Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 1 час, Ivko каза:

Тарифата е Go Light винаги, която изкарва от посредниците в която тарифа ти влиза голям салонен куфар и раница и не се вижда в резервацията никъде.

Явно не, защото аз съм взел от посредник-Румбо и имам чекиран 23кг багаж. Другите ръчни са ясни.

А и днес ми потвърдиха по телефона, че съм флекс

Връзка към мнение

Аз също съм виждала билети на посредници за Aegean, както и за други АК, които включват голям чекиран багаж със символ голям куфар. Естествено по-скъпи са от тези само със салонен багаж.

Връзка към мнение

Не помня точно колко са струвало официално, но 3 еднопосочни Хиос-Солун  ми излязоха през Румбо общо 32,49евро.

Със сигурност бяха от най-евтините възможни и се учудих , че има и голям багаж.

Връзка към мнение

@antea да споделя🙂. Чекирах днес. Два часа след отварянето, че преди това не можех. Конфигурацията ни е аз и детето на една резервация и съпругът соло🙂. Първоначално системата е определила местата, но има възможност да ги смениш безплатно. Първите редове и широките са платени. Единичния билет не ми даваше много възможности за избор на място, докато при моето и на детето възможността за смяна беше голяма. Преместих детето до прозорец, аз до него, а отпред до прозорец съпруга. Сигурно впоследствие може да се освободи и мястото до нас, но като, че ли не ми се занимава повече с рокадите за час и нещо полет🙂

Само да литнем, че в петък приеха съпруга  в болница. Уж утре ще го изписват, но да видим😔

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

@antea да споделя🙂. 😔

благодаря ти, аз ще го правя от телефон чекирането, всъщност даже не държа особено на някакви места, тъй като полетът е супер кратък, около 40 минути

 

желая бързо възстановяване на съпруга ти и чудесно пътуване след това 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Днес се чекирах може би 1 час след като бяха отворили чек-ина, който пък е 48 часа преди полета.

За 3 билета на една резервация с Дашчето(Солун-Хиос) ми даде 1 и 2 ред, много съм доволен.

Не иска абсолютно никакви данни от лични карти, голям кеф е да се прави чекин за 1 мин.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 58 минути , Alexander каза:

Днес се чекирах може би 1 час след като бяха отворили чек-ина, който пък е 48 часа преди полета.

За 3 билета на една резервация с Дашчето(Солун-Хиос) ми даде 1 и 2 ред, много съм доволен.

Не иска абсолютно никакви данни от лични карти, голям кеф е да се прави чекин за 1 мин.

Да причините за това са 2:

1. Това е вътрешношегенски полет

2. На Даш-овете няма места с повече място за крака и съответно тази услуга не я продават. 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За полет от Румъния, а и за България ще е така, изисква данни за документ. Има опция да се запазят данните, така че наобратно ще е по-лесно.

Връзка към мнение

Невероятна издънка от страна на тази АК. След десетки купувания на зехтин и летене с най-различни компании, днес разбрах че тази компания не разрешава току така да летиш със зехтин.

Изкараха ми тубата и казаха не,  показаха ми написана много обща заповед, с която според тях нямам право да пренасям зехтин, ако не е в специална дървена кутия!!

 

 

 

IMG_9215.PNG

Става дума за чекиран багаж.

 

предложих да преля зехтина в 1-2 бутилки от вода, понеже уж целта е да няма евентуално изтичане, но пак ударих на камък. 

 

Питах ги къде са виждали да продават зехтин в дървени кутии, имало явно става дума за някакво декоративни разфасовки.

 

Много кофти номер на АК-та при условие, че вероятно доста хора си купуват зехтин от Гърция.

С другите АК няма проблем,  защото съм си носил, а и заповедта е само aegean..

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Alexander каза:

Питах ги къде са виждали да продават зехтин в дървени кутии, имало явно става дума за някакво декоративни разфасовки.

Хм, много интересно. Аз разрових из техния сайт и доколкото разбирам, не изискват зехтинът да е в оригинална дървена кутия, а просто каквито бутилки са купени, да се сложат в някакво сандъче, образно казано, натъпкано с абсорбираща материя.

Същото се отнася и за виното, като там са дали и още една възможност.

 

Цитат

Foodstuffs in semi-solid or liquid form, and especially olive oil, must be suitably packed in wooden boxes with absorbent material to prevent leaks which may cause damage to the property of others. If carrying food, you should be aware of any regulations restricting imports of foodstuffs that may apply in various countries.

If you wish to transport bottled wine in your checked baggage (and not in your cabin baggage) then you must purchase special wineskins and use a separate one for each bottle. Wineskins are made of plastic bubble wrap, cover the whole bottle and are leak proof. 

Alternatively, if you wish to transport your bottled wine in a separate case you must place it in: a) a wooden box which must contain absorbent material (woodchips or fabric cloth); or b) a cardboard box with custom-fitted Styrofoam inner packaging. The charge for transporting the separate case depends upon the fare that you have selected.

 

По-интересното е, че не са споменали изрично, че изискването се отнася за зехтина в стъклена тара. А ако искаме да пренесем метална кутия от 3 или 5 литра например? От така написаните правила излиза, че и нея трябва да я натикаме в дървено сандъче и така нататък.

Не е ясно и какво се случва, ако си купим зехтин от безмитния магазин след проверките. Аз например си представям, че при това положение не би трябвало да има никакви проблеми, но дали и от авиокомпанията си представят същото...

Във всеки случай това е интересно правило, вероятно основано на негативен опит на авиокомпанията, и е хубаво, че @Alexander ни информира за него. Жалкото е, че самият той го е научил по трудния начин.

Връзка към мнение

Не харесвам практиката за "разнос" на "храна" в багажа, но за да не отклонявам темата в посока кой как тръгва "из Европа", само ще кажа, че политиката на Aegean е много стара и дъвкана по форумите до беззъбие и това не е единствената авиокомпания, която я налага, но другите са просто по-екзотични, а причините са съвсем разбираеми и нямат нужда от обяснение. От популярните във форума, Ryanair имат ограничение за "ядливи мазнотии" до 1 литър в чекирания багаж.

 

Още повече, че когато човек реши да носи "по-странни" неща в багажа си като например бидон с олио, бъчва с вино или аквариум с пиявици е добре все пак да се запознае с мнението на съответната авиокомпания, летище или държава по въпроса, за да не му се наложи да го установява от опит или да преспи на летището и т.н.

 

Olive oil causes slippery issue at Dubai airport

He had to remove the oil from his checked in baggage, and the delay caused him to miss his flight
https://www.khaleejtimes.com/20160623/6883/man-carrying-olive-oil-misses-flight

 

В случая симпатизирам изцяло на Aegean с единствената уговорка да си осъвременят малко правилото и даже да го разширят, а ако може и други да ги последват. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

А виж това вече е иновативно решение, но може клиентите им да са имали особено отношение към метала и затова... :grin:

 

Иначе те и за котки и кучета в салона предлагат такива и можеш да носиш по едно, но ако са от една порода и се познават може и повече да натъпчеш вътре.
https://en.aegeanair.com/travel-information/special-assistance/traveling-with-pet/  

petbox.jpg?la=en 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, Alexander каза:

Моят зехтин беше точно в ламаринена опаковка от 5л.

Аз пък имам две чуденки:

- как имаш място в куфара за още 5 кила?Нашите и на отиване, и на връщане са все на ръба. И благославям онези, дето дават 32 кила.

- как разбраха, че имаш тенекЕ със зехтинец,  като е в чекирания багаж?

Да споделя от опит: тия тенекии, хич на се надеждни, текат, на общо основание. Ние от години си превозваме сериозни количества, като ходим на Тасос.

Поне по 10 носим, да си имаме за цяла година. И то, защото сме с нашата си кола. Подливат, текат, та за туй не дават по самолета.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , AlexandraKo каза:

Аз пък имам две чуденки:

- как имаш място в куфара за още 5 кила?Нашите и на отиване, и на връщане са все на ръба. И благославям онези, дето дават 32 кила.

- как разбраха, че имаш тенекЕ със зехтинец,  като е в чекирания багаж?

Е аз нямах кой знае какъв багаж, а и колко са 5кг?

 

В Солун и в Хиос, а вероятно и на другите летища вече при предаване на чекиран бажаг от гишето ти слагат лепенка след като го изтеглят.

След това пътника си взима куфара и го отнася до друга лента със скенер, където се процедира както  с ръчните багажи. След излзиането от скенера за чекиран багаж  ти казват добре, зле, отвори и т.н. В слуача ме накараха да отворя след като излезе от скенера и казаха не.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , Alexander каза:

Е аз нямах кой знае какъв багаж, а и колко са 5кг?

 

В Солун и в Хиос, а вероятно и на другите летища вече при предаване на чекиран бажаг от гишето ти слагат лепенка след като го изтеглят.

След това пътника си взима куфара и го отнася до друга лента със скенер, където се процедира както  с ръчните багажи. След излзиането от скенера за чекиран багаж  ти казват добре, зле, отвори и т.н. В слуача ме накараха да отворя след като излезе от скенера и казаха не.

Аха, разбрах. И аз си мислех, че трябва да е минал на скенер, но не си го представях , как се случва.

Връзка към мнение

Този багаж, който се полага в икономи класа /голям салонен куфар/ мога ли да го чекирам и плаща ли се? Аз не мога да им разбера правилата...при положение, че нискотарифните имат определен брой такива куфари , а при тези ти е безплатен и ако всички дойдат с такъв то как ще се съберат в салона или до определена бройка качвати другите в багажното?

Връзка към мнение
1 hour ago, Ivko said:

Този багаж, който се полага в икономи класа /голям салонен куфар/ мога ли да го чекирам и плаща ли се? Аз не мога да им разбера правилата...при положение, че нискотарифните имат определен брой такива куфари , а при тези ти е безплатен и ако всички дойдат с такъв то как ще се съберат в салона или до определена бройка качвати другите в багажното?

Не знам за чекирането на салонния багаж дали може безплатно. Иначе на всички качват куфарчета, сакове, раници. Не следяха и размери. Преди 13 дни имах полет  Букурещ- Атина, а в сряда се върнах. От Атина бая зор видяха стюардесите да пренаредят и наместят салонния багаж. Като докери бяха милите, а едни нежни създания🙂. Забави се излитането, имаше куфари видимо по-големи.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
21 minutes ago, Ivko said:

А минава ли се през гише като си се чекирал и си с мобилна бордна? Явно самолетите им са по-големи.

Не са големи. Нашият беше 30 реда. Не сме минавали чекин. На приложението ми пратиха съобщение на кой гейт излита. С мобилните бордни карти нямахме проблем. В Букурещ таблата на летището никога не пишат на кой гейт си, само чекин гише. Отидох, само за да разбера гейта, не за чекин. Имаше голямаааа опашка, малко се цопнах отпред “само да попитам”, казаха ми гейта и после като си видях телефона съм получила нотификация от Ейджиън. Чудесни са! Дават подаръци за децата, сандвич, сладко, напитка🙂.

Също съм очарована от атинското летище. Последно го ползвах преди 2 години и тогава беше добре, но сега имат развитие, всичко е лесно, бързо и ясно. Не чакаш опашки.

От фрий шоп си купихме разкошен лукум🤪 с мед и бадеми от Крит👍

Още повече харесах гърците и егейците за море.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Търся си самолетни билети до Атина, отиване около средата на септември, връщане началото на октомври. Знам че е още много рано, но исках да видя ориентировъчно какви са цените и ми прави впечатление, че няма полети в съботите. Някой с по-големи наблюдения на полетите на Aegan? И като цяло кой би бил най-удачния момент да се купува билет за този период? 

Връзка към мнение
преди 19 часа, savagejo каза:

Търся си самолетни билети до Атина, отиване около средата на септември, връщане началото на октомври. Знам че е още много рано, но исках да видя ориентировъчно какви с, а цените и ми прави впечатление, че няма полети в съботите. Някой с по-големи наблюдения на полетите на Aegan? И като цяло кой би бил най-удачния момент да се купува билет за този период? 

Билетите под 30Евро в посока не им падат, зависи от кои сайтове ще се намери вече най-добра отстъпка. Jetcost.com.au - Vayama.com

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Йосиф Милчов

Не знам дали е за тук, но при търсене от София за Маракеш еднопосочно. Aegean дават супер цени. За дата 1 септември София-Маракеш с прикачване на Атина, всичко на един билет на цена от 66.32 €. Райън по същата схема са по скъпи. Предполагам, че през сайтовете цената може да се свали още.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.