Прескочи до съдържание

Виза за Йордания


Препоръчани мнения

преди 7 минути , eloena каза:

Някой да знае колко струва транзитна виза в Аман? Имаме 8 часа престой, така ми се иска да се поозърна из града...

Няма транзитна виза (в транзитна зона виза не е необходима). Ако искаш да влезеш в Amman, цената за single entry visa e 40 JOD.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Визата за Йордания не е ограничена точно до летището, а до региона на Акаба, стига да се влезе и излезе от едно място. Отделно ако ще се гледа Петра, Jordan pass не е много по-скъп от входа само за Петра, така че визата не е голям проблем. 

ПП има изходна такса за напускане на Израел по суша

преди 5 минути , Ники Петров каза:

Up ?

Как мога да сменя ip на Iphone?

може да ползваш някое прокси (търсиш free UK proxy servers) и си слагаш в настройките на мрежата

или някое приложение, като TunnelBear но за iphone не знам какво има

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, neuromancer каза:

Визата за Йордания не е ограничена точно до летището, а до региона на Акаба, стига да се влезе и излезе от едно място. Отделно ако ще се гледа Петра, Jordan pass не е много по-скъп от входа само за Петра, така че визата не е голям проблем. 

ПП има изходна такса за напускане на Израел по суша

може да ползваш някое прокси (търсиш free UK proxy servers) и си слагаш в настройките на мрежата

или някое приложение, като TunnelBear но за iphone не знам какво има

100% достоверна информация отпреди седмица - приятели, които влезнаха в Йордания от Ейлат (и после излезнаха от същата граница) платиха за йорданска виза. Винаги има вариант нещо да са ги преметнали на границата, но плащането за виза е факт. Аз самият наскоро четох някъде, че точно тази граница е изключена от общото правило за безплатна виза.

 

Ейлат обаче може да е интересна и евтина входна точка към Египет (Шарм Ел Шейх е на 230 км, а Кайро на 400 км), въпреки изходящата израелска такса за сухопътно напускане на страната. На тази граница позволяват безвизово посещение на полуостров Синай, та ако само той е целта се минава без виза (иначе ако ще се ходи по-надалеч се вади виза предварително, на място не дават). По този начин може да се стигне от София до Шарм Ел Шейх за 100-120 лв. двупосочно, което е ненадминато. Билет до Ейлат (от "скъпите") 40 лв + изходяща израелска такса 48 лв + някой лев за трансфери.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 9 минути , ivelin1012 каза:

Значи за 3 нощувки в Йордания с кацане и излитане от Акаба няма виза (Само се слагат печати в паспорта)

Абсолютно!

 

това май трябва да се болдне горе в шапката вече 🙂

Ако да сме буквоядци - виза има, ама е безплатна. Получаваш я на летището при пристигане, и да мяЗа на печатче.

Връзка към мнение
преди 1 час, Георги Матеев каза:

На тази граница позволяват безвизово посещение на полуостров Синай, та ако само той е целта се минава без виза (иначе ако ще се ходи по-надалеч се вади виза предварително, на място не дават)

 електрона египетска която е 25 долара  https://www.visa2egypt.gov.eg/eVisa/Home;jsessionid=F7I183wewgi2poDmKp_jYljy_EJ9g1yfJiUqPeaX.pp-ui-02?VISTK=EUDQ-SE66-Q9O9-FI6M-5RTN-NMPK-GT27-7FQU-FOZ6-EZ4H-84Y7-5GRC-W82W-P1DN-VIHS-I63W

и плана е пълен... 😉 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

Някой може ли да ми каже как протича процедурата с издването на виза на летището в Амман? С Jordanpass ще сме.

Купихме си билети от Букурещ, понеже ни е по-близо от София, а и цените са доста по-добри от там. Гледам,че спират полетите след 31.03. от София за Акаба, така че бъдеще това инфо ще бъде полезно.

 

 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 8.09.2017 г. в 15:15, antea каза:

може ли да ме ориентирате дали правилно съм схванала от едно бързо проучване по визовите въпроси за посещение в Йордания и отскачане до Израел, после връщане в Йордания

 

най-лесен и евтин ми изглежда варианта, при който се вади предварително Jordan Pass, визата се взима на летището, без да се плаща таксата, а в Израел се минава през King Hussein/ Allenby Bridge Crossing Point и връщането е пак от там - в този случай първоначалната виза, издадена на летището, си важи и не се налага ваденето на втора

 

поне така прочетох тук и тук

 

предполагам, че не е проблем взимането на виза по никое време на летището тъй като полетът каца посред нощ?

преди време бях питала за този вариант, а сега ме интересува точно обратния - преминаване от Израел /Йерусалим/ към Аман пак през този мост

на доста места пише, че на моста не се издава visa on arrival - тоест да разбирам ли, че при такова преминаване е задължително да се извади предварително виза от тук? ако е така, се обезсмисля и купуването на Jordan Pass вероятно?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.