Прескочи до съдържание

Кола под наем в Йордания


Препоръчани мнения

По принцип за да не стават злоупотреби на ВСИЧКИ кредитни и дебитни карти на мен и жена ми съм сложил по една малка черна лепенка от изолирбанд на трицифрения код на гърба на картата. Така че колкото и да я въртят снимат и показват на камерите все тая , без този код не могат да точат през нета. Никъде не са ми правили досега проблем за това. В Синагапур ме накараха да се подпиша отзад на карта преди едно плащане , че нямаше подпис , но за лепенката никой не е искал да я разлепям 😜

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Radnev 

 

Благодаря !  На картата ми отзад съм изтрил CVC кода , така , че и да снима няма проблем. Мисля да не правя допълнителна застраховка на колата и каквото стане . . . По принцип съм писал на четвъртия ден , когато връщаме колата , че ще сме на летището в 19.00 часа , но реално ще я върнем към 10 -11.00 часа , защото от там пеша през Израелската граница , нова кола и още четири дни при евреите . На 07.04.2019 летим за София от Тел Авив . Затова сигурно трябва да му звъннем на посочен от него телефон за да дойде да приеме колата. Как стоят нещата с роуминга и звъните ли с BG картите там или е скъпо ??? Може ли да помоля някой местен да му звънне за да му каже , че го чакаме на летището ?

Връзка към мнение
10 minutes ago, mik66 said:

Radnev 

 

Благодаря !  На картата ми отзад съм изтрил CVC кода , така , че и да снима няма проблем. Мисля да не правя допълнителна застраховка на колата и каквото стане . . . По принцип съм писал на четвъртия ден , когато връщаме колата , че ще сме на летището в 19.00 часа , но реално ще я върнем към 10 -11.00 часа , защото от там пеша през Израелската граница , нова кола и още четири дни при евреите . На 07.04.2019 летим за София от Тел Авив . Затова сигурно трябва да му звъннем на посочен от него телефон за да дойде да приеме колата. Как стоят нещата с роуминга и звъните ли с BG картите там или е скъпо ??? Може ли да помоля някой местен да му звънне за да му каже , че го чакаме на летището ?

Да знаете само, че ме накараха да отлепя скоча от CVC  кода на картата си, и го попълниха в документите, където попълват данните за картата. Настоях, че не им е нужен, но служителя устойчиво клатеше глава, и явно нямаше да се съгласи да ми даде колата без тези данни. Това вероятно им трябва за да си гарантират, че могат да си вземат самоучастието при необходимост, защото самата операция за 350JOD на ПОС терминала е само авторизация, не транзакция.

Така, че не знам как ще минеш с изтрит CVC код, на мен не ми повярва като му го казах, та се наложи да отлепям скоча в студа, което не беше лесно 🙂 

Между другото е добър вариант да се "пренабие" друг cvc код 😎, някой ако предлага начин за това - само да каже ....

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към мнение

Че то като знае CVC кода може да пазари от интернет каквото си пожелае за половината Акаба  . . . !?!  Няма право да ми знае кода !!! До сега никой не ми го е искал . Някой да сподели имал ли е подобен проблем. Като резервирам през Бугинга им го давам , но иначе не . . .

Връзка към мнение
6 minutes ago, mik66 said:

Че то като знае CVC кода може да пазари от интернет каквото си пожелае за половината Акаба  . . . !?!  Няма право да ми знае кода !!! До сега никой не ми го е искал . Някой да сподели имал ли е подобен проблем. Като резервирам през Бугинга им го давам , но иначе не . . .

А нали ти е известно, че като резервираш през букинга, те ти го предоставят директно на хотела, така че те разползагат с него, чувал съм и за такива злоупотреби. Затова през букинга резервирам само с директно плащане на момента.

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към мнение
7 minutes ago, mik66 said:

Говорим за най-добрата фирма за резервации , а не за Ахмед от летището на Акаба все пак . . .

Точно тя предоставя данните на кредитната ти карта заедно с cvc кода , също на  Махмуд, който си е регистрирал пещерата, като хотел в букинг ....

 

Не искам да те плаша, дано минеш без усложнения, аз просто не успях да се справя, и при положение че е късно вечерта, отзад чакаше солидна опашка, предстояха ми 130 км, до Петра тепърва, реших че продължителното заяждане няма да е в моя полза, в крайна сметка затова и имаш право да оспорваш транзакции.

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към мнение

Благодаря , че ми казахте защото щяхме да си докараме проблеми ! Все пак имам резервен вариант , тъй като в месеца , който ще летим ми изтича срока на кредитната карта и ще я подменям с нова пластика . На новата няма да трия кода. Досега в Букинг не съм срещал опция директно плащане , винаги ми е излизало плащане на място !

Редактирано от mik66
Връзка към мнение

Само за информация. 

 

Бях резервирал през Europcar, като цената на наема беше 230 USD, без да предплащам. На място ми блокираха 500 или колкото са там USD за депозита. След като върнах колата не ми дадоха бележка за крайната таксувана сума, видях си го в извлечението на картата, че беше по-скоро 260 USD. Подюрках ги да видят какво става и след настоятелно напомняме казаха, че по погрешка са ме таксували с 17% данък, вместо 7%, колкото трябва да е в Акаба и ще върнат разликата.

 

Мисълта ми е, гледайте си извлеченията по-подробно за да няма подобен "дефект" и при вас. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 23.01.2019 г. в 16:40, mik66 каза:

И аз да се включа в темата . Кацаме на 31.03.2019 на летището в Акаба в 19.30 часа. Наели сме кола от Ренталкарс към фирма '' Dollars '' за 19.45 часа , като пише , че представител от фирмата ще ни посрещне на летището . Въпроса ми е дали ще имаме време да се доберем до изхода и дали самолета не каца малко по-рано от обявения час , защото работното време на офиса е до 20.00 часа.Къде е този офис не знам ! Ако букна за 20.00 часа време за вземане на колата ми дават доста по-висока цена . В офиса вземат ли долари , защото сигурно няма да имаме време да обменим на летището . Помагайте който се е сблъсквал с тази ситуация . Визи доколкото разбрах слагат , но безплатни . Надявам се , че като последен самолет за Йордания няма да има много туристи и нещата ще се случват бързо . След 3 нощи в Йордания преминаваме пеша границата с Израел , от там друга кола под наем и към Ерусалим . Четири нощувки в Израел и на 07.04.2019 летим за София от Тел Авив . Някой правил ли го е този маршрут и някакви проблеми срещал ли е ? Обратния знам , че е отъпкан от някой форумци тук .  Благодаря на всички отзовали се на въпросите ми предварително !

И аз да се включа в темата . Кацаме на 31.03.2019 на летището в Акаба в 19.30 часа. Яко. Ние също ще пътуваме на същите дати, но ще наема колата в понеделник, защото първия ден ще видим коралите в Червено море. След това Уади Рум, Петра, Мъртво море, Амман ще го ползваме само за нощувка, но ще отидем до Джeрaш - навсякъде по един ден, а в събота рано сутринта ще отидем през моста Кинг Хюсеин към Йерусалим, ще спим там и на 7.04. от Тел Авив явно ще пътуваме отново заедно към Сф, живи и здрави. 
Относно телефонията: От БГ - 7 лв/мин изходящи, 5 лв входящи. За датата е съсипващо, така че: Техен оператор ZAIN - има предплатени карти (нещо от сорта на 20 JOD)- смятам, че ще е важно за контакт с тези от Уади Рум за тура или каквото и да било там, но не мога да разчитам на БГ оператор с тези цифри. 

Редактирано от ogniangeorgiev
Добавяне на информация
Връзка към мнение

Супер Огняне , ще се видим в самолета . Ние сме група от 4 човека от Стара Загора. След третата нощувка в Йордания се прехвърляме в Израел през КПП - то в Акаба и с друга рента кар кола газ на север - Мъртво море , река Йордан , Ерусалим , Витлеем , Хайфа , Назарет и Тел Авив . Няма начин да не се видим , поне в самолетите със сигурност !

Връзка към мнение

Някой плащал с дебитна карта. Резервацията е платена вече с дебитната карта. Както писах Ренталкарс пише , че става с дебитна. Някой с опит. Резервирал съм през Europcar .

Връзка към мнение

плащането винаги става и с дебитна карта

кредитна карта трябва за депозита (но май арабите не придирят много и тук)

Връзка към мнение

Имам молба, ако някой тези дни пътува или е в Йордания и е наел кола през Europcar да попита дали приемат на летището депозита си от 500 долара ( за франшизата)  с дебитна карта. Би трябвало да става. Да си дръпна парите и после да ги върнат, ама никъде в често задаваните въпроси на Europcar, ми не стана ясно как е . Не намирам и мейл на местния офис в Акаба да питам. Благодаря предварително !

Редактирано от Damb
Връзка към мнение

Здравейте,

да дам и аз отзив, тъй като се притеснявах при букването, след разказа на Radnev, но всичко мина безпроблемно и супер лесно.

Резервирах през сайта на райън еър, че излезе най-евтино. За седем дни 288лв от dollar. Получихме нов шевролет, а бяхме букнали икономи кола, хората ни чакаха, бяха описали всички драскотини, блокираха 350 JD депозит, който на връщане веднага освободиха.

И колата беше супер и хората бяха много мили.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, 
по-долу давам оферта за кола с шофьор. Не приех офертата, защото излиза 1200 лв, а с рент кар ще е към 500 лв - ще си карам аз. 

На практика офертата е за 4 или за 7 човека. 
 

Kindly find below your itinerary and please correct us if needed:
Date &Time
From
To
Note
Tuesday
2 Apr 2019
Your hotel in Aqaba
Wadi Rum
Overnight in Wadi Rum
Wednesday
3 Apr 2019
Wadi Rum
your Hotel Petra
Overnight in Petra
Thursday
4 Apr 2019
Your hotel in Petra
Dead Sea
Your hotel in Amman
Overnight in Amman
Friday
5 Apr 2019
Your hotel in Amman
Jerash
Your hotel in Amman  
Overnight in Amman
Saturday
6 Apr 2019
Your hotel in Amman
King Hussein bridge
 
 The Transportation Cost Is As Following :
(410 JD )  Not including The 10% tip by sedan car 4 Seat .
(590 JD ) Not including The 10% tip by Mini Van 7 Seat .
 
Please note that the price is not per person.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да си кажа и аз:

Букната кола (Тойота Ярис) през wizzair->rentalcars->budget  за около 115 Евро от сряда вечерта до неделя. Чакам си Wizz кредита от 10%.

На летището в Aqaba реално rent-a-car компаниите нямат офиси. На паркинга отварят багажниците на джиповете си и попълват документите, снимат шофьорски книжки, извършват плащанията и т.н.

Напразно се притеснявах - колата не беше никак малка:

P1140769.JPG.963a59d0602c53df56eb420b5a8ef335.JPG

 

На 23000 км. Личи си, че беше относително нова, с нормална мощност, автоматик, климатик,...

Въпреки, че за километрите си беше нова, почти по всеки детайл имаше забележки - дребни драскотини.. Младежа, дето ми я предаваше беше отразил почти всичко. След като я приех, допълнително и подробно я доогледахме с жена ми и добавихме още няколко забележки. Младежа ги прие без проблем.

Попитаха дали искам допълнителна застраховка. Не. ОК. Блокираха 500 долара. Дръпнаха и 30 долара - летищна такса. Май вече се изхитриха и всички го правят.

Преди да върна колата я измих (вътре, вън). Беше доста мръсна - валя ни дъжд, а и последния ден бяхме в края на Wadi Rum (Хасан camp)

Като я приемаха, изтъкнах факта, че я връщам по-чиста отколкото са ми я дали.

Момчето я обиколи, колкото да види, че всички врати и калници са на мястото си и готово.

Подписа са се на моя протокол и …  поиска да го вземе:

- А-а-а, чакай малко. Ти си имаш такъв протокол. Този си е мой.

- Такава ни е практиката

- Не ме интересува. Ако искаш може да си го снимаш.

Като видя, че няма да отстъпя, извади си телефона и направи една снимка на протокола.

Това беше.

След 2-3 дни ми отблокираха сумата от 500 долара.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , kdelin каза:

Моля, кажете ми само шофьорска книжка достатъчна ли за наемането на кола? Необходимо ли е  Internationa Driving Permit ?

Да, достатъчна е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , kdelin каза:

Моля, кажете ми само шофьорска книжка достатъчна ли за наемането на кола? Необходимо ли е  Internationa Driving Permit ?

Виж в условията на компанията. За каране е достатъчна , но ако стане инцидент може да не ти признаят застраховката без межународна книжка .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 минути , Capitan Morgan каза:

Виж в условията на компанията. За каране е достатъчна , но ако стане инцидент може да не ти признаят застраховката без межународна книжка .

В условията на Europcar  пише да се носи, за това и питам

Връзка към мнение
преди 46 минути , kdelin каза:

Моля, кажете ми само шофьорска книжка достатъчна ли за наемането на кола? Необходимо ли е  Internationa Driving Permit ?

 

В момента, Capitan Morgan каза:

Виж в условията на компанията. За каране е достатъчна , но ако стане инцидент може да не ти признаят застраховката без межународна книжка .

Аз взех колата с БГ кножката си, но си носех и международната.

Лесно се вади - срещу БСП, на Позитано + снимка + 20-на лева. Става на момента.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , ven62 каза:

 

Аз взех колата с БГ кножката си, но си носех и международната.

Лесно се вади - срещу БСП, на Позитано + снимка + 20-на лева. Става на момента. 

много ценна информация , благодаря ти

Връзка към мнение
В момента, kdelin каза:

В СБА се вади нали?

 

Не знам как се казва. Май - да.  В сградата на Булстрат - една зеленикава.

Адресът се води: ул. "Позитано" 3

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.