Прескочи до съдържание

Саудитска Арабия от първо лице


fxtrader

Препоръчани мнения

преди 9 часа, GeorgiD каза:

Само да питам, вие в Пакистан ли сте? Какво мислите за сладкишите им? За мен са най-неприятните, които съм ял 😆

 Хахха, малко оф топик, ще ми се скарат админите. 

Какво да мисля - индийската и пакистанската храна (почти идентични, пакистанската с повече месо) са световно признати за топ 5 на най-добрите кухни в света, смея ли да критикувам... Въпрос на вкус и кой, каквото ти направи. От сладкишите да е имало 3-4, които да не ми харесат, ама наистина гадни, та ако си попадал на тях (чам-чам и сон халва)... Всичко друго ми е любимо - гаджар халва, гулаб джамун... Традиционни източни сладкиши от типа на нашите млека с ориз, ашурета и подобни. Иначе аз по принцип обичам шоколадови работи, а тук губят по точки.

 

А в Саудитска Арабия какви са сладкишите?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Помня, че преди 12 години в Карачи се нахвърлих на едни сладки, които изглеждаха изумително вкусно. Аз много обичам и затова си купих по една от 7-8 вида. Още с първата хапка и се опулих - изобщо не беше сладка. Такива се оказаха и останалите, имаха всякакъв друг вкус, но не и очаквания. После опитах по още една хапка и същото разочарование. Накрая ги хвърлих - за пръв и засега последен път хвърлям нещо сладко. 🙄

А в Индия толкова ми се отврати с тая масала, че сигурно никога повече няма да опитам индийска кухня...

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
8 hours ago, Happy_Traveler said:

 

А в Саудитска Арабия какви са сладкишите?

Съжалявам ама не съм по сладкишите. Един път ядох нешо подобно на баклава което беше доста сладко. Иначе аз умирам за фурми но избягвам да ги купувам че бързо свършват. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
преди 44 минути , fxtrader каза:

Имам малко снимки от Бахрейн къде да ги кача?

Ако са само снимки, в галерията (от менюто отгоре на страницата), ако ще пишеш нещо може пътепис или просто нова тема

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, публикувах малко снимки от Фарасан Остров. Беше малко или много по интересно от това където живея в момента. Нолажи се да преспим не по наша воля там 🙂

 

 

 

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Това до фурмите е тахан, нали?

Тази комбинация за първи път и само там е видях в Саудитска Арабия, великолепно съчетание.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
24 minutes ago, Двуцветко said:

Това до фурмите е тахан, нали?

Тази комбинация за първи път и само там е видях в Саудитска Арабия, великолепно съчетание.

Ах, ако знаеш как ми хареса и на мен точно тая комбинация. Не очаквах наистина

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, fxtrader каза:

Здравейте, публикувах малко снимки от Фарасан Остров. Беше малко или много по интересно от това където живея в момента. Нолажи се да преспим не по наша воля там 🙂

 

 

 

Охо, островче. Какви са тези къщи, каква е историята? Че си и по къси панталони...  Как го намери това местенце?

Връзка към мнение
On 2/10/2019 at 9:33 PM, Happy_Traveler said:

Охо, островче. Какви са тези къщи, каква е историята? Че си и по къси панталони...  Как го намери това местенце?

Фарасан остров да. Къщите и историята са малко мъгливи да ти кажа, някакво подобие на Етъра е но не точно. Не е възстановка на стари къщи а просто са оставени да се рушат така за съжаление и са заградени с ограда. Интересното е че входа е безплатен но си има уредник и тем подобни истории. Късите панталони са в наргиле бара. Беше доста отпускащо след проблемите които имахме на връщане от острова. Кораба не искаше да потегли и трябваше да преспим в местен хотел с доста съмнителна стойност :). 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...
Георги Матеев
На 3.01.2019 г. в 19:14, Георги Матеев каза:

Не съжалявам, че посетих Саудитска Арабия, тъй като най-сетне отметнах и тази държава. Уви обаче не виждам нито една причина да се върна там, дори заради "копието" на Петра (предпочитам оригинала). Изключително скучно място като цяло и наистина не мога да си представя как и с какво биха привлекли туристи, дори да излеят милиарди. Единствено бих се изкушил от Мека и то само ако някога позволят на немюсюлмани да посещават светите места там.

Близо година по-късно се самокоригирам. След известно проучване все пак мисля да посетя саудитската Петра. Започна да ми звучи доста интересно.

 

А за Мека явно ще се почака 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да, обаче може да се посети по време на зимния фестивал Тантура от средата на декември до март.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.