Прескочи до съдържание

Саудитска Арабия от първо лице


fxtrader

Препоръчани мнения

В момента, Alexander каза:

Много ми е интересно да разбера, какво се случва с жената на арабина, след като роди и отгледа децата му и спре да бъде красива.

Какво - гледа си семейството, не я заменя с по-млада и понятието "развод" е много по-рядко срещано, отколкото на Запад. Арабинът, дори да изневери, не си зарязва жената. В различните държави е различно, има форум БГ МАМА с арабски майки, женени от 20-30 години - там трябва да питаш. Като цяло в повечето държави законът защитава жената, като натоварва много финансово мъжът ако поиска да се разведе. Хем новата жена трябва да гледа, хем предишната. За нея остава жилището. Пак много зависи от държава до държава, мой много близък приятел иранец чак след 15 год успя да се разведе, преди това жена му си искаше сумата от 200 000 долара обезщетение при развод и той нямаше къде да мърда. В ОАЕ е същото, трябва пак да плаща издръжка на жена и дете. Някой си взимат 2-ра съпруга, но е рядко и пак привилегия на доста заможни мъже - което така или иначе и на Запад е същото. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Happy_Traveler каза:

 Арабинът, дори да изневери, не си зарязва жената. 

 

 

Кой да изневери,  мъжа или жената,  защото е доста важна подробност? 

 

П. П.  Поомазахме темата на човека. Ще чета с интерес да пише още за живота си в СА. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мани, мани, много я поомазахме. И жените изневеряват наравно, просто се крият. Колко примери имам, нали съм бяла и на мен ми споделят всичко, чак една катарка ме пита да я сватосам с някой здрав, млад българин да го води на почивки, чула хубави неща за силата на българския мъж... 

Арабските жени са много хитри, като има деца и поотраснат и ако мъжът иска друга, тя веднага го атакува с децата - особено с момчетата, които са израстнали до полата на мама и я подкрепят за всичко. Тъй като те са първите наследници, то той трябва да ги издържа, а и те наседяват бизнеса или професията на бащата и се грижат за майката. И бащата пак става зависим в един момент, особено като остарее и се пенсионира. Сериали от 1001 нощ са наистина, аз винаги съм обичала такива забранени и тайни истории, та все съм поразпитвала като подуша някоя.

Айде, стига спам, ама пък раздвижихме темата.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 7 часа, Alexander каза:

Много ми е интересно да разбера, какво се случва с жената на арабина, след като роди и отгледа децата му и спре да бъде красива.

Е, как какво - взема си друга, по-млада и по-красива. Там многоженството си е разрешено от закона.

  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Пак зависи в коя държава, не навсякъде може. В Саудитска Арабия - определено да! Даже имат някаква фраза: "Какво му трябва на човек - по-нова кола и по-млада жена". Ти нали си била в Либия? И там бяха известни с това.

Мен най ме шокира факта как някой жени са подготвени от самото начало, че той може да си вземе втора. Даже те сами я избират - да е някоя кротка и да слуша първата, разказват си какво било да имаш "sister wife", която помагала в домакинството. Наш близък се занимава с недв.имоти и клиент му беше някакъв емиратски шейх от Аджман. Звъни му веднъж, че му трябва нова къща, че ще взима 2-ра жена. Нашето момче му намери, а шейхът изчезна. След 3 месеца му звъни пак - пак за къща. И нашия му казва: "Е, защо не ми отговори последния път?" Отговорът бил: "Ааа, ами те първата ми жена и втората си станаха приятелки, заживяха заедно и ме направиха луд, затова сега си взех трета и за нея търся отделна къща." Еми, проблеми, какво да кажем....😀 

 Друга моя позната излизаше с някакъв местен и един ден като му звъни - вдига жена му! Изненада, бил женен! И тя й казва: " ти каква си, защо излизаш с моя мъж? Или се ожени за него или спри да излизаш, това не е морално!" Смятай...

  • Смея се 11
Връзка към мнение
On 1/3/2019 at 7:27 AM, Георги said:

@fxtrader - не се чуди, че се захласваме толкова по някакви дребни детайли, които на теб ти изглеждат супер скучни и очевидни. Причината е, че Саудитска Арабия създава определена мистика като държавата с един от най-трудните достъпи въобще, особено за дамите. Ти живееш там и се чудиш какво се радват тия хора на тоя ресторант, който изглежда като баня с индивидуални кабинки от времето на комунизма, но в доста от случаите това са първите реални снимки, които виждаме от там извън Мека и Рияд 🙂 Та простите ни и елементарни въпроси са донякъде оправдани 🙂

 

И аз имам няколко. Как се оправяш с пазаруване и ежедневния живот - след като си само временно там едва ли си положил усилията да научиш арабски добре или то просто няма друг начин? Как ти се струват младите хора, по-отворени ли са към света, имат ли смартфони, ползват ли социални мрежи? До колко СА се влияе от глобализацията, кои от световните марки например са популярни там - автомобили, фаст фуд, храни?

 

 

Здравей, темата наистина прерасна в нещо което не беше предвидено. Учуден съм че хората се интересуват от това. Колкото до въпроса ти в момента живея в лагер на края на света. По точно на около 200 км от границата с Йемен. Сам можеш да видиш къде е Jazan. Работим по проект наречен Jazan City for Primary and Downstream Industries. Всичко се прави от нулата. Дневния живот се състои в ходене на работа в 7 часа връщане в 4 малко фитнес до 6 когато е вечерята. И после или филими или верния PS4. И така пет дни в седмицата. Обикновенно петък е супер почивен ден за мюсулманите и нищо не се прави. Аз по някога идвам на работа просто да убия времето. В събота ходим до самия град Джазан който е на 100 км на юг. Теоретично аз ходя за да не седя в лагера. Почти рядко купувам нещо. Колкото до храните в лагера ни хранят безплатно и на работа също така че не пазарувам храни освен фурми. 

 

Предишния град Рабих беше малко по различно защото там трябваше да се пазарува но общо взето имат един голям магазин Панда от където се купува всичко. Напазаруваш си за седмицата и си готвиш. Това убива малко време. Аз се бях обаче изоставил защото ядях обикновенно навън. Закуската ми беше трудна понеже работата ни почваше в 6 часа и трябваше да ям тукашните кифли със сирене или с яйца. Сега е по добре. Петък и събота беше същото като тук. Петък спиш колкот можеш после ходиш на фитнес и събота ходехме в KAEC да ядем в чиполе и в баскин робинс. Там се запознах и със семейство българи живеещи в Джеда. 

 

Младите хора са отворени особенно тези които са учили на запад в Канада и в Щатите. Въпреки това религията присъства много жестоко в живота им и е учудващо как някои от тях които са великолепен потенциал за инженери и ръководители се ръководят в постъпките си от религиозни подбуди. В Рабих религията ми се струваше много широко застъпена може би защото имаше утвърдена структура вече и джамиите бяха общо взето по две на квадратен метър. Тук е абсолютна пустош което за мен е добре понеже не се чуват молитви всеки три часа което през деня не прави проблеми, но когато почне ходжата да събира хората в 4:30 сутринта като беше в Рабих е просто ужасно. 

 

Тукашните имат някаъв странен навик да не спят по много, ще кажеш че имат толкова много важни неща че не могат да ги свършат. Всичките са луди на тема ходене на мол и седене до 3 сутринта там. После идват на работа и спят. В момента позицията ми е мениджър и имам сериозни проблеми с това. Колкото до моловете да добре са направени всички от тях но аз лично имам сериозни опасения, че това не води до нищо хубаво в бъдеще. Общо взето всичко малко по малко се концентрира около две неща тук, молене и ходене по молове. 

 

Арабски не съм и се опитвал да уча. Знам си тукашното име на арабски ابو الفرح (Abu Joy) което ми е прякора или ابو السعادة (Abu Happiness) което е някакъв техен бъзик. Знам ималко думи но да направя изречение не ме търси. Всичко си е на английски и засега съм ОК с това. 

Редактирано от fxtrader
  • Харесвам 30
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

А да те питам - задължават ли ги да ходят на молитва? Моят мъж ми е казвал преди 7 год. като е бил - моралната полиция биела с камшици, ако мюсюлманин не е на молитва в уречения час. Като влезнеш в мола по това време и всичко било отворено и изоставено - всеки на джамия. 

Друго да те питам - присъствал ли си на екзекуция? 

Четох, че т.нар. "chop chop square" се е превърнал даже в туристически забележителност, мани...

  • Смея се 1
Връзка към мнение
On 1/3/2019 at 8:59 AM, Гост said:

Здравей, сега виждам темата 🙂 Работих по Jazan няколко години, но само дистанционно. Щях да идвам, но шефът ме спря и не му го простих 😄 Тогава - лятото 2017 г. - имаше нула посещения на жени изобщо и няколко хиляди мъже, някои от тях без да са виждали жени с месеци (а някои може би и повече). Отчетоха го като огромен риск, освен това трябваше да ми наемат охрана - скъпа екстра, плюс щях да ги затрудня къде да пишкам даже, както казваш, а аз се тръшнах яко  и бях сърдита на света сума ти време... хах 🙂 После ходиха две колежки инженери, но на мен ми мина мерака да се тръшкам... Иначе всички колеги ходеха насила там. Ако не беше толкова трудно, сигурно никой не би поискал да отиде...

 

Наистина ще бъде интересно да разказваш. Ние сме странна порода птици - харесваме много различното. И недостъпното 🙂 Поздрави 

Колкото до жените на работното място, те наистина са окуражавани да заемат позиции, които подходжат според тукашните представи за жени. Като казвам подхождат това значи бюро и самостоятелен офис или поне cubicle. Никой няма да вземе жена на работа да копае канавки или да реди тухли. В Канада това е нормално но не и тук. До някъде това ги превилигирова доста защото ако тук дойде жена и поиска да я взема на работа(не че имам право засега), първо че много трудно бих отказал, второ ако я вземем трябва да реорганизираме повечето неща но общо взето ще трябва да се напънем. Но както казвам тук нещата са по различен тип. Жените не са спирани да работят от никой и въпреки това семействата им не са съгласни, тоест културата ги дърпа назад.

 

Имам интересен пример. На предната ми работа една жена работеше в нашата компания(работеха поне 50 жени там а и компанията беше огромна) но за тази чух интересна история. Тя е завършила в Бостън за икономист до колкото помня, и се връща тук. Една дъщеря на разведена майка. Почва работа в нашата компания и майка и почва да настоява да я омъжи за някакъв цървул. Понеже не може да се дърпа тя се съгласява. Проблема става с цървула който почва да иска тя да не ходи на работа понеже някой може да я открадне. В интерес на истината тя е единствения източник на финанси в семейството. Оказва се че майка и подкрепя мъжа и двамата започват психически и физически атаки срещу нея да напусне(майка и я бие). Накрая благодарение на наш общ колега американец, тя успява да вземе виза да си продължи образованието в щатите и възира една вечер и повече не се връща. 

 

Та така за правата на жените. Предоплагам че същото е със шофирането. 

  • Харесвам 9
  • Шок 2
Връзка към мнение

@fxtrader,а ти за колко време си там?

Много е интересно всичко, което пишеш. Преди време тук имаше една девойка, която живее в СА и тя ни разказваше разни неща за живота там, но изчезна нейде.

Разказ от мястото на събитието е винаги интересен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
14 minutes ago, Happy_Traveler said:

А да те питам - задължават ли ги да ходят на молитва? Моят мъж ми е казвал преди 7 год. като е бил - моралната полиция биела с камшици, ако мюсюлманин не е на молитва в уречения час. Като влезнеш в мола по това време и всичко било отворено и изоставено - всеки на джамия. 

Друго да те питам - присъствал ли си на екзекуция? 

Четох, че т.нар. "chop chop square" се е превърнал даже в туристически забележителност, мани...

 

Интересна тема и голяма подхващме тук. С риск да обидя някой ще се опитам да обясня по кратко. Сега нямам нищо против никоя религия, аз самия съм атеист но въпреки това вярвам, че всеки може да вярва в каквото си иска. 

 

Относно задължаването, тук има едни хора наречени муфти. Муфтата е човек който дефакто ти казва как да живееш по религиозните закони. Муфтата не  официална титла като нашите свещенници или попове, а е по скоро нещо като помошника на партийния секретар, който вярва повече в комунизма от самия партиен секретар, понеже не знае какъв батак е. Та тия муфти обикновенно преди молитва ходят и събират хората, ако те видят че не ходиш на молитва идват и почват да ти пилят на главата, защо не го правиш. Познавах двама трима такива на предишното място където бях. В момента тук не съм виждал подобно нещо. Муфтите между другото които познавах не бяха араби а индиец и сомалиец. Които един ден изпаднаха даже в спор пред мен как точно да тълкуват корана. Мисля че успяха да се усетят навреме накъде отиват нещата и спряха след първите пет минути. Аз в религиозни спорове нито тук нито където и да е по света участвам. 

 

О да интересен случай с колега американец. Първия му или втория ден в сауди, той се пише много отворен понеже решил да отиде с един друг колега на джамията в петък на обяд, когато е пълно гъмжило. И всички го видели, нормално е тук да има конвърти но все пак той се отличава с ръст и е рижав. Та отишъл той молил се по канона но естественно било за един път. След седмица го вижда друг колега мюсулманин но явно муфта и го пита, ти защо спря да идваш на джамия, нали знаеш че ще обидиш Бог така. Явно си е помислил че нашия хубавец е ковнъртнал. Било интересна ситуация. 🙂

 

Колкото до моловете, да в уречения час всичко затваря и почва молитвата. Обикновенно това е време за скатавка на работниците, защото съм сигурен че поне един работник в магазините е немюсулманин и могат да оставят магазина да работи, ама нали се сещаш че като можеш да откачиш час що не. По принцип молитвата трябва да е30 минути ама те си отпрашват 60 - 90 no issues. 

 

Морална полиция вече май почти не съществува, но тук не искам да намесвам политика затова ще спра. 

 

Не не съм ходил на екзекуции и нямам намерение. Аз даже филми на ужасите не гледам та камоли екзекуции. До колкото знам екзекуции има само в Рияд и не съм сигурен че са публични всичките. Обикновенно публичните екзекуции са на сериозни престъпници като оня ирански террорист. Трябва сериозно да си наранил много хора за да те утрепят като куче пред 5 - 7 хиляди човека. 

 

 

Редактирано от fxtrader
  • Харесвам 21
Връзка към мнение
8 minutes ago, AlexandraKo said:

@fxtrader,а ти за колко време си там?

Много е интересно всичко, което пишеш. Преди време тук имаше една девойка, която живее в СА и тя ни разказваше разни неща за живота там, но изчезна нейде.

Разказ от мястото на събитието е винаги интересен.

Моя договор е за 2 години с възможност за една продължение. Но аз винаги казвам че съм тук за един месец. Толкова е времето да дам notice of resignation ако намеря друга работа някъде. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Eто ви малко снимки от Април 2016 година когато бях още надъхан да ходя насам натам в СА. Мисля че ще ви трябват тежки антидепресанти даже за тия десетина снимки. 

 

В Калгари ходих на хайк всеки втори уикенд и това да прекарам време в гората и сред природата ме зареждаше уникално и ме тонизираше. Предполагам че ми даваше и мотивация да тренирам и да се поддържам. Не е чудно че от както съм в СА съм качил 10 кила за съжаление не мускули. 

IMG_0024.jpg

IMG_0025.jpg

IMG_0029.jpg

IMG_0031.jpg

IMG_0033.jpg

IMG_0035.jpg

IMG_0038.jpg

IMG_0040.jpg

IMG_0041.jpg

IMG_0043.jpg

IMG_0045.jpg

IMG_0046.jpg

IMG_0047.jpg

IMG_0048.jpg

IMG_0049.jpg

IMG_0052.jpg

IMG_0054.jpg

IMG_0056.jpg

IMG_0057.jpg

IMG_0059.jpg

IMG_0061.jpg

IMG_0063.jpg

Редактирано от fxtrader
  • Харесвам 29
  • Шок 2
  • Браво 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Е, значи наистина са поразхлабили малко нещата от това, което чета. Ама много бавно става всичко. 

 Гмуркаш ли се? Има хубави рифове, казват, че в Джедда морето е като това в Египет, даже недокоснато. 

 

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g295419-d2195029-Reviews-Silver_Sands_Beach-Jeddah_Makkah_Province.html  

 

При теб как са плажовете, има ли нещо за западни посетители като този в линка отгоре, някой резорт наблизо? 

Връзка към мнение

54 minutes ago, Happy_Traveler said:

Е, значи наистина са поразхлабили малко нещата от това, което чета. Ама много бавно става всичко. 

 Гмуркаш ли се? Има хубави рифове, казват, че в Джедда морето е като това в Египет, даже недокоснато. 

 

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g295419-d2195029-Reviews-Silver_Sands_Beach-Jeddah_Makkah_Province.html  

 

При теб как са плажовете, има ли нещо за западни посетители като този в линка отгоре, някой резорт наблизо? 

Ходих да се гмуркам два пъти в Yanbu но се отказах да се сертифицирам. Бяхме с един българин между другото. Отказах се да ходя повече защото всеки път ме глобяваха за превишена скорост на отиване или на връщане. за три пъти ходене до Yanbu 400 USD отидоха имат тайни камери навсякъде и като те чукне радара в следващата секунда получаваш съобщение на арабски ама като видиш 300.00 ти става ясно за какво иде реч 🙂

 

Да в този резорт ходиха двама американци, аз лично пропуснах не съм по плажовете, моя плаж съм си го взел от Бургас за 35 години там. Казаха че е страхотно местенце и агнешките им котлети са божественни. Между другото местни не са допускани там. Това донякъде вдига летвата. 

 

Иначе плажовете са безкрайни само дето местните ходят там през ноща. Иди разбери.

 

Ето ви още снимки първите шест са от джеда

Другите са от Рабих и KAEC. Между другото в Рабих има уникални залези само дето няма бяло вино да им се наслаждаваш.

IMG_0188.jpeg

IMG_0189.jpeg

IMG_0190.jpeg

IMG_0191.jpeg

IMG_0192.jpeg

IMG_0195.jpeg

IMG_0209.jpg

IMG_0648.jpeg

IMG_0649.jpeg

IMG_0650.jpeg

IMG_0651.jpeg

IMG_0973.jpeg

IMG_1010.jpeg

IMG_1011.jpeg

IMG_1012.jpeg

IMG_1013.jpeg

IMG_1014.jpeg

IMG_1016.jpeg

IMG_1017.jpeg

IMG_1023.jpeg

Редактирано от fxtrader
  • Харесвам 34
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Happy_Traveler каза:

Саудитките ходят по мъже предимно в чужбина, далече от местните любопитни погледи. Мъжете им също, като номер 1 е Бахрейн.

Това е абсолютно вярно. В Бахрейн бях преди 8 години и същото ни го разправяха приятели, които ни посрещнаха там. Как саудитците идват за 2 дни аху-иху в Манама, после се прибират, измолват си опрощение в джамията и на следващата седмица пак са в Бахрейн. 😆😅🤣

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, fxtrader каза:

Ходих да се гмуркам два пъти в Yanbu но се отказах да се сертифицирам. Бяхме с един българин между другото. Отказах се да ходя повече защото всеки път ме глобяваха за превишена скорост на отиване или на връщане. за три пъти ходене до Yanbu 400 USD отидоха имат тайни камери навсякъде и като те чукне радара в следващата секунда получаваш съобщение на арабски ама като видиш 300.00 ти става ясно за какво иде реч 🙂

 

Да в този резорт ходиха двама американци, аз лично пропуснах не съм по плажовете, моя плаж съм си го взел от Бургас за 35 години там. Казаха че е страхотно местенце и агнешките им котлети са божественни. Между другото местни не са допускани там. Това донякъде вдига летвата. 

 

Иначе плажовете са безкрайни само дето местните ходят там през ноща. Иди разбери.

 

Ето ви още снимки първите шест са от джеда

Другите са от Рабих и KAEC. Между другото в Рабих има уникални залези само дето няма бяло вино да им се наслаждаваш.

IMG_0188.jpeg

IMG_0189.jpeg

IMG_0190.jpeg

IMG_0191.jpeg

IMG_0192.jpeg

IMG_0195.jpeg

IMG_0209.jpg

IMG_0648.jpeg

IMG_0649.jpeg

IMG_0650.jpeg

IMG_0651.jpeg

IMG_0973.jpeg

IMG_1010.jpeg

IMG_1011.jpeg

IMG_1012.jpeg

IMG_1013.jpeg

IMG_1014.jpeg

IMG_1016.jpeg

IMG_1017.jpeg

IMG_1023.jpeg

А ти защо не спазваш скоростта хабиби? Много глобяват в Залива, мани, ама то само така може да се регулира дивото каране на всички там. Сигурна съм, че си попадал на араби, които излизат от колите си и се пързалят по чехли, ужас.

 За виното и пиенето - знам, че се намира тайно, по частните партита и т.н. Съветвам те да си направиш 1 профил в Каучсърфинг и да поразпиташ - индийци, пакистанци, египтяни - те вкарват разни бутилчици. И афганите вкарват много контрабанда - даже дрога вкарват. Което се наказва със смърт, обаче и това не ги спира, смятай!!! 

 Аз от Каучсърфинг си намирам партита в стриктните мюсюлмански страни.

Връзка към мнение
4 hours ago, Happy_Traveler said:

А ти защо не спазваш скоростта хабиби? Много глобяват в Залива, мани, ама то само така може да се регулира дивото каране на всички там. Сигурна съм, че си попадал на араби, които излизат от колите си и се пързалят по чехли, ужас.

 За виното и пиенето - знам, че се намира тайно, по частните партита и т.н. Съветвам те да си направиш 1 профил в Каучсърфинг и да поразпиташ - индийци, пакистанци, египтяни - те вкарват разни бутилчици. И афганите вкарват много контрабанда - даже дрога вкарват. Което се наказва със смърт, обаче и това не ги спира, смятай!!! 

 Аз от Каучсърфинг си намирам партита в стриктните мюсюлмански страни.

Хабибита, пътувала ли си на абсолютно равно поле без да имаш чувство за скороста :)? Човек се увлича просто. Не каучсърф не практикувам възрастен съм за това. Най extreme sport който съм правил е скибягане :). Аз съм скучен пич иначе как ще издържа тук хехе.

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , fxtrader каза:

Хабибита, пътувала ли си на абсолютно равно поле без да имаш чувство за скороста :)? Човек се увлича просто. Не каучсърф не практикувам възрастен съм за това. Най extreme sport който съм правил е скибягане :). Аз съм скучен пич иначе как ще издържа тук хехе.

Ти си имаш цел, знаеш защо си там и това е правилното поведение, според мен, на това място.

Ако те интересува едно странично мнение, де:)))))

Печелиш си парите там и отиваш да си ги харчиш, където ти е хубаво и  със семейството.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
1 hour ago, fxtrader said:

Хабибита, пътувала ли си на абсолютно равно поле без да имаш чувство за скороста :)? Човек се увлича просто. Не каучсърф не практикувам възрастен съм за това. Най extreme sport който съм правил е скибягане :). Аз съм скучен пич иначе как ще издържа тук хехе.

Извинявай за спама: Хабибти е обръщението към жена (скъпа моя), освен ако хабибита не е някакъв местен диалект.

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение
9 minutes ago, Masmiya said:

Извинявай за спама: Хабибти е обръщението към жена (скъпа моя), освен ако хабибита не е някакъв местен диалект.

Приемам забележката. Явно съм чул месно наречие. Не знам как е в Абу Даби но тук хора от северните провинции не могат да разбират тукашните от Джазан.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И в Емирствата е хабибти.

Кажи навън какво ядеш? Всичката храна ли им е месо с ориз, всеки ден кабса братче. 😀 Аз иначе много обичам chicken mandi и chicken mazbi. Камила пробва ли? Бил ли си на някой ивент, където ядат цяла камила с ориз, хаха. На надбягване с камили? 

Връзка към мнение
преди 58 минути , Happy_Traveler каза:

Кажи навън какво ядеш?

Само да питам, вие в Пакистан ли сте? Какво мислите за сладкишите им? За мен са най-неприятните, които съм ял 😆

Връзка към мнение
Преди 1 час, GeorgiD каза:

Какво мислите за сладкишите им? За мен са най-неприятните, които съм ял

Да не са с мазнина от овча лой?:sad:

  • Смея се 2
Връзка към мнение
7 hours ago, Happy_Traveler said:

И в Емирствата е хабибти.

Кажи навън какво ядеш? Всичката храна ли им е месо с ориз, всеки ден кабса братче. 😀 Аз иначе много обичам chicken mandi и chicken mazbi. Камила пробва ли? Бил ли си на някой ивент, където ядат цяла камила с ориз, хаха. На надбягване с камили? 

Аз съм изкарал българската казарма, така че еднообразната храна не ми пречи. Да почти 80% от яденето е кабса. Рядко разнообразяваме с шаварма или риба с ориз. Да бил съм на голямо събиране където ядохме камилско и агнешко. В една палатка сядаме на земята петдесетина човека и папкаме. Имам една две снимки от там но съжалявам не бих споделил. Надбягване с камили не. Бих искал да видя обаче :). 

Редактирано от fxtrader
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.