Прескочи до съдържание

Виза за Йордания


Препоръчани мнения

Само да спомена че жената на консула на Йордания в София е българка(нищо лошо) и общо взето тя му движи всичко.Не бих се учудила ако и тя ви е отговорила.

Като идея може да пишете на jordanpass.jo и да зададете въпрос свързан с него.Ако не искаш да рискуваш с паса извади виза в София .Ще продължа да се ровя 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ето отговора :)

You are going to be able to get your visa upon arrival at the border.

Showing Jordan pass along with your passport to the passport's officer of Wadi Araba border or Sheikh Hussein Border (Jordan River Border) enables you to get 
a free visa upon arrival providing you will stay at least 3 whole nights (4 days) in Jordan.

If you stay less than 3 whole nights (4 days) you will have to pay for your visa when you leave Jordan.

There's no need to prove your stay, when you leave Jordan, the immigration will check how many nights you stayed in Jordan, if less than 3 nights (4 days) you 
will be kindly asked to pay for your visa.
--- 
Regards, 
The Jordan Pass Team
  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

Покрай евтинията на Уиз от Букурещ до Ейлат и аз се поразрових да видя как стоят нещата с йорданските визи... че то какво ли не се изписа...

Според официалните източници на Уади Араба, демек Ейлат-Акаба не се издават никакви визи, а някъде срещнах че дори и Джордан пас-а не върви. Визи се издават само на организирани групи туристи, като фирмата поема всичко по издаването на визите и отговорността да върне всички онблок, и т.н. и т.н. все глупости :( 

Реалността обаче се оказва малко по-различна, за радост на такива като нас :)

Манифестът за индивидуални пътуващи си е съвсем реален и работи - така че освен, че спестяваш визата, можеш и да си спестиш и таксата за напускане на страната ;)

Аз в крайна сметка ще пропусна, и не бих се наел да давам акъл на никого, но ако тръгвах натам щях да се възползвам от тоя манифест... 

Всеки си има собствени съображения, на който иска да му е по-спокойно и не иска да е на тръни дали нещо в толкова чаканото приключение няма да се обърка, може да си забърше един пасс, така или иначе разликата в цената на пас-а и билета за Петра не е толкова драстична...

 

aqaba-border-sign-2017.jpg

 

... както се подразбира трябва да излезеш от същият пункт от където си влязъл - т.е. Уади Араба.

Редактирано от baiKolio
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 2 часа, baiKolio каза:

Реалността обаче се оказва малко по-различна, за радост на такива като нас :)

Манифестът за индивидуални пътуващи си е съвсем реален и работи - така че освен, че спестяваш визата, можеш и да си спестиш и таксата за напускане на страната ;)

Точно за тази възможност писах по-горе.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Taka, проверено на място. На Уади Араба визи се издават, jordanpass работи, от йорданска страна никой не ни взе стотинка нито на влизане, нито на излизане (прекарани 3 нощувки/4 дни). За разлика от евреите, които ни изръсиха 101 шекела на глава за напускане на Израел. Йордания е прекрасна! Бакшишите на границата са мошеници, взеха ни 15 вместо 10 динара и ни излъгаха, че трябва да имаш специално разрешително за да стигнеш до границата с кола. Ама те пък навсякъде са такива.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

https://www.tripadvisor.co.nz/ShowTopic-g293985-i2131-k10174847-o210-Update_to_the_rules_regarding_visa_at_the_Aqaba_Eilat_border-Jordan.html

 

И тук всички казват, че визи се издават на място. Преди малко звънях на консула, някаква жена там ми каза, че на тази граница е нужна виза, която е 143 лева ... и че също така като отида там, да натисна звънеца на Joe Travel или нещо такова...

 

Тоест в нашето консултво или не знаят, че отново се издават визи там или просто си премълчават, защото някой изкарва пари от визи ...

Редактирано от Ou7law
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
Щастливеца
На ‎5‎.‎12‎.‎2017‎ г. в 16:26, eloena каза:

Taka, проверено на място. На Уади Араба визи се издават, jordanpass работи, от йорданска страна никой не ни взе стотинка нито на влизане, нито на излизане (прекарани 3 нощувки/4 дни). За разлика от евреите, които ни изръсиха 101 шекела на глава за напускане на Израел. Йордания е прекрасна! Бакшишите на границата са мошеници, взеха ни 15 вместо 10 динара и ни излъгаха, че трябва да имаш специално разрешително за да стигнеш до границата с кола. Ама те пък навсякъде са такива.

Каква е тази такса за напускане на Израел ? Има ли конкретна причина за събирането и?

После защо мразя еврейте, щото ми се повръща от тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Щастливеца каза:

Каква е тази такса за напускане на Израел ? Има ли конкретна причина за събирането и?

После защо мразя еврейте, щото ми се повръща от тях.

Не знам какви съображения са измислили за да я налагат, но го правят без право на обжалване. Казаха, че ако напускаш със самолет, таксата е включена в цената на билета (как би могла, като билета струваше 10 евро?!) и наистина не ни я искаха при излитане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Щастливеца
преди 3 минути , eloena каза:

Не знам какви съображения са измислили за да я налагат, но го правят без право на обжалване. Казаха, че ако напускаш със самолет, таксата е включена в цената на билета (как би могла, като билета струваше 10 евро?!) и наистина не ни я искаха при излитане.

Добре , а ако напускаш със самолет това означава ли, че веднъж я плащаш със санолетния билет и после втори път на границата .

Аз не разбирам какво спестяваш според алчното племе ?

Връзка към мнение

Ако я плащаш 2 пъти, значи два пъти напускаш. Ние от Израел отидохме в Йордания, платихме на излизане. След това се върнахме в Израел и от там си излетяхме без да плащаме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте!
Получих информация, че българи влизащи и напускащи Йордан през летище  Акаба, са освободени от такса за виза.
Тоест визи си има, но не се заплаща такса. 
Не знам само колко време отнема процедурата, ако може някой да каже ще съм благодарна.
През ноември и сама ще мога да проверя, но понеже сме няколко души и сме си организирали трансфер, искам да съм подготвена предварително какво да очакваме на летището.
 

Връзка към мнение
На 9.08.2018 г. в 9:57, yordankavo каза:

Здравейте!
Получих информация, че българи влизащи и напускащи Йордан през летище  Акаба, са освободени от такса за виза.
Тоест визи си има, но не се заплаща такса. 
Не знам само колко време отнема процедурата, ако може някой да каже ще съм благодарна.
През ноември и сама ще мога да проверя, но понеже сме няколко души и сме си организирали трансфер, искам да съм подготвена предварително какво да очакваме на летището.
 

Тази информация би била полезна, ако някой може да я потвърди.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

When will my Jordan Pass Expire?
The Jordan Pass is valid for use within 12 months following date of purchase. But it will automatically expire after 2 weeks of the first time it is scanned in the first touristic attraction. This means you will no longer be granted entry into the touristic attractions included in the Pass.

Връзка към мнение
Георги Матеев
На 9.08.2018 г. в 10:57, yordankavo каза:

Здравейте!
Получих информация, че българи влизащи и напускащи Йордан през летище  Акаба, са освободени от такса за виза.
Тоест визи си има, но не се заплаща такса. 
Не знам само колко време отнема процедурата, ако може някой да каже ще съм благодарна.
През ноември и сама ще мога да проверя, но понеже сме няколко души и сме си организирали трансфер, искам да съм подготвена предварително какво да очакваме на летището.
 

Така e от години. Акаба е специална икономическа зона и чрез безплатни визи стимулират локалната икономика и туризъм.

 

Официална информация тук: http://www.aqaba.jo/Pages/Viewpage?PageID=8

 

Arrivals at Aqaba, either through the port, the airport or land except for south wadi araba crossing boarder are granted a free visa to Jordan. There is no obligation associated with this visa, provided that they leave the country from the same border and within 1 month of arrival, and that they do not need to renew their visa.

 

Уловката е, че страната трябва да се напусне от същата граница, от която се е влезнало. Например, ако се кацне в Акаба и се отпътува обратно от Аман не се класирате за безплатна виза (при излитане ще ви накарат да си я платите).

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 14 минути , Ивайла каза:

When will my Jordan Pass Expire?
The Jordan Pass is valid for use within 12 months following date of purchase. But it will automatically expire after 2 weeks of the first time it is scanned in the first touristic attraction. This means you will no longer be granted entry into the touristic attractions included in the Pass.

Заминавам на 19 октомври, за 4 дни. Значи да разбирам, че ако днес или утре я купя, няма да имам проблеми за октомври.?

Връзка към мнение

Да , няма да има проблем. Ако сте по - малко от три нощи ще си платите визата на летището.

 

 

Waiving of tourist entry visa fees if you purchase the Jordan Pass before arrival to Jordan and stay a minimum of three nights (4 days).

Връзка към мнение

Това за Акаба и мен ме вълнува, понеже отиваме там "семейно", детето ще е на една година т.е. за JordanPass няма да има нужда, не би трябвало да му искат вход за забележителностите, но за виза, вероятно ще трябва да вадя? Ще съм много благодарна, ако някой друг с малко дете е влизал и излизал като индивидуален турист през Акаба, да сподели как са организирани нещата.

 

Връзка към мнение

През Акаба незнам,но племеникът ми беше на година и половина когато дойдоха до Йордания и му беше извадена виза ,Влизането беше през  Амман.

Връзка към мнение

Здравейте, някой да има идея с този Йордан пас дали два пъти може да се влезе без да се плаща виза. Идеята е летим до Акаба- 3 нощувки- Петра. После с ферибота до Таба в Египет- там малко почивка и посещение на  Синайският манастир „Света Катерина и обратно с ферибота до Акаба за да се лети от там обратно.

Та за това два пъти влизане....

Връзка към мнение
4 hours ago, Taniak said:

Здравейте, някой да има идея с този Йордан пас дали два пъти може да се влезе без да се плаща виза. Идеята е летим до Акаба- 3 нощувки- Петра. После с ферибота до Таба в Египет- там малко почивка и посещение на  Синайският манастир „Света Катерина и обратно с ферибота до Акаба за да се лети от там обратно.

Та за това два пъти влизане....

Не. Еднократно е влизането. От сайта на JordanPass е следното:

 

Does Jordan Pass waive the visa fees of a multiple entry visa to Jordan?
No, Jordan pass waives the visa fees of only a single entry visa to Jordan.
https://www.jordanpass.jo/Contents/FAQs.aspx

 

Аз също преди време гледах възможности за Египет, но се отказах  + четох коментари, че ферибота често не е в разписанието си, по-бавно стига и т.н. Сега не помня къде ги четох, някакви форуми и блогове. Виж как са нещата сега, може да са се пооправили. За Египет също е нужна виза (към 20-30$ е).

Връзка към мнение
На 28.09.2018 г. в 21:00, Coo каза:

Не. Еднократно е влизането. От сайта на JordanPass е следното:

 

Does Jordan Pass waive the visa fees of a multiple entry visa to Jordan?
No, Jordan pass waives the visa fees of only a single entry visa to Jordan.
https://www.jordanpass.jo/Contents/FAQs.aspx

 

Аз също преди време гледах възможности за Египет, но се отказах  + четох коментари, че ферибота често не е в разписанието си, по-бавно стига и т.н. Сега не помня къде ги четох, някакви форуми и блогове. Виж как са нещата сега, може да са се пооправили. За Египет също е нужна виза (към 20-30$ е).

Благодаря за отговора! Май взех да се отказвам от ферибота. Искаше ми се да не минаваме пак през Израел, че много ме е яд да ми взимат пари за изход. 

Март месец го правихме - кацане в Ейлат и от там през границата за Таба. Никакви проблеми нямаше, само тази изходна такса ме дразни. 

Връзка към мнение

Добре де нещо не разбирам правилно. Чета различни условия, за различни граници за освобождаване от виза. Някой би ли ми отговорил в нашия случай. Ако влизаме през Акаба за 3 нощувки на различни места. Общо 4 дни. Отговаряме ли на изискванията за безплатна виза?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.