Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

  • 1 месец по-късно ...

Някой има ли отменен полет, за който е поискал кредитен ваучер. След колко време го пращат? Написали са един срок от 30 работни дни, който ми се вижда доста.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 18 минути , ДиянаВ каза:

Някой има ли отменен полет, за който е поискал кредитен ваучер. След колко време го пращат? Написали са един срок от 30 работни дни, който ми се вижда доста.

Аз имам 4-5 егейски ваучера вече, като ги пращаха средно около 45-50 дни след попълване на формата. Което всъщност са точно около 30 работни дни.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, ДиянаВ каза:

Някой има ли отменен полет, за който е поискал кредитен ваучер. След колко време го пращат? Написали са един срок от 30 работни дни, който ми се вижда доста.

Разредиха Атина-София полетите , не искат да сменят отменен полет с Бг Еър, че бил по-високата тарифа.

Но пък получих писмо от шефа им, че всеки билет ще има до средата на Юни още 23кг багаж , междувременно са вдигнали и цените с 16Евро минималните.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
7 minutes ago, vinidj said:

Разредиха Атина-София полетите , не искат да сменят отменен полет с Бг Еър, че бил по-високата тарифа.

Но пък получих писмо от шефа им, че всеки билет ще има до средата на Юни още 23кг багаж , междувременно са вдигнали и цените с 16Евро минималните.

Да и аз получих такъв мейл, че билетите са с чекиран багаж и Flex.

Моят беше за 17 юни, купуван с посредник. Направо ми изчезна резервацията от профила. Нито пише, че е отменен, нито мейл не пратиха. Пишат в сайта, че уведомяват посредника, а за да разбереш дали полетът ти е отменен, проверяваш сам разписанието. Ако го няма, значи е отменен. То бива бива “извънредна” ситуация, ама взех да се замислям дали на управляващите държави, АК, организации вече не взе да им харесва ситуацията без правила или с решения от днес за утре.

Пуснах формата за ваучер. Ще видим юни дали няма да са по-чевръсти🙂. Поне ваучерите са поименни и не ги пращат на посредника. При мен е tripair и в интерес на истината бързо ми отговориха на въпроса И к’во праИм сИга🙂. Все ще влязат в употреба за 18 месеца. Можем да отворим тема Имам такива и онакива ваучери, какъв маршрут да сглобя🙂

Връзка към коментар
преди 6 часа, ДиянаВ каза:

Някой има ли отменен полет, за който е поискал кредитен ваучер. След колко време го пращат? Написали са един срок от 30 работни дни, който ми се вижда доста.

Аз имам Ваучерът дойде след.около седмица. Полетът не беше отменен, но с променен час и  аз го канселирах. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Йосиф Милчов

Аз мойте ги презаверих за март догодина, без каквито и да е такси. Остана ми само сертемврийския с тях до Маракеш, който се надявам да ползваме.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
25 minutes ago, BlackArt77 said:

Аз мойте ги презаверих за март догодина, без каквито и да е такси. Остана ми само сертемврийския с тях до Маракеш, който се надявам да ползваме.

В момента искат доплащане при разлика в цената. Това, че цените са по-високи как да е може да се преглътне донякъде, но хич не ми харесва ситуацията да не знаеш до последно ще има ли полет или не през юни и разписанията да са разредени и ориентировъчни. Тази година замислях за пръв път юнско море в Гърция, иначе е септември и за пръв път от София, иначе е от Букурещ. Пу, и двете са на път към скапване, но все още кроя варианти за първоюлски изгрев на някой плаж🙂... в последния момент.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Получих ваучерите🙂. Доста бързо. В сряда сутринта пуснах формуляра и преди 2 часа са дошли мейлите. Добър знак е, че са почнали да работят🙂. А дано и разписанието се нормализира.

Сега като имам два кода - един за мен с включена сума и за дете и още един за съпруга, две резервации ли трябва да правя? Т.е. когато купувам мога ли два кода да вкарвам в полето за ваучер?

 

Отговорих си сама. Пише го в т.7 от мейла. При новата резервация, само един код може да се ползва. Ако случайно остане сума, кодът продължава да е валиден за разликата🙂.

Редактирано от ДиянаВ
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Егеан тъкмо обявиха, че "гръцкото небе е отново отворено".

Сиреч вече може да се лети като има условия, разбира се:

 

"To help you plan your next travel, here are some key points of the flight restrictions currently imposed by the Greek Government for arrivals to Greece effective June 15th and until June 30th 2020.  Arriving passengers are categorized in accordance with their origin in three distinct groups as follows: 
GROUP A: Austria, Bulgaria ...

- Passengers arriving at Athens International Airport originating from GROUP A will be subject to random Covid-19 testing upon their arrival.
- Passengers arriving at Athens International Airport originating from GROUP B, either with a direct flight or through a country included in Group A, will be subject to 100% Covid-19 testing upon their arrival.
- Passengers arriving at Thessaloniki Airport, will be subject to 100% Covid-19 testing upon their arrival.
All international passengers will be provided during check in or on board, with a Passenger Location Form, to be filled and provided to the authorities upon arrival.
Tested passengers have to compulsory self-isolate in the address they will declare for 24 hours, until the testing outcome is available. "

 

https://en.aegeanair.com/travel-updates/

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Отмениха ми полета на отиване до Санторини, но този на връщане остава. Някой знае ли дали може да се иска връщане на цялата сума за двата билета и съответно връщат ли пари или са някакви схеми с ваучери? Билетите са през официалния им сайт.

Връзка към коментар
2 minutes ago, ДиянаВ said:

Не, ако нямаш флекс.

Тоест препоръчителна е другата тарифа - Flex fare, при която има възможност за промени и няма такса, а само се доплаща разликата в цената на билета, ако има такава.

Връзка към коментар

Аз имам билети с такава тарифа, купувани началото на юни, когато нямаше избор за GoLight. Сега билетите с флекс тарифа са по-скъпи от тогава, но за мен е по-добре, че имам флекс. Налага се да сменям резервацията. Онлайн или през приложението може да се смени само датата. Ако сменяш маршрут, става през кол центъра, а за всяка операция и за всеки пътник пише, че се има такса 20 евро.

Въпреки всичко в тези времена добре е да има флекс.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Моля за помощ по следния казус - имам билети Санторини-Атина-София за началото на септември. Днес получих мейл, че полетът Атина-София е канселиран. Дават ми възможност да сменя датите, като се обадя или да поискам ваучер с 10 % отгоре. 

Ако искам смяна на датите дали ще мога да сменя и полета Санторини - Атина, да ги навържа някак? Ако има разлика в сумата, какво правим? Билетите са с флекс. Ако пък поискам ваучер, то как ще се изчисли сумата, която трябва да ми върнат, при положение, че това е един общ билет и нямам отделни цени за отделните отсечки?

 

Благодаря предварително.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
12 minutes ago, Eva eva said:

Моля за помощ по следния казус - имам билети Санторини-Атина-София за началото на септември. Днес получих мейл, че полетът Атина-София е канселиран. Дават ми възможност да сменя датите, като се обадя или да поискам ваучер с 10 % отгоре. 

Ако искам смяна на датите дали ще мога да сменя и полета Санторини - Атина, да ги навържа някак? Ако има разлика в сумата, какво правим? Билетите са с флекс. Ако пък поискам ваучер, то как ще се изчисли сумата, която трябва да ми върнат, при положение, че това е един общ билет и нямам отделни цени за отделните отсечки?

 

Благодаря предварително.

Щом си на 1 билет не би трябвало да ти откажат да го промениш целия маршрут с нови дати/часове. Пробвай през сайта или приложението и виж какви опции ти дава. За коя дата ти е отменения полет, че и аз имам септември полети с тях?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря за мнението. В сайта ми дава възможност само за ваучер, не мога да правя промени. В мейла пише, че промени се правят само по телефона. Трябваше да летим на 15.09 с късния полет.

Хм, ако искам да го сменя с дати, цените за които са по-скъпи, какво се случва?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
58 minutes ago, Eva eva said:

Благодаря за мнението. В сайта ми дава възможност само за ваучер, не мога да правя промени. В мейла пише, че промени се правят само по телефона. Трябваше да летим на 15.09 с късния полет.

Хм, ако искам да го сменя с дати, цените за които са по-скъпи, какво се случва?

Предвид, че полета е отменен от тях не би трябва да доплащаш нищо, звънни ги попитай, аз се свързах много бързо преди седмица. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз мисля, че се доплаща разликата в тарифата. Освен това имат и един дребен текст със звездичка, че за всяка операция през кол центъра има такса 20 евро на пътник и на отсечка. Последното е сигурно, ако сам искаш промените. Не знам, ако те отменят как е. Но, да, звънни поне да се информираш.

Аз също имам отменен от тях полет за края на септември. Резервацията направо изчезва от профила и няма как онлайн да се променя. Ще искам ваучер, но има още време. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Eva eva каза:

Благодаря за мнението. В сайта ми дава възможност само за ваучер, не мога да правя промени. В мейла пише, че промени се правят само по телефона. Трябваше да летим на 15.09 с късния полет.

Хм, ако искам да го сменя с дати, цените за които са по-скъпи, какво се случва?

Eva eva, аз имах полет София-Атина-Родос и обратно с егейските линни, като полета София- Атина беше канцелиран . На съобщението за канцелиране обаче пишеше, че едната опция е да се смени за друга дата по-същия маршрут и беше даден линк, само ако искаш да се промени маршрута през кол център. Другата опция беше кредитен ваучер на линк също. Аз избрах ваучер тогава и ми възстановиха за всички отсечки (то си го пишеше и в условията, че ако са на един билет, се възстановяват всички отсечки). Може би трябва да видиш в условията ако смениш за други дати какво се случва, през един период можеше да се сменя за други дати без доплащане, но не знам дали е валидно още.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да докладвам - свързах се бързо, около 7 минути чаках, промениха ни полета без проблем. Вече излиза в сайта. Новият е малко по-скъп, но ни го промениха без доплащане. Новият полет е също с флекс, както и стария. Сега остава и да литнем 🙂  Благодаря още веднъж на всички 🙂

  • Харесвам 3
  • Браво 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.