Прескочи до съдържание

За туровете в пустинята Wadi Rum


Препоръчани мнения

Здравейте пътешественици,

На 25 ноември  летя за Акаба и ми се искаше предварително да букна LAWRENCE'S ROAD TO AQABA (JEEP)  през Рум Старс но днес получих мейл, че не могат да направят трипа. Интересува ме знае ли някой ако отида до пустинята с такси дали на място ще намеря гид/група за дневна обиколка без преспиване.

Връзка към мнение
преди 26 минути , h.sokolova каза:

Здравейте пътешественици,

На 25 ноември  летя за Акаба и ми се искаше предварително да букна LAWRENCE'S ROAD TO AQABA (JEEP)  през Рум Старс но днес получих мейл, че не могат да направят трипа. Интересува ме знае ли някой ако отида до пустинята с такси дали на място ще намеря гид/група за дневна обиколка без преспиване.

Здравей,

ние също летим на 25 ноември. Ще вземем кола под наем от летището. На 26 ноември рано сутринта тръгваме към Вади Рум, имаме запазен целодневен трип в пустинята с нощувка. Ние сме 3. Ние сме запазили трипа с Beduin roads. Ако искаш ще ти дам мейл да ги питаш. Вие колко души сте?

Връзка към мнение
преди 6 часа, Goal & Boss каза:

Ето го @T.E.Lawrence, направо питай него 🙂

Вероятно ще намериш група, ако отидеш по-рано. Все пак, не бързай да освобождаваш таксито.

Само да уточним, за да не продължи разваленият телефон в темата и личните съобщения. 🙂 

 

Йордания съм я обикалял по съвсем друг начин, а Акаба никога не ми е била в плановете, нито ще бъде. При цялата култура и природни забележителности във вътрешността, никога не съм изгарял от желание точно там да се забия на море в няколкото им квадрата излаз. Мога да кажа, че познавам добре основните забележителности на страната, но само толкова. Има много по-добри спецове от мен по темата с морската логистика. 🙂 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

И аз така я разбрах, ама явно хората са ме помислили за тур агент, ако съдя по личните съобщения. 🙂 Затова реших да уточня. 🙂

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
15 minutes ago, Mary said:

Няма да имате проблем. Като спрете на Визитор центъра за да си платите входа, ще помолите някой да се обади на Ахмед(Рум Старс) и ще ви кажат къде ще ви чака.

Изобщо не ми е идвало на ум, че мога да помоля някой да се обади на Ахмед.

Дали трябва ли да минаваме през Визитор центъра ако имаме JordanPass? Ахмед ми е написал, че трябва първо да минем през Визитор центъра и после да отидем до Рум Селото където ще ни чака на някакъв паркинг. Надявам се да се намерим.

Връзка към мнение

@luoni, задължително ще минете през визиторския център, където само трябва да си покажете пасовете и паспортите. След това се качвате пак на колата и продължавате към този паркинг, където ще ви чака Ахмед (или някой друг от неговия камп) - още с наближаването на паркинга ще видите няколко мъже, които ще питат за кой камп сте и те ще ви ориентират къде да спрете или направо ще извикат Ахмед (при нас така стана). 
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
10 minutes ago, Jody said:

@luoni, задължително ще минете през визиторския център, където само трябва да си покажете пасовете и паспортите. След това се качвате пак на колата и продължавате към този паркинг, където ще ви чака Ахмед (или някой друг от неговия камп) - още с наближаването на паркинга ще видите няколко мъже, които ще питат за кой камп сте и те ще ви ориентират къде да спрете или направо ще извикат Ахмед (при нас така стана). 
 

Благодаря много, не звучи толкова сложно колкото си го представях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , luoni каза:

Благодаря много, не звучи толкова сложно колкото си го представях.

И аз бях притеснена като теб , но всъщност е елементарно.  На визит центъра слязохме от колата двама от общо четири човека , казаха ни да влезем вътре с пасовете, на билетния център сложиха по един печат на 4 паса и това беше. Никой не се интересуваше колко човека са в колата или каквото и да е друго.

После продължавате по пътя и в дясно ще видите тухлена ограда около 1 м висока и много коли. Това е паркинга. Там на входа на паркинга стоят  бедуините и чакат туристите. И вас ще ви чакат там според уговорката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Започнах да правя по-детайлен план и имам въпрос относно тръгването сутрин от лагера в пустинята Уади Рум. Колко най-рано може да се тръгне от там? Предполагам, че ще използвам препоръчания от форума лагер на Rum stars.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Captain45 каза:

Започнах да правя по-детайлен план и имам въпрос относно тръгването сутрин от лагера в пустинята Уади Рум. Колко най-рано може да се тръгне от там? Предполагам, че ще използвам препоръчания от форума лагер на Rum stars.

Както се уговорите. По принцип казват 8,30, но е възможно и по-рано.

Все пак е хубаво да се види изгрева, а закуската може да се пропусне.

Връзка към мнение

т.е. 8:30 ч. тръгване от лагера ли? Аз като букна ще ги питам също. Идеята ми е до към 10 ч. да стигна от лагера до Акаба, за да взема кола под наем и от там да продължим към Мъртво море. Сега обаче като се замислих май ще взема предния ден колата, защото отиване и връщане до пустинията с такси ще е 50 JD и колата ще струва толкова. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Изчетох  42 страници и пак май не съм наясно.

Сутринта с такси за 25 динара отивам от Акаба до Вади Рум.  Там ме вземат правим тур до вечерта, спя в кампа, на сутринта в 8 часа ме връщат на същото място / посетителския център/ във Вади Рум.  И там въпроса ми е какво правя.  Надали в това село стоят десетки таксита да ме откарат до Петра , или да ме върнат до Акаба....

Връзка към мнение

Уточнявам, че още не съм бил там, но има автобус, а другия вариант е да се разбереш с шофьора на таксито да те чака на другия ден в определен час.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние се договорихме с Rum Stars да ни извикат такси на следващия ден.  Казвам договорихме, защото трябваше да договарям и цената - смъкнах на 20 динара за 3ма човека (иначе мисля, че стартираха от 35 динара)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , Jody каза:

Ние се договорихме с Rum Stars да ни извикат такси на следващия ден.  Казвам договорихме, защото трябваше да договарям и цената - смъкнах на 20 динара за 3ма човека (иначе мисля, че стартираха от 35 динара)

А кога се уговаряхте - като бяхте там на място, или по интернет предварително?

Връзка към мнение
преди 2 минути , ruwenzogy каза:

А кога се уговаряхте - като бяхте там на място, или по интернет предварително?

На място се уговорихме. Даже заявих таксито 2 часа преди да тръгнем от лагера и всичко беше наред, но ако ще пътувате рано сутринта, договорете се от предния ден. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Няма да бързаме за никъде. Дори имам въпрос  - дали могат да се убият няколко часа до към обяд например в селището Вади Рум, някакви разходки из околностите и чак след обяд да дойде такси за Акаба...

Връзка към мнение
преди 19 минути , ruwenzogy каза:

Няма да бързаме за никъде. Дори имам въпрос  - дали могат да се убият няколко часа до към обяд например в селището Вади Рум, някакви разходки из околностите и чак след обяд да дойде такси за Акаба...

няма какво да правите там - самото селище са няколко постройки, които са ресторанти и там само се изчаквате на паркингите за да ви поемат и да влезете в пустинята. Не знам каква ти е програмата - но ако това ти е последния ден и след това се връщаш към Акаба, по-добре директно тръгни на там.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 24 минути , ruwenzogy каза:

Няма да бързаме за никъде. Дори имам въпрос  - дали могат да се убият няколко часа до към обяд например в селището Вади Рум, някакви разходки из околностите и чак след обяд да дойде такси за Акаба...

В селото няма какво да се прави. Можете да си поиската яздене на камила евентуално :). Има маркирани пътеки, но са малко настрани, според мен до началото трябва да се стигне с кола, това го казвам по спомен от картата! В Mpas. me имаше някакви посочени пътеки, също и пътя на автомобилите.

преди 5 часа, Captain45 каза:

т.е. 8:30 ч. тръгване от лагера ли? Аз като букна ще ги питам също. Идеята ми е до към 10 ч. да стигна от лагера до Акаба, за да взема кола под наем и от там да продължим към Мъртво море. Сега обаче като се замислих май ще взема предния ден колата, защото отиване и връщане до пустинията с такси ще е 50 JD и колата ще струва толкова. 

Щях да напиша същото, ще загубиш доста време, а едва ли ще спестиш пари. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А може ли евентуално да ме закарат до селището Вади Рум не към 8 часа, а да речем към 10, да се помотая още 2 часа в пустинята, понеже не бързам за никъде. Или времето за напускане е едно за всички и се карат с един транспорт?

Връзка към мнение
9 minutes ago, ruwenzogy said:

А може ли евентуално да ме закарат до селището Вади Рум не към 8 часа, а да речем към 10, да се помотая още 2 часа в пустинята, понеже не бързам за никъде. Или времето за напускане е едно за всички и се карат с един транспорт?

Могат да го направят. Въпрос на пазарене е с местните. Ако минаваш през посетителския център провери колко пъти може да влизаш с билета  си. Ние влязохме по някакви назначени пътища, не през центъра.  Един пикап само за нашето семейство ни разкарва. Нямаше такова нещо като кордон, а волна програма с шофьора ви. Като гледах и другите пикапи с туристи бяха така. Някои "забележителности" (места в пустинята) седяхме повече, защото детето го кефеше да си рови в пясъка там, другаде ги претупвахме.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.