Прескочи до съдържание

За туровете в пустинята Wadi Rum


Препоръчани мнения

аааа, запалихте ми чергата... пак 😉

Айде и аз с билети. Да заведа хлапетата да видят Петра, заплаших половинката, че ако не я пуснат в отпуска ще помъкна пак бабите с нас...

попътно един въпрос - като гледам кампа на мистър Хасан, намира се преди Уади Рум визитор център и май може да се стигне с колата до него. Или бъркам?

Някой да го е уточнявал това?

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , jul каза:

И аз така го гледах на картата и се чудех дали усещането ще е баш същото, като в средата на пустинята. 

Това за средата на пустинята е много относително...

Рум Старс, където бяхме предния път, са на около 10-на км от тях, специално проверих...

Ако по тоя главния път няма движение не виждам какво ще развали усещането...

 

Току що получих и отговор - може да се стигне директно до тях с колата

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, baiKolio каза:

аааа, запалихте ми чергата... пак 😉

Айде и аз с билети. Да заведа хлапетата да видят Петра, заплаших половинката, че ако не я пуснат в отпуска ще помъкна пак бабите с нас...

попътно един въпрос - като гледам кампа на мистър Хасан, намира се преди Уади Рум визитор център и май може да се стигне с колата до него. Или бъркам?

Някой да го е уточнявал това?

Хах, това ми прилича на отмъщението на майстора 😉

 

Кога ще сте там?

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , mililia каза:

😉Кога ще сте там?

11.11-14.11, някои хора не могат да вземат повече дни...

малко, но от сърце дет се вика 😉

Смятам от летището директно в Петра, нощувка, разглеждане цял ден и газ към пустинята. Спане при мистър Хасан, на следващия ден трип в пустинята и след обед се паркираме пред Японските градини. Чекнах водата, дават я 24-27 градуса С, по-топла дори от април, а тогава хладното не ни спря 😉

И следващия ден ще го изкараме на Червено море. Мислех, кроях, смятах...  да ги замъкна и на Мъртво, ама много път бе 🙁 Както и да го въртя ще ги скапя от път...

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 23 часа, D. Georg каза:

Здравейте, бихте ли споделили подробности за този 7 часов тур? Ние също направихме резервация в този кемп, но ни предложиха само 4 часов. 

Вероятно няма възможност за вашата дата, иначе няма да го крие или пази.

Моят ще е от 11 до залез слънце около 7 часа с яденето 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Бихте ли ми препоръчали лагер във Wadi Rum, в който да нощувам една вечер и да наема тур за половин ден?

 

Също така, къде е по-добре да се обмени валута, на летището или в Акаба?

 

Поздрави.

Връзка към мнение
преди 8 часа, thumper каза:

Бихте ли ми препоръчали лагер във Wadi Rum, в който да нощувам една вечер и да наема тур за половин ден?

 

Колега, препоръчвам (както и на доста други места в Магеланци) http://www.rumstars.com/ . Аз лично водих комуникация миналата седмица с тях, много лесно и бързо се разбрахме относно организацията и няколко мой изисквания. Както на един колега в предходни писания, изпратиха подробен план на тура, с всички места където ще се посетят. Имат и доста позотивни мнения като оценка в букиунг.
 

Редактирано от Nonchev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Боян Димитров

Намерих сайт-а на рум сервисис, които о§евидно са най-предпо§итани за Уади Рум. Имам няколко въпроса:

 

- Необходимо ли е да запазим места предварително или места има (мисля, че края на март е хай сийзън или поне неговото начало).

- Ако запазим отсега, трябва ли да платим нещо и рефъндабъл ли е.

- Виждам, §е въпреки, че е кемп, все пак си в стая с 2 легла (от снимките на сайта). Може ли да се разчита на това?

- Струва ли си да влизам в контакт с тях или мога да запазя направо през сайт-а на същатата цена. (Най-общо казано, по-арабски или по-европейски се отнасят към цените)

 

Съжалявам, ако на някои от въпросите ве§е има отговор.

Връзка към мнение

Не разбрах за кой кемп питате, специално за rumstar  , аз им писах няколко месеца предварително за да ми кажат кога да си направя резервацията. Моце би така отговарят на всички, но ми казаха , че по принцип колкото по - рано си запазим места, толкова по - добре. Те специално не искат депозит предварително. При написана цена на сайта не правят отстъпка, поне на мен не ми направиха...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Относно Wadi Rum: целодневен тур ли бихте препоръчали или и половин ден е достатъчно? Понеже цените много варират, бихте ли споделили за колко сте запазвали такива турове (с вкл. нощувка или без).

 

Също и къде препоръчвате да се обмени валута?

 

Благодаря предварително.

Връзка към мнение
преди 57 минути , thumper каза:

Относно Wadi Rum: целодневен тур ли бихте препоръчали или и половин ден е достатъчно? Понеже цените много варират, бихте ли споделили за колко сте запазвали такива турове (с вкл. нощувка или без).

 

Също и къде препоръчвате да се обмени валута?

 

Благодаря предварително.

Валута обмених в бюрото на Гладстон - 2,38. Останалите долари ги сменихме на летището. Курсът на долара е фиксиран - 1 долар е 0.71 динар, но има такса в зависимост каква сума обменяш. На летището е една идея по - неизгодно, но ние решихме , че е по - добре да сменим там и да загубим 3 - 4 лева, отколкото да влизаме в Аман илипо  нощите в Уади Муса да търсим къде да обменяме.

 

За пустинята - всеки си има своето усещане, за мен лично е леко безмислено да се ходи за половин ден...Нещо като да влезеш във фоайето на Миланската скала и да си мислиш, че си бил там... (лично мнение). Трябва време за да се изключиш от всичко наоколо(ще намерим ли кампа, ама да не закъснеем, чакай да си проверя пощата , купихме ли си вода, къде ми е телефона) и просто да се оставиш на пустинята да те превземе. Не знам как да го обясня, и един ден е малко, но няколко часа е под минимума, пак казвам - това беше моето усещане. Да не говорим, че ако накрая ме сложат да се храня с още няколко туристически групи със сигурност ще се чудя защо изобщо съм там. Който не е спал в пустинята - звездите са толкова близо, че ти се иска да се пресегнеш и да си вземеш една за вкъщи, а тишината няма как да се опише...  Всеки да си избира каквото предпочита, това беше моето усещане от тази пустиня, била съм в Мароко и Дубай, тук е различно....

  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , Ивайла каза:

Валута обмених в бюрото на Гладстон - 2,38. Останалите долари ги сменихме на летището. Курсът на долара е фиксиран - 1 долар е 0.71 динар, но има такса в зависимост каква сума обменяш. На летището е една идея по - неизгодно, но ние решихме , че е по - добре да сменим там и да загубим 3 - 4 лева, отколкото да влизаме в Аман илипо  нощите в Уади Муса да търсим къде да обменяме.

 

За пустинята - всеки си има своето усещане, за мен лично е леко безмислено да се ходи за половин ден...Нещо като да влезеш във фоайето на Миланската скала и да си мислиш, че си бил там... (лично мнение). Трябва време за да се изключиш от всичко наоколо(ще намерим ли кампа, ама да не закъснеем, чакай да си проверя пощата , купихме ли си вода, къде ми е телефона) и просто да се оставиш на пустинята да те превземе. Не знам как да го обясня, и един ден е малко, но няколко часа е под минимума, пак казвам - това беше моето усещане. Да не говорим, че ако накрая ме сложат да се храня с още няколко туристически групи със сигурност ще се чудя защо изобщо съм там. Който не е спал в пустинята - звездите са толкова близо, че ти се иска да се пресегнеш и да си вземеш една за вкъщи, а тишината няма как да се опише...  Всеки да си избира каквото предпочита, това беше моето усещане от тази пустиня, била съм в Мароко и Дубай, тук е различно....

Вианги е по-добре повече време 🙂 Въпросът беше дали има някакви природни забележителности, които всички турове да включват и за които е необходимо цял ден. Ако пристигна достатъчно рано, ще направя целодневен тур, ако не - за 5 или 6 часа.

Връзка към мнение

Нямам идея какво включват другите турове, но предполагам , че е едно и също - изворът на Лорънс Арабски, два каньона, единият с древни рисунки, една скала като мост....Но не им помня имената.Няма да се изтърве от природни забележителности , а от усещането като цяло...

Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това са забележителностите и най-общо  продължителността на тура определя какво е включено :

 

Nabatean Temple
Lawrence Spring
Sand Dunes
Khazali Canyon
Little Bridge
Um Frouth Rock Bridge
Lawrence House
Burdah Rock Bridge / Burdah Arch
The Mushroom

The White Desert

 

Ние правихме целодневен тур с нощувка,  която препоръчвам.  Никога не бих я пропуснал за сметка на поредните римски руини примерно,  които може да разглеждаме в близка Италия. 

 

От София купихме малко динари и после обменяхме в Акаба.  Курсът по спомени беше съвсем нормален. 

Има магазини за алкохол,  цените не са високи. 

 

П. С.  Отчитам като грешка  двата ни дни за Акаба,  сега бих отделил колкото може по-малко време за там. Безлично, прашно, безинтересно място,  мръсни плажове.  Явно става за дайвинг друго там не виждам. 

 

 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Някой, който е спал в лагера на Rum Stars може ли да каже, за колко време се стига от лагера до входа на Wadi Rum?

Мислим да пропуснем закуската и да тръгнем по-рано за Петра, да сме там към 8-8:30.

Връзка към мнение
преди 29 минути , luoni каза:

Някой, който е спал в лагера на Rum Stars може ли да каже, за колко време се стига от лагера до входа на Wadi Rum?

Мислим да пропуснем закуската и да тръгнем по-рано за Петра, да сме там към 8-8:30.

Трябва да се разберете с тях - лагерът е в пустинята и те трябва да ви откарат до колата ви...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
19 minutes ago, Ивайла said:

Трябва да се разберете с тях - лагерът е в пустинята и те трябва да ви откарат до колата ви...

Да със сигурност ще им пиша да се разберем, просто ми се иска да знам горе долу колко е далече този лагер, за да не ни излъжат нещо

Връзка към мнение

Не се притеснявайте, съмнявам се да ви излъжат...Говоря малко наизуст за разстоянието, но примерно 15тина минути с кола.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Just now, Ивайла said:

Не се притеснявайте, съмнявам се да ви излъжат...Говоря малко наизуст за разстоянието, но примерно 15тина минути с кола.

Ехе че 15-30 минути си е супер, аз си представях да е към час, час и нещо...направо групата щеше да ме линчува ако трябваше да стават в 5 😆

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Писах днес на Rum stars camp, за да резервирам Full day tour. В запитването им написах, че имам резервация в букинг със закуска и вечеря. Те ми предлагат "пълно настаняване" - тур в пустинята, нощувка и храна, като ме съветват да канселирам резервацията си в букинг. Не им писах през формата в букинг, а на имейл. На някой друг да са му предложили същото? Малко се притеснявам да не увисна без нощувка в последния момент.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Eti* каза:

Писах днес на Rum stars camp, за да резервирам Full day tour. В запитването им написах, че имам резервация в букинг със закуска и вечеря. Те ми предлагат "пълно настаняване" - тур в пустинята, нощувка и храна, като ме съветват да канселирам резервацията си в букинг. Не им писах през формата в букинг, а на имейл. На някой друг да са му предложили същото? Малко се притеснявам да не увисна без нощувка в последния момент.

откажи от букинг, ние бяхме при RUM STARS, класически тур един ден и една нощ-чудесно изкарване, храна и нощувка в палатка и обиколка цял ден в пустинята с чай, вода и обяд...голям разкош 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

@Eti*, откажи резервацията в букинг, за да ти излезе по евтино. И аз бях резервирала през букинг, но нещо не ми беше ясно какво включва резервацията и директно им писах да питам. Оказа се, че тя не включва тура и за него се плаща допълнително. Канселирах всичко и се договорих по имейл. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.