Прескочи до съдържание

Програма Патагония 2020


Гост

Препоръчани мнения

Тези са двата в Ел Чалтен :

IMG_20190206_224010.jpg

IMG_20190207_090158.jpg

преди 5 минути , cybersimo каза:

Револют се приемаше навсякъде 100% където съм пробвал. И след това използвах опцията Split Bill от приложението да си делим сметките

Значи такъв ми бил късметът. На 5-6 места,  йок 😞

Diners често минаваше само през магнитната лента. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 19 минути , Фичо каза:

И аз не можах много добре да се ориентирам за трековете, има ли ги маршрутите някъде нанесени на карта, за по-ясно? 

За Торес дел Пайне има много карти в нета, мисля, че и на входа даваха

Примерно

MapaTorresdelPaine.jpg

На място има стрелки и указания, няма как да се изгубите, и няма нужда от организирана група. Аз съм минавал това вляво от Хостериа Лас Торрес до Refugia Chileno, че не остана време за повече, мислех до основата на кулите да стигнем, ама загубихме един ден заради счупени очила

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , Rumiana каза:

Да, на входа дават карти!

Просто от дистанция - и с ограничено време поне на мен ми е нужно да си направя трековете в главата и да взема принципни решения колко дни и къде. На място е друго 🙂 

Връзка към коментар

В моя случай, късен полет Ушуая - Ел Калафате. Нощувка в Ел Калафате,  защото последният трансфер от летището до Ел Чалтен е мисля в 19.00

 

На следващия ден сутринта автобус Ел Калафате - Ел Чалтен. 

Трек до Fitz Roy 11.00 - 19.00 

Нощувка. 

Втория ден трек до Cerro Torre 09.00 - 16.00,  вечерта  в 19.30 автобус до Ел Калафате. 

Нощувка. 

 

Часовете разбира се са приблизителни,  не съм гонил точен график 🙂

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , stanimir каза:

В моя случай, късен полет Ушуая - Ел Калафате. Нощувка в Ел Калафате,  защото последният трансфер от летището до Ел Чалтен е мисля в 19.00

 

На следващия ден сутринта автобус Ел Калафате - Ел Чалтен. 

Трек до Fitz Roy 11.00 - 19.00 

Нощувка. 

Втория ден трек до Cerro Torre 09.00 - 16.00,  вечерта  в 19.30 автобус до Ел Калафате. 

Нощувка. 

 

Часовете разбира се са приблизителни,  не съм гонил точен график 🙂

 

Това е и точно - сходно по-точно - моето намерение за  El Chalten - с два пълни дни за два пълни трека, като обмислях автобус, но ще помисля и за опция с полет - от Ушуайя. Благодаря!

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
В момента, stanimir каза:

С автобус Ушуая - Ел Калафате е близо 18 часа,  а с полет е само 1 час. 

Аз имах предвид автобус Ушуайя - Пуерто Наталес. 

П.П. Затова съм благодарна на отговорите - аз правя програма от една гледна точка, а те са много... 

Връзка към коментар
преди 1 минута , lyusi каза:

Няма такъв. От Ушуая можеш да стигнеш с автобус до Пунта Аренас, оттам следващ автобус /още 3 часа/ до Пуерто Наталес.

Да,да - същото имах предвид... 

Връзка към коментар

Изясни си началната и крайната точка на пътуването и между тях вече всичко ще се нареди лесно. 

 

Като подготвях моето пътуване  гледах програмата на @ruwenzogy,  и пътеписа на @Carrie , който съдържа най-систематизираната и точна информация относно транспорт,  трекове,  турове и т. н. 

Единственото различно към момента са цените,  което е обяснимо спрямо инфлацията. Препоръчвам да се прочете :

 

Купих полет на Aerolineas Argentinas през посредник по тарифа,  която според Google Flights била само за резиденти,  но никой нищо не ме попита.  При Latam - Chile  със сигурност вече чужденци може  безпроблемно да купуват полети през локалната версия,  които през международния вариант на сайта са значително по-скъпи. 

Не знам дали и при аржентинците вече е така,  но аз поне нямах проблем. 

Хванах някакво промо при което цените паднаха до тези на Sky. 

преди 1 минута , Rainy каза:

@stanimir ще споделиш ли с какво ги изпълни? Благодаря!

 

Един ден за Националният парк. 

Втори ден за разходка по Бигъл. 

Трети ден Glacier Marcial. 

В свободното време мотане из града,  плюскане и т.н.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@stanimir Изяснила съм го: начална и крайна точка Буенос Айрес, имам и датите дори като план, но всичко идва от лакомията ми - да видя максимално за минимално време. Темите съм ги изкълвала, просто всеки нов прочит ми дава нова ретроспекция... Благодаря.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Фичо каза:

И аз не можах много добре да се ориентирам за трековете, има ли ги маршрутите някъде нанесени на карта, за по-ясно? 

Има ги и в Maps me пътеките...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Mary каза:

Ако някой си е взел карти, които са му  излишни, ще бъда благодарна да ми даде някоя. :smile: 

В събота ако не забравяйте ще ти донеса карти които надали скоро ще ми трябват 😉 пак....

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Rainy каза:

@stanimir Изяснила съм го: начална и крайна точка Буенос Айрес, имам и датите дори като план, но всичко идва от лакомията ми - да видя максимално за минимално време. Темите съм ги изкълвала, просто всеки нов прочит ми дава нова ретроспекция... Благодаря.

Щом е Буенос Айрес, значи кацаш и излиташ от аржентинска страна, и ако ще си с обществен транспорт то си върви едно след друго.  Ушуая - Пунта Аренас - Пуерто Наталес - (отбивка Торес дел Пайне) -  Ел Калафате - (отбивка Ел Шалтен) и излиташ, или обратното. За всичките тия отсечки има автобуси, някъде може да не е всеки ден. С кола ще има такса за връщане на друго място и допълнителна застраховка за влизане в друга държава, но пък имаш свобода. Тогава може да направиш кръг и да не правиш open jaw.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, neuromancer каза:

Щом е Буенос Айрес, значи кацаш и излиташ от аржентинска страна, и ако ще си с обществен транспорт то си върви едно след друго.  Ушуая - Пунта Аренас - Пуерто Наталес - (отбивка Торес дел Пайне) -  Ел Калафате - (отбивка Ел Шалтен) и излиташ, или обратното. За всичките тия отсечки има автобуси, някъде може да не е всеки ден. С кола ще има такса за връщане на друго място и допълнителна застраховка за влизане в друга държава, но пък имаш свобода. Тогава може да направиш кръг и да не правиш open jaw.

Точно така съм го направила... 

Връзка към коментар

Ако някой, чел, и препрочитал темата,и вече няма търпение да посети Ушуая и други места в Огнена земя и Патагония, ето едно предложение:

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/flights-from-milan-to-ushuaia-terra-del-fuego-or-el-calafate-from-only-e430/?utm_source=fly4free.com&utm_medium=pushapp&utm_campaign=push

Редактирано от Костов
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Костов каза:

Ако някой, чел, и препрочитал темата, вече няма търпение да посети Ушуая и други места в Огнена земя и Патагония, ето едно предложение:

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/flights-from-milan-to-ushuaia-terra-del-fuego-or-el-calafate-from-only-e430/?utm_source=fly4free.com&utm_medium=pushapp&utm_campaign=push

Чудесна оферта! Предполагам може да се вземе и open jaw, Milano-Ushuaia; El Calafate-Milano или обратното.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Rainy каза:

Просто от дистанция - и с ограничено време поне на мен ми е нужно да си направя трековете в главата и да взема принципни решения колко дни и къде. На място е друго 🙂 

Разбира се!  Но предварителните ориентировки и решения могат да се правят на компютъра, докато на място е добре да имаш книжна карта в ръка.  Пазя си я картата и бих могла да я изпратя на теб или на Mary, ако искате.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 8.02.2019 г. в 8:59, wiliko каза:

ПРОГРАМА ПАТАГОНИЯ - 23.01 -  5.02.2019

дано да е полезна на някой при организиране на пътуване до тази прекрасна дестинация...

Сърдечна благодарност, @wiliko 👏Пропуснала съм този чудесен пост. Блейка! 

Връзка към коментар
На 1.02.2019 г. в 21:56, П.Кръстев каза:

Абе и другите снимки бяха добри, но тези с Перито Морено ме накараха да мисля как да се добера до там Декември 2019 - Януари 2020....

Ще се самоцитирам за да се похваля, че мисленето продължи доста малко време - само 16 дни. Начинът за добиране  Париж - Сантияго, крайна цена през сайта на ЛАТАМ - 364 евро. 24.11 - 07.12, ще разполагаме с 11 пълни дни и две половинки.

 

Повече информация относно промото има в темата на @Иван Попов тук 

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.