Прескочи до съдържание

Занимателни задачки


Topfly

Препоръчани мнения

преди 1 минута , Doctor Who каза:

3+1+1*10=14

Часовника показва вече 2 часа, не три - а бисквитката е със седем шоколадови точки, а не  с 10.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , stanislavpp каза:

Часовника показва вече 2 часа, не три - а бисквитката е със седем шоколадови точки, а не  с 10.

Да, да!

 

Засрамен съм силно вече ....

 

П.П. @Zaro, не ми се смей. Ти си един от седем, който я реши.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Един човек купува прасе за 60 лв., продава го за 70 лв., купува го обратно за 80 лв., и накрая го продава за 90 лв. Колко е спечелил?

 

Не знам отговора,май е 20.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 48 минути , dimitrov6 каза:

Един човек купува прасе за 60 лв., продава го за 70 лв., купува го обратно за 80 лв., и накрая го продава за 90 лв. Колко е спечелил?

 

Не знам отговора,май е 20.

-60+70-80+90=20

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 16.06.2021 г. в 17:09, dimitrov6 каза:

Един човек купува прасе за 60 лв., продава го за 70 лв., купува го обратно за 80 лв., и накрая го продава за 90 лв. Колко е спечелил?

 

Не знам отговора,май е 20.

Не е сигурно. Зависи колко време е притежавал прасето и колко му и струвала "издръжката". В допълнение, четири пъти транспорт с ремарке за животни до пазара е допълнителен разход и то ако има собствено ремарке. Ако няма ...

Според мен е на загуба, дори без да отчитаме вредните от това да си имаш прасе у дома, от което се опитваш да се отървеш, но все пак си те привлича.

  • Смея се 6
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Това с прасето е  като вица с часовника и двамата евреи :grin:

.....

А сега задачка-закачка:

Какво е общото между: 


1.  "Аз обичам мач и боза."

2.  "Олга, нелепо копеле нагло"

3.  "Нерези, метълът е мизерен"

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

През уикенда снимах в гората една табела, която през годините дървото е смачкало (предполагам в опит да се отърве от нея :grin:)  и така надписът се е превърнал в нещо като ребус, та ми хрумна да  пусна снимката тук като някакъв вид загадка. :smile3:
Мисля да отбележа като потенциален разшифровчик @домосед , но, разбира се, всеки е добре дошъл да отгатне :wink:.

Та въпросът е какво гласи надписът? 


aaa.jpg.1a7a4c58442bc2f06a9baaec11101a3c.jpg


 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , Фил каза:

През уикенда снимах в гората една табела, която през годините дървото е смачкало (предполагам в опит да се отърве от нея :grin:)  и така надписът се е превърнал в нещо като ребус, та ми хрумна да  пусна снимката тук като някакъв вид загадка. :smile3:
Мисля да отбележа като потенциален разшифровчик @домосед , но, разбира се, всеки е добре дошъл да отгатне :wink:.

Та въпросът е какво гласи надписът? 


aaa.jpg.1a7a4c58442bc2f06a9baaec11101a3c.jpg


 

По стъпките на партизанска бригада Васил Коларов.

 

Според мен иде реч за ето това:

 

https://bg.wikipedia.org/wiki/Втора_родопска_бригада_„Васил_Коларов“

 

П.П.: Изпревари ме @iMari

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 5 минути , iMari каза:

Поспрете на парти за ваксинирани!

🤩

Ха-ха :biggrin:
 

преди 5 минути , iMari каза:

По стъпките на партизаните на Васил Коларов?


Топло, но струва ми се @Duke е дал по-точен отговор:

 

преди 5 минути , Duke каза:

По стъпките на партийна бригада Васил Коларов.


 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Фил каза:


Топло, но струва ми се @Duke е дал по-точен отговор:

 

Колебанието ми е дали е "партийна" или "партизанска". Явно спомените избледняват. Дано, др. @Браниси спомни по-бързо как по-точно шифровахме това активно мероприятие, отново проведено в името на народа...

Връзка към мнение
Преди 1 час, Duke каза:

Колебанието ми е дали е "партийна" или "партизанска".

И аз се чудех ... и да, терминологично по-правилно би било да е "партизанска", обаче физически мястото на табелката май не стига, защото на първия и третия ред липсват по около 4-5 символа (букви или паузи)  и следователно на втория ред биха могли да се съберат 5-6
 по стъпките на 
партийна бригада
 ВАСИЛ КОЛАРОВ

докато за "партизанска" , на втория ред ще трябва място за цели 8-9
 по стъпките на 
партизанска бригада
 ВАСИЛ КОЛАРОВ
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Duke каза:

Колебанието ми е дали е "партийна" или "партизанска"

Партийна бригада е безсмислица. Няма такова животно.

Бродилите по планините и оставяли стъпки бригади са само партизански.

Проблемът с многото букви може да се реши със съкращение на думата: партиз. бригада или друго.

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 11 минути , домосед каза:

Партийна бригада е безсмислица. Няма такова животно.

Абсолютно си прав, обаче ... дали сме сигурни, че и написалият табелката е бил достатъчно наясно със смисъла? :unsure:

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 6 минути , Фил каза:

Абсолютно си прав, обаче ... дали сме сигурни, че и написалият табелката е бил достатъчно наясно със смисъла? :unsure:

 

То авторите на табелите от ония години не са били ясно какво пишат изначално.

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Фил каза:

Абсолютно си прав, обаче ... дали сме сигурни, че и написалият табелката е бил достатъчно наясно със смисъла? :unsure:

Не сме! В Родопите съм срещал неканонични лозунги от соца, писани от кой чул, кой недочул какво е дошло на власт в София.

Примерно: Да живее ЦК на БКП. Що пък точно централният комитет трябва да живее? Редовите членове кучета ли да ги ядат? А централната контролно-ревизионна комисия?
 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 14 минути , домосед каза:

Не сме! В Родопите съм срещал неканонични лозунги от соца, писани от кой чул, кой недочул какво е дошло на власт в София.

Примерно: Да живее ЦК на БКП.Що пък точно централният комитет трябва да живее?

То ЦК-то как да е, ама международното положение ...  :grin:

1107515561_dajiveemejdunarodnotopolojenie_nn.jpg.695f4528afd7d5e5716837a040dd740f.jpg
 

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към мнение
преди 31 минути , Фил каза:

Абсолютно си прав, обаче ... дали сме сигурни, че и написалият табелката е бил достатъчно наясно със смисъла? :unsure:

Писачът дали е бил наясно или не, не е важно. Но тези, дето са спуснали "поръчката" за изпълнение, са били твърде наясно. Да сте чували за отдел ли е било, що ли - "Агитация и пропаганда" към БКП със стройна йерархична структура "от корен до върха" ? 

Та за "правилното" идеологическо възпитание на населението са били маркирани какви ли не маршрути:

 - по стъпките на подводничарите;

 - по пътя на Антонивановци;

 - по пътя на вождовете на въстанието 1923г;

 - по стъпките на първия партизанин. 

И колко ли още... 

Срещал съм подобни табели по гората,  но полека-лека изчезват в небитието. 

 

Връзка към мнение
преди 13 минути , Светославов каза:

- по пътя на вождовете на въстанието 1923г;

Това да не е някоя пътека от Берковица към Сърбия, по която вождовете Димитров и Коларов бягат много скоро след началото на метежа?  :grin:

  • Смея се 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.