Прескочи до съдържание

За туровете в пустинята Wadi Rum


Препоръчани мнения

Здравейте, ние също планираме пътуване до Йордания през ноември. Бихте ли препоръчали да резервираме тур в пустинята предварително? Определено искаме да е с нощувка. Имам въпрос и по отношение на джиповете - проблем ли ще е ако са открити? 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Rositza_K каза:

Здравейте, ние също планираме пътуване до Йордания през ноември. Бихте ли препоръчали да резервираме тур в пустинята предварително? Определено искаме да е с нощувка. Имам въпрос и по отношение на джиповете - проблем ли ще е ако са открити? 

По принцип там където спите, ви и организират тура.Повечето джипове са без покрив .Не беше проблем .В какъв смисъл проблем от към климатични съображения?.През Ноември слънцето не е чак толкова силно ,дъжд там не ме е валяло само един път имаше много силен вятър и тогава децата влязоха в кабината при шофьора.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 31.07.2018 г. в 20:44, Rositza_K каза:

Здравейте, ние също планираме пътуване до Йордания през ноември. Бихте ли препоръчали да резервираме тур в пустинята предварително? Определено искаме да е с нощувка. Имам въпрос и по отношение на джиповете - проблем ли ще е ако са открити? 

RUM STARS CAMP - това са Вашите хора ! Гаранция - 1000 % !!! Не правя реклама, а просто личен опит - препоръчн ми от съфорумец !

Редактирано от Tisho
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 21 часа, Rositza_K каза:

Благодаря за препоръката. Спряхме се точно на тях. 

Позволявам си да дам съвсем кратък откъс  (леееко трагикомичен) от пътеписа си за пътуването си в Йордания. Който така и не завърших, а предвид миналите две години - едва ли ще завърша. Ко модераторите преценят - да го изтрият. Но за Rum Stars Camp идеше реч...

 

" "В Уади Рам всички произхождат от племето ал зелабия, произлизащо от племето анза в Саудитска Арабия. Бедуините са хора на честта. В селището не съществуват договорни отношения написани на документ. Всичко е на устни договорки. Отварям скоба - лично аз запазих места за нас чрез имейл. Без капаро – изцяло на честна дума. На всичкото отгоре – не знам грешка ли беше, що ли – но ми беше обявена цена по- ниска от тази, която знаех от познати, ходили там. Като се стигна до плащане ми поискаха по- високата цена. (важното в случая беше, че се разплащахме НЕ С ТОЗИ С КОГОТО БЯХ СЕ ДОГОВОРИЛ ). Извадих телефона, където пазех копие от писмото, и го показах. Момчето веднага се извини и коригира сумата! "

 

"... След поредната спирка се качихме на камионетката за следващата "забележителност" До сега бяхме видели един извор, като всъщност се наложи да се изкатерим до там, понеже живителната течност се процеждаше от едни скали , които обаче се извисяваха поне на 100 метра над земята. Отдолу се виждаше откъде  извира водата по буйната растителност, и една тънка тръба, спускаща се до каменни корита. Катеренето се оказа адски трудно, и най вече много опасно - вероятността да си счупим крайник беше повече от голяма, защото се ходеше по безброй малки и големи камъни. Да не говорим за 40 градусовата жега!

 Освен това се покачихме на огромна дюна, и добре, че част от нея се падаше в сянката на един хълм - инак пясъка беше горещ като за барбекю, и даже през подметките пареше на ходилата.  Но беше адски, адски яко !!!
...Та натоварихме се ние на пикапчето, а то нещо се запъна и не искаше да запали. Един, два, пет опита... Не ще бе!  А сега де ! Погледнах към петлитровата тубичка с вода в краката си. На дъното се мержелееше някаква останка - не повече от два пръста. А имаше още поне три часа до лагера и "водата на корем" там! Казах си "Край!  Ще си отидем тук млади и зелени, пустнните твари ще оглозгат месата ни, а някой ден вятъра ще открие изпод пясъка белите ни кости! (Брейиии, ама много филми съм гледал, а?!)   И тук ни спаси (е, щеше да ни спаси) срещата с друго камионче с такива като нас. Вътре имаше много интересна двойка приятели - Хамди от Дамаск, и един китаец, който обаче хич не му се говореше. Двамата водачи отвориха капака на нашата машина и почнаха да умуват. След няколко неуспешни опита ни извикаха да бутаме. Екшън !! Обаче и бутането не помогна! Последва закачане с въже за другата кола. Представете си само ситуацията: ние сме в откритата каросерия на задния камион, предния пердаши яко и всичката пушилка и прахоляк идват върху нашите бедни, изтерзани тела !!! На всичко отгоре резултат беше нулев - успокояващото тракане на дизела така и не се чу. Тогава другия разкачи въжето, и с мръсна газ отцепи нанякъде - очевидно да доведе помощ - вдигайки огромен облак от прах.
 Нашия човек слезе, вдигна отново капака и почна да бърника вътре.   След няма и минута се качи в кабината, и.... двигателят заработи равномерно. Вратата се отвори рязко, и ухиления Мохамед се обърна към нас:
  -It was a small problem ! (Съвсем дребен проблем!)"

Редактирано от Tisho
  • Харесвам 13
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На ‎9‎.‎8‎.‎2018‎ г. в 23:32, Tisho каза:

RUM STARS CAMP - това са Вашите хора ! Гаранция - 1000 % !!! Не правя реклама, а просто личен опит - препоръчн ми от съфорумец !

В ревюто им в Букинг не видях тур с джипове ?

Ще споделиш ли как протича и какво включва кампа , който препоръчваш.

Връзка към мнение
На 29.08.2018 г. в 10:15, Щастливеца каза:

В ревюто им в Букинг не видях тур с джипове ?

Ще споделиш ли как протича и какво включва кампа , който препоръчваш.

Не съм ползвала техният камп но на сругите места туровете с джипове и камили се заплащат отделно.Цената зависи за колко часа е тура.

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте, приятели, ние ще пътуваме цялото семейство през декември в Йордания. Някой може ли да ме ориентира за цената на трипа в пустинята, и евентуално ако може да координати, някак да излезе по-тънко. Много са им скъпи туровете. Благодаря!

Връзка към мнение
преди 2 часа, Contest каза:

Здравейте, приятели, ние ще пътуваме цялото семейство през декември в Йордания. Някой може ли да ме ориентира за цената на трипа в пустинята, и евентуално ако може да координати, някак да излезе по-тънко. Много са им скъпи туровете. Благодаря!

Rum Stars е препоръчвана във форума, но евтино и скъпо са индивидуални понятия.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, Contest каза:

Здравейте, приятели, ние ще пътуваме цялото семейство през декември в Йордания. Някой може ли да ме ориентира за цената на трипа в пустинята, и евентуално ако може да координати, някак да излезе по-тънко. Много са им скъпи туровете. Благодаря!

Цените зависят много от това за колко часа са .Ако искате да видите повече скални формаций ще ви е нужно поне 3 часа .Уади рум е с голяма площ и туровете се ориантирани в квадранти .Ако тура ви е организиран от кампа в който спите и е  за 1- 2 часа то ще обиколите само зоната около кампа.Ако няма да спите и искате само тур то попитайте на кой места ще ви заведат и да ви покажат снимки.Спират и често на места къдеро да пиете чай така например тур 1 час поне 15 мин е в пиене на чай.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

За Уади Рум еднодневен тур с взимане и връщане от Акаба + обяд, ми оферираха по 100 $ на човек, за детето 90. Общо 390$. Без преспиване в пустинята. Как ви се струва, ако някой знае нещо по-евтино да сигнализира. Благодаря!

 

Редактирано от Contest
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Contest каза:

За Уади Рум еднодневен тур с взимане и връщане от Акаба + обяд, ми оферираха по 100 $ на човек, за детето 90. Общо 390$. Без преспиване в пустинята. Как ви се струва, ако някой знае нещо по-евтино да сигнализира. Благодаря!

 

За мен това е много скъпо. Такси Акаба-Вади Рум е 25 динара. Целодневна екскурзия с включен обяд е 45д.

Доколкото разбирам вие сте 3+1дете. Това прави 180 динара +50 за такси е 230 динара. 

Разделете нещата и вижте каква цена ще излезе всичко. Питайте хотела в Акаба на каква цена ще ви организира отиването до пустинята и си купете туровете директно от фирмата, която ги организира. 

Цените, които ви посочих са на Rum Stars camp. Ако хотела не е в града Акаба, а по крайбрежието на Червено море, може да излезе малко по скъпо таксито, но не и 390 долара. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Mililia,  благодаря за включването. Писах на Рум Старс, предложиха трип с преспиване, не ни устройва, ще се намръзнем много. Уточних, че търся за един ден, още не са ми отговорили.  Ще опитам и чрез хотела и ще пиша в темата.

Връзка към мнение

Някой по-напред в планирането може ли да сподели някаква примерна програма, че аз съм много назад в това отношение. 

Ние не искаме да къмпингуваме във Вади Рум, а само да разгледаме през деня, така че какъв тур (компания) може да ми препоръчате?

Връзка към мнение
преди 27 минути , ACM каза:

Някой по-напред в планирането може ли да сподели някаква примерна програма, че аз съм много назад в това отношение. 

Ние не искаме да къмпингуваме във Вади Рум, а само да разгледаме през деня, така че какъв тур (компания) може да ми препоръчате?

Същата фирма, RuM Star Camp, разгледайте им сайта и си изберете спред вашите интереси

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже от два дни си пиша с Rum Stars и нещо не се разбираме съвсем, моля тези от вас, които са били в лагера да ми помогнат с програмата. По принцип туровете са от 9.30 на единия до 8ч. на другия ден. Първият ден целият ли е зает? Или програмата е до около обяда и после свободно време? 

Предложиха ми вариант за тур в 13.00ч., но не мога да разбера дали програмата е същата и дали губя част от нея, защото според отговора им ни извозват в 8ч. на втория ден, независимо по-късния час на започване. Във втория вариант губя ли нещо друго, освен обяда за първия ден? 

И още един въпрос - по време на тура в пустинята как стои въпросът с ползването на WC 🤨 (това тях не съм ги питала).

Връзка към мнение
преди 18 минути , jul каза:

Понеже от два дни си пиша с Rum Stars и нещо не се разбираме съвсем, моля тези от вас, които са били в лагера да ми помогнат с програмата. По принцип туровете са от 9.30 на единия до 8ч. на другия ден. Първият ден целият ли е зает? Или програмата е до около обяда и после свободно време? 

Предложиха ми вариант за тур в 13.00ч., но не мога да разбера дали програмата е същата и дали губя част от нея, защото според отговора им ни извозват в 8ч. на втория ден, независимо по-късния час на започване. Във втория вариант губя ли нещо друго, освен обяда за първия ден? 

И още един въпрос - по време на тура в пустинята как стои въпросът с ползването на WC 🤨 (това тях не съм ги питала).

Аз също водих диалог с тях, но те го обясняват сякаш на някой , който вече е бил и в крайна сметка избрах друг камп.

Връзка към мнение

Нашият тур беше цял ден, мисля че се казваше Classic jeep tour . Цял ден си зает - водят те на различни места, обикновено свързано с  някакво катерене, много е красиво. За обяд спират на някаква сянка, палят огън и приготвят чай, обяд и чай. После пак на различни места и накрая спират някъде за залез, пак палят огън и правят чай. После към лагера, който иска баня, вечеря и т.н...По въпроса с катеренето - ние след два дни стълби и какво ли не в Петра не бяхме много ентусиазирани, но си се изкатерихме навсякъде(аз даже бях с рокля, не съм предполагала , че пустиня означава катерене) - толкова беше красиво, че забравяш всякаква натрупана умора. На сутринта към 8 те връщат в лагера.   WC   -  като бедуините..На мен обикновено в такива ситуации ми блокират тези функции на организма, така че не съм ползвала природната WC...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ивайла, не съм сигурна какво ще ми блокира с толкова пиене на чай 😂

За същия тур става въпрос. Явно ще загубим половин ден, ако отидем първия ден на обяд, вместо сутринта. Благодаря за поясненията. Щом програмата е запълнена целия първи ден, както пишеш, следобедната програмата се надявах да е от 13 до обяд на следващия ден, т.е. също (почти) 24 часа, както при сутрешния тур. Ние също ще идваме от Петра и ми се искаше малко по-лежерно да го караме след два дни трамбоване пеша, а и съм планирала кръгов маршрут. Така се оказва да бързаме сутринта и нищо да не видим попътно. 

Щастливеца, нещо нервно ми отговорят, да. Пишело си в програмата, съветват ме по-добре да чета. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен целодневният тур си заслужава. Не смятам, че има възможност да покриете същите неща от 13,00 нататък, а и от друга страна за йорданците следобедната почивка изглежда задължителна и не ми се вярва, че ще осигурят плътно обикаляне цял следобед. Въпреки, че пустинята е еднотипна, избраните места за посещение имат различен чар (един път катерите камъни, друг път – пясък, тесен каньон с вода, широк каньон за разходка, скални арки и т.н.) и в нито един момент не беше досадно.
А и честно казано, обядът и следобедната дрямка в пясъка след разходката си е доста приятно преживяване.
Не знам дали имате нещо предвид за посещение по пътя от Петра за Вади Рум, но ние не открихме нещо, за което се заслужава спиране или отбивка. Зяпаш природата от колата.
WC има колкото искаш - зад всяка скала

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Има някакво объркване, но за съжаление съм си изтрила имейла с всичките турове, които предлагат, та не мога да го пусна тук. беше доста ясен.

 

Rum Stars camp правят два основни тура целодневен от 10 ч. и полудневен от 13.30 ч., ако не бъркам часа.

Няма как програмата да е еднаква, ясно е че полудневната програма е без обяд и е съкратена. Доколкото помня имаше разлика и в цената. Тези, които няма да успеят за ранната програма ще трябва да правят полудневна. Отделно от това се предлагат и някакви турове с камили. Друг вариант е да се пристигне  вечерта в кампа, да се преспи и тогава да се прави тура. 

Подробностите се уточняват по имейл с тях.

Аз първоначално бях букнала нощувките в кампа през букинг и тогава те ми изпратиха имейл с всичките им турове. После ги питах, дали при резервацията в букинг тура е включен в цената, но се оказа, че не е. Тогава канселирах резервацията и заявих какъв тур искам да правя по  имейл, както и какво се включва в него.  Така излиза доста по евтино.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

В крайна сметка, получих детайлна и подробна информация точно от Rum Star.

 

Прилагам я за всички, които се интересуват:

 

Dear Georgi,

Greetings from Rum Stars Camp and Bedouin Adventures Team! Thank you for your email and your interest in visiting us in beautiful Wadi Rum. We would love to welcome you to Wadi Rum, and have you experience the authentic Bedouin life style with us.

Rest assured that your stay with us will be of the highest quality. We are proud to be one of only 13 fully permitted and licensed camps located within the Protected Area of the Wadi Rum Desert, a UNESCO World Heritage Site. Our tents are comfortably furnished with brand new mid-luxury bedding and we are recognized by our guests on TripAdvisor as five-star hosts, and have been awarded into the 2018 TripAdvisor “Hall of Fame” for maintaining their “Certificate of Excellence” for the last 5 years! We are also very honored that Rum Stars Camp is selected as the "Choice Camp" for Bedouin camps Wadi Rum by the Lonely Planet Guide for Jordan.

I have for you below, information and detailed itinerary of your interests to welcome you to join us at Rum Stars Camp. Please review the below, and kindly respond with the information under "Booking" (all the way at the bottom) and we will gladly send you confirmation.

Arrival Date: 30th October 2018 Arrival Time: We ask our guests to arrive at 9:30am, your tour will begin around 10:00am (as you are a group of 10 persons, we will gladly a start at a time that is convenient for you, just let us know)

Departure Date: 31st October2018 Departure Time: We usually drive our guests back to Rum Village at 8am if they have no further activities schedules their departure day

Contact information: 00962 (0) 795 127 025 you can call / text / or WhatsApp text.

Tour Description: 1 day/1 night: "Classic Bedouin Tour"

This tour is a combination of Jeep & Short Hiking inside of the Wadi Rum Protected Area

The day begins with a jeep expedition through the Wadi Rum Protected Area with highlights and attractions throughout, including the following:

·                              Ancient ruins of a Nabatean Temple.

·                              Lawrence’s Spring, named after T.E. Lawrence (Lawrence of Arabia) who spoke so invitingly of it during the Arab Revolt. You can also climb the rock formation, where the spring emerges from the mountain, taking in one of the best views of the vast desert landscape.

·                              The Jabel Khazali Canyon, a 15-minute tour of canyon walls adorned with ancient rock inscriptions and paintings by the Nabateans and Thamud people.

·                              See the Map Stone, an old map etched into stone walls that provided clues to any passers-by as to the direction of the Camel Caravans.

·                              We will then drive to the famous Red Sand Dunes of Wadi Um Ishrin, where you can climb the dunes or even sandboard if you wish

·                              Jebel Anafishiya, where you can admire 2,500 year old Nabatean rock inscriptions.

·                              Lawrence's House, where legend claims that he stayed in during the revolt.

·                              Enjoy lunch in cliff-side shade in Barrauh Canyon.

·                              After lunch you can embark on a 1-2 km hike through the canyon itself, if you wish.

·                              Visit the famous Mushroom Stone, named due to the natural rock formation that has formed over many years.

·                              Adventure through the Al Mahama Canyon. A self guided trail where you will be dropped off at one end and collected at the other.

·                              Onward to the Jebel Burdah rock bridge, the highest natural bridge in the Wadi Rum and a wonderful photo opportunity!

·                              Followed by the Um Fruth Bridge (approximately 20m high), a crowd favorite allowing for a very enjoyable, satisfying climb and another excellent photo opportunity.

·                              We will then guide you to a magnificent location where atop sunset mountain, you will sip sweet Bedouin tea and watch the legendary Wadi Rum sunset

Once the evening sets in, we will head back to our beautiful campsite at the base of Gazelle Mountain, where you will enjoy a delicious Bedouin buffet dinner and sip sweet Bedouin tea around our campfire before retiring for the night to your comfortable tents.

Recommended walk under the stars:  After dinner, I highly recommend you take a short walk by yourself under the Million Stars sky, if there is no moon you will see a lot of shooting stars. It's very safe to walk around, the camp, but if you go far it may be very easy to get lost, it's very easy to mix-up the directions.

The Price: The cost for the 1 Day/ 1 Night “Classic Bedouin Tour” is just 45 JD per person. **Please note, if you wish stay in 2 tents, the price would be 40 JD per person, 45 JD per person would be if you wish to stay in more than 2 tents) This price is all-inclusive. All meals "Lunch/ Dinner / Breakfast”

·               Refreshments, drinking water (bottled water) and Bedouin tea

·               Jeep with English-speaking Driver / guide.

·               1 night Accommodation in private tent (all of our accommodations are private) prepared with beds and all sleeping equipments. Many guests, during the warm spring and summer months, opt to sleep outside of the tents under the stars, and we have a large area for this purpose as well

Add- on Camels Trekking Options:

Camelback Trek- Camels Trek from the camp to Rum Village for your departure: This tour starts at 8 am from our Bedouin camp, finishes at 10 am in Wadi Rum Village, its 2 hours camels trek and it is an additional 25JD per person. There will be camel for each person. 

Camels Trek "Sunset Tour" This tour start At 3:30pm from the camp, you will start from the camp and will trek to the sunset place, the camels trekking will be during the sunset time, you will finish at 5:30pm in the sunset place, there you will watch the sunset, then we drive you back to the camp by Jeep. The camel trek will be for 2 hours. It is an additional 30JD per person. 

Camels Trek "Sunrise Tour" This tour start at 6 am from the camp, the trekking will be during the sunrise time, it will be finished at 7 am in the camp. It is an additional 25JD per person. There will be camel for each person. 

Our Guides: We assure you that our guides are the best available in Wadi Rum. They are all English-speaking, very professional, and have a lifetime of experience in and around Wadi Rum, as they have been living here their entire lives. They are fun, friendly, very knowledgeable about the history and factual information of  the desert, and excellent entertainers

Our Campsite:  Our camp is located 10Km from Rum Village, INSIDE THE WADI RUM PROTECTED AREA. Some larger or commercial camps in Wadi Rum are located OUTSIDE the protected area, however we have the advantage of being inside, for enjoying completely the beauty of the desert. We are fully licensed, fully accredited. We love our desert and love sharing it with visitors. We have made sure that the camp is as comfortable, welcoming, convenient, and, most of all, ENJOYABLE as possible. The camp itself is beautiful - we have a large outdoor stone seating area complete with tables decorated with mosaics of desert rock, as well as a main "living room" style tent at the center of our camp where everyone gathers on cushions and carpets, where we drink tea, enjoy the campfire, listen to some Bedouin stories and experiencing the light pleasant smell of the nargile and engage in lively discussions. We have modern kitchen and bathroom facilities, western toilets, running water, and solar electricity for lights and hot water.

The food: All meals (breakfast, lunch, dinner), drinking water, tea, and coffee are included in your tour

·               For lunch, we offer our guests a picnic during the tour

·               For dinner, we will prepare Zarb, traditional Bedouin food cooked under the ground and sand. It is presented with an assortment of roasted vegetables, rice, and various salads; all is in buffet style

·               For breakfast, we offer an open buffet of various breakfast foods like local tasty yogurt and cheese, vegetables and eggs, served with coffee and tea

·               Bottled drinking water will always be available in the camp and during the trip and is included in the price

We recommend you bring: We will take care about you during your stay with us, but we suggest that you bring the following personal items to make your experience here in Wadi Rum more comfortable:

·               Good shoes for walking, hiking, and scrambling (boots are preferable) and if possible, sandals, which are more comfortable for walking in the sand

·               Headlamp/flashlight/torch, to walk around camp at night or walk to see the stars

·               Sunscreen

·               Small bag for your camera and water

Payment: I don't ask for deposits, because we trust in our guests and am not set up to take credit cards, so we ask for payment in Jordanian Dinars at the end of your stay with us. The price does not include the entrance fee to Wadi Rum which is 5JD (paid at the Wadi Rum Visitors' Center, or included in the Jordan Pass if you have one)

Please note: There are no ATMs or banks in Wadi Rum. Please arrange to bring enough JD to cover all costs.

Meeting point: We will meet you in Wadi Rum Village, in the entrance of the village there is parking for our guests at The Rest House, which is where we pick you up. The Wadi Rum village located "6 km" after Wadi Rum Visitor Center *NOTE, everyone must pass through there and the fee to enter is 5JD paid at the Visitor Center and not paid in the tour (or included with the Jordan Pass)*. Wadi Rum Village is the only village, so it's very easy to find!

Booking: If this is acceptable, please confirm the booking by responding to this email (it will not be registered until we have your confirmation)

·               Your Full Name:

·               Nationality:

·               Mobile or WhatsApp number:

Please contact us and we will be very happy to answer your requests within 24 hours. We are looking forward to hear from you, for meeting and hosting you in our spectacular desert that will be a real unforgettable life experience.

 

 

Best Regards,

Ahmed Oqlah Salem

WhatsApp 00962 (0) 795127025

P.O.BOX. 1070 - AQABA - JORDAN

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

И аз се включвам  с много въпроси за Йордания. Взех билети за 18,11-25,11,2018г. В момента се опитвам  да направя програмата , но се затруднявам с това рано тръгване на туровете в пустинята. На сайта на  Rum Stars не виждам  тур с такова име . Най - отгоре ми излиза Holf day jeep tour and one night camping. Да не би  да гледам друга фирма ?

 

@Ивайла  Беше писала , че имаш телефон на човек от рент а кар  фирма  в Акаба , ще можеш ли да  ми го дадеш ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абсолютно съм съгласна с мнението на @deyan, не се сещам какво може да се види по пътя от Петра до Уади Рум, то дори и природата не е нещо кой знае какво. А без обедното спиране на сянка  - с това слънце надали ще останат добри спомени...

 

И на мен ми изпратиха такъв мейл, после си зададох въпросите, отговориха ми и готово...Колкото повече време в пустинята, толкова по - добре(според мен)...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.