Прескочи до съдържание

Програма Патагония 2020


Гост

Препоръчани мнения

преди 5 часа, Rainy каза:

Значи...Аз категорично избрах да потърся място в самия парк - омагьосах се. Което означава да съм сигурна в плановете си и резервациите си, за да ги направя сега - и да съм жива и здрава, разбира се. 

 

В тази  връзка искам да помоля за малко повече информация магеланките и магеланците, които са направили еднодневния трек до Торес дел Пайне. Моята скорост на движение не е съзмерима със спортните магеланци, следователно ще си оставя много повече време - което ще компенсирам от предвижването от и до Пуерто Наталес. 

 

До началото на самия трек - разбрах, че има шатъл на хотел Торес дел Пайне, ако правилно съм разбрала  - може ли да се стигне с кола, която да се остави там? Или е забранено? 

 

Ако е, знаете ли дали има ранни шатъли, а не изчакващи хората от града? 

 

Отговорът ще ми помогне да взема решенията си. 

Благодаря много!

 

Привет, цените вътре в парка са наистина високи. Необосновано високи. Аз бих препоръчал естансии извън границите на парка, но все пак не чак в Пуерто Наталес. В твоя случай наемането на кола ми се струва по-добър избор, още повече, че отиване и връщане до Cuernos с по-бавно темпо спокойно може да отнеме 10 часа. 

Една малка тайна. Работното време на парка е инструктивно. Няма никаква пречка да се влиза и излиза и извън официалните часове, включително с кола. Няма бариера, а само 2 пластмасови конуса. Нашата компания, разбира се, си платихме вход, но съдържателят на хотела ни каза, че можем да влизаме и излизаме в парка свободно. Така и правихме 2 вечери поред, оставайки вътре до около 22 часа. Да си насаме по залез в Торес дел Пайне може да е вдъхновяващо, стига да не те издуха вятърът. Пиенето на един чай в хотел Las Torres пред камината с гледка към Рогата също е релаксиращо.  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

@SLXБлагодаря много!  Точно такива са и моите аргументи. Аз ще го издрапам - ако трябва за 10-11 часа, ама ако имам ограничение във времето и ще ми се скъса душата. Няма да си го позволя. А и там е толкова красиво... 

 

Понеже пише Програма, нека я оставя - така, каквато се получи благодарение на разговорите и съветите тук 🙂 За което много благодаря! 

 

 

 

Date

Activity

Type

Kоментар

24-Jan-20

Петък

London - Buenos Aires

Flight

British AirwaysBritish Airways BA245
22:10 LHR London Heathrow
09:05+1 EZE Buenos Aires Ministro Pistarini

25-Jan-20

Събота

Buenos Aires

Пеша, Автобус

Пълен кръг с туристическия бус; Plaza de Mayo; Casa Rosada, Obelisco; La Boca and El Caminito, Recoleta Cemetery

25-Jan-20

Събота

Buenos Aires

Нощувка

Sabatico Hostel

26-Jan-20

Неделя

Buenos Aires

Пеша, Автобус

Teatro Colón;, Библиотеката El Ateneo Grand Splendid; Plaza Dorrego San Telmo; Мотаене; Eat at a parrilla; Tango at a milonga

26-Jan-20

Неделя

Buenos Aires

Нощувка

Sabatico Hostel

27-Jan-20

Понеделник

Buenos Aires - Ushuaia

Flight

Aerolineas Argentinas AR2888 | Operated by Austral
AEP Buenos Aires Jorge Newbery 08:25
12:00 USH Ushuaia

27-Jan-20

Понеделник

 Ushuaia

Пеша

 Разходка в града

27-Jan-20

Понеделник

 Ushuaia

Нощувка

Hostel Yakush

28-Jan-20

Вторник

Cruise the Beagle Channel; мотаене

Корабче

https://www.princess.com/excursion/exDetails.do?tourCode=USH-200&t=S&exType=S

28-Jan-20

Вторник

 Ushuaia - такси - влакче

Влакче

http://www.trendelfindelmundo.com.ar/en/index.html

28-Jan-20

Вторник

 Ushuaia

Нощувка

Hostel Yakush

29-Jan-20

Сряда

 Ushuaia - Punta Arenas

Автобус

8:15Punta ArenasTerminal Bus-Sur Punta Arenas
20:15UshuaiaTerminal de Ómnibus de Ushuaia

29-Jan-20

Сряда

Punta Arenas

Нощувка

Hostal Boutique Patagonia Mística

30-Jan-20

Четвъртък

Punta Arenas - магелановия проток и пингвини; разходка

Корабче

  https://www.soloexpediciones.com/penguins-magdalena-marta-island/

30-Jan-20

Четвъртък

Punta Arenas - Puerto Natales

Bus

Dep.: 15:00 pm Terminal Bus-Sur Punta Arenas
Arrival: 18:15 pm  Terminal Rodoviario Puerto Natales

30-Jan-20

Четвъртък

Puerto Natales

Нощувка

Puma House

31-Jan-20

Петък

Rent-a-car

Car

https://www.easyterra.com/q/3d3238554928c8c4593368f73553b426/results

31-Jan-20

Петък

Torres del Paine

Car

Oбиколка на парка с кола

31-Jan-20

Петък

Torres del Paine

Нощувка

Hostería Pehoé Torres del Paine

01-Feb-20

Събота


Torres del Paine - MIRADOR LAS TORRES (THE TOWERS)

Пеша

С колата до Хотел Лас Торрес и целодневен трек
Резервен ден при лошо време - 2 февруари

01-Feb-20

Събота

Torres del Paine

Нощувка

Hostería Pehoé Torres del Paine

02-Feb-20

Неделя

Torres del Paine

Корабче

Lago Grey и Grey Glacier, 9 - 13; трек
Обратно следобяд -> Пуерто Наталес ->
връщане на колата

02-Feb-20

Неделя

Puerto Natales

Нощувка

Puma House

03-Feb-20

Понеделник

Puerto Natales - El Calafate

Bus

Dep.: 07:30 am
Arrival: 14:15 pm 
Terminal Rodoviario Puerto Natales
Terminal El Calafate Semi Cama

03-Feb-20

Понеделник

El Calafate - Laguna Nimez

пеша

El Calafate

03-Feb-20

Понеделник

El Calafate

Нощувка

Hosteria Puerto San Julian

04-Feb-20

Вторник

El  Calafate - Perito Moreno -   El Calafate

Bus

Perito Moreno

04-Feb-20

Вторник

 El Calafate - El Chaltén

Bus

16:30El CalafateTerminal de Ómnibus de El Calafate
19:50 El ChalténParada de Autobus El ChaltenМоже и по-късен автобус

04-Feb-20

Вторник

 El Chaltén

Нощувка

Rancho Grande

05-Feb-20

Сряда

El Chaltén  - Cerro Torres

Пеша

Цял ден трек до Laguna Torre

05-Feb-20

Сряда

El Chaltén

Нощувка

Rancho Grande

06-Feb-20

Четвъртък

El Chaltén - Fitz Roy

Пеша

Цял ден трек до Laguna de los Tres (Laguna Capri)

06-Feb-20

Четвъртък

El Chaltén

Нощувка

Rancho Grande

07-Feb-20

Петък

El Chaltén -  El Calafate

Bus

07:10 - 09:55

07-Feb-20

Петък

El Calafate - Buenos Aires

Flight

Aerolineas Argentinas AR1859 Или сходен
FTE El Calafate 2h 55 13:15
16:10 AEP Buenos Aires Jorge Newbery

07-Feb-20

Петък

Buenos Aires

Нощувка

Хостел Sabatico Travelers Hostel

08-Feb-20

Събота

Colonia - Urugvai

Ferry

Puerto de Colonia Day trip

08-Feb-20

Събота

Buenos Aires

Нощувка

Хостел Sabatico Travelers Hostel

09-Feb-20

Неделя

Полет  -Buenos Aires -  London

Flight

Преди обяд мотаене; Следобяд полет
British AirwaysBritish Airways BA244
14:20 EZE Buenos Aires Ministro Pistarini
06:35+1 LHR London Heathrow

10-Feb-20

Понеделник

London

 

Пристигане сутринта в понеделник в 6.35
Директно на работа или работа от вкъщи 🙂

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Относно програмата за 28.01., не ми става много ясна идеята за такси-влакче. Влакчето влиза в националния парк, ще го разглеждате ли или веднага ще се връщате обратно? Така или иначе ползвайки влакчето ще трябва да платите входа за националния парк, по-добре го разгледайте. Но ако ще го разглеждате, по-добрия вариант е да го направите с микробус така: микробус - начална спирка влакче - разглеждане на националния парк - микробус до Ушуая от някоя от спирките в парка. По принцип 1 ден е достатъчен да се разгледа парка.  Ако времето ви е ограничено, поне на мен най-много ми хареса района около Bahia Lapataia. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , logist13 каза:

Относно програмата за 28.01., не ми става много ясна идеята за такси-влакче. Влакчето влиза в националния парк, ще го разглеждате ли или веднага ще се връщате обратно? Така или иначе ползвайки влакчето ще трябва да платите входа за националния парк, по-добре го разгледайте. Но ако ще го разглеждате, по-добрия вариант е да го направите с микробус така: микробус - начална спирка влакче - разглеждане на националния парк - микробус до Ушуая от някоя от спирките в парка. По принцип 1 ден е достатъчен да се разгледа парка.  Ако времето ви е ограничено, поне на мен най-много ми хареса района около Bahia Lapataia. 

Много благодаря! За този ден само съм нахвърляла идеите - прочетох, че се ходи с такси до влакчето, та затова 😁 Ще питам, ако трябва - когато стигна дотам.

Конкретният план по дни със сигурност не е оптимизиран, може да се използва половината първи ден също, въпросът беше да си сглобя програмата и да си резервирам Торес дел Пайне - всеки с малките си лудости, някои с по-големи 🙂 

Освен това когато имам муза, става караманела...

Пак ти благодаря!

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Да се включа и аз в дискусията. Или по-точно в самото пътуване.  Още онзи ден се бях запалила за такова пътуване покрай темата на магеланците които скоро се върнаха от там, а сега видях и плана на Rainy. Та с половинката искаме да се присъединим към пътуването. Ако не мине котка път за този период няма да има проблем да пътуваме. 

Връзка към коментар
преди 4 часа, MayaS каза:

Да се включа и аз в дискусията. Или по-точно в самото пътуване.  Още онзи ден се бях запалила за такова пътуване покрай темата на магеланците които скоро се върнаха от там, а сега видях и плана на Rainy. Та с половинката искаме да се присъединим към пътуването. Ако не мине котка път за този период няма да има проблем да пътуваме. 

@MayaS Много се радвам, че ви е харесала на двама ви програмата ми, направена е с огромен мерак и с огромната помощ на хората тук! 🙂 

Аз най-вече и заради това я оставих - да е полезна и на друг.

Както и ще се радвам да подишам патагонски въздуг с магелански събратя, което започва да става традиция...

 

Аз все още не зная дали ще пътувам с друг човек в тандем (да отговоря на въпроса ти в личния ни разговор - благодаря за етичността!).

Знам, че мога да пътувам с няколко човека - броящи се на едната ми ръка, а плановете ми са силно ограничаващи откъм дати, продължителност, цена...

Но пък нямам и желание да правя компромиси със себе си и няма да търся непознати спътници, с които да съжителствам, за да намаля цената. Ценя себе си повече.

 

Така че съм взела решение за това пътуване, само да съм жива и здрава, и всичко да е наред около мен! 

Ако не се разколебаете в следващите 11 месеца - историята познава не едно намерение, останало само на файл - включително и от моя милост 🙂 - ще съгласуваме плановете.

 

Ние не сме зависими от резервации - в смисъл, няма да спим в една стая. За общи апартаменти не се познаваме, за да предлагам такива екстри 🙂 С удоволствие ще ви бъда шофьор от и до Пуерто Наталес, ако решите да останете в близост до моята Hosteriа Pehoé  в парка Torres del Paine, в която се влюбих безкрайно и която вече резервирах вече. Оставила съм й снимката. 

 

И пак казвам - пожелавам си само аз и моите любими хора да сме живи и здрави, за да ги има плановете! Поздрави сърдечни! 

 

Image result for Pehoé

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Абсолютмо съм съгласна с теб Rainy. На нас винаги ни се иска да имаме компания при пътуванията си и то да не е голяма. Моята идея беше да се съобразим с твоя план и дати - разбира се както казахме и ти и аз - всичко да е наред. За колата - ние също сме шофьори и можем да се разменяме. А за резервациите ние ще си ги направим в същите хотели така че да е по-лесно за координация. На нас ни предстоят 2 пътувания от по 18 дни тази година и се надявам всичко да е наред при тях и ние да сме здрави. Имаме време да мислим за плана за Патагония. И да намеренията са едно изпълнението е съвсем друга приказка. Дойде ли време ще се координираме. Благодаря ти!

Връзка към коментар

Здравейте. Молба за мнение за билетите от Буенос Айрес до Ушуайа, ако знаете. 

 

Знам точния ден за полет и нямам спирачки да го купя сега.

 

Току-що го освободиха в разписанието за януари 2020, и цената е $128/$149. Искам да летя от The Aeroparque Jorge Newbery (IATA: AEP). 

 

Според вас това добра цена ли е - въпросът по-точно е: как се държи ценово Aerolineas Argentinas и добра идея ли е да се купи билета сега? 

 

(П.П. Билетите от El Calafate до Буенос Айрес са грозни засега...) 

 

image.png.28914c67adcf58c6f8564cb6313ff8a5.png

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

наизуст говоря, ама това "само 2 места" значи, че и тази цена е на косъм

ако е като Бразилия, спадат само при промоции или ако някой си смени датите и освободи места, без такива постоянни движения нагоре надолу като Райън и Уиз. Ама тук всички полети са с по две места, което е подозрително, че пускат само 2 на най-ниската цена...  

 

На мен Азул ми вдигнаха едни цени вчера докато ги гледах, тъкмо ми прекратиха мисленето да взема за не съвсем удобни дати, но хубава цена

 

 

Връзка към коментар
В момента, neuromancer каза:

наизуст говоря, ама това "само 2 места" значи, че и тази цена е на косъм

ако е като Бразилия, спадат само при промоции или ако някой си смени датите и освободи места, без такива постоянни движения нагоре надолу като Райън и Уиз. Ама тук всички полети са с по две места, което е подозрително, че пускат само 2 на най-ниската цена...  

 

На мен ми Азул вдигнаха едни цени вчера докато ги гледах, тъкмо ми спестиха мисленето да взема за не съвсем удобни дати, но хубава цена

 

Добре. Ще го купя сега. Благодаря ти! Aeroparque Internacional Jorge Newbery беше това в града, нали? 

 

 

 

Връзка към коментар

Да, то е. Пак да кажа, че Аеролинеас не съм следил, но цената ми изглежда точно базова, от която няма по-надолу.

Вероятно base е само с ръчен багаж.

Връзка към коментар
преди 2 минути , neuromancer каза:

Да, то е. Пак да кажа, че Аеролинеас не съм следил, но цената ми изглежда точно базова, от която няма по-надолу.

Вероятно base е само с ръчен багаж.

Точно! Но няма да мога да се вместя в ръчния им багаж - дори да пътувам с ръчен само на British - той е много сочен, така че ще трябва една категория нагоре.

 

Много ти благодаря! 

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
On 2/24/2019 at 7:53 PM, master_of_germs said:

Мене друго ме гложди. По време на преход бирата и виното са излишни тежести, обаче без ракийка не се тръгва. Хем за дезинфекция, щото юнак без рана по баирите не може. Хем пък и за вътрешно сгряване в тоя ветрилник, особено ако замръкнеш и не може да палиш огън. Е, ако затръгвам натам, как да прекарам толкоз ракия в багажа, че да не се налага да я ограничавам?... 😕 

Начина, за който знам е да се носи концентрирана ракия, неразредена, и да се разрежда на място. Както казват "няма вода да носим по самолетите" 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 14 минути , TravelIt каза:

Начина, за който знам е да се носи концентрирана ракия, неразредена, и да се разрежда на място. Както казват "няма вода да носим по самолетите" 🙂

Аз изобщо не съм и помислял даже да нося по-малко от 60-градусова ракия. Като антисептик никаква работа не би свършила 😉

  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Един бърз въпрос. Имаме взети билети за Сантиаго, като кацаме на 25.11 в 13:25  и летим обратно на 07.12 в 17:00.

Та... въпросът ми е, колко време трябва да отделим на Сантиаго? Намерих изгодни полети за Пунта Аренас, които ни максимизират времето в Патагония, но оставят само 2 пъти по половин ден в Сантиаго, а именно:

 

Сантиаго -> Пунта Аренас  26.11 (04:35ч)

Пунта Ареанс -> Сантиаго 06.12 (20:54 -> 00:16ч)

 

Какво мислите, ще е достатъчно ли да направим 2 разходи по няколко часа в града?

 

 

P.S. Как ви се струва цената на тези полети? 

 

image.png.dc53df7ed95900a9dd319f483b556b71.png

 

Към момента през BudgetAir e 144 eвро и 174 евро през сайта на ЛАТАМ. Това не включва чекиран багаж, който ние ще трябва да добавим някак. Може ли да се направи в последствие и цената дали е по-висока? Защото ако взимам на тарифа с включен багаж директно от сайта на ЛАТАМ отиваме на 220-230 евро двупосочен.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

@П.Кръстев Аз летя през Буенос Айрес и не мога да помогна за Сантяго и полетите. Надявам се някой да се включи от магеланската чилийска група.

Аз купих вече всички вътрешни полети -  директно от Аржентинските авиолинии, но при мен нямаше разлика в тарифите. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, П.Кръстев каза:

Един бърз въпрос. Имаме взети билети за Сантиаго, като кацаме на 25.11 в 13:25  и летим обратно на 07.12 в 17:00.

Та... въпросът ми е, колко време трябва да отделим на Сантиаго? Намерих изгодни полети за Пунта Аренас, които ни максимизират времето в Патагония, но оставят само 2 пъти по половин ден в Сантиаго, а именно:

 

Сантиаго -> Пунта Аренас  26.11 (04:35ч)

Пунта Ареанс -> Сантиаго 06.12 (20:54 -> 00:16ч)

  

Какво мислите, ще е достатъчно ли да направим 2 разходи по няколко часа в града?

 

 

P.S. Как ви се струва цената на тези полети? 

 

image.png.dc53df7ed95900a9dd319f483b556b71.png

 

Към момента през BudgetAir e 144 eвро и 174 евро през сайта на ЛАТАМ. Това не включва чекиран багаж, който ние ще трябва да добавим някак. Може ли да се направи в последствие и цената дали е по-висока? Защото ако взимам на тарифа с включен багаж директно от сайта на ЛАТАМ отиваме на 220-230 евро двупосочен.

Сантяго не е особено интересен, две разходки по половин ден му стигат. Багаж може да се добавя след покупката, ама гледай  да е по-рано от 3 часа преди полета, че цените скачат. Точно цена не помня, а като пробвах преди година за ЛАТАМ Бразилия не стана онлайн, ама това не би трябвало да е проблем, може по телефона, или да са го оправили вече

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди 1-2 месеца добавях чекиран багаж за ЛАТАМ Бразилия. Нямаше проблем да се добави през сайта. Около 15-тина USD на посока беше. За ЛАТАМ Чили нямам представа, но едва ли има голяма разлика.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Двете разходки по няколко часа в Сантяго според мен са достатъчни. 

 

Летях със същия нощен полет SCL - PUQ, с връщане следобед. 

 

Полети на LATAM купени през Atrapalo за 64€  без чекиран багаж.

55L раница ми бъде достатъчна. 

 

В сайта на LATAM не ми мина плащането,  там цената беше около 60€.  Явно обаче имаше временен бъг,  защото на другия ден без проблем купих през него друг полет с карта на ПИБ. 

 

Следи за промоции - в края на май/началото на юни имат някакъв CYBER SELL. Преди промото бяха около 140€. 

 

SKY  имат подобни цени,  но поне миналата година излязоха чак в късната есен. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря. Правилно съм предположил за Сантяго значи.

Мисля, че няма да има проблем да купя полетите през BudgetAir на по-ниска цена и след това да добавя багажа през сайта на LATAM или по телефона ?

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар
преди 24 минути , П.Кръстев каза:

Благодаря. Правилно съм предположил за Сантяго значи.

Мисля, че няма да има проблем да купя полетите през BudgetAir на по-ниска цена и след това да добавя багажа през сайта на LATAM или по телефона ?

Ние купихме през SKY за около 40-50$ в посока

Връзка към коментар

LATAM Brasil правят нелоши промоции почти всяка седмица, вторник от 17:00 до 24:00 местно време, предполагам другите също, аз към бразилските съм абониран. Но не са глобални, а само за някои дестинации, така че ако решите да пробвате това, ще ви трябват много седмици дебнене.

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте. Молба за малко помощ от знаещите... 

 

Ровя тези дни в патагонския маршрут и хотелите, и рязко ми се навря в мозъка идеята за ферибот Puerto Williams - Punta Аrenas, както го е описала @lil_dim - заложеният вариант по принцип е автобус (12 часа).

 

  На 11.02.2019 г. в 11:43, lil_dim каза:

- с фери до Пуерто Уилямс през алеята на гледчерите (снимка

Punta Arenas - Puerto Williams Crossing  Service provided by: Ferry Yaghan, Service time: 32 hours approx., 108.110 $ Pesos Chilenos

www.tabsa.cl/portal/index.php/en/services/55-punta-arenas-puerto-williams-crossing?fbclid=IwAR2UFDP2gsG9cYcfZlqAcR8iSPAsLpQi3vVSUa-gA9ajIi411QlfpJDEdjA

 

Някой правил ли е този преход? Изглежда ми леко сложен - като сложността идва и от зависимостта от времето. Намерих следния вариант:

 

1. From Ushuaia to Puerto Williams: Monday to Saturday 09:00 AM from the “Muelle Turistico” in Ushuaia.

 

https://islanavarino.com/2013/10/05/by-boat-from-ushuaia/

 

2. И после ферибота с преспиване на борда: 

 

http://www.tabsa.cl/portal/index.php/en/schedules/58-schedules-p-arenas-williams

 

Не съм споделяла идеята си със спътничката си - имам такава, и много се радвам за което! 🙂 Ще се радвам първо да получа информация - ако има хора с такива знания. 

 

Благодаря.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Много е готина програмата! И аз планирам за 2020 Патагония по подобна програма, но не съм решил дали февруари-март или октомври-ноември. Само че аз планирам по обратния маршрут Буенос Айрес-Ел Калафате(тук ще избегна Торрес дел Пайне поради липса на време, само Перито Морено) - Ушуая - Буенос Айрес. Планирам го обаче навсякъде с вътрешни полети, че разстоянията са огромни, а и не шофирам... 

Ще се радвам да споделите мнения и да си помогнем взаимно с някакви съвети. 

Иначе аз съм в повечето случаи соло травълър и най-вероятно и до Патагония ще ходя сам, тъй като нямам с кого, но едва ли бих могъл за февруари. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.