Прескочи до съдържание

Виза за Йордания


Препоръчани мнения

Аз имам подобен на peter118 въпрос. Писах мейл, после ведъж си говорих с чатбот (живаданебях) и си оставих мейл за контакт. В България звънях на йорданците в София, никой не вдига. Накрая в понеделник, в два следобед, се избутах с количката до паметника на Левски. Жилищна сграда. На звънеца долу Joe Travel никой не отговори, някакво момче влизаше и ми отвори входа. Горе на етажа, заключено, решетка, пише "Частен дом" и "Моля не блъскайте по вратата, в съседство живеят хора". (*виж снимка) Звънях, нищо, поседях малко на стълбите, детето много започна да хленчи и си тръгнах. Бях бясна. Още съм.

jordan.jpg

  • Шок 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , dimitrov6 каза:

Ако никой не отговори,аз кацам в Акаба на 4 ноември и на другия ден отлитам пак оттам.

Ще те помоля да видиш какво е работното време на банката/чейндж бюрото на летището и евентуално курса към долар/Евро, комисионни. 

С полетите на Ryanair се пристига късно, на другия ден от рано сме планували пустинята и нямам идея къде ще сменяме пари, а курса от тук хич не е изгоден. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 9 часа, Coo каза:

Аз имам подобен на peter118 въпрос. Писах мейл, после ведъж си говорих с чатбот (живаданебях) и си оставих мейл за контакт. В България звънях на йорданците в София, никой не вдига. Накрая в понеделник, в два следобед, се избутах с количката до паметника на Левски. Жилищна сграда. На звънеца долу Joe Travel никой не отговори, някакво момче влизаше и ми отвори входа. Горе на етажа, заключено, решетка, пише "Частен дом" и "Моля не блъскайте по вратата, в съседство живеят хора". (*виж снимка) Звънях, нищо, поседях малко на стълбите, детето много започна да хленчи и си тръгнах. Бях бясна. Още съм.

jordan.jpg

Опитай да се свържеш с тях на имейл. През 2016 се бях свързала с тях, за да разбера дали ще ни трябват транзитни визи за Йордания при пътуването към Тайланд. Отговриха ми доста бързо. Имейлът, на който съм писала е jordan_hon.consulate(кльомба)inet.bg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
На 7.10.2018 г. в 19:26, peter118 каза:

Добре де нещо не разбирам правилно. Чета различни условия, за различни граници за освобождаване от виза. Някой би ли ми отговорил в нашия случай. Ако влизаме през Акаба за 3 нощувки на различни места. Общо 4 дни. Отговаряме ли на изискванията за безплатна виза?

 

преди 10 часа, Coo каза:

Аз имам подобен на peter118 въпрос. Писах мейл, после ведъж си говорих с чатбот (живаданебях) и си оставих мейл за контакт. В България звънях на йорданците в София, никой не вдига. Накрая в понеделник, в два следобед, се избутах с количката до паметника на Левски. Жилищна сграда. На звънеца долу Joe Travel никой не отговори, някакво момче влизаше и ми отвори входа. Горе на етажа, заключено, решетка, пише "Частен дом" и "Моля не блъскайте по вратата, в съседство живеят хора". (*виж снимка) Звънях, нищо, поседях малко на стълбите, детето много започна да хленчи и си тръгнах. Бях бясна. Още съм.

jordan.jpg

Българи, влизащи и напускащи Йордания през летище  Акаба, получават безплатна виза на място.

На 18.09.2018 г. в 21:53, Георги Матеев каза:

Така e от години. Акаба е специална икономическа зона и чрез безплатни визи стимулират локалната икономика и туризъм.

 

Официална информация тук: http://www.aqaba.jo/Pages/Viewpage?PageID=8

 

Arrivals at Aqaba, either through the port, the airport or land except for south wadi araba crossing boarder are granted a free visa to Jordan. There is no obligation associated with this visa, provided that they leave the country from the same border and within 1 month of arrival, and that they do not need to renew their visa.

 

Уловката е, че страната трябва да се напусне от същата граница, от която се е влезнало. Например, ако се кацне в Акаба и се отпътува обратно от Аман не се класирате за безплатна виза (при излитане ще ви накарат да си я платите).

 

преди 4 часа, mililia каза:

Ще те помоля да видиш какво е работното време на банката/чейндж бюрото на летището и евентуално курса към долар/Евро, комисионни. 

С полетите на Ryanair се пристига късно, на другия ден от рано сме планували пустинята и нямам идея къде ще сменяме пари, а курса от тук хич не е изгоден. 

Последно обменях йордански динари в Currency Center (бившия Никар) http://www.currencycenter.eu/ на Гладстон.

 

Курсът беше почти 1:1 като гугълския. Провери там за наличност, ако вече не си пробвала.

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Coo каза:

Аз имам подобен на peter118 въпрос. Писах мейл, после ведъж си говорих с чатбот (живаданебях) и си оставих мейл за контакт. В България звънях на йорданците в София, никой не вдига. Накрая в понеделник, в два следобед, се избутах с количката до паметника на Левски. Жилищна сграда. На звънеца долу Joe Travel никой не отговори, някакво момче влизаше и ми отвори входа. Горе на етажа, заключено, решетка, пише "Частен дом" и "Моля не блъскайте по вратата, в съседство живеят хора". (*виж снимка) Звънях, нищо, поседях малко на стълбите, детето много започна да хленчи и си тръгнах. Бях бясна. Още съм.

jordan.jpg

Два или три пъти съм ходила там.Преди да отидеш трябва да се свържеш с тях и те да ти кажат кога да отидеш ,защото не стоят там през цялото време.Имам предвид почетният консул (йорданец) и жена му (българка),която общо взето се занимаеа с визите.Зад тази врата има малко коридорче с две врати т.е два апартамента в единият живеят хора коиото са вдигнали ръце от съседният апартамент т.е. там където се намира консулството.Общо взето рядко ходят там не разчитай много на тях .

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Георги Матеев, да, на този план останахме последно - кацаме и излитаме на летището Акаба, няма да ходим до съседни държави. Исках да съм 101% сигурна, че съм на ясно с визите и това къде и какво се плаща на влизане и излизане от Йордания. Откакто пътуваме с дете мога да разказвам какви ли не досадни истории.

 

Chandini, Не е като да не пробвах на мейли, на този в инет също съм писала (още през лятото), на други мейли също.

Nevena го е написала - на място няма какво да се разчита 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На ‎5‎.‎12‎.‎2017‎ г. в 16:26, eloena каза:

Taka, проверено на място. На Уади Араба визи се издават, jordanpass работи, от йорданска страна никой не ни взе стотинка нито на влизане, нито на излизане (прекарани 3 нощувки/4 дни). За разлика от евреите, които ни изръсиха 101 шекела на глава за напускане на Израел. Йордания е прекрасна! Бакшишите на границата са мошеници, взеха ни 15 вместо 10 динара и ни излъгаха, че трябва да имаш специално разрешително за да стигнеш до границата с кола. Ама те пък навсякъде са такива.

Някой друг преминавал ли е границата Ейлат-Акба? Аз ще влезна през нея, но ще напусна през летището в Акба, което би трябвало да ме освободи от визата защото ще прекарам 3 нощучки в Йордания.  

Връзка към мнение
преди 12 часа, Щастливеца каза:

Някой друг преминавал ли е границата Ейлат-Акба?

Да декември миналата година с безплатната  ASEZ Visa.  Пристигащите в Акаба,  през пристанището, летището или при пресичането от Израел или Саудитска Арабия, получават ASEZ виза за Йордания . Условието е да  напускат страната от една и съща граница и в рамките на един месец от пристигането си . На границата се попълва фомуляр ,  който се предава на излизане. 

http://www.mota.gov.jo/contents/visa_information.aspx

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 10 часа, Kalina0109 каза:

Да декември миналата година с безплатната  ASEZ Visa.  Пристигащите в Акаба,  през пристанището, летището или при пресичането от Израел или Саудитска Арабия, получават ASEZ виза за Йордания . Условието е да  напускат страната от една и съща граница и в рамките на един месец от пристигането си . На границата се попълва фомуляр ,  който се предава на излизане. 

http://www.mota.gov.jo/contents/visa_information.aspx

Извинявай за лаишкия въпрос , но ако влезем през сухопътната граница Ейлат-Акба и излезем през летище Акба считали се за една и съща граница ?

ASEZ Visa ще струва само таксата от 8 JD на пътник ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , Щастливеца каза:

Извинявай за лаишкия въпрос , но ако влезем през сухопътната граница Ейлат-Акба и излезем през летище Акба считали се за една и съща граница ?

ASEZ Visa ще струва само таксата от 8 JD на пътник ?

От където и да го погледнеш са си различни. Напускаш държавата през различно от КПП-то, от което си влязъл.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
В момента, chandni каза:

От където и да го погледнеш, са си различни. Напускаш държавата през различно от КПП-то, от което си влязъл.

Принципно логиката е такава, но преди това в темата някой беше написал , че всичките гранични пунктове на територията на Акба се приемат за един, от гледна точка на условията за безплатната ВИЗА. В крайна сметка няма да рискувам и ще взема Йордан пас и изрично ще попитам на пункта за да напиша , ако може да бъде от ползва на пътуващите след мен.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 16 часа, Щастливеца каза:

Може би е интересно, за тези, които ще отседнат по малко от 3 дали ще е необходимо да плащат,

 

Visa at Eilat-Aqaba border

"Visa on arrival" is back at the Wadi Araba/Arava Crossing but it is not free of charge any more, it costs JD 60. However, it can be refunded fully or partially, according to the following terms and conditions:

  • No refund: if you leave Jordan through another border point.
  • Full refund: if you leave Jordan via the same border point after spending here 3 days/2 nights, even if you don't visit Petra during your stay in Jordan.
  • Refund of JD 20: if you visit Petra and leave visa the same border point on the same day or spend 2 days/1 night in Jordan.

Please note: to prove your visit to Petra, you will have to get your entry documents (visa fee receipt and passport list) stamped at the Petra Visitor Center.

 

http://www.your-guide-to-aqaba-jordan.com/visa_to_jordan.html

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Желая да попитам дали някой е минавал Wadi Araba Border crossing с мобилната Йордан пас?

Струвами се много елементарно само да сканират кода и толкова.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Размених няколко мейла с JordanPass относно това ако закупим, дали трябва да се представя на летището и под каква форма.

Отговорът е това : 

" Dear Sir/Madam,

As a Bulgarian citizen, you will be able to get a visa upon arrival at Aqaba Airport, and you will be exempted from paying for your visa fees, even without showing Jordan Pass.

This rule only applies on Aqaba Airport specifically. "

Надявам се съм бил полезен, за хората, които ще летят до там и ще се възползват от JordanPass или не.

Редактирано от Nonchev
  • Харесвам 21
  • Браво 2
Връзка към мнение
ИскамДаПътувам

Здравейте,

 

Виждам, че доста хора пишете за различни начини за влизане в Йордания, и че има вариант за безплатни визи, но не мога да разбера защо на сайта на Външно министерство пише, че визата струва "40 йордански динара". За справка:

https://www.mfa.bg/bg/embassyinfo/jordan

 

Защо се получава това разминаване?

Ако правилно разбирам, ако кацнем и тръгнем от Акаба, имаме право на безплатни визи. Така ли е?

Топло ли е там през декември? Става ли все още за плаж?

Цената, горе-долу, от Акаба до Петра е 70 йордански динара, нали?

Връзка към мнение
преди 3 часа, ИскамДаПътувам каза:

Здравейте,

 

Виждам, че доста хора пишете за различни начини за влизане в Йордания, и че има вариант за безплатни визи, но не мога да разбера защо на сайта на Външно министерство пише, че визата струва "40 йордански динара". За справка:

https://www.mfa.bg/bg/embassyinfo/jordan

 

Защо се получава това разминаване?

Ако правилно разбирам, ако кацнем и тръгнем от Акаба, имаме право на безплатни визи. Така ли е?

Топло ли е там през декември? Става ли все още за плаж?

Цената, горе-долу, от Акаба до Петра е 70 йордански динара, нали?

Сайтът на външно в общия случай е доста неадекватен, все още не съм го изпробвал лично, но не трябва да има проблем с виза при влизане/излизане от Акаба. 

 

Също ще ходя декември, сякаш няма да става за плаж с цел събиране на тен, но с малко стиснати и тракащи зъби може да става за шнорхелинг. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте!
Снощи се прибрахме безпроблемно от Акаба.
Само да потвърдя лично провереното за визата - влизане и излизане от Акаба, която е свободна икономическа зона, става без виза, слагат печат на летището, напълно безплатно е, не се дължи нищо, процедурата е буквално минути. Важно - трансфера ни беше организиран, трябваше да ги снабдим преди отпътуване с паспортните си данни, които да представят при многобройните проверки на път до летището и на самото летище.
Да споделя друго полезно, ако някой го интересува - към момента 1 JOD е около 2,50лв, даже малко отгоре. 
Петра си я оставихме за последния ден и уплътнихме деня между чек-аута (рано го направихме, към 8:00ч) и полета в 9ч. На нас ни се получи добре, но всеки си преценява и да се има предвид все пак, че Петра е на 2 часа от летището в Акаба.
Хубав ден на всички! 🙂

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Четох, четох и пак не разбрах 😞 Ако кацна в Аман и излетя от там, и престоят ми в страната е една седмица, ще платя ли такса виза? А при кацане в Акаба и излитане от Аман или обратно? Също така прочетох, че закупуването на JordanPass освобождава от такса виза. Така ли е?

Редактирано от Jioia
Връзка към мнение
преди 2 часа, Jioia каза:

Четох, четох и пак не разбрах 😞 Ако кацна в Аман и излетя от там, и престоят ми в страната е една седмица, ще платя ли такса виза? А при кацане в Акаба и излитане от Аман или обратно? Също така прочетох, че закупуването на JordanPass освобождава от такса виза. Така ли е?

Кацане в Аман - виза. 

Кацане в Акаба и излитане от Аман - виза.

JordanPass - освобождава от виза. Не си спомням дали няма изискване за брой нощувки. 

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, Mary каза:

Кацане в Аман - виза. 

Кацане в Акаба и излитане от Аман - виза.

JordanPass - освобождава от виза. Не си спомням дали няма изискване за брой нощувки. 

 

Точно така ! Кацайки, където и да е било и излитайки където и да е било освен Акаба - се заплаща виза. Минавайки сухопътна граница - пак виза. Единствената опция да не се плаща виза е кацане и излитане от Акаба и да не напускате Йордания ( защото ако отидете до Израел връщайки се ще платите виза) и да имате 3 нощувки в Йордания. С Jordan Pass си спестявате визата ако решите да попътувате повечко, и да излетите или кацнете от различни места 🙂 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 21.11.2018 г. в 23:30, DechkoOo каза:

Точно така ! Кацайки, където и да е било и излитайки където и да е било освен Акаба - се заплаща виза. Минавайки сухопътна граница - пак виза. Единствената опция да не се плаща виза е кацане и излитане от Акаба и да не напускате Йордания ( защото ако отидете до Израел връщайки се ще платите виза) и да имате 3 нощувки в Йордания. С Jordan Pass си спестявате визата ако решите да попътувате повечко, и да излетите или кацнете от различни места 🙂 

 

Всичко добре, кацане и излитане от Акаба, но ако нощувките не са 3, а 7, плаща ли се виза без Jordan Pass ?

Връзка към мнение
преди 8 минути , ruwenzogy каза:

Всичко добре, кацане и излитане от Акаба, но ако нощувките не са 3, а 7, плаща ли се виза без Jordan Pass ?

Не се плаща виза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.