Прескочи до съдържание

Кола под наем в Йордания


Препоръчани мнения

преди 9 часа, Боян Димитров каза:

Включвам се с бърз въпрос:

 

- Виждам, че като че ли повечето хора са доволни от ренталцарс. Проблемът, който съзирам е, че май на летището няма ренталс, а трябва да ги викнеш. Нашата представа е , да кацнем, да се качим на колата и да отпътуваме. Каква ни е най-добрата опция?

Много фирми като Europcar затварят в 19:30 офисите си и единствената опция е да се използва ренталкарс, защото те си имат други спогодби с тях.

А взех през рентлакарс, а колата беше от Europcar и беше точно в 20 часа на летището. Директно няма как да се вземе в този час.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Относно rent-a-ca малко въпроси към ползвалите вече такъв в Йордания. Ние искаме да наемем автомобил от летището в Акаба за цяла седмица, тъй като толко сме планирали, Та :

1. Предварително ли го плащате от тук или плащането винаги е на място, и кое е по добре?

2. Задължително ли трябва картата да е кредитна, или може и дебитна , но трябва да е определена, споделете кой каква е ползвал.

3. Как стои въпроса с шофирането в Йордания, както и с паркиране?

 

Благодаря Ви предварително !

Връзка към мнение
преди 32 минути , Damb каза:

Относно rent-a-ca малко въпроси към ползвалите вече такъв в Йордания. Ние искаме да наемем автомобил от летището в Акаба за цяла седмица, тъй като толко сме планирали, Та :

1. Предварително ли го плащате от тук или плащането винаги е на място, и кое е по добре?

2. Задължително ли трябва картата да е кредитна, или може и дебитна , но трябва да е определена, споделете кой каква е ползвал.

3. Как стои въпроса с шофирането в Йордания, както и с паркиране?

 

Благодаря Ви предварително !

След като задаваш подобни въпроси, предполагам, че ще наемаш рент-а-кар за пръв път?

По принцип рент-а-кара е сред най-сложните и рискови елементи, свързани с всяко пътуване.

Задължително ти трябва кредитна карта.

Запазваш го предварително чрез сайт, предлагащ коли под наем. Най-големият е rentalcars.

Шофирането в Йордания като цяло е доста спокойно, с изключение на столицата Аман. Но ако си опитен шофьор и там не е проблем. В градовете им няма зони. Места за пркиране има бол. Но все пак трябва да се внимава къде оставяш колата, защото аз имах случай, при който две циганета в Керак дойдоха и ми искаха 4 JD, щото мястото където съм спрял било паркинг и трябвало да им платя. И имаше разправии и напрежение...

Прочети подробно тази тема и много неща около наемането на рент-а-кар ще ти станат доста по-ясни:

 

 

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , Damb каза:

Относно rent-a-ca малко въпроси към ползвалите вече такъв в Йордания. Ние искаме да наемем автомобил от летището в Акаба за цяла седмица, тъй като толко сме планирали, Та :

1. Предварително ли го плащате от тук или плащането винаги е на място, и кое е по добре?

2. Задължително ли трябва картата да е кредитна, или може и дебитна , но трябва да е определена, споделете кой каква е ползвал.

3. Как стои въпроса с шофирането в Йордания, както и с паркиране?

 

Благодаря Ви предварително !

Рент а кар  резервирахме от тук и съответно се плаща с резервацията . Кредитна карта е задължителна. 

От всичко изчетено по темата бях много притеснена за шофирането , но  ние се движихме предимно по светло . Магистралата от Акаба към Аман е в ремонт и се преминава от едното в другото платно. Ограничението на скоростта е 110 км по магистралата и80- 90км по другите пътища , по  Мигачи почти не се ползват. Има камиони , които се движат в дясната лента , ако не ти дадат  път  се задминават от ляво. Извънградското пътуване при нас мина нормално. Само в Аман е натоварен трафика , дори отвратителен. Всички се движат без да свалят ръка от клаксона.  Попаднахме в едно кръгово  , в което коли от най- дясното платно искаха да излязат в ляво и обратното , всеки се буташе да мине , а ние давахме път на по -нахалните и накрая всички се заплетохме и нямаше мърдане . Около минута никоя кола не помръдна . После изходите започнаха постепенно да се освобождават и ние бавно, бавно си намерихме начин да продължим. Аз  такова нещо не бях виждала. 

Пред всички забележителности има паркинги , по градове по улиците където е позволено / но за това ще питате хотела в който ще отсядате/.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Damb каза:

Относно rent-a-ca малко въпроси към ползвалите вече такъв в Йордания. Ние искаме да наемем автомобил от летището в Акаба за цяла седмица, тъй като толко сме планирали, Та :

1. Предварително ли го плащате от тук или плащането винаги е на място, и кое е по добре?

2. Задължително ли трябва картата да е кредитна, или може и дебитна , но трябва да е определена, споделете кой каква е ползвал.

3. Как стои въпроса с шофирането в Йордания, както и с паркиране?

 

Благодаря Ви предварително !

Когато отидох в Акаба въобще не знаех че ми трябва кредитна карта за rent-a-car и служителя от офиса на Thrifty просто блокира сума от дебитната ми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За колите под наем... Според Rentalcars, може заплащането да се случи и с дебитна карта, просто има определни условия - ето ВИ ги долу. Още не съм резервирал, но щом пишат - трябва да е вярно !

Screenshot_2018-12-05 коли под наем Акаба, Летище в Акаба, Йордания на намалени цени с Rentalcars com .png

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Щом пишат... 

но да се има предвид, че депозита се блокира от рентал фирмата, не брокера, така че зависи от тях дали може с дебитна или не

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
преди 8 часа, tom777 каза:

Здравейте, 

 

Мога ли да е наема кола на летещето  без предварителна  резервация?

Някой има ли опит?

 

 

 

 

 

Лошото на летището в Акаба е това, че достъпът на коли вътре е ограничен, така че паркингите на рент-а-кар компаниите са в града. Ще трябва да се придвижиш до Акаба и от там тепърва да търсиш кола из офисите на разните агенции.

Кола ще намериш, въпросът е каква ще бъде цената й?

Като ги знам какви са и да имат нещо на добра цена, със сигурност първо ще се опитат да ти пробутат нещо скъпо.

Носи кредитна карта, въпреки че някой тук бе казал, че са му дали на място и срещу дебитна.

 

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме с Avis за кола под наем. Половинката ми се разправяше за това, но знам че имаше някакъв хаос - май автоматично му сложиха час за вземане сутринта, а полетите бяха вечерта. В крайна сметка колата я взехме от и върнахме на летището вечерта. Не беше най-бюджетното, което може да се изрови, но с дете на 1г с нас не вървеше да рискуваме с шано оферти. Бяхме със SUV, вървеше екстра, беше чист, само детското столче беше омърляно малко... Нямаше никакви забележки за щети при връщането на колата от тяхна страна. Картата (засега) не е точена. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, tom777 каза:

Здравейте, 

 

Мога ли да е наема кола на летещето  без предварителна  резервация?

Някой има ли опит?

Без резервация ще платиш вероятно повече за същото нещо, в най-добрия случай ще е същата цена като с резервация. Нищо не пречи да чукнеш една резервация за 3 минути (без предплащане), пък после ако държиш да се пазариш ще имаш и резервен вариант

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

И аз да се включа в темата . Кацаме на 31.03.2019 на летището в Акаба в 19.30 часа. Наели сме кола от Ренталкарс към фирма '' Dollars '' за 19.45 часа , като пише , че представител от фирмата ще ни посрещне на летището . Въпроса ми е дали ще имаме време да се доберем до изхода и дали самолета не каца малко по-рано от обявения час , защото работното време на офиса е до 20.00 часа.Къде е този офис не знам ! Ако букна за 20.00 часа време за вземане на колата ми дават доста по-висока цена . В офиса вземат ли долари , защото сигурно няма да имаме време да обменим на летището . Помагайте който се е сблъсквал с тази ситуация . Визи доколкото разбрах слагат , но безплатни . Надявам се , че като последен самолет за Йордания няма да има много туристи и нещата ще се случват бързо . След 3 нощи в Йордания преминаваме пеша границата с Израел , от там друга кола под наем и към Ерусалим . Четири нощувки в Израел и на 07.04.2019 летим за София от Тел Авив . Някой правил ли го е този маршрут и някакви проблеми срещал ли е ? Обратния знам , че е отъпкан от някой форумци тук .  Благодаря на всички отзовали се на въпросите ми предварително !

Връзка към мнение

@mik66, няма офиси на летището, има човек на паркинга който е там да обработи документите "на коляно". Имайки предвид че на летището кацат 2-3 самолета на ден, си мисля че ако самолета закъснява с няколко минути все пак ще ви изчака, ясно е че няма откъде другаде да дойдете 🙂

 

По принцип не би трябвало да плащате кеш - колата трябва да сте я платили вече на rentalcars, а там ще ви поискат кредитна карта за депозита. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да удържаха ми 160 лв. от кредитната карта , но си мисля ,че само ги блокираха . Може би с цел ако се откажа да ми ги отблокират, а ако не се явя да ги вземат ! Не знам за първи път запазвам с тази фирма и не им знам политиката.До сега са ми взимали само капаро и на място плащам кеш остатъка и давам картата да ми вземат депозита. Това значи ли , че вече съм си платил колата ? Парите ги няма в салдото ми, а в същото време не ми излизат като задължение към кредитната карта !!! Щом на паркинга ще я вземам се предполага , че и там ще я връщам . Как ще гледаме за драскотини в тъмното , един Господ знае.

Редактирано от mik66
Връзка към мнение

Много ми е интересно как няма офиси на летището !?!  Ако реша да правя допълнителна застраховка на колата от тях , пак на крак ли ? Нещо пост терминал . . .

Връзка към мнение
преди 50 минути , mik66 каза:

Много ми е интересно как няма офиси на летището !?!  Ако реша да правя допълнителна застраховка на колата от тях , пак на крак ли ? Нещо пост терминал . . .

Няма офиси на коли под наем - военна зона се води летището.

Но когато се видите с представителя отвън, няма проблем да сключвате застраховка, да плащате с карта и т.н.

Всичко си носят и на място се пише, оглежда се колата, плащате и си тръгвате по пътя.

Не забравяйте, че дори и с пълна застраховка от тях, ако имате щета, трябва да имате протокол от полицията.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

След като работното време на този офис е до 20ч едва ли ще имате време. Ние също имаме този проблем, но засега смятаме да се приберем от летището до хотела в Акаба с такси, а пък на другия ден да отидем и да си наемем кола в раб. време. 

Връзка към мнение
11 minutes ago, mik66 said:

Разбрах , благодаря !

офиса е нещо като бюро в баничарка - служителя се сгъва вътре, а ти си на "гишето" на отворените задни врати 🙂 , ПОС терминал има, много важно е да се открие поне по една драскотинка на всяка посока от огледа, колкото и малка да е тя и да се принуди пича да бележи на протокола.

Нещо такова (макар да не бях много доволен 😉 )

 

 

CCI25012019.jpg

 

Аз наех от Europcar, но всички от познатите компании Dollar и budget присъстваха на място и чакаха клиентите си.

В забележките при наемането описах с кой полет пристигам, та да ме чакат, макар че то друг полет в това време няма 🙂 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към мнение
преди 9 минути , Lorette каза:

След като работното време на този офис е до 20ч едва ли ще имате време. Ние също имаме този проблем, но засега смятаме да се приберем от летището до хотела в Акаба с такси, а пък на другия ден да отидем и да си наемем кола в раб. време. 

Отначало и ние така бяхме решили , но после се отказахме , защото на сутринта ще тръгваме рано за Петра към 6.00 часа. Все пак са към 130 км. до там , а ние мислим да се настаним в 8.00 в хотела и в 8.30 часа да сме пред касите на входа за Петра. Който е кацал там скоро да каже точно в 19.30 ли каца самолета , както е по разписание и после има ли мотане - контрол , визи ?

Връзка към мнение
преди 3 минути , mik66 каза:

Който е кацал там скоро да каже точно в 19.30 ли каца самолета , както е по разписание и после има ли мотане - контрол , визи ?

Никой не можа да каже дали полета ще кацне навреме, дори и всички полети досега да са били по разписание.

Опашката за визите е доста голяма - ако се от първите напуснали самолета, ще минете и бързо през гишето за визи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Питам защото някъде четох по форумите , че самолетите пристигали по рано . . . въпроса е , ако не се измъкнем до 19.45 или 20.00 часа на изхода какво правим ? Къде ще го търсим този с баничарката-офис . . . дано ни изчака , че ще прецакаме програмата ! Уж им дадох номера на полета ! Тази виза какво представлява , само печат ли ?

Редактирано от mik66
Връзка към мнение
преди 36 минути , mik66 каза:

Питам защото някъде четох по форумите , че самолетите пристигали по рано . . . въпроса е , ако не се измъкнем до 19.45 или 20.00 часа на изхода какво правим ? Къде ще го търсим този с баничарката-офис . . . дано ни изчака , че ще прецакаме програмата ! Уж им дадох номера на полета ! Тази виза какво представлява , само печат ли ?

Ако имат и друг клиент от вашия полет, а това е твърде вероятно - докато се занимават с единия, ще излезе и другия.

Визата се полага в паспорта под формата на печат, но става не съвсем бързо и ако сте от последните излезли от самолета, ще се наложи да почакате.

Не мисля, че ще си тръгнат точно в 8 часа и няма да ви изчакат, ако не закъснеете твърде много.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, mik66 каза:

Дано . Ще гледам да съм от първите слизащи . . .

Спри да се притесняваш за рент-а-кара. Няма да имаш никакви проблеми с вземането на колата. Никой нищо няма да затвори.

Летището се води военна зона и там няма офиси на рент-а-кар компанни. Служителите предварително са докарали колите и те чакат на самия изход с табели "Avis", "Dollar" и т.н. Те знаят с кой полет пристигаш и съответно знаят, ако той закъснява. При нас имаше усложнения с рент-а-кара, така че го взехме от офиса им в Акаба. И в 11 вечерта пак работеха.

В момента имаш сума от кредитната карта, която е само блокирана. После ще ти бъде удържана. На летището служителя от рент-а-кар компанията ще ти вземе кредитната карта и ще я снима с телефона си. Това е стандартна практика там. Ти обаче гледай да не снимат картата и отзад. Аз не бях сигурен какво са ми снимали, така че си извадих нова пластика.

Огледът на колата ще е тегав. Ще е тъмно и ще я гледате под някоя лампа. Свети с телефона и оглеждай добре. Искай всяка драскотина да бъде отбелязана. По принцип не се заяждат и отбелязват.

Най-добрият вариант за застраховка в Йордания е външна. Писано е доста: https://www.worldwideinsure.com/car-hire-excess-insurance.php

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.