Прескочи до съдържание

Програма Патагония 2020


Гост

Препоръчани мнения

Не съм от бандата, ама съм отколешен мераклия и само мога да потвърдя, че , хм, не е евтино. Моите сметки от няколко години не излизат за там.

Връзка към коментар

чак безобразно не знам, ама си е скъпо

от друга страна аз май видях цитирани цени на полети от 20-30 евро, което беше немислимо, когато аз ходих. На мен полет от Бразилия ми излезе по-скъпо отколкото полет от Европа на нормални цени, без грешки и оферти

и за яденето да се има предвид, че освен агнешкото и рибата всичко друго се внася от по-умерени ширини, т.е. повече от хиляда км.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , neuromancer каза:

чак безобразно не знам, ама си е скъпо

от друга страна аз май видях цитирани цени на полети от 20-30 евро, което беше немислимо, когато аз ходих. На мен полет от Бразилия ми излезе по-скъпо отколкото полет от Европа на нормални цени, без грешки и оферти

и за яденето да се има предвид, че освен агнешкото и рибата всичко друго се внася от по-умерени ширини, т.е. повече от хиляда км.

Е, хайде да не е безобразно, но просто бях силно изненадана, когато видях накрая сумата... Всъщност е нормално, то си е на майна си Райна, както се и посещават специални места, и всяко посещение не можеш да си го направиш сам, освен ако не плуваш или летиш.

Абе по 30 евро полет не видях, ама може... Както и да е, просто споделих, 

Връзка към коментар
В момента, Rainy каза:

Е, хайде да не е безобразно, но просто бях силно изненадана, когато видях накрая сумата... Всъщност е нормално, то си е на майна си Райна, както се и посещават специални места, и всяко посещение не можеш да си го направиш сам, освен ако не плуваш или летиш.

Абе по 30 евро полет не видях, ама може... Както и да е, просто споделих, 

И колко точно безобразно скъпо го сметна? И за колко нощувки?

Връзка към коментар

Не знам, колко е скъпо, не съм смятал абсолютно всичко, но кеф цена няма. @Rainy, не знам какъв е твоя план, какво включва като трекове, къде и в какви хотели си планирала нощувките. Убеден съм, че цената винаги може да бъде изпилена. Разбира се най-често за сметката на нещо. Дай план, пък ние ще гледаме да ти помогнем. 🙂 

Редактирано от Костов
Връзка към коментар

Аз взех кола и навсякъде ходихме сами, никакви турове, никакви гайдове, никакви кораби (на жена ми винаги и става лошо на кораб и избягваме всичко, което не е в езеро, по езерата до ледниците се пуснахме де, ама из протока с тоя вятър - абсурд)

А сумата накрая въобще не я сметнах, защото останахме 3 дена повече заради земетресение, а исках да спя спокойно... Въобще щом се прибереш жив и здрав без да продаваш бъбрек или просиш пари значи всичко с бюджета е било ок 😀

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , cybersimo каза:

И колко точно безобразно скъпо го сметна? И за колко нощувки?

Не съм финиширала всички детайли до запетайката, но за 15 нощувки през Буенос Айрес + ден до Уругвай, Ушуайя, Пунта Аренас, Пуерто Наталес,  Ел Калафате, Ел Чалтен, при двама човека - без големия билет, но с вътрешните билети, автобуси, входове, фероботи, бла-бла-бла, плюс храна 50 долара на ден - не го изчислявам по-малко от 2500 USD (коригирах, извинявам се) на човек (за сам човек е нагоре, естествено). Не съм калкулирала скъпи хотели изобщо. 

 

преди 23 минути , Костов каза:

Не знам, колко е скъпо, не съм смятал абсолютно всичко, но кеф цена няма. @Rainy, не знам какъв е твоя план, какво включва като трекове, къде и в какви хотели си планирала нощувките. Убеден съм, че цената винаги може да бъде изпилена. Разбира се най-често за сметката на нещо. Дай план, пък ние ще гледаме да ти помотнем. 🙂 

О, много мило, благодаря ти! Далече е за изпиляване... А и аз съм го изпилила по моите стандарти - освен билетите. Когато наближи и видя, че мога да отида, може и да питам. Сега просто планирам от удоволствие. И леко погледнах на карамалела 🙂 

преди 21 минути , neuromancer каза:

Аз взех кола и навсякъде ходихме сами, никакви турове, никакви гайдове, никакви кораби (на жена ми винаги и става лошо на кораб и избягваме всичко, което не е в езеро, по езерата до ледниците се пуснахме де, ама из протока с тоя вятър - абсурд)
😀

Кола не ми се иска, а и не спестява много, поне за мен. Гидове - не, турове - само където няма избор. Без лодки - ясно 🙂

 

преди 21 минути , neuromancer каза:

А сумата накрая въобще не я сметнах, защото останахме 3 дена повече заради земетресение, а исках да спя спокойно... Въобще щом се прибереш жив и здрав без да продаваш бъбрек или просиш пари значи всичко с бюджета е било ок 😀

Така е, факт! 🙂 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 54 минути , Rainy каза:

Патагонската банда... Правя тук един бюджет. Само на мен ли ми се струва, че едно пътуване плътно по тези всичките маршрути е безобразно скъпо? 😶

 

Можеш да видиш всичките ми цени за самолетни билети и автобуси в другата тема или на сайта ми. И да, скъпо е доста.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много зависи човек как ще пътува. Напоследък излизат оферти от сорта на 450Е от Европа до Ел Калафате/Ушуая. Ако се вземе OJ полет с отиване до Ел Калафате, връщане от Ушуая се пести доста. Между останалите места може да се пътува с автобус. За Патагония за 12 дни аз турове съм ползвала само за Торес дел Пайне, който не беше никак скъп, Перито Морено (може да се направи и без тур), пингвинският остров Магдалена и тур с лодка в канала Бийгъл. Всичко друго може да се прави самостоятелно. Като цяло бюджетът силно зависи от това колко човек ще се глези откъм нощувки и ресторанти. Има и достатъчно бюджетни варианти, въпрос на приоритети.

Редактирано от Carrie
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
В момента, Carrie каза:

Много зависи човек как ще пътува. Напоследък излизат оферти от сорта на 450Е от Европа до Ел Калафате/Ушуая. Ако се вземе OJ полет с отиване до Ел Калафате, връщане от Ушуая се пести доста. Между останалите места може да се пътуа с автобус. 

Аз искам да видя Буенос Айрес и Колонията, така че такъв билет не ми е ок. Да, автобуси - където може. За някъде няма възможност поради ограничено време. 

 

преди 2 минути , Carrie каза:

Като цяло бюджетът силно зависи от това колко човек ще се глези откъм нощувки и ресторанти. Има и достатъчно бюджетни варианти, въпрос на приоритети.

В случая няма глезене, но няма и нощуване в общи помещения. Не знам дали 50 долара за храна на ден са глезене. И да, така е. Приоритети е. Просто исках да направя сверка... Благодаря!

Връзка към коментар

Из хостелите в Патагония беше много модерно да си готвят хората. Да, не всеки би го направил, но варианти има всякакви и ако човек много иска да отиде, има начини да го направи и без да се разори. Храната навън също много варира, дали ще отидеш в някое съвсем обикновено заведение или в по-лъскав ресторант, където наистина е доста скъпо. Има и още един момент, като се правят еднодневни трекчета, този бюджет от 50 долара няма да се изхарчи, сутринта се правят сандвичи за обяд и готово, ресторанти по пътеките няма 🙂 Не е толкова страшно положението. Нощувките като няма да са в общи помещения, най-добрият вариант е да се пътува с другарче, за да се поделят разходите.

Относно самолетните билети, щом и БА е в програмата, като има оферти за Патагония с Латам пак може да се гледа OJ билет, отиване до БА, връщане от Ушуая например.

Редактирано от Carrie
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Най-общо,  мисля че цените в Патагония са съпоставими с тези в Западна Европа и значително под тези в Швейцария и Норвегия... ако това те ориентира по някакъв начин. 

Извън Патагония и туристическите места,  Чили и Аржентина са доста евтини държави. 

С 50$  дневно ще се храниш доста качествено. 

Транспорта ти е почти константа и лесно може да го сметнеш като крайна цена , същото с входовете на парковете,  корабчета и там каквото си набелязала. 

 

Извън това имаш : хотели + храна,  където вече се шириш според комфорта който търсиш.  

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 минути , stanimir каза:

Най-общо,  мисля че цените в Патагония са съпоставими с тези в Западна Европа и значително под тези в Швейцария и Норвегия... ако това те ориентира по някакъв начин. 

Значи правилни са ми изчисленията. Явно е въпрос на погрешни очаквания...

В Швейцария беше сходна сумата, само където беше за 9 дни.

Благодаря! 

Връзка към коментар

Всички полети, включително и свързващите от и до София, 11 нощувки 4 тура - 2400 лв. И всички автобуси.

 

Съвсем груба сметка, но това ми се струва много далече от 3500$, и освен това не ми се вижда скъпо 

 

Редактирано от cybersimo
  • Харесвам 3
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
В момента, cybersimo каза:

Всички полети, включително и свързващите от и до София, 11 нощувки 4 тура - 2400 лв. Съвсем груба сметка, но това ми се струва много далече от 3500$, и освен това не ми се вижда скъпо 

 

Поправих го на $2500 - не си видял. Но да, пак е далече. Благодаря. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Rainy каза:

Значи правилни са ми изчисленията. Явно е въпрос на погрешни очаквания...

В Швейцария беше сходна сумата, само където беше за 9 дни.

Благодаря! 

Според мен правилно си смяташ. Аз винаги съм мислила, че с под 8000 лв за 2 седмици в Патагония няма да минем, а изпускам и Буенос Айрес, и Игуасу от сметките. Сега на последната сбирка ни разказваха, че ще е по-евтино, ама аз докато не отида, не вярвам 😉 Нощувки и храна като в Европа, ама с още  за турове и внушителна купчина пари за транспорт. 

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , Lindt каза:

Според мен правилно си смяташ. Аз винаги съм мислила, че с под 8000 лв за 2 седмици в Патагония няма да минем, а изпускам и Буенос Айрес, и Игуасу от сметките. Сега на последната сбирка ни разказваха, че ще е по-евтино, ама аз докато не отида, не вярвам 😉 Нощувки и храна като в Европа, ама с още  за турове и внушителна купчина пари за транспорт. 

 

Точно! Просто имах погрешни очаквания. Благодаря, значи не съм единствена с такива сметки... 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 1 час, stanimir каза:

Най-общо,  мисля че цените в Патагония са съпоставими с тези в Западна Европа и значително под тези в Швейцария и Норвегия... ако това те ориентира по някакъв начин. 

+1

Връзка към коментар

Прегледах набързо,  за целия транспорт между градчетата в Патагония + входове за трите национални парка там + тур до пингвините + тур из Torres Del Paine + лодка по Beagle Chanel съм платил около 600$ (вкл.  полета Ушуая - Ел Калафате) 

Мисля, че това е сумата, която почти няма как да "изпилиш",  ако искаш да видиш основните неща.  

 

В тази сметка не влизат само вътрешните полети до Патагония,  защото вече си зависи кой откъде ще лети натам. Чилийските са по-евтини от аржентинските.  

 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , stanimir каза:

Прегледах набързо,  за целия транспорт между градчетата в Патагония + входове за трите национални парка там + тур до пингвините + тур из Torres Del Paine + лодка по Beagle Chanel съм платил около 600$ (вкл.  полета Ушуая - Ел Калафате) 

 

В тази сметка не влизат само вътрешните полети до Патагония,  защото вече си зависи кой откъде ще лети натам. Чилийските са по-евтини от аржентинските.  

 

Значи са ми ориентировъчно точни сметките. Без полети - $500, с полети Буенос Айрес - Ушуайя и Ел Калафате - Буенос Айрес - $872. 

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 3 часа, Rainy каза:

Точно! Просто имах погрешни очаквания. Благодаря, значи не съм единствена с такива сметки... 

И ние те подкрепяме с две ръце, верно, че прекалихме с месец и половина, но днес установихме, че предвидената сума е финализирана, а ни остават още 2 седмици. Вярно, че ходим навсякъде, където трябва, но и цените са си стабилни. Днес ни разбиха с автобусни билети от Салта до Резистенсия на цена 55 долара, дори не са международни, а са си аржентински. Така че ако искаш да видиш максимално, си брой едни 2500 $, а може и да не стигнат. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Здравко Ангел каза:

И ние те подкрепяме с две ръце, верно, че прекалихме с месец и половина, но днес установихме, че предвидената сума е финализирана, а ни остават още 2 седмици. Вярно, че ходим навсякъде, където трябва, но и цените са си стабилни. Днес ни разбиха с автобусни билети от Салта до Резистенсия на цена 55 долара, дори не са международни, а са си аржентински. Така че ако искаш да видиш максимално, си брой едни 2500 $, а може и да не стигнат. 

Не стигат, да.

 

И маршрутът ми е да се навра навсякъде наистина - дори напъхах два дни в Салта, като хотелите/хостелите са от $30 do $100, а храната - оставено като предвиждане $50 на ден, като се има предвид стекове и Малбек. Мога да орежа от последното, но другото - няма как. 

 

Благодаря ти, не се чувствам съвършена разсипница 🙂 

Връзка към коментар
преди 3 минути , Rainy каза:

Не стигат, да.

 

И маршрутът ми е да се навра навсякъде наистина - дори напъхах два дни в Салта, като хотелите/хостелите са от $30 do $100, а храната - оставено като предвиждане $50 на ден, като се има предвид стекове и Малбек. Мога да орежа от последното, но другото - няма как. 

 

Благодаря ти, не се чувствам съвършена разсипница 🙂 

Специални поздрави от Салта, тук всъщност не е скъпо, малко успокоение. 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.