Прескочи до съдържание

За туровете в пустинята Wadi Rum


Препоръчани мнения

На 7.12.2018 г. в 14:07, axe каза:

Сутринта отпътувахме за пустинята Wadi Rum,там бяхме през целия ден без нощувка.Излязохме  от пустинята към 17,30часа и отпътувахме към Wadi Musa.

И ние  се интересуваме само от дневен трип. Как се организирахте за него? Може ли сутринта на място или е необходима задължителна предварителна резервация.

Вариантите са:

1. Предварителна резевация с РУМСТАРС срещу 45 ЙД на човек. Има ли и други възможности с по– ниска цена?

2. Тъй като сме само аз и моята приятелка можем ли да се уредим  на място и да търсим комбинираме с някой ?

Моля за съвет и другите, които вече са били там 🙂

Редактирано от Вероника
Допълнение
Връзка към мнение
On 12/10/2018 at 9:06 AM, Iv27 said:

Здравейте,

прочетох доста коментари за времето февруари и се колебая за нощувка в пустинята.Спряхме се на Rum Star.Смятате ли,че е удачно или ще бъде много студено 10-13 февруари?

Благодаря Ви

Не се колебайте за нощувка в пустинята. Ние се върнахме в сряда вчера от Йордания и нощта във Вади рум беше най-прекрасната вечер, а и денят беше уникален и незабравим спомен. Ние отседнахме в Hasan zawaideh camp. Палатките са чисти, просторни, оборудвани с климатик, баня и тоалетна и всичко необходимо. Дори спряхме климатика, като си легнахме, защото си беше топличко вътре, а навън беше около 5 градуса. Лагера е страхотен, а персонала ще ви накара да се чувствате, като удома си и няма да искате да ди тръгвате. Аз лично, следващият път ще нощувам три дни в пустинята 🙂

7DABDF32-4403-47A3-8D2C-563313440A78.jpeg

5A206E6C-4743-4B64-8582-0A1D54B6BBAC.jpeg

48C0EBFB-BBE7-476C-9C76-4D2B53A6784E.jpeg

A060E8E0-5236-4DBE-A9E8-871F952BC79E.jpeg

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
8 hours ago, Elidigi said:

Не се колебайте за нощувка в пустинята. Ние се върнахме в сряда вчера от Йордания и нощта във Вади рум беше най-прекрасната вечер, а и денят беше уникален и незабравим спомен. Ние отседнахме в Hasan zawaideh camp. Палатките са чисти, просторни, оборудвани с климатик, баня и тоалетна и всичко необходимо. Дори спряхме климатика, като си легнахме, защото си беше топличко вътре, а навън беше около 5 градуса. Лагера е страхотен, а персонала ще ви накара да се чувствате, като удома си и няма да искате да ди тръгвате. Аз лично, следващият път ще нощувам три дни в пустинята 🙂

7DABDF32-4403-47A3-8D2C-563313440A78.jpeg

5A206E6C-4743-4B64-8582-0A1D54B6BBAC.jpeg

48C0EBFB-BBE7-476C-9C76-4D2B53A6784E.jpeg

A060E8E0-5236-4DBE-A9E8-871F952BC79E.jpeg

Би ли сподел повече  за тура който предлагат и какви са цените. Че днес остана да резервирам тура в пустинята, но чакам евентуално още двама да се присъединят, за да направим група.

11 hours ago, Емика said:

48374325_10156130810654065_7635593262555725824_n.jpg.b41bb2ef14be1aa8bfbdee1ddc7499cf.jpg

Лявата ръка на двамата??? Не мога да разбера какво държат...

Параден жезъл с който командват парада.

Връзка към мнение
преди 22 часа, Вероника каза:

И ние  се интересуваме само от дневен трип. Как се организирахте за него? Може ли сутринта на място или е необходима задължителна предварителна резервация.

Вариантите са:

1. Предварителна резевация с РУМСТАРС срещу 45 ЙД на човек. Има ли и други възможности с по– ниска цена?

2. Тъй като сме само аз и моята приятелка можем ли да се уредим  на място и да търсим комбинираме с някой ?

Моля за съвет и другите, които вече са били там 🙂

Виж първата страница на темата. Там @Roje e качил две снимки с цена/час/места.

От там ще се ориентираш кое колко струва. 

Забележи, че най-скъпият вариант е за 8 часа и 65 км. обикаляне и струва 80JD. Това е джипката. 

Ако искате да се комбнирате. Има варианти. От Визитор центъра тръгват много хора. Ако намерите българи ще е най-лесно. Западняците по принцип са по-дръпнати и не обичат да им се навлиза в личното пространство, така че с тях по-трудно ще се разберете. Най-много мераклии има за 4-часовите турове, така че там най-лесно бихте намерили някой за комбина. Ако няма да спите в пустинята, аз ви препоръчвам именно 4-часовия тур. 

Ако задължително искате да ползвате Rumstars им кажете, че ще се навиете с тях но само ако има възможност да се комбнирате с други двама човека, защото иначе ви е скъпо. Лагерът им е много посещаван и съм сигурен, че еднвоременно с вас водят преговори и с много други хора. Естествено, в началото ще ви откажат, за да могат да изцедят всички поотделно. Така, че бъдете настоятелни. Нахалството и безкрайния пазарлък в арабския свят е най-нормалното нещо на света. 

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, Elidigi каза:

Не се колебайте за нощувка в пустинята. Ние се върнахме в сряда вчера от Йордания и нощта във Вади рум беше най-прекрасната вечер, а и денят беше уникален и незабравим спомен. Ние отседнахме в Hasan zawaideh camp. Палатките са чисти, просторни, оборудвани с климатик, баня и тоалетна и всичко необходимо. Дори спряхме климатика, като си легнахме, защото си беше топличко вътре, а навън беше около 5 градуса. Лагера е страхотен, а персонала ще ви накара да се чувствате, като удома си и няма да искате да ди тръгвате. Аз лично, следващият път ще нощувам три дни в пустинята 🙂

7DABDF32-4403-47A3-8D2C-563313440A78.jpeg

5A206E6C-4743-4B64-8582-0A1D54B6BBAC.jpeg

48C0EBFB-BBE7-476C-9C76-4D2B53A6784E.jpeg

A060E8E0-5236-4DBE-A9E8-871F952BC79E.jpeg

Дай наистина повече подробности. Ние въобще не търсим лукс, но потенциалния студ ни притеснява. Цените на този лагер не са непоносими, ако наистина и в по-обикновените палатки има отопление. Но не мога да намеря контактите за да се свържа за комбинация тур+спане, а ако организирам спането през тях, а тур през друга фирма сигурно ще излезе и по-скъпо и по-неудобно логистично. В booking например излиза оферта само със закуска. 

 

Всъщност, лагера в рамките на защитената зона ли е или извън нея, може ли да се стигне с външен автомобил или само с техните джипове?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По принцип гледах на картата, че има доста лагери до самата пустиня извън нея и можеш да стигнеш с кола до тях. Можеш да си избереш и такъв лагер но се губи според мен малко чара на това приключение. Даже някои са като хотели с баня и тоалетна и видях едни със сфери имитиращи марсиански модули, но и цените им бяха марсиански 🙂 По принцип не е проблем да си букнеш само спането в някой от лагерите които ти харесат, а след това да си организираш дневен или полудневен тур в пустинята, било с тях или с друг. Цената не мисля, че ще е по-различна. Но според мен е най-удачно ако ще е с преспиване тура да ти е от същия лагер. По това което прочетох в нета почти всичките предлагат абсолютно една и съща програма като обиколка. На вас ви остава да си прецените къде искате да нощувате. Ние за сега сме се насочили към Рум старс поради добрите отзиви във форума, но сме пуснали запитване и към още няколко, за да имаме избор. А реално ако решите да си букнете само нощувка, то може сутринта да отидете до посетителския център към 9:30 ч. и да си харесате някой тур от много предлагащите. Правите тура, връщате се в посетителския център и от там идват да ви вземат за нощувката.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 часа, Георги каза:

Дай наистина повече подробности. Ние въобще не търсим лукс, но потенциалния студ ни притеснява. Цените на този лагер не са непоносими, ако наистина и в по-обикновените палатки има отопление. Но не мога да намеря контактите за да се свържа за комбинация тур+спане, а ако организирам спането през тях, а тур през друга фирма сигурно ще излезе и по-скъпо и по-неудобно логистично. В booking например излиза оферта само със закуска. 

 

Всъщност, лагера в рамките на защитената зона ли е или извън нея, може ли да се стигне с външен автомобил или само с техните джипове?

Студено е, но не е драматично, термобельо и пухенка  са важни. Пухенката и за през деня, когато в откритите джипове, все пак духа и след обяда става студено. Ако влезеш вътре в джипа /ние бяхме 3-ма и беше възможно/ не е същото, според мен.

Маршрутите които следват са едни и същи, ние бяхме сами  в джип, което е хубаво, че на стоповете, си стояхме колко време ние си искаме, водача ни чакаше търпеливо. Ние бяхме с Beduin roads, защото ги хвалеха в Loneley planet, но не мисля че си струваха по-високата цена. Вода колкото искаме влизаше в цената, също приготен обяд в пустинята и чай няколко пъти, кафе, вечеря и закуска. Ние добавихме и яздене на камили в началото. Струваше ни по 75 JOR на човек, водеха го индивидуална програма заради камилите. Пазарете се за цената, преди да букнете!

Храната, сигурно не се различава много, а и не си там заради храната. В техния кемп имаше  баня и тоалетна в отделна палатка, също и общо помещение с миндери и открит огън, както навсякъде, препдолагам.  Палатките изглеждаха като тези от снимките по-горе. Този кемп беше сред червен, фин пясък, който е уникален.

Ако сега трябва да избирам и буквам, пак бих избрала да сме сами в джип и бих търсила кемпа да няма визуален контакт с друг кемп и да е в червена част на пустинята /може да се види къде е на картата и после да се види на сателит/, а после най-ниска цена.  

Редактирано от gini
  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Георги каза:

Дай наистина повече подробности. Ние въобще не търсим лукс, но потенциалния студ ни притеснява. Цените на този лагер не са непоносими, ако наистина и в по-обикновените палатки има отопление. Но не мога да намеря контактите за да се свържа за комбинация тур+спане, а ако организирам спането през тях, а тур през друга фирма сигурно ще излезе и по-скъпо и по-неудобно логистично. В booking например излиза оферта само със закуска. 

 

Всъщност, лагера в рамките на защитената зона ли е или извън нея, може ли да се стигне с външен автомобил или само с техните джипове?

Това им е номера - 00962772386420, аз им писах на whats app, та се уговорихме за цена на пакет нощувка+джип+закуска+вечеря. Даже и потъргувахме малко, та включи и обяд за четирима в цената която беше обявил 🙂

С колата се стига до кампа, последните 500 метра са през къра, заравнени отгоре-отгоре с багера... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 часа, Георги каза:

Дай наистина повече подробности. Ние въобще не търсим лукс, но потенциалния студ ни притеснява. Цените на този лагер не са непоносими, ако наистина и в по-обикновените палатки има отопление. Но не мога да намеря контактите за да се свържа за комбинация тур+спане, а ако организирам спането през тях, а тур през друга фирма сигурно ще излезе и по-скъпо и по-неудобно логистично. В booking например излиза оферта само със закуска. 

 

Всъщност, лагера в рамките на защитената зона ли е или извън нея, може ли да се стигне с външен автомобил или само с техните джипове?

И аз бях там и също писах и го препоръчах с две ръце, но като цяло тук болшинството ходят в друг лагер, къде по инерция, къде по други причини.

Във всички къщички има климатици, само отвън са с черги.

Тура го уговорих по Уатсъпа с Хасан, ако искаш ще ти пратя номера ми, за да се разберете.

На мен никой не ми е искал пари за влизане в пустинята.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При това положение, по-резонния въпрос е до колко това, че лагера е извън защитената зона е проблем? Това означава ли, че и турът е извън защитената зона или сте минали през някаква пробойна в системата, може ли да сравните видените места с тези, които са на типичните турове? Ако допуснем, че се гледат различни места, изпуска ли се много, ако не се влезе в защитената зона?

 

Иначе е ясно защо всички избират един лагер, общо взето почти всички предлагат едно и също и имат абсолютно еднакви ревюта. 

Връзка към мнение
преди 18 минути , Георги каза:

При това положение, по-резонния въпрос е до колко това, че лагера е извън защитената зона е проблем? Това означава ли, че и турът е извън защитената зона или сте минали през някаква пробойна в системата, може ли да сравните видените места с тези, които са на типичните турове? Ако допуснем, че се гледат различни места, изпуска ли се много, ако не се влезе в защитената зона?

 

Иначе е ясно защо всички избират един лагер, общо взето почти всички предлагат едно и също и имат абсолютно еднакви ревюта. 

Мисля, че само спането е на различно място, а обикалят по едни и същи места.

Все пак може някой да пусне снимки от местата, които са обиколили(с Хасан например) и да сравним.

Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 14 часа, Георги каза:

Дай наистина повече подробности. Ние въобще не търсим лукс, но потенциалния студ ни притеснява. Цените на този лагер не са непоносими, ако наистина и в по-обикновените палатки има отопление. Но не мога да намеря контактите за да се свържа за комбинация тур+спане, а ако организирам спането през тях, а тур през друга фирма сигурно ще излезе и по-скъпо и по-неудобно логистично. В booking например излиза оферта само със закуска. 

 

Всъщност, лагера в рамките на защитената зона ли е или извън нея, може ли да се стигне с външен автомобил или само с техните джипове?

Лагерите може би най-добре се избират в букинг, където могат да се сравняват цени и да се гледат снимки. За съжаление аз се уговорих с рум старс и после видях, §е избора е огромен. Например от:

 

https://www.booking.com/searchresults.en-gb.html?label=gen173nr-1DCAEoggI46AdIM1gEaBeIAQGYAQm4AQfIAQzYAQPoAQGIAgGoAgM&lang=en-gb&sid=88b36d273ac89aae73e61eb5f1074258&sb=1&src=index&src_elem=sb&error_url=https%3A%2F%2Fwww.booking.com%2Findex.en-gb.html%3Flabel%3Dgen173nr-1DCAEoggI46AdIM1gEaBeIAQGYAQm4AQfIAQzYAQPoAQGIAgGoAgM%3Bsid%3D88b36d273ac89aae73e61eb5f1074258%3Bsb_price_type%3Dtotal%26%3B&ss=Wadi+Rum%2C+Aqaba+Governorate%2C+Jordan&is_ski_area=0&ssne=Valtournenche&ssne_untouched=Valtournenche&checkin_monthday=30&checkin_month=3&checkin_year=2019&checkout_monthday=6&checkout_month=4&checkout_year=2019&no_rooms=1&group_adults=2&group_children=0&b_h4u_keep_filters=&from_sf=1&ss_raw=wadi+rum&ac_position=0&ac_langcode=en&ac_click_type=b&dest_id=900048616&dest_type=city&place_id_lat=29.573&place_id_lon=35.421001&search_pageview_id=ba024a5f0656001b&search_selected=true

 

... виждаме, че Рум Старс е ок лагер с 9.1 рейтинг и не особено евтин (но пък е проверен, от най-малко половината пишещи в тази тема.)

 

Уади Рум Нейчър Туърс енд Камп е рейтнат по-добре с 9.5 на същата цена.

 

Но кендълс Кемп е 9.4 , но наполвина на цената и така нататък.

 

Разбира се, които тръгне по този път е добре да си направи допълнително проучване, какво точно влиза и не в обявената цена.

Редактирано от Боян Димитров
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм 100% сигурне, но туровете са по едни и същи места.

Докато обикаляхме видях десетки други джипове, а на местата където се спираше имаше  много други джипки.

По-скоро зависи за колко часа е тура, за това което ще се види.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
40 minutes ago, Георги said:

При това положение, по-резонния въпрос е до колко това, че лагера е извън защитената зона е проблем? Това означава ли, че и турът е извън защитената зона или сте минали през някаква пробойна в системата, може ли да сравните видените места с тези, които са на типичните турове? Ако допуснем, че се гледат различни места, изпуска ли се много, ако не се влезе в защитената зона?

 

Иначе е ясно защо всички избират един лагер, общо взето почти всички предлагат едно и също и имат абсолютно еднакви ревюта. 

Изобщо не е проблем. В пустинята се влиза от много места, не е оградена. До нашия кемп се минаваше по шосе, после един много съмнителен черен път, който в началото даже не видяхме. От там ни натовариха на откритите пикапи за тура. Посетителския център изобщо не го видяхме, нито искаха да им покажем йорданпас или закупен билет.  Тези пикапи карат из пустинята през пясъка, но си различават в пясъка кое е път и кое не е. Нашия тур беше само са нас, но видяхме и групи от по няколко пикапа. Anfishiyyeh inscripinscriptions, каньона, камилска глава... Спирате, разхождате се, продължавате... Нашия шофьор казваше по няколко думи за мястото, където спрем. Според мен всички карат по един маршрут, ако нещо конкретно искаш да видиш, разберете се предварително какво ще видите и какво да добавят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги каза:

При това положение, по-резонния въпрос е до колко това, че лагера е извън защитената зона е проблем? Това означава ли, че и турът е извън защитената зона или сте минали през някаква пробойна в системата, може ли да сравните видените места с тези, които са на типичните турове? Ако допуснем, че се гледат различни места, изпуска ли се много, ако не се влезе в защитената зона?

 

Иначе е ясно защо всички избират един лагер, общо взето почти всички предлагат едно и също и имат абсолютно еднакви ревюта. 

Аз съм бил и с Рум старс ( 2016 ) и сега с Хасан. Тъй като сега бяхме с децата, Хасан кампа ми се стори по-подходящ. Туровете се припокриха на 2/3 . Тъй като все още си ми седят снимките от предното ходене в тела, разпитах шофера къде точно ще ни води, показвайки му ги. Обясни ми, че за някои от местата не стига времето на 4 часовия тур.

Пробойна в системата няма - просто визитор центъра е като врата в полето, тъй де - пустинята... Може би разчитат на добрата ни воля да отидем после да си платим 😉 или отчисляват нещо от парите от туровете, ама едва ли...

Редактирано от baiKolio
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Относно плащането на входната такса за пустинята доколкото видях на картата, самия посетителски център е на единствения асфалтиран път който минава по средата на пустинята. Когато сте се уговорили с лагер който е навътре в пустинята няма как да не платите тази такса, защото минавате с колата през посетителския център където сте се разбрали да ви чакат от лагера. Но има лагери които са отстрани на пустинията до които се стига с кола и не се минава през посетителския център. Тогава не плащате таксата от 5 JOD. А самия тур, който ви организират от тези лагери които са отстрани на пустинята, е с джипове които си пердашат по черните си пътища и не минават специално през посетителския център, за да платите такса 🙂 Това разбрах от постовете на хората които са били там и от картата на пустинята с лагерите в нея.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Ивайла каза:

Когато аз четох за Йордания, попаднах на информация, че има 13 лагера, които са в Защитената зона...

Аз като гледах на картата всички са означени извън границите, но не споря.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Настоявайте бедуините, които ще ви организират разходката, да ви чакат преди Визитор центъра и да ви вкарат без пари. За тях това не е проблем. Бедуинът само казва, че сте с него и никой не ви иска нищо.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 12/14/2018 at 11:45 PM, luoni said:

Ние направихме тура в Уади Рум вчера, пяхме с преспиване. Беше супер студено. Проблемът не беше нищувката, имаш си 2 одеяла, а може да вземеш и 3то от съседната свободна шатра, термо бельо или дебела пижама + чорапи и нямаш проблеми. Това ни беше най-хубавото спане, по-добре отколкото в скапаните ни хотели. 

Най-гадното е самото возене в джипките, возиш се в каросерията и те духа леден вятър от всички страни, нищо че е слънчево. Трябва да си взмете подходящи дебели дрехи, шапка, зимен шал, термл бельо, яке с качулка. 

Благодаря Ви!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
On 12/17/2018 at 10:13 PM, Георги said:

Дай наистина повече подробности. Ние въобще не търсим лукс, но потенциалния студ ни притеснява. Цените на този лагер не са непоносими, ако наистина и в по-обикновените палатки има отопление. Но не мога да намеря контактите за да се свържа за комбинация тур+спане, а ако организирам спането през тях, а тур през друга фирма сигурно ще излезе и по-скъпо и по-неудобно логистично. В booking например излиза оферта само със закуска. 

 

Всъщност, лагера в рамките на защитената зона ли е или извън нея, може ли да се стигне с външен автомобил или само с техните джипове?

Спокойно се стига с кола. Съвсем близо до пътя е. Мисля, че е добре да им пишете и да поискате оферта за каквото искате да бъде включено в цената. Ние платихме 35 jod на човек зс нощувка, закуска, вечеря (салати, предястия и агнешко и пилешко със ьеленцуци, печено в земята на жар) и сафари с джип. Някои от групата ходиха и на камили. Мисля че беше 17 jod на човек за камилите

Връзка към мнение
преди 34 минути , Elidigi каза:

Спокойно се стига с кола. Съвсем близо до пътя е. Мисля, че е добре да им пишете и да поискате оферта за каквото искате да бъде включено в цената. Ние платихме 35 jod на човек зс нощувка, закуска, вечеря (салати, предястия и агнешко и пилешко със ьеленцуци, печено в земята на жар) и сафари с джип. Някои от групата ходиха и на камили. Мисля че беше 17 jod на човек за камилите

Колко часа бе сафарито?

Връзка към мнение
1 hour ago, Tonitr said:

Колко часа бе сафарито?

Уж трябваше да е 2 часа, но беше между 3-3.5ч. Имахме няколко спирки зс снимки и т.н. Ходихме да пием чай някъде в нищото при едни бедуини, после отидохме на едни дюни да караме сноуборд (това беше голям кеф и смях) или аз го нарекох “сандборд”, накрая гледахме залеза от друго място и се върнахме в лагера. Там имахме около час, за да се освежим, попяхме бг песни на Васил Найденов с гида ни (който е живял в България, пак смях и веселба) и след това имахме вечеря. Качвам няколко снимки, но са с лошо качество. Вечерята беше приготвена в земята в пясъка.

60BB011B-2D13-45F0-BFF4-16C75CE9DE2C.jpeg

71B7FA1C-1882-4064-8DD8-BB805D50EFDA.jpeg

E8247F20-66E4-41E0-99F5-9FE895C3307A.jpeg

FFDF4494-2E15-4F4A-9108-D56F39B7277F.jpeg

ABA815CC-8444-41A6-A44D-343E5B718426.jpeg

1F1B498F-7630-4106-8CC8-011D13895CB9.jpeg

23880F43-6FCE-468D-85A7-76447B576F72.jpeg

AA463349-9A04-4892-B3A1-F5C5F2FBD19D.jpeg

3A65A73F-A654-4307-813C-6ED986F3B6B3.jpeg

Редактирано от Elidigi
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.