Прескочи до съдържание

Кола под наем в Йордания


Препоръчани мнения

На 9.10.2018 г. в 7:46, Ивайла каза:

Човекът от Монте Карло, когото питах за техен офис или препоръка на рент а кар фирма в Акаба ми писа, че тъй като през неговата фирма наема се оскъпява с по 80 динара на посока, е говорил с колега в Акаба, . Прати ми личния си номер да го дам на хора, които се интересуват от оферта за кола от Акаба, без това допълнително оскъпяване за доставка на колата от Аман. Тъй като телефона е личен, ако някой се интересува, ще му го изпратя на лично съобщение...

Да докладвам:

Говорих с човека от Монте Карло за кола под наем от Акаба, връщане в Акаба и ми предложи цена 30 JOD на ден, което за една седмица прави около 250 евро - същата цена излиза и през официалните сайтове. През въпросния човек не можах да разбера дали има включена застраховка. Питах, а той каза ако искам да си направя. В този случай не ми е ясно при явария или ПТП как ще се процедира. Малко рисковано ми изглежда. А дали има проблем да карам с българска книжка? Ако е от официален дилър на рент-а-кар знам, че няма проблеми, но в този случай не ми е много ясно.

Връзка към мнение

Ako не е през фирма, а през него, ако не ви свърже директно с другата фирма, аз не бих продължавала комуникацията. Нашата оферта беше 25 динара на ден, за среден клас кола, не от най - малките,а застраховката  - 10 динара. Българската шофьорска книжка си важи... 

Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз направих резервация за три дни цена 170 лева и със външната застраховка максимум 200. Мисля, че това е добра цена. Бензина не е скъп , пътищата сравнително добри за този регион, а и разтоянията не са чак толкова големи, така че колкото и да смятах рен а кар си излиза най-оптималния вариант.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, има ли някой завърнал се , да даде актуална информация за колите под наем. Ние ще пътуваме 16-19 Декември до и от Акаба и смятам да наемем кола, но много ме притесняват тия блокирани суми след като четох коментарите от други форуми. Ако има хора вече върнали да споделят тяхното преживяване относно рента кара и фирмите , които са ползвали

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , DiDkAaaa каза:

Здравейте, има ли някой завърнал се , да даде актуална информация за колите под наем. Ние ще пътуваме 16-19 Декември до и от Акаба и смятам да наемем кола, но много ме притесняват тия блокирани суми след като четох коментарите от други форуми. Ако има хора вече върнали да споделят тяхното преживяване относно рента кара и фирмите , които са ползвали

Какво точно в блокираните суми те притеснява ?

Като цяло не съм срещал нещо нередно с тази практика. Малко по-големи са сумите, които блокират, но не мисля, че това е проблем.

Връзка към мнение

Проблема не е , че ще ги блокират , а дали ще ги върнат. Четох доста негативни коментари , и повечето бяха , че си измислят всевъзможни причини да ти задържат депозита или поне част от него. Да не стане така , че накрая почти сме си купили колата 🙂 в този смисъл. То ясно , ще я пазим и , че ще я огледаме щателно преди да я вземем , но ако има някой да каже че е взел рента кар и всичко е минало без проблем , ще съм една идея по-спокойна . Аз съм се спряла на Europcar, за сега от тях намирам най-изгодните оферти

Връзка към мнение

За това има различни застраховки, от фирмата от която наемаш колата, от посредник от който наемаш колата или с външни застрахователи. Ако имаш застраовка и да стане нещо, те ти връщат парите.

Връзка към мнение

Ако се спреш на големи межд. компании , каква то е  Europcar, според мен трябва да бъдеш спокойна. В допълнение може да направиш застраховка, което също ще ти даде допълнително спокойствие. Следя сравнително подробно темата и честно казано не си спомням някой да е споменавал, за проблем с измислена щета. За съжаление в такива начинания винаги го има момента на дозата късмет.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, DiDkAaaa каза:

Проблема не е , че ще ги блокират , а дали ще ги върнат. Четох доста негативни коментари , и повечето бяха , че си измислят всевъзможни причини да ти задържат депозита или поне част от него. Да не стане така , че накрая почти сме си купили колата 🙂 в този смисъл. То ясно , ще я пазим и , че ще я огледаме щателно преди да я вземем , но ако има някой да каже че е взел рента кар и всичко е минало без проблем , ще съм една идея по-спокойна . Аз съм се спряла на Europcar, за сега от тях намирам най-изгодните оферти

На мен първото ми в живота наемане на кола беше в Йордания. Доста се бях стипцосал и аз от четене на филми с други наемали 🙂

В крайна сметка всичко мина перфектно.

Най-важното - 1. Застраховка! Ако можеш да си позволиш - с пълно покритие директно от рентващата компания на място, а не това което ти предлагат посредниците по време на резервация. Техните няма да ти свалят самоучастието, ако има нещо компанията ще си дръпне парите от теб, а ти ще трябва да се разправяш с тях. Същото нещо върши и застраховката на worldwideinsure , но на много по-добра цена.

2. Огледа на колата! След като си напишат техните си забележки вземаш листята и почваш. Искаш да маркират и най-малката драскотина. Понякога се правят на ударени, че даже и мрънкат че нищо не било - няма! да пишат! Снимаш колата, аз за друга кола в Мароко даже и ударих някоя друга снимка и отдолу ( да не си помислят да ме гърбят за удари по дъното ) . Тоя дето ми я даваше през цялото време ме мантросваше - сър, туй е нищо, сър туй недей... дреболии... ний не сме такива хора... Викам - пич, дреболии, не дреболии - пиши! Щото моите мъни ги щипнахте за залог. Орева орталъка, ама дописва още сума време. И не знам дали заради тоя тормоз дето видя от мен та ме помнеше, ама като му върнах колата я огледа отгоре-отгоре, разписа листите и ме прати в офиса при биг бос. А биг бос остана леко очуден, че оня е приел и забележки няма!! Направо го прочетох в очите му :)

Те така. Спокойно, когато си подготвен по-трудно ще се опитат да те прецакат.

Редактирано от baiKolio
  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 18.10.2018 г. в 13:18, baiKolio каза:

 

Най-важното ....

2. Огледа на колата! След като си напишат техните си забележки вземаш листята и почваш. Искаш да маркират и най-малката драскотина. Понякога се правят на ударени, че даже и мрънкат че нищо не било - няма! да пишат! Снимаш колата, аз за друга кола в Мароко даже и ударих някоя друга снимка и отдолу ( да не си помислят да ме гърбят за удари по дъното ) . Тоя дето ми я даваше през цялото време ме мантросваше - сър, туй е нищо, сър туй недей... дреболии... ний не сме такива хора... Викам - пич, дреболии, не дреболии - пиши! Щото моите мъни ги щипнахте за залог. Орева орталъка, ама дописва още сума време.

Сега си намерих листа от мароканската кола... Първоначално беше записана от тях щета по задната броня, и толкоз...

..... след мен - 

 

rsz_img_20181021_192417.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

От колегите съм видял това https://www.rentalcars.com/en/ . Офертите им са добри спрямо няколкото други които и с една идея по-евтини от рентакар компанийте.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А някой наемал ли е кола през Ryanair?? Пратиха ми оферта за 10% отстъпка. Предложенията са същите като на rentalcars , но с отстъпката идва много по-добре

Връзка към мнение
преди 56 минути , Nonchev каза:

От колегите съм видял това https://www.rentalcars.com/en/ . Офертите им са добри спрямо няколкото други които и с една идея по-евтини от рентакар компанийте.

Задължително ли е да се прави пълна застраховка на колата? 

Връзка към мнение
преди 13 минути , DiDkAaaa каза:

А някой наемал ли е кола през Ryanair?? Пратиха ми оферта за 10% отстъпка. Предложенията са същите като на rentalcars , но с отстъпката идва много по-добре

При тях прочетох чеискат депозит от 500 до1000$ 

Връзка към мнение

Депозита не го иска посредникът, а рент-а-кар компанията. През юли наехме кола в Мароко през сайта на Ryanair от Avis и депозитът беше 2800€! Преди това бяхме запазили от Dollar (пак през Ryanair) и депозитът беше около 1500€

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, krisi76 каза:

Задължително ли е да се прави пълна застраховка на колата? 

Все още, не съм запазвал, но от видяното тя е включена в цената която се обявяа. Аз лично възнамерявам да се възплзвам от външна затраховка и да не плащам на фирмата която отдава колата.

Връзка към мнение

Мъча се от 10 дни да наема бусче в Йордания и съм почти готов, но една девойка ме сюрпризира с това: "Ще е нужно от СБА да си извадите международно свидетелство за управление,което да предоставите заедно  с Вашата шофьорска книжка,при взимане на колата." 

Вадихте ли си такова?

Връзка към мнение
преди 2 часа, ACM каза:

Мъча се от 10 дни да наема бусче в Йордания и съм почти готов, но една девойка ме сюрпризира с това: "Ще е нужно от СБА да си извадите международно свидетелство за управление,което да предоставите заедно  с Вашата шофьорска книжка,при взимане на колата." 

Вадихте ли си такова?

Да извадих си за всеки случай.Вади се за един ден и струва 5лв.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Тонибонбони каза:

Да извадих си за всеки случай.Вади се за един ден и струва 5лв.

до сега всички казваха, че няма нужда от международно свидетлство за управление - ако някой, който е бил скоро там и е наемал кола, може да каже кое е вярно ще е добре. В сайта на СБА пише цена 34лв.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, Nati каза:

до сега всички казваха, че няма нужда от международно свидетлство за управление - ако някой, който е бил скоро там и е наемал кола, може да каже кое е вярно ще е добре. В сайта на СБА пише цена 34лв.

Ние бяхме с две коли. Не сме вадили нищо. Само книжката носехме.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И ние не сме вадили, проверявали са ни над десет пъти сигурно. Някъде бях чела , че важи книжката, но не мога да се сетя къде...Не е във форум със сигурност, ако се сетя , ще постна линка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В този ред на мисли, направи ми впечатление, че законите по пътищата им са доста широко скроени.

Ние си спазвахме всичко стриктно, но всички ни казваха, е няма никакъв проблем да караме с 20 км.ч. над ограничението. Такситата ни качиха 5+шофьора , на пунктна на летището ни претърсиха куфарите с кучета и други проверки , но за броя пътници нищо. Като се замисля и книжката не ни искаха никъде по пунктовете , а само паспортите. За колани не са и чували, което беше чудно, защото в Палестина не искаше да тръгва шофьора, ако не са закопчани коланите на всички включително и на задната седалка.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Боян Димитров

Включвам се с бърз въпрос:

 

- Виждам, че като че ли повечето хора са доволни от ренталцарс. Проблемът, който съзирам е, че май на летището няма ренталс, а трябва да ги викнеш. Нашата представа е , да кацнем, да се качим на колата и да отпътуваме. Каква ни е най-добрата опция?

Връзка към мнение
преди 4 часа, Боян Димитров каза:

Включвам се с бърз въпрос:

 

- Виждам, че като че ли повечето хора са доволни от ренталцарс. Проблемът, който съзирам е, че май на летището няма ренталс, а трябва да ги викнеш. Нашата представа е , да кацнем, да се качим на колата и да отпътуваме. Каква ни е най-добрата опция?

До колкото знам, rentalcars са само посредник и би трябвало представител на истинската rent a car компания да ви посрещне. Аз резервирах кола чрез rentalcars от компания thrifty и след това писах на съпорта на thrifty и те потвърдиха че техен агент ще ме чака на летището.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.