Прескочи до съдържание

Кола под наем в Йордания


Препоръчани мнения

На 18.02.2019 г. в 16:47, Damb каза:

Имам молба, ако някой тези дни пътува или е в Йордания и е наел кола през Europcar да попита дали приемат на летището депозита си от 500 долара ( за франшизата)  с дебитна карта. Би трябвало да става. Да си дръпна парите и после да ги върнат, ама никъде в често задаваните въпроси на Europcar, ми не стана ясно как е . Не намирам и мейл на местния офис в Акаба да питам. Благодаря предварително !

Не може, още повече при световни компании от рода на Europcar. Когато аз ходих, мой приятел пита за него  и не можеше, но си имаше кредитна. По презумция с дебитна и в кеш не става на 99% от местата.

Не знам защо си решила, че би трябвало да стане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

Летим за Акаба на 31.03.2019г. Кацането в Акаба беше в 19:30ч, но явно има промяна,защото днес виждам,че е в 20:30ч.Имам резервация за кола от Avis през сайта на ryanair, съобразен с кацането в 19:30ч. Някой друг от този полет да сподели как ще разреши проблема с променения час на полета и наемането на кола.

Връзка към мнение
преди 3 часа, sv77 каза:

Здравейте,

Летим за Акаба на 31.03.2019г. Кацането в Акаба беше в 19:30ч, но явно има промяна,защото днес виждам,че е в 20:30ч.Имам резервация за кола от Avis през сайта на ryanair, съобразен с кацането в 19:30ч. Някой друг от този полет да сподели как ще разреши проблема с променения час на полета и наемането на кола.

Пиши им директно на йорданците. Най-вероятно ще се съобразят и ще изчакат. Те тоя полет чакат за да пробутат някоя кола въобще, други по това време на летището нямат. 

Връзка към мнение

Имаше малко странности с нашата кола под наем, но с хепиенд 🙂

Резервирахме от Thrifty в центъра на Акаба с връщане на летището. Дадоха ни кола от Долар, тя даже визитката беше Thrifty/Dollar. Питахме на кого връщаме на летището - споко, ще бъдем там 2-3 часа преди полета, ние ще ви намерим. Отиваме в уреченото време, чакаме, чакаме, пием води и сокове, дето трябва да хвърлим (после се оказа, че пускат с вода) - никой. Остана час и половина до полета и взехме да се притесняваме. Добре, че има wifi на летището, свързахме се с whatsup и се оказа, че нещо някой не е разбрал. Пратиха човек от пристигащи, който рече, че според него в града е трябвало и да я върнем - после четох договора, нищо не пише по темата. Чудех се дали ще ни сложат такса някаква заради казуса с летището. Както и да е, оставихме му колата в неделя вечерта, 10 март. Днес вече депозитът е разблокиран, взета е само сумата по резервацията (ДСК карта, курсът ни излезе на около 2,45 за JOD). 

 

sv77, сигурно знаеш, че няма офиси на летището, идват и чакат. Авис със сигурност знаят кога кацате, но нищо не пречи да им пишеш за твое успокоение.

Редактирано от jul
Връзка към мнение
преди 17 часа, sv77 каза:

Здравейте,

Летим за Акаба на 31.03.2019г. Кацането в Акаба беше в 19:30ч, но явно има промяна,защото днес виждам,че е в 20:30ч.Имам резервация за кола от Avis през сайта на ryanair, съобразен с кацането в 19:30ч. Някой друг от този полет да сподели как ще разреши проблема с променения час на полета и наемането на кола.

Същия проблем и при нас . Ние сме със същия полет и аз запазих за 19.45 часа кола на летището , но само  , че от ''Dollar''. Гледам вчера час на кацане 20.30 часа в Акаба.  Разликата идва от това , че йорданците преминават също като нас на лятно часово време на 29.03 , а  ние на 31.03.2019 в 3.00 часа сутринта. Звъннах на ''Rentalcars'' офиса им в София за да им обясня ситоациата , а те на колегите си в Акаба. Последните потвърдиха , че разбират и ни влизат в положение и ще ни чакат докато кацнем. Аз също се поизпотих малко , докато проблема са реши !

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Боян Димитров
На 30.01.2019 г. в 10:26, Георги каза:

Само за информация. 

 

Бях резервирал през Europcar, като цената на наема беше 230 USD, без да предплащам. На място ми блокираха 500 или колкото са там USD за депозита. След като върнах колата не ми дадоха бележка за крайната таксувана сума, видях си го в извлечението на картата, че беше по-скоро 260 USD. Подюрках ги да видят какво става и след настоятелно напомняме казаха, че по погрешка са ме таксували с 17% данък, вместо 7%, колкото трябва да е в Акаба и ще върнат разликата.

 

Мисълта ми е, гледайте си извлеченията по-подробно за да няма подобен "дефект" и при вас. 

 

И аз букнах от същата компания, през ренталкарс. Вчера се върнахме, но още не са освободили депозита. Бях чел, че са доста експедитивни и връщат депозита на следващия ден. Да почвам ли да се тревожа или още е рано.

Връзка към мнение
преди 16 минути , Боян Димитров каза:

 

И аз букнах от същата компания, през ренталкарс. Вчера се върнахме, но още не са освободили депозита. Бях чел, че са доста експедитивни и връщат депозита на следващия ден. Да почвам ли да се тревожа или още е рано.

Успокой се.

При първото ми вземане на кола под наем ме бавиха 50 дни с депозита. Беше станала някаква объркация между банките. А беше Испания... 😊

Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 16 часа, Radnev каза:

Успокой се.

При първото ми вземане на кола под наем ме бавиха 50 дни с депозита. Беше станала някаква объркация между банките. А беше Испания... 😊

Аз по принцип съм наясно, че парите могат да се бавят повече от месец, но прочетох, че в Йордания бързо ги освобождават. По принцип имам известни колебания, защото там всичко почти мина на честна дума.

Редактирано от Боян Димитров
Връзка към мнение
преди 16 минути , Боян Димитров каза:

Аз по принцип съм наясно, че парите могат да се бавят повече от месец, но прочетох, че в Йордания бързо ги освобождават. По принцип имам известни колебания, защото там всичко почти мина на честна дума.

Изчакай малко. На нас го върнаха след около 10-15 дни.

Връзка към мнение
преди 3 часа, Боян Димитров каза:

Аз по принцип съм наясно, че парите могат да се бавят повече от месец, но прочетох, че в Йордания бързо ги освобождават. По принцип имам известни колебания, защото там всичко почти мина на честна дума.

Не се притеснявай. Това не са гърци или италианци.

Така и ще завърши … на честна дума.

Връзка към мнение
На 13.03.2019 г. в 21:51, sv77 каза:

Летим за Акаба на 31.03.2019г. Кацането в Акаба беше в 19:30ч, но явно има промяна,защото днес виждам,че е в 20:30ч.Имам резервация за кола от Avis през сайта на ryanair, съобразен с кацането в 19:30ч. Някой друг от този полет да сподели как ще разреши проблема с променения час на полета и наемането на кола.

 

Пишете им, за да имат предвид променения час, тъкмо и вие да сте сигурни, че знаят за резервацията ви.


Използвам случая да разкажа и за нашите дребни, но неприятни неволи с резервацията. Резервирахме кола от Avis през Rentalcars, като посочих и номера на полета и часа на кацане, за да ни чакат. Никой не ни чакаше. Явно нямаше и никой друг с резервация от Авис, защото на паркинга видяхме на почти всички други компании хора, но не на нашата. Един таксиджия на летището се опитваше да ни убеди, че няма да дойдат и че ние трябва да отидем в офиса им, пък той може да ни закара до там. Не се връзваме на такива оферти, още повече, че съм заявила кола за летището.

В крайна сметка служител от друга фирма видя, че се суетим, пита какъв е проблемът и звънна в офиса на Авис. Каза ни, че до 15 минути ще дойде човек. Наистина след 20-ина минути пристигна един и ни закара в офиса в Акаба. Там ни казаха, че изобщо не знаят за нашата резервация и че от известно време имало някакъв проблем със системата на Rentalcars, та имало и други случаи, в които не им излизали резервации. Разпечатаният ваучер спаси положението. Дадоха ми кола и казаха, че няма да ме таксуват за нея, но трябва да се разбера с Rentalcars, защото в противен случай, като връщам колата, ще трябва да ме таксуват повторно за колата, а след това да си искам обратно парите от Rentalcars. Да не говорим, че Rentalcars ми бяха дръпнали парите още при резервацията два месеца преди пътуването. Писах мейл на Ренталкарс, които след около 24 часа ми отговориха, че проблемът е решен и нищо няма да плащам. Така се и оказа, за щастие.  Та, не пречи да пратите един напомнящ профилактичен имейл, за да не се стига до такива ситуации. Неприятното беше, че загубихме повече от час, който можеше да използваме да хапнем някъде из Акаба...

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 32 минути , Lirea каза:

 

Пишете им, за да имат предвид променения час, тъкмо и вие да сте сигурни, че знаят за резервацията ви.


Използвам случая да разкажа и за нашите дребни, но неприятни неволи с резервацията. Резервирахме кола от Avis през Rentalcars, ...

 

 

Имаше подобна ситуация, описана тук. Май @Radnev?

Явно не е единичен случай.

 

Ама то, няма за кога. Полетите до Акаба нали ги спират. Който ходил, ходил... "кака се омъжи".

… Чак есен

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, ven62 каза:

 

Имаше подобна ситуация, описана тук. Май @Radnev?

Явно не е единичен случай.

 

Ама то, няма за кога. Полетите до Акаба нали ги спират. Който ходил, ходил... "кака се омъжи".

… Чак есен

 

Има , има  ние на 31.03.2019 летим !

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, ven62 каза:

 

Ама то, няма за кога. Полетите до Акаба нали ги спират. Който ходил, ходил... "кака се омъжи".

… Чак есен

 

Има доста евтини варианти с прекачвания за да се стигне до Аман , а през пролетта до октомври може да се отиде и до Wadi Mujib, а и със сигурност вероятността за изненади с времето не са големи. Йордания се оказва страна , за която сезона е от доста голямо значение.

Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 26.03.2019 г. в 15:56, ven62 каза:

 

Имаше подобна ситуация, описана тук. Май @Radnev?

Явно не е единичен случай.

 

Ама то, няма за кога. Полетите до Акаба нали ги спират. Който ходил, ходил... "кака се омъжи".

… Чак есен

 

Да, ситуацията ни беше подобна. Отново с Avis през Rentalcars. Бяхме забравени. Закараха ни в офиса им в Акаба, въртяха ни сума време и ни дадоха пълна бракма. А, когато връщахме колата, току преди полета ни казаха, че им дължим 125JD. Rentalcars вече бяха отблокирали сумата платена на тях, но ние нямаше откъде да знаем това, а нямаше и как да проверим .. и въобще бяха големи разправии. 

Редактирано от Radnev
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте, някой друг освен ven62 карали ли са го да плаща летищна такса при наемане на кола от летището в Акаба? В общите условия (поне на Avis) гледам, че тази такса би следвало да е включена в цената.

Връзка към мнение

Ние в Йордания, кола от/до летището на Акаба, сме били с Авис преди година. Не искаха допълнително да им плащаме такава такса, но мисля, че за да ни чака кола на летището цената от/до летището веднага като кацнем беше леко по-висока отколкото да се вземе от офиса им в града в работно време. Разликата беше по-скоро символична. Помня, че се минаваше през много проверки докато се излезе /влезе в летището с колата и навсякъде искаха документи-наши и на колата. Искай си отделна специална разписка за тази пратена такса, не се знае дали ще ти потрябва но за всеки случай.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 7.11.2018 г. в 17:44, ACM каза:

Мъча се от 10 дни да наема бусче в Йордания и съм почти готов, но една девойка ме сюрпризира с това: "Ще е нужно от СБА да си извадите международно свидетелство за управление,което да предоставите заедно  с Вашата шофьорска книжка,при взимане на колата." 

Вадихте ли си такова?

Много ще съм ти благодарен ако споделиш информация за наемането на бусчето.Ние смятаме да наемем 9 местен бус въпреки,че сме шест човека,защото разликата в цената е много малка.Имахте ли някакви трудности при наемането и искаха ли ви международен лиценз за правоуправление на превозно средство?

Ако някой друг е наемал микробус и може да даде съвети ще е супер.Предварително благодаря!

Връзка към мнение
преди 22 часа, krasen_denev каза:

Много ще съм ти благодарен ако споделиш информация за наемането на бусчето.Ние смятаме да наемем 9 местен бус въпреки,че сме шест човека,защото разликата в цената е много малка.Имахте ли някакви трудности при наемането и искаха ли ви международен лиценз за правоуправление на превозно средство?

Ако някой друг е наемал микробус и може да даде съвети ще е супер.Предварително благодаря!

С две думи - пълен фарс. В някоя тема без описвал накратко, но сега ще ти напиша цялата история. Използвах Avis (уж за хубаво - проверена компания, а и цените бяха най-добри), но нямаше абсолютно нищо на обичайното ниво. 

Няма офис - говоря за летище Акаба. Излиза се от летището и се тръгва надясно (табела няма). Там има един паркинг с коли под козирка. Около нея се навърта един съмнителен тип с няколко липсващи зъба на име Хамза. Давам му потвърждението, при което той ми казва, че такава резервация няма при него (часът е след 10 вечерта и на мен ми кипва моментално). Почваме да се караме (английският му е потресаващ). Караме се 10 минути, в които хиляда пъти му обяснявам, че изрично съм резервирал бусче, понеже сме 6 човека с багаж. Даже специално се бях свързвал с местния офис (вече изяснихме, че такъв просто няма, но все пак някой ми беше отговорил (може би той)), за да натъртя, че ни трябва бусче. Минава още време, в което си любезничим, след което наглецът ми казва, че ще ми направи компромис. Нямало как да е бусче, понеже те били със специална заявка (вече ми идва да му думна един)Дава ни голяма кола. Не е достатъчно голяма обаче. Естествено се опитва да ни наблъска в нея. Категорично отказваме, въпреки че той настоява. Почти се сбиваме. Има бутане, блъскане, викане и т.н. Идват други сътрудници на Avis. Ако бяхме в България щях да ги определя като мръсни мангали (видът им е като на хора, снимани в Съдебен спор), но понеже сме в Йордания, трябва ще ги нарека араби. Става голям цирк, всеки вика на някого. Всеки от нашата компания говори английски и почва да се кара, с който му е наблизо. След като 100 пъти им казваме, че няма да се качим в тази кола, Хамзата ни предлага един Ford Explorer (страшна кола между другото), който е 7 местен. Естествено пак ни е тясно, но поне успяхме да влезем (багажникът едва се затвори). Стискаме ръцете. Почваме да оглеждаме колата и да отбелязваме протокола. Почти няма забележки, понеже колата беше доста нова. Въпреки това успяваме да се скараме отново, понеже той съзнателно не отбелязва някои от забележките. Кима, казва "ок", след което не отбелязва почти нищо. Хващам го, че прави така и пак се развиквам. Следва ново оглеждане на колата, в която отбелязваме наистина всичко. Пътниците са натоварени, аз като шофьор оформям документите. Иска ми само книжка. Пише някакви глупости на арабски и ми дава един хвърчащ лист, на който според него е застраховката, която също изрично бях поискал да се включи в цената, още при резервацията. На този лист няма лого, нито данни на фирма (не, че разбирам арабски, но знам как изглеждат подобни документи). 10 пъти го питам сигурен ли е, че имам застраховка, той ми вика "ок". Така и не разбрах дали имаме, слава Богу не ни потрябва. Отказвам се, вече сме изгубили прекалено много време, а ни чакат 150 км (толкова ли бяха?) по тъмно в непозната страна по доста съмнителни пътища. Казва, че трябва да направя депозит. Предварително съм запознат с това и веднага му давам картата. Няма пос терминал, макар всеки друг в тази държава да си носи в джоба, дори сергиите в Петра имаха. Иска да ми снима картата и от двете страни. Е, тогава вече почна истинският скандал. Отказвам категорично. Той почва да разтоварва багажа. Нямало да ни даде колата без депозит, а депозитът (внимание!) той щял да го оправи с моята карта. Нямам избор и му давам да снима картата. Естествено няколко дни по-късно са ми източили пари (вече не си спомням колко, но не беше огромна сума), но вече бяхме в България, иначе щяхме да го пребием при връщането на колата. Тръгваме към Петра. Почти безпроблемно навъртаме 1000 км за няколко дни за почти никакви пари. Бензинът беше на добра цена, а колата изненадващо икономична предвид, че катерихме доста планини, но все пак делим разходите на 6. Връщаме колата в уговореният час. Него го няма. Трябва да му звъня. А1 доволно потриват ръце. Държи ме няколко минути на телефона. А1 са щастливи. Най-накрая изпълзява отнякъде и му връчвам ключовете. Видими забележки няма и му тегля една. Чак тогава получавам документ с логото на Avis с благодарствен текст. 

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, ACM каза:

С две думи - пълен фарс. В някоя тема без описвал накратко, но сега ще ти напиша цялата история. Използвах Avis (уж за хубаво - проверена компания, а и цените бяха най-добри), но нямаше абсолютно нищо на обичайното ниво. 

Много ти благодаря за отговора!

Ще ги пробвам и аз тези момчета и ще видя дали ще имам проблеми.Решил съм да заложа на местна компания за отдаване на автомобили под наем.Цените са доста под всички останали компании за отдаване на коли.И ние ще сме шест човека с багаж и затова искам бус,макар че си мисля,че и едно по-голямо SUV ще ни свърши работа.

За картата спомена,някаква транзакция след прибирането ви в България? Тя неоторизирана ли беше или това ви бе депозита? А самия депозит кога ви го върнаха?

Връзка към мнение
преди 37 минути , krasen_denev каза:

Решил съм да заложа на местна компания за отдаване на автомобили под наем.Цените са доста под всички останали компании за отдаване на коли.

Коя компания си избрал, ако не е тайна?

Връзка към мнение
преди 7 минути , tougherty каза:

Коя компания си избрал, ако не е тайна?

Абсолютна тайна! 😀😀😀

Видях,че ще ходите преди нас,така че ако случайно се престрашиш да наемеш кола от там...после да пишеш.Аз писах е-мейл на техния отдел продажби но още не са ми отговорили.Почти всички доставчици работят с тях,но защо и ние да не работим директно с тях?

 

www.dollarjordan.com

Връзка към мнение
преди 45 минути , krasen_denev каза:

Много ти благодаря за отговора!

Ще ги пробвам и аз тези момчета и ще видя дали ще имам проблеми.Решил съм да заложа на местна компания за отдаване на автомобили под наем.Цените са доста под всички останали компании за отдаване на коли.И ние ще сме шест човека с багаж и затова искам бус,макар че си мисля,че и едно по-голямо SUV ще ни свърши работа.

За картата спомена,някаква транзакция след прибирането ви в България? Тя неоторизирана ли беше или това ви бе депозита? А самия депозит кога ви го върнаха?

Да, бяха успели някак да си купят нещо, въпреки че имам 3д парола. Източиха някакви пари (наистина не си спомням колко) и след 2 седмици банката ми ги върна. Не беше депозитът. Такъв чисто и просто нямаше. Имам само дебитни карти и може би не са успели да блокират сума. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 32 минути , krasen_denev каза:

😀😀😀

Видях,че ще ходите преди нас,така че ако случайно се престрашиш да наемеш кола от там...после да пишеш.

Проверих цените им, но най-евтината кола за 4 дни излиза с 10Е повече от rentalcars/Avis. Май ще ги пропускам 😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , tougherty каза:

Проверих цените им, но най-евтината кола за 4 дни излиза с 10Е повече от rentalcars/Avis. Май ще ги 😀

Бий на Хамзата един зад врата от мен. Бъдете много внимателни защото ние използвахме 3 карти за хотели/кола/входове и от трите имаше опит за източване. 2 успешни като единият беше за 1800 лв. 

  • Харесвам 1
  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.