Прескочи до съдържание

дневник Сицилия през Септември - програма, настаняване, коли под наем...


Shlosera

Препоръчани мнения

В програмата не виждам нищо под Сиракуза - югоизточната част на Сицилия - олеле, майко мила:

Noto, Modica, Ragusa, Scicli, Marzamemi, …

 

Ами Scala dei Turchi - я виж стенния календар за м. Октомври.

 

 

Вероятно заради детето сте направили програмата така. Не знам.

За нощувките:

Ние бяхме разделили нощувките в две къщи/вили съответно до Scicli  и в Cinisi - относително самостоятелни, с басейни, през Airbnb.

Ако те интересуват - ще сложа линкове.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Scala dei Turchi e mama mia :

 

 

Хората на снимките са на случайни индивиди .

 

Дори и една нощувка в Катания си е цяло разхищение предвид оскъдното време там , съкратено времето там на абсолютният минимум.

B134A11E-7264-4460-8707-FDFECAC8FEE1.jpeg

A3FD5131-957F-4B3F-BB30-BB3B867E3413.jpeg

87BD8BB0-54EE-41D9-BEDC-A65601DC52AD.jpeg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 5 часа, stanislavpp каза:

Scala dei Turchi e mama mia :

 

 

Хората на снимките са на случайни индивиди .

 

...

B134A11E-7264-4460-8707-FDFECAC8FEE1.jpeg

A3FD5131-957F-4B3F-BB30-BB3B867E3413.jpeg

87BD8BB0-54EE-41D9-BEDC-A65601DC52AD.jpeg

За "случайния индивид" на последната снимка … жена ти знае ли ?!

  • Смея се 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 27 минути , ven62 каза:

За "случайния индивид" на последната снимка … жена ти знае ли ?!

Те са млади! Едва ли му забраняват да "чете менюто". Не съди  по себе си.😀😋

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 11 минути , Гост каза:

А ако е жена му? 😄 

Тогава положението, в което е изпаднал @stanislavpp е още по-лошо. Бих казал критично.

преди 8 часа, stanislavpp каза:

Scala dei Turchi e mama mia :

 

 

Хората на снимките са на случайни индивиди .

...

B134A11E-7264-4460-8707-FDFECAC8FEE1.jpeg

A3FD5131-957F-4B3F-BB30-BB3B867E3413.jpeg

87BD8BB0-54EE-41D9-BEDC-A65601DC52AD.jpeg

Значи жена му е "случаен индивид".

Не ми се мисли какво може да се случи. Дали да не звъним на 112 (911)

:grin:

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 30 минути , Гост каза:

А ако е жена му? 😄 

Един спира такси на улицата и пита бакшиша:

- Колко лева ще ми искаш да ме закараш до летището?

- Пет лева.

- А ако взема и жена ми?

- Пак толкова.

И оня се обърнал към жена си:

- Видя ли ма? Нищо не струваш!

 

Станислав каза случаен индивид - значи случаен! :grin:

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, ven62 каза:

За "случайния индивид" на последната снимка … жена ти знае ли ?!

Галя май ме разкри, а пък теб ще те запозная лично с двата случайни индивида след има-няма три месеца 😊

  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 31 минути , stanislavpp каза:

Галя май ме разкри, а пък теб ще те запозная лично с двата случайни индивида след има-няма три месеца 😊

Аз бих казала неслучаен много хубав индивид.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Та @Shlosera, ако не си се навил да прекараш всичките си 10 нощувки около Scala dei Turchi и да съзерцаваш случайни индивиди😉, моето предложение е за следното разпределение на нощувките.

Ако успееш да намериш настаняване в Сиракуза късно вечерта /може и срещу такса да е/, от летището направо да потеглите натам. Пътят с кола е около час, а вечерта като няма трафик, може и по-малко. Нощувате в Сиракуза, без да разопаковате много багажа, на другия ден до обяд разглеждате очарователния полуостров Ортиджа и после потегляте на югоизток, където изберете нощувки около морето - Марина ди Ното, Марина ди Модика, Марина ди Рагуза. Така около 5-6 нощувки. Тук могат да се включат трипчета до бароковите перли Модика, Шикли, Рагуза.

След това, тръгвайки към Палермо, можете да минете през Агридженто, щом искате да го посетите и/или онази скала с индивидите😀.

В Палермо 2 нощувки. Най-близкия плаж е Мондело /нещо като предградие/.

Следва Палермо-Катания, минавайки през Чефалу за половин ден. Там на мен много ми хареса /снимката ми е от Ла Рока/. Като картичка е градчето.

Под Таормина плажът е Мазаро. Въобще районът е скъпичък и малко тузарски. 10 евро шезлонг през октомври, 3 евро в посока за лифта, т.е. към 40-50 евро само за плаж за едно тричленно семейство.

Ако си решил да качваш вулкана, трябва ти малко екипировка - обувки, връхна дреха /в смисъл не може по джапанки и тениска🙂/.

И накрая 1 или най-много 2 нощувки в Катания. Градът може да се разгледа за един ден, а Вие ще имате и цял 11-ти ден от почивката. Тук пасъчния плаж е към летището, но не съм го посещавала и не мога да кажа как е.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Само да река, че през юни, като летяхме до Катания, полетът закъсня, докато се оправим с багажа и колата, стана посред нощ. Според мен , е по -удачно, да се вземе хотел, близо до летището , да не се влиза в града и сутринта, да се започне с програмата. Да се пътува нощем. по непознати места, не е лошо да се избягва. Всичко се случва - най- елементарното - нещо с колата, машина е, не може да се предвиди и всичко тръгва с ядове и накриво.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 7.01.2019 г. в 22:49, Shlosera каза:

Обикновено не правя планове много отрано, но този път незнайно защо реших да се задействам. 

 

Доколкото прочетох във форума, метода за придвижване из острова е кола под наем. Винаги съм изпитвал ужас от паркирането в непознати градове и за това ще помоля за малко информация. @AlexandraKo, очевидно има много опит. Как се паркира, за предпочитане безплатно, ако ли не, поне евтино? Струва ли си да търся настаняване с паркомясто? Като цяло как е организирано паркирането в градовете там?

 

 

1573972638_Screenshot2019-01-07at22_53_47.png.6b9d8db7d8ac7223dd93dbfbbf538908.png

Извинявах, чак сега ти видях въпроса.:(((

Да ти кажа, първата ми грижа е, да има паркинг/гараж за колата. Не само в Сицилия, навсякъде, където сме с рентвана кола.

Един път, на Тенерифе , нямаше паркинг към хотела и спирахме на улицата, където намерим. Да де, ама, един ден, сме настъпили някаква линия, та ни бяха вдигнали колата с паяк. Нерви+130 евро струваше.

Та за туй, все намирам хотел/апартамент с място за колата.

Иначе, улиците има безплатни зони, означени са с бяла линия,  има и такива, с паркометър, на час, те са със синя линия. Или си плащаш на автомата и слагаш билетчето на предното стъкло, или си купуваш талони - купуват се от табакериите, понякога има хора по паркингите, като у нас - те ти дават билетче.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@ДиянаВ почнах да обмислям план базиран на твоите съвети. Обаче вероятно както каза и @AlexandraKo, ще търся място в близост до летището със самостоятелен чек-ин или с 24-часова рецепция. Ама пък ако намеря нещо добро в Сиракуза, защо не...

Ден 1: Нощувка (по скоро преспиване) в Катания или около Сиракуза. 

Ден 2-5: Нощувка около Шикли.

Ден 6: Агридженто където важен обект е Долината на храмовете.

Ден 7-8 Палермо, като отправна точна за забележителностите околовръст. 

Ден 9-10 Катания или наоколо, като на път между Палермо и Катания ще спрем в Чефалу. На ден 10 мисля да изкача Етна.

Ден 11 До обяд може да направим един плаж и после някакъв съвет за разходка няма да откажа.

 

Да видим сега какви са слабостите в този план? Важно е да се посочат с пръст за да ги избистря и до края на седмицата да направя някакви резервации.

 

@stanislavpp, ако случайния обекта на снимката е съпругата ти, има тен, какъвто по скоро е естествен и идва ЮИ Азия. Така ли е или греша? 

@ven62, Давай линкове за местата където сте отсядали 🙂

 

 

 

Връзка към мнение
преди 25 минути , Shlosera каза:

...

@ven62, Давай линкове за местата където сте отсядали 🙂

 

 

 

https://www.airbnb.com/rooms/9618360?source_impression_id=p3_1564694229_tanTelf47UVQYvOO

 

https://www.airbnb.com/rooms/23143909?source_impression_id=p3_1564694442_ShQhsXu9WiepL7xA

Тази до Шикли ни се стори идея по-готина. В близост до Шикли. Само бащата на собственика беше в съседната къща. Някак по-уютно беше.

Тази до Cinisi - в съседната къща си живееше семейството - италианско, 1-2-3 дъщери влизат, излизат, вдигат джабала, дърдорят ми на италиански, сякаш съм от Палермо. Италианска му работа, но беше яко, имаше колорит. А и домакините бяха супер мили, отзивчиви, гостоприемни, любезни. Самата стая/спалня е тиха. Не се чуват (от гледна точка на детето)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Shlosera каза:

ти, има тен, какъвто по скоро е естествен

Тенът е естествен , придобит от двете седмици на Цикладите и 7 дни на Сицилия при константните 35-38градуса през последната седмица на юни , снимката е от последният ден преди напускането на Сицилия.

 

За да не съм съвсем оффтопик :  най-много ни харесаха Шикли, Ортиджиа и Таормина . Сицилия е пристрастяваща...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Независимо дали първата нощувка ще е в Сиракуза, направете една обиколка в Ортиджа.

За новия план, като че ли не откривам слабости, но като почнеш да търсиш настаняване, ще си покаже. Нощувките станаха на 4 места, а първоначално искаше да са максимум на три.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Реших да опростя нещата.

Ден 1 - 4: От летището директно ще пътуваме до Шикли, където ще спим някъде из нивята в някакъв огромен апартамент с голяма тераса. Обещаха да ни посрещнат въпреки че ще пристигнем след полунощ. По скоро към 1;

Ден 5: Агридженто. Запазих някакъв апартамент с включена закуска, като собственичката грам английски не вдява. Добре че е google ;

Ден 6 - 7: Някъде в Палермо или околностите. Тук искам да потърся съвет относно това дали е добра идея да се спи в самия град или по скоро в околностите, както е направил @ven62. Все още гледам неговото предложение за престой в Cinisi, който не изглежда изобщо зле. Нещо ме влече извън големия град, ама викам си дай да попитам препатилите да дадат съвет.

Ден 8 - 9: Катания. Пак същия въпрос ме терзае - в града или извън?;

Ден 10: Ясен като бял ден - ще летим за София 🙂

На 2.08.2019 г. в 0:32, ven62 каза:

Самата стая/спалня е тиха. Не се чуват (от гледна точка на детето)

Важно е на мен да ми е тиха стаята. Детето спи като пън във всякакви пози. Заспивала е на един континент на седалка, а се е събуждала на друг в нейното си легло без да разбере колко хиляди км е пропътувала. Де да можех и аз така. 😉

 

 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Ами май работата готова вече. Впрочем готова е от няколко седмици, но споделям чак сега:

Кола от Голдкар, клас BB, дано дадат Фият 500. Много го харесвам този модел - 27,50€, застраховка от WWI - 30GBP, за 10 дни.

Пристигане на 19.09 вечерта на летище Катания, вземане на колата към 22 и от там директно потегляне към някакви земеделски сокаци в района на Шикли, където е airbnb апартамента, който е втори етаж от къща с голяма тераса. Хостовете обещаха да ни посрещнат, когато и да се появим. Казал съм им, че ще е след полунощ, така че да си правят сметката.

19-23.09 - нощувки в района на Шикли, така че това ще е база за посещение на Сиракуза, Шикли, Модика, Ното и прилежащите плажове;

23-24.09 - нощувка Агридженто, в апартамент срещу Долината на храмовете, които ще посетим и Скала де Турки;

24-26.09 - нощувки в района на Карини, от където ще посетим Палермо и Монреале, а ако остане време ще направим и плаж на Мондело. Тук съм допуснал много груба грешка в плана, като нощувките трябваше да са 24-27, но като съм цъкал съм оплескал нещо и така ще стане малко г.з път да види;

26-29 - нощувки в района на Mascali, от където ще се катери Етна, Таормина, Катания, по избор може и Месина, а ако решим да пропуснем Сиракуза в първата част може да се направи по това време. Зависи как ще се получат нещата, защото твърди планове по дни и часове за нас са почти невъзможни. Мястото в Mascali на стотина метра от плаж, където може пък да ни хареса повече. 

За сега оставяме Трапани, Марсала и островите там за друг път, който ще се случи сигурен съм, в комбинация с Еолийските острови и вулкана там.

Продължава да ме ужасява паркирането в градовете 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Shlosera каза:

Фият 500. Много го харесвам този модел

Да не те разочаровам, не знам дали си обърнал внимание на надписа "Fiat 500 or similar", т.е. изобщо не е гарантиран моделът, а дори и класът... Винаги досега сме резервирали от най-малките коли и никога не са ни давали каквото сме букнали/поискали в офиса. Напротив - винаги дават по-голяма - първият път в Болоня ни дадоха Форд Фиеста, втория в Бари - Ситроен С3. Имам чувството, че когато не им платиш тяхната застраховка умишлено те цакат и не ти дават каквато кола си поискал. Имайки предвид, че няма да си купиш тяхната застраховка, съм 99.99% убедена, че не само няма да ти дадат Fiat 500, ами ще ти дадат по-голям автомобил. Ще съм благодарна като се върнеш да напишеш подробно ревю именно за Голдкар в Катания - време на гише, наличен автопарк, проблеми при връщането и т.н., тъй като и ние сме резервирали кола от тях, но сме след вас. Този път обаче сме решили да им платим пълната застраховка, въпреки, че имаме годишна от iCarhireinsurance, но с цел да си спестим проблемите и циганиите на Голдкар, ще купим тяхната застраховка, а външната ще използваме единствено за покриване на Excess-a при (не дай Боже) кражба, тъй като в Сицилия дори пълната им застраховка не сваля до 0 самоучастието.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 15 минути , chandni каза:

Да не те разочаровам, не знам дали си обърнал внимание на надписа "Fiat 500 or similar", т.е. изобщо не е гарантиран моделът, а дори и класът... Винаги досега сме резервирали от най-малките коли и никога не са ни давали каквото сме букнали/поискали в офиса. Напротив - винаги дават по-голяма - първият път в Болоня ни дадоха Форд Фиеста, втория в Бари - Ситроен С3. Имам чувството, че когато не им платиш тяхната застраховка умишлено те цакат и не ти дават каквато кола си поискал. Имайки предвид, че няма да си купиш тяхната застраховка, съм 99.99% убедена, че не само няма да ти дадат Fiat 500, ами ще ти дадат по-голям автомобил. Ще съм благодарна като се върнеш да напишеш подробно ревю именно за Голдкар в Катания - време на гише, наличен автопарк, проблеми при връщането и т.н., тъй като и ние сме резервирали кола от тях, но сме след вас. Този път обаче сме решили да им платим пълната застраховка, въпреки, че имаме годишна от iCarhireinsurance, но с цел да си спестим проблемите и циганиите на Голдкар, ще купим тяхната застраховка, а външната ще използваме единствено за покриване на Excess-a при (не дай Боже) кражба, тъй като в Сицилия дори пълната им застраховка не сваля до 0 самоучастието.

Ааааа, на нас никога, ама никога , не са ни дали точно марката, която  съм си харесала. Ни Голдкар, ни Авис, ни Мавис и прочие. От същия клас - да, чисто  нови коли - да, но точно моето - не. А пък, знаеш, винаги купуваме пълни-препълнени застраховки. Не се оплаквам, само го съобщавам като факт. Сума ти пъти исках Рено Каптюр, е, не се случи. Сега, за Франция си бях харесала едно Пежо - пак не стана. Авис беше доставчикът.

То, за това пише  "ор симилар", да не мрънкат, такива, като мен.

Аз винаги резервирам клас СС.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

То, за това пише  "ор симилар", да не мрънка човк.

 

Така е... Има и оферти с "гарантиран модел", но се срещат изключително рядко. При теб явно наистина не е имало каквото си искала, затова не са ти го дали. При нас имаше и по-малки автомобили (конкретно в Бари), но ни дадоха С3, за да ни направят "мръсно", че не им платихме застраховката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, Shlosera каза:

Ами май работата готова вече...

Все пак премисли за Trapani и Erice ( особено Erice ), както и замяна на Мондело (пълно разочарование за мен) със San Vito Lo Capo.

И като се прехвърляте от района на Палермо към Mascali да не пропуснете Cefalù (поне за 2-3 часа)

За паркингите - предварително си нахвърляй 2-3 във всеки град в google maps-a, което не пречи да импровизираш и на място.

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

За съжаление, открих грешката при резервацията много късно и нямаше как да я отменя и направя нова и за това ще стоим един ден по малко в западната част са сметка на изтока. Може би ще се пробваме да направим едно Ериче и San Vito Lo Capo, защото този плаж ме впечатлява много. Това вероятно ще стане за сметка на Мондело, защото доколкото чета, отзивите не са особено добри.

На Чефалу ще бъде отделено много време. Пътуването между Запада и Изтока ще бъде с основна спирка там, просто съм пропуснал да го опиша. Все пак благодаря за напомнянето. Ако има някакви други подобни красоти, които пропускам, моля да ми бъдат назидателно напомнени. 

 

Относно автомобила. Наистина ми се иска Фиат 500 и много добре знам, че сигурно няма да го получа. Последния път в Израел ми дадоха Hyundai Accent вместо желаната от мен i10 или Киа Пиканто и това изобщо не ми хареса, особено докато се мъчех да паркирам броня - в броня. Там си бях пуснал пълна застраховка от Херц и изобщо не ме интересуваше в какво състояние ще върна колата. За Сицилия обаче си е важно да е малка колата за да мога да я паркирам нормално без сериозни притеснения. @chandni, твоята заявка за подробно ревю ще бъде изпълнена, да си знаеш дали си е струвало да вземате пълна застраховка. От моя гледна точка, се надявам да не си струва 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, chandni каза:

Така е... Има и оферти с "гарантиран модел", но се срещат изключително рядко. При теб явно наистина не е имало каквото си искала, затова не са ти го дали. При нас имаше и по-малки автомобили (конкретно в Бари), но ни дадоха С3, за да ни направят "мръсно", че не им платихме застраховката.

Че какво мръсно ви правят, ако ви дават по-скъпа кола на същата цена? Мен за малко да ми дадат бус, за който се блокира голяма сума, ама им казах, че няма да стане, защото нямам толкова лимит по картата и щяха и с малка блокировка да го дадат...

Връзка към мнение
преди 3 минути , neuromancer каза:

Че какво мръсно ви правят, ако ви дават по-скъпа кола на същата цена?

Например че по-голямата кола може да харчи доста повече гориво, по-трудно да се паркира ..., такива неща.
Иначе и ние най-често резервираме най-малкия клас, а после почти винаги са ни давали по-голям автомобил. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.