Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте, имам малко странен въпрос - при полет с прекачване София-Атина-Кайро чекирания багаж винаги ли се чекира до крайна дестинация или е възможно да трябва да се взема и чекира в Атина отново (времето на прекачване е 50 мин. и това би било невъзможно). Питането ми е породено, защото в trip.fr ми излиза съобщение - Correspondance autonome à Athènes:Temps de transfert court.Des documents de voyage/visas peuvent être requis.Bagages non enregistrés jusqu'à la destination finale, т.е. че не е регистриран до крайна дестинация, а искам да купя през тях на по-ниска цена ги дава.

Симулирах резервация на официалния сайт - там няма никакви такива съобщения.

Билетите не са за мен и не мога да рискувам да ги купя през посредник, ако има опция нещо да се обърка.

Също така, ако някой знае дали може да се добява -transportation in a wheelchair- във вече съществуваща резервация (по време на резервация не виждам такава опция, въпреки че в сайта им пише, че може по време на резервация).

Утре трябва да купя билетите, така че се надявам някой който е наясно да помогне.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 19 минути , ESK каза:

Здравейте, имам малко странен въпрос - при полет с прекачване София-Атина-Кайро чекирания багаж винаги ли се чекира до крайна дестинация или е възможно да трябва да се взема и чекира в Атина отново (времето на прекачване е 50 мин. и това би било невъзможно). Питането ми е породено, защото в trip.fr ми излиза съобщение - Correspondance autonome à Athènes:Temps de transfert court.Des documents de voyage/visas peuvent être requis.Bagages non enregistrés jusqu'à la destination finale, т.е. че не е регистриран до крайна дестинация, а искам да купя през тях на по-ниска цена ги дава.

Симулирах резервация на официалния сайт - там няма никакви такива съобщения.

Билетите не са за мен и не мога да рискувам да ги купя през посредник, ако има опция нещо да се обърка.

Също така, ако някой знае дали може да се добява -transportation in a wheelchair- във вече съществуваща резервация (по време на резервация не виждам такава опция, въпреки че в сайта им пише, че може по време на резервация).

Утре трябва да купя билетите, така че се надявам някой който е наясно да помогне.

Понякога излиза по-евтино да се купуват отделни отсечки и някои посредници продават 1 маршрут като 2 отделни резервации. Почти съм сигурен, че в случая trip.fr прави точно това и затова изрично казва, че багажът няма да е регистриран до крайната дестинация. Което при 50 минути трансфер на практика прави невъзможно пътуването с чекиран багаж. Купи от друг посредник.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

Понякога излиза по-евтино да се купуват отделни отсечки и някои посредници продават 1 маршрут като 2 отделни резервации. Почти съм сигурен, че в случая trip.fr прави точно това и затова изрично казва, че багажът няма да е регистриран до крайната дестинация. Което при 50 минути трансфер на практика прави невъзможно пътуването с чекиран багаж. Купи от друг посредник.

Благодаря, сега ми се изясни. Чудех се как при една и съща авиокомпания един път ще чекират до крайна дестинация друг път не.

Сега виждам, че го дава само на най-ниската тарифа, която ми се появява само в едната посока и е без чекиран багаж (което е възможно), за тарифата с чекиран багаж си пише, че багажа е чекиран до крайна дестинация. Ще проверя и през другите постедници дали някъде няма да даде по-добра цена за тарифата с багаж. 

Връзка към коментар

Посредниците обикновенно продават най-евтината налична класа.

Имайте предвид, че Aegean има доста твърда политика към посредниците - ако билета е купен от тях, те категорично отказват да правят промени или да връщат пари.

Иначе багаж може да бъде купен и в последствие през техния сайт, само че така ще го платите двойно, ако не е на един билет. 50 минути са достатъчни за трансфер на багажа в Атина (и те го продават на един билет) . И предвид, че и двете отсечки са с тях на чекин може да го чекират до крайна точка.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Билтите са купени от сайта на Aegean, с чекиран багаж са и с купени и места. Необходимо ли е да се прави онлайн чек-ин или може само с резерващията да отидат направо на гишето за чекиране и там им дават бордните карти? ... едно време при нормалните (не нискотарифните) авиокомпании беше така, но вече се обърках. Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Няма проблем да си иде направо на гише.

Все пак онлайн чекирсне е плюс, защото на летището може да се иде на drop off гише и да се остави само багажа  (ако има такова гише го  за полета).

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Друг плюс е, че при овърбукинг извън борда остават последните (не)чекирани пътници . Авиокомпаниите продават средно 20-30% повече билети от наличните места , големи а/к от типа на Бритиш овърбуукват 500 000 места средно годишно , което е сериозен допълнителен приход за всяка а/к.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 5 часа, aleks_s каза:

За първи път ще пътувам с тях. Имате ли идея дали стриктно спазват за Light класа изискването за 8 кг и само един багаж? Да разбирам ли и без дамска чанта? 

Спазва се правилото за 1 багаж особено на Атина са много стриктни. Мен даже ми го измериха там. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, aleks_s каза:

За първи път ще пътувам с тях. Имате ли идея дали стриктно спазват за Light класа изискването за 8 кг и само един багаж? Да разбирам ли и без дамска чанта? 

Три пъти съм пътувал с тях и нито един път не са ми проверявали багажа за размери и килограми, а моят винаги е около 10 кг. Така че е късмет. Но аз винаги си нося сака на рамо, така ме не го заглеждат. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Чудя се - взех едни билети с Aegean през Trip. Сега се чудя на какъв багаж имам право? Като вляза в сайта на Aegean с пратения ми код и ми излиза Booking class P Cabin Class Economy. За багажа нищо не пише, има ги само общите текстове. 

Baggage
Free checked baggage allowance for A3/OA flights: 0 piece for Light/Flex, 1 piece up to 23kg for ComfortFlex/Saver, 2 pieces up to 32kg each for Business Class.

Cabin baggage allowance Economy Class Light 1 piece: a personal item (women's/men's handbag or thin laptop case) or a carry-on
bag 8kg. Flex, Family & ComfortFlex 2 pieces: 1 personal item (women’s/men’s handbag or thin laptop case) and 1 carry-on bag 8kg.

 

Ясно, че взех билети по тарифа Light от посредника, но в сайта на Aegean това никъде не е посочено. Да не се мина нещо като купя багаж, пък да няма нужда 🙂 

Връзка към коментар
преди 20 минути , Eva eva каза:

Чудя се - взех едни билети с Aegean през Trip. Сега се чудя на какъв багаж имам право? Като вляза в сайта на Aegean с пратения ми код и ми излиза Booking class P Cabin Class Economy. За багажа нищо не пише, има ги само общите текстове. 

Baggage
Free checked baggage allowance for A3/OA flights: 0 piece for Light/Flex, 1 piece up to 23kg for ComfortFlex/Saver, 2 pieces up to 32kg each for Business Class.

Cabin baggage allowance Economy Class Light 1 piece: a personal item (women's/men's handbag or thin laptop case) or a carry-on
bag 8kg. Flex, Family & ComfortFlex 2 pieces: 1 personal item (women’s/men’s handbag or thin laptop case) and 1 carry-on bag 8kg.

 

Ясно, че взех билети по тарифа Light от посредника, но в сайта на Aegean това никъде не е посочено. Да не се мина нещо като купя багаж, пък да няма нужда 🙂 

Лайт версия си. (Вероятно си купила най-евтиния билет за около 50€ или по-малко еднопосочно, освен това при покупка си пише какво купуваш или поне при мен се предлагаха различни версии) Т.е. само 8 кг куфар/раница/сак. В София не ги гледат тези неща. В Атина обаче много гледаха.

 

П.С. Ние си докупихме един багаж именно заради осемте кг ограничения. Като сложа лаптопа в раница и само това е 3.5 кг. 
На летището в Атина предаването на чекиран багаж е на полу-самообслужване и има служител на входа към гишетата, само ми видя бордната карта (бяла на цвят, имаше със сини) и каза, че вий къде с този лайт? :biggrin: Но показах долу, че сме си докупили багаж.
Моят ръчен беше малко дамско чанте и едно куфарче с лаптоп, рокля, бански и хавлия - реших да си дам почивка от мъкнене на раници. При забележка щях да прибера чантето в куфара, но никой нищо не ми каза.

Но един на гейта в Атина го пратиха да доплаща нещо някъде.
Между другото, ако някой планира отдалеко (аз случайно стрелях напосоки) - миналия октомври съвсем без грешка взех София-Атина за 8 GBP за юни от оподо. Може и промо да е имало някакво.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

През посредници май винаги купуваш най-евтината тарифа, в случая Economy Light. И аз така се чудих след като взех билети от грешката на австрийското оподо, мисля, че в приложението на егейците излизаше каква точно е тарифата на билета.

Не знам дали е обичайно да са толкова стриктни, но на летището в Родос проверяваха като озверели ръчния багаж, следяха колко бройки багаж носиш, всичко минаваше през клетката с допустими размери. Дори при нискотарифните не съм виждала чак такова дебнене. От Атина към София обаче бяха доста по-лежерни.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 3 минути , iMari каза:

През посредници май винаги купуваш най-евтината тарифа, в случая Economy Light. И аз така се чудих след като взех билети от грешката на австрийското оподо, мисля, че в приложението на егейците излизаше каква точно е тарифата на билета.

Не знам дали е обичайно да са толкова стриктни, но на летището в Родос проверяваха като озверели ръчния багаж, следяха колко бройки багаж носиш, всичко минаваше през клетката с допустими размери. Дори при нискотарифните не съм виждала чак такова дебнене. От Атина към София обаче бяха доста по-лежерни.

На мен в Санторини са ми мерили теглото на ръчния багаж. Как се качих в самолета - не питай - с дълги панталони над бермуди, с яке, и от всички джобове висяха кабели на сешоари и зарядни.

  • Смея се 13
Връзка към коментар
преди 6 минути , ven62 каза:

с дълги панталони над бермуди

Е, ven62 , това е доста прилично. Можело е да бъде и по-зле, ако дългите панталони са били много тесни. Тогава остава само вариантът "...с бермуди над дълги панталони" и той вече би бил трагичен. 🙂

 

Егейците са стриктни с багажа - и моите спомени са такива.

  • Смея се 6
Връзка към коментар
Йосиф Милчов

Light тарифата е с малък куфар до 8 кг., като при Райън и Уиз приоритито. Трябва да се внимава с багажа, защото Аегеан са доста стриктни в това. Като се връщахме от Тунис с тях по отсечката Атина -София платих допълнително 47 евро за 3кг. над позволените 8 кг. Като плащането е само с карта, не може кеш. 

  • Харесвам 2
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 40 минути , Йосиф Милчов каза:

Light тарифата е с малък куфар до 8 кг., като при Райън и Уиз приоритито. 

Може би е добре да се уточни, че реално е само един багаж (куфар/раница ...), който може да е като голям ръчен багаж при Райън и Уиз.

Но не и реално два багажа (малка раница и малък куфар), което идва с приорити.

Ако не се бъркам нещо с тарифите де ...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Нямам много опит с купуване на билети с мили но при търсене о.Икария - Солун с мили ми дава доплащане само 0,30 EUR.

image.png.4c8d148753993931449df77bbc975e22.png

 

 

Да не би да е грешка? Обикновенно за award ticket, когато съм търсила иска поне 20 EUR доплащане. Срещали ли сте друг път такива оферти?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 5.07.2023 г. в 15:20, Йосиф Милчов каза:

Light тарифата е с малък куфар до 8 кг., като при Райън и Уиз приоритито. Трябва да се внимава с багажа, защото Аегеан са доста стриктни в това. Като се връщахме от Тунис с тях по отсечката Атина -София платих допълнително 47 евро за 3кг. над позволените 8 кг. Като плащането е само с карта, не може кеш. 

При мен се е случвало да мерят куфарите, но ако са над 8 кг просто ги качват в багажното. И то мерят, но не на всички, а само на някои пътници.

Връзка към коментар

Да, това са летищните такси

От Атина са 20 -32 евро, в зависимост от летището на кацане

От малките летища като Икария, Кастелоризо, Милос, Лерос, Калимнос и.т.н към Атина са по 0,30

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Срам, не срам да питам, че запънах ...

Летя Родос-София със смяна в Атина на една резервация. Но ми даде да се чекирам само за първата отсечка. Някой с подобен проблем или решение?

Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.