Прескочи до съдържание

Програма Патагония 2020


Гост

Препоръчани мнения

преди 14 часа, Костов каза:

Не знам, колко е скъпо, не съм смятал абсолютно всичко, но кеф цена няма.

Малко оф топик,  но искам да кажа, че според мен "кеф цена има",  и част от кефа е именно цената.....

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, Rainy каза:

.. а храната - оставено като предвиждане $50 на ден, като се има предвид стекове и Малбек. Мога да орежа от последното, но другото - няма как. 

 

Благодаря ти, не се чувствам съвършена разсипница 🙂 

Сакън, баш от Малбека не режи, грехота е 😀. Може да поръчваш на чаши, доволно пълни са (187 мл. е стандарта) и са на цена 100-120 арж. песо.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , ruwenzogy каза:

Малко оф топик,  но искам да кажа, че според мен "кеф цена има",  и част от кефа е именно цената.....

Мисълта ми беше, че за да получиш нещо, да си направиш кефа, трябва да си готов да платиш някаква цена. Съгласен съм, че твоята формулировка на изречението е по-правилна. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз вече разполагам с билетите до Сантиаго, но т.к. пътуването е доста далеч, не съм започнал да правя подробни сметки. Грубо като гледам около $400-500 ще е транспорта до долу+автобусите

@stanimir, не може ли туровете в Торес дел Пайне да се правят самостоятелно, без да се плаща за тях?

Връзка към коментар

Може, но ако спиш в Пуерто Наталес, така или иначе трябва да си купиш билет за автобус до Торес дел Пайне. В самия парк спането е по-скъпо отколкото в Пуерто Наталес и изборът е доста по-ограничен. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , lyusi каза:

Може, но ако спиш в Пуерто Наталес, така или иначе трябва да си купиш билет за автобус до Торес дел Пайне. В самия парк спането е по-скъпо отколкото в Пуерто Наталес и изборът е доста по-ограничен. 

Обмислям след нощувката в Пунта Аренас транспорт до Пуерто Наталес и директно в същия ден до Националния парк, а там 4-5 дни на палатка/хижи и да направим W-трека. Останалите 4-5 дни ще бъдат за Ел Калафате+Ел Чалтен и транспорт обратно до Пунта Аренас

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , lyusi каза:

Може, но ако спиш в Пуерто Наталес, така или иначе трябва да си купиш билет за автобус до Торес дел Пайне. В самия парк спането е по-скъпо отколкото в Пуерто Наталес и изборът е доста по-ограничен. 

парка си е за повече от day trip, а само да ходиш и да се връщаш няма смисъл...

но това е само лично мнение де, аз като фен на фотографията ако не съм на мястото по изгрев или залез все едно не съм бил

преди 1 минута , П.Кръстев каза:

Обмислям след нощувката в Пунта Аренас транспорт до Пуерто Наталес и директно в същия ден до Националния парк, а там 4-5 дни на палатка/хижи и да направим W-трека.

за това не ти трябва тур, само че е добре да резервираш място в къмпингите, чувал съм, че напоследък е натоварено и не може просто да се появиш там вечерта

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , neuromancer каза:

парка си е за повече от day trip, а само да ходиш и да се връщаш няма смисъл...

но това е само лично мнение де, аз като фен на фотографията ако не съм на мястото по изгрев или залез все едно не съм бил

за това не ти трябва тур, само че е добре да резервираш място в къмпингите, чувал съм, че напоследък е натоварено и не може просто да се появиш там вечерта

В парка само на палатки ли се спи? Споделете едно настаняване в самия парк, моля.

 

Аз защото съм предвидила три нощувки в Пуерто Наталес, с два пълни дни в парка, от които - ако времето позволи, искам пълен трек до  Base de las Torres.

 

https://www.booking.com/hotel/cl/puma-house.es.html

 

преди 13 минути , lyusi каза:

Ами в такъв случай започвай да се огледаш за настаняване в парка от сега.

Люси? 

Връзка към коментар

Има и настаняване в естанции , хотели, хостели в парка, не са само палатки. При нас тази опция отпадна по естествен път, защото като започнахме да търсим настаняване, нищо читаво не беше останало за нашите дати в самия парк (по спомен имаше налични само три места-и на трите само във вариант легло в обща спалня и обща баня). Освен това изначално се бяхме разбрали, че никой от нас не държи да става в 5, за да гони изгреви/залези и няма да правим многодневен трек, т.е. при тези условия не ни беше задължително спането в парка и си намерихме комфортно за нас настаняване в Пуерто Наталес. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

не само, но той каза палатки (и хижи де, за двете трябва да резервира предварително)

на картата която пуснах горе, Refugio е хижа, Hosteria е хотел, само че там не са всички, отрязано е отдолу, трябва да намеря друга

По-скъпите хотели са в отрязаното

Има и естансии малко извън парка, но с гледка, откъм източния портал при Laguna Amarga, аз там спах и я препоръчвам (Estancia Laguna Amarga). 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, П.Кръстев каза:

Аз вече разполагам с билетите до Сантиаго, но т.к. пътуването е доста далеч, не съм започнал да правя подробни сметки. Грубо като гледам около $400-500 ще е транспорта до долу+автобусите

@stanimir, не може ли туровете в Торес дел Пайне да се правят самостоятелно, без да се плаща за тях?

Както са казали,  ако правиш W или O  трека не ти трябва тур.  В моя случай правих дневния трек до Base Torres  и за да мога да разгледам целия парк на следващия ден си резервирах автобусен тур с който те развеждат из целия парк.

 

Две организации държат местата за настаняване в самия парк. 

Едната е държавната CONAF

Втората е частната Fantasticosur

 

В топ сезона декември - февруари резервациите се правят с 4-5-6 месеца предварително. 

Трябва да следите двата сайта и е добре веднага щом отворят прозореца да резервирате. Четейки из адвъйзъра видях колко хора дебнат за това  местата наистина свършват за седмици.

Там има картата с трековете и местата за отсядане по маршрута. 

 

Диво къмпингуване не е разрешено. 

Цените започват от около 20$ за палатко място или както там се казва. 

Може да резервирате и в тяхна палатка,  легло в бунгало и т. н. 

Цените са леко неприятни и освен това имат навика с наближаване на датите да качват първоначално обявените за сезона тарифи 🙂

 

Ето сайтовете които са единственото официално място за резервиране нощувка в парка.  На едно място не може да се остава повече от една нощ (не ви и трябва де) 

 

http://www.conaf.cl/conaf-implemento-sistema-de-reservas-para-circuito-de-montana-en-parque-nacional-torres-del-paine/

 

 

http://int.fantasticosur.com/en/online

преди 1 час, neuromancer каза:

чувал съм, че напоследък е натоварено и не може просто да се появиш там вечерта

 

 

Дори предния месец не може да се появиш 😄

 

Сега хвърлих едно око,  примерно пакатка в Camping Chileno за след седмица - останало 1 място, 53$ без храна.  При пускане на разписанието беше мисля 22$,  после стана 40 и сега това... 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , stanimir каза:

В моя случай правих дневния трек до Base Torres  и за да мога да разгледам целия парк на следващия ден си резервирах автобусен тур с който те развеждат из целия парк. 😄

Такива са и моите намерения, едно към едно! 

Ще споделиш ли, моля, къде отседна в Пуерто Наталес и кой автобусен тур ползва?

Благодаря.

преди 11 минути , stanimir каза:

В топ сезона декември - февруари резервациите се правят с 4-5-6 месеца предварително.  😄

Точно затова и аз съм се закеркенечила отсега... 

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 32 минути , Rainy каза:

Такива са и моите намерения, едно към едно! 

Ще споделиш ли, моля, къде отседна в Пуерто Наталес и кой автобусен тур ползва?

Благодаря.

Точно затова и аз съм се закеркенечила отсега... 

 

 

Бях в хостел.  

Това с ранните резервации важи за местата в самия парк,  иначе в Puerto Natales  едва ли е проблем да се намери хубав хотел по всяко време. 

 

Входа за парка струва 21000 CLP,  може да влизате в три последователни дни,  като веднъж влезли няма ограничение колко ще стоите в парка. 

Ако на входа обявите,  че ще нощувате в парка ще ви поискат резервациите за дните които обявите,  че ще прекарате там, без резервация не пускат. 

Рейнджърите обхождаг редовно пътеките и шмекеруване едва ли е възможно. 

Не визирам вас разбира се,  но все пак акл някой се чуди 🙂

 

П. П.  Не помня името на агенцията,  но те всичките правят един и същ тур. Води се Full Day Torres del Paine.  Обявената в нета цена е 35000 CLP, на място ви го продават за 30000 CLP. 

 

 

Аз резервирах вечерта за другата сутрин,  та едва ли има нужда от предварителна резервация. 

Всъщност всичките ги правих така,  предварително бях набелязал единствено какво точно искам на съответните места. 

 

 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 23 часа, Rainy каза:

Патагонската банда... Правя тук един бюджет. Само на мен ли ми се струва, че едно пътуване плътно по тези всичките маршрути е безобразно скъпо? 😶

Рейни, нашите разходи като теглих чертата излизат около 2000$ на човек, като сме се хранили предимно в ресторанти и не сме си ограничавали бирата... Така че мисля че е поносимо. 

Основната сума е транспорта, мога да кажа че около половината от общата... 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

между другото обърнете внимание на сухите дървета по много от снимките

те са в резултат на един голям пожар, предизвикан от огъня на някакъв чех, който къмпирал в гората преди не сещам колко време, ама аз като бях бяха минали доста години вече

още не се е възстановила гората

затова е забранено къмпирането на произволни места и доста стриктно се следи

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 33 минути , wiliko каза:

Рейни, нашите разходи като теглих чертата излизат около 2000$ на човек, като сме се хранили предимно в ресторанти и не сме си ограничавали бирата... Така че мисля че е поносимо. 

Основната сума е транспорта, мога да кажа че около половината от общата... 

ма, как ша ограничаваш бирата, ма?!?!? 😄 😄

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 42 минути , wiliko каза:

Рейни, нашите разходи като теглих чертата излизат около 2000$ на човек, като сме се хранили предимно в ресторанти и не сме си ограничавали бирата... Така че мисля че е поносимо. 

Основната сума е транспорта, мога да кажа че около половината от общата... 

Много ти благодаря!

 

Аз съм смятала 16 дни по 50 долара на ден ($800) - защото всички казват е скъпо, а аз няма да си готвя твърдо, което обаче все пак идва може би в повече и половината може да отпадне. Но трябва да я имам...

 

преди 8 минути , mia69 каза:

ма, как ша ограничаваш бирата, ма?!?!? 😄 😄

 Хаххахахахаххахаха... разсмя ме 🙂 Малбек е любимото ми вино... 

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Ай, сега се сбийте! Едните малбека викат да не се ограничава, другите - бирата. 😄 

 

Мене друго ме гложди. По време на преход бирата и виното са излишни тежести, обаче без ракийка не се тръгва. Хем за дезинфекция, щото юнак без рана по баирите не може. Хем пък и за вътрешно сгряване в тоя ветрилник, особено ако замръкнеш и не може да палиш огън. Е, ако затръгвам натам, как да прекарам толкоз ракия в багажа, че да не се налага да я ограничавам?... 😕 

Патагонийо, земьо магеланска, няма да се разберем тъй, да знайш... 😕 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 1 минута , lyusi каза:

Не се притеснявай, и чилийците имат ракийца. Pisco й казват, но при наличието на толкова хубави вина, не съм я опитвала.

Виж, нищо против нямам чилийското вино. Нито против бирата. 😉 но вашето са глезотии 😄 

В планина се почва от базисните неща. След билетите поред това са дрехите и прочие екипировка, храната, ракията... и някои лекарства за случаите, когато дори ракията няма да свърши работа. Познавайки се, бих пил вино или бира чак последната вечер, след всичките преходи, ако съм се вместил в бюджета. Та барем да ми помогне да заспя в пустия самолет... 😄 

Чисто хипотетично, разбира се...

И все пак - сумите, които се цитираха по-горе, ми дават тънък лъч надежда, че някога ще преодолея дивия вой на оная четвъртинка габровска кръв у мене 😄 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар

@master_of_germs, надушвам, че ако реша да ходя в Патагония (по-скоро, като събера средства за там) ти ще си ми другарче. Надявам се двамата да съберем едно добро количество ракийка. Пък ако трябва и в компоти ще я сипем 😂

Редактирано от Костов
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.