Прескочи до съдържание

Влак до Истанбул - кушет и легло


antea

Препоръчани мнения

Вози вагони до Пловдив и до Свиленград,, а на Димитровград му прикачт и вагон идващ от Букурещ.

Иначе по номера може да познаеш, че е международен влак - с три цифри.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На Халкалъ може ли да се купи билет до България или няма международна каса?  На сайта на турските железници не дават Халкалъ като гара, имаща международна каса. В стари постове в други форуми от преди ковида пише, че има международна каса на Халкалъ. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Не съм пътувал с този влак и не разбирам ,ако трябва  да купиш билет  от Димитровград или Свиленград  до Одрин, изисква  ли се задължително  кушет за 20 лв. Автобус  от Хасково  до Одрин  е 20 лв.

2023_07_18_06.45.49.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, dimitrov6 каза:

Ако цената от София е 41 лв ,това е по-евтино от автобуса.

Няма как спално място във влака да е по-евтино от автобуса. Кушет цената в размер от 19,56 се прибавя към билета втора класа (41,27лв)  и става общо 60,83 лв. БДЖто винаги е имало неясно и неразбираемо за пътниците ценообразуване.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, epetkov каза:

Няма как спално място във влака да е по-евтино от автобуса. Кушет цената в размер от 19,56 се прибавя към билета втора класа (41,27лв)  и става общо 60,83 лв. БДЖто винаги е имало неясно и неразбираемо за пътниците ценообразуване.

Аз щях да питам тези дни на гарата ни точно каква е цената до Истанбул. От София до Свиленград няма нужда от спално място в този влак и първия вагон е за седящи,като общ салон с първа и втора класа. Може би след Свиленград остават само спални вагони в Турция и тогава се изисква поне кушет минимум.Има магеланци пътували и те може да кажат между Свиленград и Истанбул има ли вагон само със седящи места.

Сега звънях до гарата и казаха,че има международна каса в София и Пловдив,та не казаха никаква цена от другите гари.

Имало е влак от Пловдив до Одрин 2019 и цената от Свиленград-Одрин е била 4,3 лв,значи сега ,ако сложат кушет задължително ще стане 24 лв.

https://www.xnews.bg/ot-dimitrovgrad-do-odrin-s-vlak-za-7-82-lev/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, epetkov каза:

Не, сидящи вагони се движат по целия маршрут.

Понеделник  ще питам  по телефона  международно бюро в Пловдив  за цените. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 22.07.2023 г. в 1:30, dimitrov6 каза:

Понеделник  ще питам  по телефона  международно бюро в Пловдив  за цените. 

Питах и билет от Пловдив до Истанбул кушет  е 51 лв,от Димитровград  към 40.  До Одрин   е 30 от Димитровград.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Сутрин се разхождам редовно покрай линията ,по която минава този влак и като ме подминава се усеща неприятна миризма на тоалетна, дори като се е отдалечил вече на 100-200 метра. При други български бързи или пътнически влакове го няма това.

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Доста пъти съм пътувала с влака и пак ще пътувам като следващ най-добър вариант за придвижване след самолетния. А на българска територия той е комбинация от турски спални вагони и български пътнически такива. Тоалетните в спалните вагони са нормални влакови тоалетни от български тип, само че имат тоалетна хартия и сапун.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , dimitrov6 каза:

Сутрин се разхождам редовно покрай линията ,по която минава този влак и като ме подминава се усеща неприятна миризма на тоалетна, дори като се е отдалечил вече на 100-200 метра. При други български бързи или пътнически влакове го няма това.

По българските влакове тоалетната не можеш да я доближиш без противогаз, а отпадъците се пускат на свобода по цялото междурелсие, където сварят, та затова може да не ти миришат. 
Турските си имат колектори, които се изпразват на Капъкуле, че тук няма кой и къде. 
Пък и самите тоалетни в турските влакове са по-чисти, което зависи и от ползващите ги все пак. Въобще няма сравнение с бдж.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Такаа, днес не ми продадоха билети за влака София - Истанбул за края на месеца , защото след 10.10 щял да започва ремонт по линията.

Какво , къде и за колко време ще ремонтират, не знаят.

На споменатата дата ще имат повече  информация .

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 3.10.2023 г. в 19:08, patilana каза:

Такаа, днес не ми продадоха билети за влака София - Истанбул за края на месеца , защото след 10.10 щял да започва ремонт по линията.

Какво , къде и за колко време ще ремонтират, не знаят.

На споменатата дата ще имат повече  информация .

 

 

Аз преди около 10 дни купих билети за 21 и 28 октомври, но ме предупредиха за евентуален ремонт. Отегчената касиерка ЕП я мързеше дори да отговори на въпроси, които изискват едносрични отговори "да" и "не". Та не знам дали биха предложили алтернативен транспорт, нито пък БДЖ биха върнали парите 😄 

Връзка към мнение

Според кол центъра на БДЖ, влакът ще продължи да пътува и след 10-ти октомври, просто разписанието не било обявено на сайта и нямали информация за обявен ремонт...

 

https://www.bdz.bg/bg/a/sofiya-istanbul-sofiya

 

Допълнение: веднага след моята публикация са обявили и разписанието от 10.10 до 28.10.2023

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , dimitrov6 каза:

Този безплатен шатъл от Сиркеджи до Халкали има ли разписание и може ли да се качиш,ако не покажеш билет за влак.

Кой е този безплатен шатъл?

Аз знам за един, който вървеше преди да пуснат Мармарай до Халкалъ.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Сигурно е този. В началото на темата пишеше за него,но там е като слезеш от влака от България и се качваш на този автобус. А в обратна посока ? Но май не върви шатъла вече. 

Връзка към мнение
преди 52 минути , dimitrov6 каза:

Сигурно е този. В началото на темата пишеше за него,но там е като слезеш от влака от България и се качваш на този автобус. А в обратна посока ? Но май не върви шатъла вече. 

Шатълът не върви още от преди ковид, защото си има Мармарай от Халкалъ до Сиркеджи.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 56 минути , WanderlustME каза:

На връщане дали би било проблем стек цигари (например) в багажа? Доколкото знам, разрешеният лимит е 2-3 кутии...

На този въпрос с точност няма как да се отговори, но да речем, когато съм пътувала с пушачи, винаги са си внасяли цигари в България, като повечето пъти са купували стек(ове) от безмитната лавка на Капъкуле. Не съм пътувала от преди ковид и не знам дали я има още тази лавка, но преди там имаше всякакви цигари и алкохол и можеше да се плаща кеш поне с 20 валути. 
Хубаво е голямата кутия от стека да се изхвърли и да се разпилеят кутийките из багажа. Не че някой някога ни е проверявал в посока България. Но гаранция за нищо няма.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.