната не е удивителна, обаче има един постоянен екшън заради разнасяните таблички и въпросът дали ще си хванеш калмарче или ще останат само крилца за теб 😄 Сметката е  колкото са наредените таблички пред теб" 

 

https://maps.app.goo.gl/3HcR2fjZv8jhsjtD8

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 часа, Oshko каза:

Кажете някоя хубава кръчма в Аликанте? Ако някое място ви е направило впечатление.

Мога да дам препоръка за фламенко  шоу в центъра след вечеря плюс чаша вино или бира? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.