Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Днес изведнъж получихме смс за изтеглени 185 евро в исландска валута.  Първа мисъл: "сбъркали са стойността в смс с една нула и са сувенирите". Втора мисъл "източват ни карта и ще я блокираме сега".  Трета мисъл: "някой от хотелите тегли пари,  дай да сравним цената с всичко резервирано до сега, да видим колко са изтеглили и тн.. ".  2 часа по-късно сестра ми се чуди дали не сме забравили нещо да анулираме при планирането.  Отсичам, че съм проверила и 4-те ни акаунта преди 2 месеца. Но явно не съм,  защото точно това е станало.  

Подобна е драмата с резервираните през къде ли не билети, ползваните 4-5 карти и няколко имейла. Понякога ровя по 30 минути,  за да намеря конкретно резервация. 

Та докато още съм в процес на самобичуване да пусна и тема за насоки как другите си организират всичко. Защото ние (тоест аз) явно имаме проблеми в тази област.

 

 

Редактирано от Lindt
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

сигурно има и по-интелигентни начини, но аз се справям с екселски таблици и филтри на колоните към тях, и въведени вътре дати,  акаунти, резервации, карти и други подробности, така че да мога да сортирам и филтрирам от кой акаунт какво и от коя карта кога примерно

 

google trips също събира всичко по дати и дестинации, стига да си пращаш на имейла, към който е вързан, всички резервации, независимо през какъв друг акаунт са направени

Редактирано от antea
  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Хорицата по света ползват главно два аппа за целта : tripit и tripcase. Лидер са първите, аз чисто случайно ползвам вторите. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 18 минути , Lindt каза:

Днес изведнъж получихме смс за изтеглени 185 евро в исландска валута.  Първа мисъл: "сбъркали са стойността в смс с една нула и са сувенирите". Втора мисъл "източват ни карта и ще я блокираме сега".  Трета мисъл: "някой от хотелите тегли пари,  дай да сравним цената с всичко резервирано до сега, да видим колко са изтеглили и тн.. ".  2 часа по-късно сестра ми се чуди дали не сме забравили нещо да анулираме при планирането.  Отсичам, че съм проверила и 4-те ни акаунта преди 2 месеца. Но явно не съм,  защото точно това е станало.  

Подобна е драмата с резервираните през къде ли не билети, ползваните 4-5 карти и няколко имейла. Понякога ровя по 30 минути,  за да намеря конкретно резервация. 

Та докато още съм в процес на самобичуване да пусна и тема за насоки как другите си организират всичко. Защото ние (тоест аз) явно имам проблеми в тази област.

 

 

И аз съм като теб и често изпадам в размисъл кое откъде и кога бях букнала и до кога трябваше да го анулирам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм аналогов и имам гадния навик да не забравям такива неща. Навик. Някои вкъщи пък му казват злопаметност, според обстоятелствата. :biggrin:

Утре ще спре токът и ще останете посредата на нищото. :biggrin:

  • Харесвам 6
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Подреждам всичко в папки в yahoo mail, която е основната ми пощенска кутия.  

Всички резервации направени по една или друга причина през друг акаунт  веднага си ги препращам към yahoo, за да ги имам на едно място. 

 

На практика там са ми под ръка всички резервации свързани с пътувания за последните 11 години. 

 

От 2-3 години  правя програма за всяко пътуване и в Google Docs с линк към резервациите  вкл.  канселирани и т. н. 

Преди тръгване преглеждам дали всичко е ОК. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

При едно пътуване до Америка за една конференция почти насила ме накараха да използвам TripCase, който после по инерция продължих да си използвам, пробвал съм и други разбира се.

 

 

Връзка към мнение
преди 14 минути , Zaro каза:

Аз съм аналогов и имам гадния навик да не забравям такива неща. Навик. Някои вкъщи пък му казват злопаметност, според обстоятелствата. :biggrin:

Утре ще спре токът и ще останете посредата на нищото. :biggrin:

Аппа на телефона е голямо удобство, съветвам всички активни магеланци да си инсталират tripit  и ще се “родите” , дърпа всички от имейл адреса, който сте вързали и ви нотифицира , ако има промени по полети.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

1. Номер едно по важност: gmail. Затова винаги моля приятелите, с които пътуваме, да обменяме информация по мейл - имам предвид документи, информация за самолетни билети и т.н.. Самата аз си самоизпращам важни информации. Интелигентна търсачка и огромна памет. 

 

2. Екселска таблица. Приложения ми е сложно да използвам. Аз съм старомодна и мозъкът ми работи упростено. Освен, че ми е много удобно за бюджет - приготвян най-вече за спътници,  мога за събера много релевантна информация на един ред и с един поглед да обхвана къде и какво съм планирала.

 

3. Colour coding - обожавам да използвам цветовете, които да ми подсказват в каква фаза е дадено действие. Зелено - резервирано и/или платено, жълто, синьо - таблиците ми са невероятна цветна дъга 🙂 Така работя и сериозни документи, всъщност.

 

4. Booking - с един поглед виждам какви съм ги натворила с резервации. Ако има дупки, започвам да връщам лентата назад.

 

5. Online banking - преглед какво съм плащала ми дават поглед къде и какво съм натворила.

 

6. Асоциативна памет - доста силна... 

 

И никога не е идеално, разбира се 🙂 

Връзка към мнение
преди 25 минути , stanislavpp каза:

Аппа на телефона е голямо удобство, съветвам всички активни магеланци да си инсталират tripit  и ще се “родите” , дърпа всички от имейл адреса, който сте вързали и ви нотифицира , ако има промени по полети.

 

Бях си направил акаунт,  но вече не помня какво не ми допадна.  Тия дни ще го пробвам пак.

 

Иначе полетите извън европейските НТА  ги гледам през CheckMy Trip и TripCase. Поглеждам отвреме-навреме там  за промени,  защото сайтовете посредници понякога "забравят"  да те уведомят. 

Редактирано от stanimir
Връзка към мнение

При мен всичко е в папки и по години. Отделна папка само за канселирани резервации. Преди да тръгна нанякъде, за конкретното пътуване паркирам копие на компютъра за архив, копие в телефона, копие в пощата. Хм, и аз си падам по цветните маркери като Рейни  🙂

Връзка към мнение

 

преди 36 минути , stanislavpp каза:

Хорицата по света ползват главно два аппа за целта : tripit и tripcase. Лидер са първите, аз чисто случайно ползвам вторите. 

 

Всеки път като науча нещо ново и полезно и едновременно ми става и виновно, че по-рано не съм го разбрал и едно мило, че най-накрая съм го разбрал 🙂

  • Харесвам 4
  • Смея се 8
Връзка към мнение

Мале, мале, мале,  колко много време губите за въвеждане , маркери , проверки, папки и прочие ...😃

 

Свалете си tripit или tripcase , после може да почерпите по гинесче.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , stanislavpp каза:

Мале, мале, мале,  колко много време губите за въвеждане , маркери , проверки, папки и прочие ...😃

 

Свалете си tripit или tripcase , после може да почерпите по гинесче.

В Империята ползваме подчинени за тая цел ... Обикновено имаме винаги в наличност, но ако пък ъъ останем без такива ... така да се каже ... винаги я има Силата. С нея постигаме такива велики цени на резервациите, че Императорът се е озовал с  хиляди имоти на негово име и се чуди какво да ги прави.

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 9 минути , stanislavpp каза:

Мале, мале, мале,  колко много време губите за въвеждане , маркери , проверки, папки и прочие ...😃

 

Свалете си tripit или tripcase , после може да почерпите по гинесче.

А може би не го чувстваме за изгубено време 🙂 Не е нужно да бъдем всички еднакви. Аз просто споделих как работи моя мозък, за да е максимално ефективен.

Връзка към мнение

О , разбира се - не всеки е длъжен да ползва удобство , винаги може и по-трудоемко. Аз отдавна се отказах да използвам пишеща машина, а този апп ми е безкрайно удобен и (почти) всеки ден си го отварям и гледам 😉. Голямо удоволствие ми доставя (tripcase) .

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Гледах това tripit, но то иска да извлича информация от имейлите ми. Т.е. все едно е в пощата ми. Американска му работа - да знаят и кътните ти зъби. Махам го и ще си остана старомодна😁

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
10 minutes ago, ДиянаВ said:

Гледах това tripit, но то иска да извлича информация от имейлите ми. Т.е. все едно е в пощата ми. Американска му работа - да знаят и кътните ти зъби. Махам го и ще си остана старомодна😁

Както са казали по-мъдрите, "It's always a trade-off - you have to give (up) something (away) to get something". 🙂

 

И за да не съм съвсем офф, на мен ми е лесно - като нямам много резервации, мога да ги помня.

Редактирано от akair
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 17 минути , ДиянаВ каза:

Гледах това tripit, но то иска да извлича информация от имейлите ми. Т.е. все едно е в пощата ми. Американска му работа - да знаят и кътните ти зъби. Махам го и ще си остана старомодна😁

Тъй де , едно от удобствата му е да ти спести ръчното вкарване на всяка резервация . Ако това не ти харесва , винаги може да запишеш имейл, който слабо ползваш и да въведеш резервациите ръчно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

kayak.com/trips - най-добрият алгоритъм за разчитане + ако ги изненадате с нещо много екзотично, имат персонал за целта.

Всичко е безплатно, включително смс-и на произволен номер за всякакви промени и събития.

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И аз нямам много резервации, а когато правя последваща за същото място, веднага отменям предходната. Определено резервациите не ми създават грижа. Всичко си е в yahoo в папчица, макар че и те са американци😁

Връзка към мнение
преди 9 минути , akair каза:

Както са казали по-мъдрите, "It's always a trade-off - you have to give (up) something (away) to get something". 🙂

 

И за да не съм съвсем офф, на мен ми е лесно - като нямам много резервации, мога да ги помня.

Абе не лежи на тази кълка 🙂 и ние нямаме много пътувания и уж помня. От 3 месеца знам,  че го мразя този хотел и бях сигурна,  че когато намерих заместител,  съм го отказала веднага.  Явно съм сунувала целия процес,  защото го помня стъпка по стъпка как отказвам стаята и щастливо злорадствам, че щом не слагат дори врата между спалните,  не може да искат толкова пари за нощувка. 

До тук чета основно за ползване на системи,  имащи свързващо звено,  например имейл.  При нас са няколко и автоматично не помагат. 

@stanislavpp,  постовете ти са твърде натрапчиво продуктово позиционирани.  Направо не ми се отваря това приложение,  а можеше и да върши работа 😉

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 19 минути , macf1an каза:

kayak.com/trips - най-добрият алгоритъм за разчитане + ако ги изненадате с нещо много екзотично, имат персонал за целта.

Всичко е безплатно, включително смс-и на произволен номер за всякакви промени и събития.

 

Не виждам да може да праща СМС на български номера

Връзка към мнение
27 minutes ago, Lindt said:

Абе не лежи на тази кълка 🙂 и ние нямаме много пътувания и уж помня. От 3 месеца знам,  че го мразя този хотел и бях сигурна,  че когато намерих заместител,  съм го отказала веднага.  Явно съм сунувала целия процес,  защото го помня стъпка по стъпка как отказвам стаята и щастливо злорадствам, че щом не слагат дори врата между спалните,  не може да искат толкова пари за нощувка. 

 Шегата си е шега, но не пратиха ли мейл за отменена резервация? Не е изключено и някой в хотела да е проспал отказа.

Иначе за ползващие gmail - той слага хотели и полети в календара - това също може да е референтна точка. Интересно е дали маха отменените 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.