Прескочи до съдържание

Дронове в района на летище


akair

Препоръчани мнения

2 дрона обикалят на летище Гатуик в Лондон и това е довело до затваряне на летището. Самолети не излитат. Входящите полети са пренасочени към  околни летища - Кардиф, Амстердам, ....

Quote

Flight Disruption

Thursday 20 December: 07.30

Flights to and from Gatwick are currently suspended while we investigate reports of drones flying close to our airfield.

We advise anyone scheduled to fly from Gatwick not to travel to the airport without checking the status of your flight with your airline.  

We apologise to any affected passengers for this inconvenience but the safety of our passengers and all staff is our priority.

https://www.gatwickairport.com/

 

https://www.standard.co.uk/news/london/gatwick-airport-delays-passengers-face-travel-disruption-as-flights-held-due-to-drone-near-the-a4022111.html

  • Шок 3
Връзка към мнение
преди 1 час, akair каза:

2 дрона обикалят на летище Гатуик в Лондон и това е довело до затваряне на летището. Самолети не излитат. Входящите полети са пренасочени към  околни летища - Кардиф, Амстердам, ....

https://www.gatwickairport.com/

 

https://www.standard.co.uk/news/london/gatwick-airport-delays-passengers-face-travel-disruption-as-flights-held-due-to-drone-near-the-a4022111.html

Допреди минути дронът още не е свален и нямаше яснота кога ще бъде отворено летището. Отдавна не бях виждала толкова остри думи, изречени в ефир (против неизвестния извършител).

 

Счита се, че е умишлено действие. Не се има предвид тероризъм, а просто зловредност. Полицията разследва с максимална скорост. Очаквам поправки в закона след този случай.

Връзка към мнение

Подозирам, че на финала ще се окаже някой ентусиаст, който просто обича авиацията... И не е сметнал какво може да причини...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , akair каза:

Подозирам, че на финала ще се окаже някой ентусиаст, който просто обича авиацията... И не е сметнал какво може да причини...

Точно и такава версия се спрягаше... Stupid bast*rd, who wants a snapshot of landing aircraft. 

Макар че правилата за достъпност на дронове са ясно декларирани, и хората, които не ги спазват, наистина биват наказвани.

Счита се, обаче, че моментът не е подбран невинно... Ще видим какво ще покаже разследването.

Искрено съчувствам на всички десетки хиляди хора с провалени планове... Егати гаднярите, excuse my French 😞 

Връзка към мнение
преди 1 минута , searus каза:

Много се надявам да се нормализират по-бързичко нещата, защото утре сутрин имаме полет оттам...

Искрено ти пожелавам безпроблемно пътуване! Gatwick и Heathrow са много добри летища, разчитам че ще вкарат всички ресурси, за да решат този проблем. Водеща новина е, а и се грижат за хората. Стискам ти палци!

Връзка към мнение

Аз се зачетох в Гардиън и почвам леко да се притеснявам, защото този дрон или дронове са всъщност още от снощи във въздуха (над пистата!) и полицията още е доникъде...

Връзка към мнение
преди 51 минути , searus каза:

Аз се зачетох в Гардиън и почвам леко да се притеснявам, защото този дрон или дронове са всъщност още от снощи във въздуха (над пистата!) и полицията още е доникъде...

До утре ще им е паднала батерията  😄

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, searus каза:

Много се надявам да се нормализират по-бързичко нещата, защото утре сутрин имаме полет оттам...

и аз силно стискам палци, супер неприятна ситуация ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съвсем умишлено си е - дроновете се появяват отново... Не искат да ги отстрелят заради безопасност - явно се е коментирала и такава опция.

 

Gatwick flights remain suspended as drones reappear over runway
Planes diverted for safety reasons as airport COO says drones cannot be shot down due to risk of stray bullets.

 

https://www.theguardian.com/uk-news/2018/dec/19/gatwick-flights-halted-after-drone-sighting 

 

Връзка към мнение

Да, да, отдавна коментират, че е умишлено, Гардиън ми седи отворен на компютъра и следя новините. Тъкмо потвърдиха преди малко, че отново са го видели дрона и не е ясно кога ще отвори летището, но "disruption likely to last days"... Поне не сме там в момента да си отвисим... 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Гост каза:

Очаквам поправки в закона след този случай.

И аз. Неотдавна обсъждахме едно възможно техническо решение. Като такова то е общо взето ясно, а случаи като този като нищо ще свалят и дилемите, свързани с демокрацията и чаастната собственост. Казано иначе - очаквам в недалечно бъдеще подобни нарушители да бъдат прихващани и сваляни на земята, без това да дава право на собственика да предявява каквито и да било претенции.

преди 3 часа, akair каза:

И не е сметнал какво може да причини...

Нищо, те други хора ще му го сметнат. И като му покажат цифричката, може малко да му се завие свят.

Ако е просто някой ентусиаст, де. Че май и други хипотези започват да изплуват.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 43 минути , searus каза:

Да, да, отдавна коментират, че е умишлено, Гардиън ми седи отворен на компютъра и следя новините. Тъкмо потвърдиха преди малко, че отново са го видели дрона и не е ясно кога ще отвори летището, но "disruption likely to last days"... Поне не сме там в момента да си отвисим... 

@searus Започнали са да канселират полети сериозно - предлагат заместване за 26 декември най-рано. Говоря Лондон София. Приятелка ме помоли да й намеря билети. Единствената реална и разумна възможност все още е през Бристол. Очаквам скоро да свърши и този полет - имаше един през Бирмингам и изчезна пред очите ми. Има много голяма възможност да не излетите. Помисли за алтернатива, ако ви е важно... Ако не, Single Malts и вечеря винаги има за вас, ако наминете 🙂 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

@searus Започнали са да канселират полети сериозно - предлагат заместване за 26 декември най-рано. Говоря Лондон София. Приятелка ме помоли да й намеря билети. Единствената реална и разумна възможност все още е през Бристол. Очаквам скоро да свърши и тоаи полет - имаше един през Бирмингам и изчезна пред очите ми. Има много голяма възможност да не излетите. Помисли за алтернатива, ако ви е важно... Ако не, Single Malts и вечеря винаги има за вас, ако наминете 🙂 

 

За съжаление алтернатива за момента не виждам (но и не търся), отиваме на почивка за 2 седмици на Боа Виста, не сме за България... Не ни е някакъв огромен зорът, но все пак апартаментът е платен, билетите зависи много от Туи какво ще стане с тях, но ако тръгнем на самоинициатива можем да забравим... Този път имаме застраховка поне, но ако го изкарат тероризъм и тя ще е дотам, една хартийка... Вероятно все ще стигнем, но кога?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , Goal & Boss каза:

И аз. Неотдавна обсъждахме едно възможно техническо решение. Като такова то е общо взето ясно, а случаи като този като нищо ще свалят и дилемите, свързани с демокрацията и чаастната собственост. Казано иначе - очаквам в недалечно бъдеще подобни нарушители да бъдат прихващани и сваляни на земята, без това да дава право на собственика да предявява каквито и да било претенции.

Нищо, те други хора ще му го сметнат. И като му покажат цифричката, може малко да му се завие свят.

Ако е просто някой ентусиаст, де. Че май и други хипотези започват да изплуват.

Адмирирам всякакви брутални законодателни решения за подобен вид психологически тероризъм. А може би и не само психологически... И както винаги, хората като нас го отнасят. Толкова е криво да не можеш да се прибереш 😞 

преди 2 минути , searus каза:

 

За съжаление алтернатива за момента не виждам (но и не търся), отиваме на почивка за 2 седмици на Боа Виста, не сме за България... Не ни е някакъв огромен зорът, но все пак апартаментът е платен, билетите зависи много от Туи какво ще стане с тях, но ако тръгнем на самоинициатива можем да забравим... Този път имаме застраховка поне, но ако го изкарат тероризъм и тя ще е дотам, една хартийка... Вероятно все ще стигнем, но кога?

Да, вие наистина отивахте на почивка. Стискам палци всичко да се нареди безболезнено! 

Връзка към мнение
Преди 1 час, searus каза:

Циркът продължава, току що информираха за снайперисти на летището, може би все пак ще го гърмят...

Толкова пък да са неподготвени :scratch_one-s_head:... 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре бе, това в крайна сметка е един тъп дрон. С цялото това моткане, създават отлична предпоставка за лесно създаване на хаос по летищата в Англия за почти без пари.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 час, Фил каза:

Толкова пък да са неподготвени :scratch_one-s_head:... 

Толкова... И повече. 

преди 10 минути , Zaro каза:

Добре бе, това в крайна сметка е един тъп дрон. С цялото това моткане, създават отлична предпоставка за лесно създаване на хаос по летищата в Англия за почти без пари.

Нямат процедура. Когато има правила, са мега ефективни. В момента, в който ги изкараш извън коловоза, са безпомощни.

 

Никога няма да забравя едно шофиране във внезапен сняг - по точно буря - по магистралата за Станстед. Беше ужасно, факт - но те се предадоха преди даже да са опитали да шофират. Единствено аз правех слалом между колите и камионите, като аз също бях ужасена, но за мен/нас е естествено да търсим изход. За тях не е. Затова си подобряват бързо законите - единствен начин за справяне с хаоса...

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

П.П. Смях 🙂 През сълзи. Системата, цитирана от @Фил току що я демонстрират по BBC. Тя е изобретена в UK от английски изобретатели, но е реализирана в USA само. Щото в UK явно не е имало нужда да се рарзаботи процедура...

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 4 минути , Гост каза:

П.П. Смях 🙂 През сълзи. Системата, цитирана от @Фил току що я демонстрират по BBC.

 

Коя от всичките?  Мен най-много ме кефи тая с орлите!  :grin: След нея подреждам дронът-изтребител със серкмето. :grin: 
Ох, смеем се ние тук, ама на хората с полети сигурно не им е много смешно.  :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , Фил каза:

Коя от всичките?  Мен най-много ме кефи тая с орлите!  :grin: След нея подреждам дронът-изтребител, който хвърля мрежа. :grin: 
Ох, смеем се ние тук, ама на хората с полети сигурно не им е много смешно.  :rolleyes:

Онази, дето свалят дрона скаквототамневидимо беше от клипа ти 🙂 Просто се усмихнах на съвпадението...

Ама не, ужасно е! И тъжно. Изобщо не се смеем... 

Връзка към мнение

За мен става все по-ясно, че и до утре наобед няма да има положително развитие, само дрънканици, а никой всъщност не се заема да каже кога ще го отворят летището... Този дрон откога не се е появявал вече, явно не е чак толкова луд. А докога мислят да го чакат, ден, седмица, месец?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, searus каза:

Този дрон откога не се е появявал вече, явно не е чак толкова луд. А докога мислят да го чакат, ден, седмица, месец? 

Докато му падне батерията. Трябва им руски прихващач. :derisive:

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.