Прескочи до съдържание

бързи въпроси Франция - бързи въпроси


Mary

Препоръчани мнения

В тази тема отделих конкретните въпроси, които са били зададени в темата Париж - магелански пътеводител.

 

 

Нека темата с пътеводителя да остане само с конкретни предложения за нея.

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Привет!

 

Може ли малко информация за предплатените SIM-карти. Трябва ми такава с 250-500MB и някакви минути. Някъде четох във форума, че искат паспорт за регистрацията. Как е в Париж? 

 

Роца, мисля да тествам това бистро още утре. Ако можете да препоръчате още подобни места ще е хубаво. Обедите съм ги предвидила да са в парковете :)

 

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Във всеки tabac (магазин за цигари, сигнализиран с типичния червен ромб) можете да купите предплатени карти, някои дори с минути към България. Не знам дали искат паспорт обаче. lebara mobile имат предплатени карти, а също и традиционните SFR, Bouygues, Orange. Можете и в офисите им да идете, но най-бързо става в табака. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Ще имаме 2 нощувки и само 1 ден в Париж. Според запознатите, тази програма изпълнима ли е в рамките на деня, без да влизаме никъде. Ще нощуваме в ibis Paris Tour Eiffel, така че Айфеловата кула ни е добра отправна точка. 

1 ден Версай/вечерта – Айфеловата кула

2 ден – http://www.batobus.com/en/stations.html  корабче по Сена

Една обиколка отиване и връщане (9 спирки) отнема около 1h40.

Продължителността на пътуването между спирките.

 

- Айфеловата кула, за да Musée d'Orsay: 20 мин

- Musée d'Orsay да Сен Жермен де Пре: 7 мин

- Сен Жермен де Пре да Notre Dame: 15 мин

- Notre Dame да Ботаническата градина / Cité де ле Mode et дю Design: 15 мин

- Ботаническата градина / Cité де ла Mode et дю Design да Отел дьо Вил: 15 мин

- Отел дьо Вил да Louvre: 11 мин

- Louvre да Champs-Elysées: 10 мин

- Champs-Elysées да Beaugrenelle: 20 мин

- Beaugrenelle да Eiffel Tower: 15 мин

..........................................................................................................

- Айфеловата кула до Saint-Germain des Prés от там Métro Ligne 4  посока Mairie de Montrouge 4 stops : 3 min

До Montparnasse-Bienvenue или пеша през Латинския квартал до за да се качим на Montparnasse Tower, 33 Avenue du Maine, 75015 / линии на метрото 4, 6, 12, 13

 

–       От Montparnasse-Bienvenue Métrо Ligne 4  посока Porte de Clignancourt, 6 stops : 6 min до Saint-Michel, разглеждаме Notre Dame от вън и от там, пак се качваме на лодката.

 

–       Продължаваме с лодката до Лувър от Palais-Royal (Musée du Louvre)Métro Ligne 7  посока

La Courneuve до спирка Poissonnière, за да видим Montmartre и Сакре кьор.

 

–       От Poissonnière Métro Ligne 7  посока Villejuif - Louis Aragon / Mairie d'Ivry 7 stops : 8 min до Palais-Royal (Musée du Louvre), прекачваме в Métro Ligne 1  посока La Défense 7 stops : 8 min

до Charles de Gaulle-Etoile при Триумфалната арка, пеша по Шанз елизе, Тюйлери, Place de La Concorde и пак се качваме на лодката от Лувър до  Айфеловата кула.

Редактирано от Георги
премахната връзка водеща директно до промяна на резервацията
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Първия ден е ОК, но втория...

Каква е идеята на корабчето?

Малко не разбрах - веднъж правите обиколка с него, а после го използвате като трнспорт ли?

Имайте предвид, че в сезона се образуват опашки по спирките на корабчето и се губи доста време.

Ако ще се качвате на Айфеловата кула, то пропуснете Монпарнас. Така ще се отклоните по-малко и ще имате повече време.

Ако ви е останало време, като стигнете до Триумфалната арка, можете да се качите на нея.

Доста е натоварен този ден, но е възможен за изпълнение!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Ще падне търчане. 

 

Версай е добре, Айфеловата кула вечерта също. Качете се по свечеряване, преди да е станало тъмно. Можете да се разходите из трокадеро след това. Ако ви се върви и не сте уморени, можете да отбиете и триумфалната арка и част от Шанз-Елизе. 

 

На корабчето мисля че можеше да се качвате и злизате където си поискате. Ако слезете на Музе д Орсе можете да пресечете моста и ще попаднете на Тюйлери. Съвсем наблизо е Лувъра. Пресичате отново и сте на Сен Жермен де Пре, където можете да хванете следващо корабче до Нотр Дам и от там Латинския квартал. 

 

Аз бих заменил Монпарнас с Монмартр. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря ви!

Да Mary, иска ми се да съчетая разходката по Сена с част от транспорта. Няма да се качваме на Айфеловата кула и всичко ще разглеждаме само от вън, освен Монпарнас, където ще се качим на 56тия етаж. Чета за страхотни гледки от там. А и всъщност, само там не съм ходила. Тази скоростна обиколка правя заради една девойка, която не е ходила в Париж и иска да види максимум за единствения ден.

Kaloyan89, май си прав, че е по–добре, да разгледаме повече неща първата вечер, /зависи, кога ще пристигнем/ за да освободим време втория ден. Ще коригирам спирката за Sacré Cœur. А защо, какво и е на Poissonnière?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Sill, може ако ти се ходи пеша да слезеш и на Poissonnière, която е на повече от километър от Сакре Кьор.

Както Калоян вече обясни най-близката станция до Сакре Кьор е Анверс.

От нея най-лесно ще стигнете до подножието на църквата и спирката на фуникуляра, ако не Ви се катерят стълбите.

От там е и най-хубавата гледка към Базиликата.  Но ако не Ви е удобна линия 2 на метрото, а хванете линия 12 можете да слезете на Абес и от там по Rue Yvonne le Tac да стигнете до Сакре Кьор за 4-5 минути пеша преминавайки през най-хубавата част на Монмартър.

И да не забравите като се качите на Сакре Кьор на връщане да минете през площад Тертр, който е от задната страна на църквата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря ти,  Roje! Точно Abbesses избрах. За този фуникуляр нямам никакъв спомен...  На връщане реших да отидем и до Мулен Руж и да вземем метрото до Шарл де Гол от Blanche, от там пеш по Шанз елизе,Тюйлери, Place de La Concorde и пак се качваме на лодката от Лувър до Айфеловата кула

Абе защо, като копирам и пеистна нещо ми се променя шрифта и не мога да го оправя? 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нищо не и е. Но за да не станете част от разочарованата орда, която смята Париж за продължение на Дакар или Алжир-град, е по-добре да не минавате от там, както и целия район около Шато д'О, Гар де л'Ест, Гар дю Нор, Барбес. Иначе не рискувате нищо през деня. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, искам да споделя че програмата, която съм спретнала и споделила за 1 ден в Париж, с корабче по Сена /описана е няколко поста по–напред/ е напълно изпълнима и без много зор.

А сега имам питанка, с приятели ще отскочим за 2–3 дни до Париж началото на октомври. Едната ми приятелка страшно много държи да отиде на гроба на Джим Морисън. Та питанката ми е, в това голямо гробище, как да го открием?

Връзка към мнение

Здравейте, искам да споделя че програмата, която съм спретнала и споделила за 1 ден в Париж, с корабче по Сена /описана е няколко поста по–напред/ е напълно изпълнима и без много зор.

А сега имам питанка, с приятели ще отскочим за 2–3 дни до Париж началото на октомври. Едната ми приятелка страшно много държи да отиде на гроба на Джим Морисън. Та питанката ми е, в това голямо гробище, как да го открием?

Два пъти съм бил и така и не го открих,но пък за сметка на това открих много други.В началото на гробището имаше схема,която така и не ми помогна.Ето една цък

Редактирано от traveler
Връзка към мнение

 

А сега имам питанка, с приятели ще отскочим за 2–3 дни до Париж началото на октомври. Едната ми приятелка страшно много държи да отиде на гроба на Джим Морисън. Та питанката ми е, в това голямо гробище, как да го открием?

 

цък

Връзка към мнение

Здравейте, искам да споделя че програмата, която съм спретнала и споделила за 1 ден в Париж, с корабче по Сена /описана е няколко поста по–напред/ е напълно изпълнима и без много зор.

А сега имам питанка, с приятели ще отскочим за 2–3 дни до Париж началото на октомври. Едната ми приятелка страшно много държи да отиде на гроба на Джим Морисън. Та питанката ми е, в това голямо гробище, как да го открием?

Опитай тук:

http://www.pere-lachaise.com/

 

Като тръгнеш от входа в дясно.

На тази интерактивна карта лесно ще се ориетираш - цъкваш на Ентер, в ляво ти се отваря клавиатурка, натискаш буквата М и ти излиза списък, натискаш Морисън и на картата отдясно почва да ти мига кръстче, лесно е да стигнеш до там.

А и тълпата ще те заведе ;)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Ние ползвахме подобна карта на тази, към която препраща traveler. Лесно е за ориентация като се следват номерата на парцелите, които са надписани на табели на място. Паметната плоча на Джим Морисън е приблизително с височина 60-70 см и наистина е малко скрита сред по-високи такива, а и има някакво безразборно струпване точно в този парцел. Със сигурност ще има и други хора, та може да попитате.

...Донесохме камъчета оттам...заръка от приятели.

 

П.П. Вечер последно затварят главния вход(изход). Другите затварят половин или един час по-рано и може да се наложи да обикаляте повечко, та ако окъснеете - предвидете изход оттам. Не помня часовете, но не е трудно да се провери.

Редактирано от Zara
Връзка към мнение

Някой ако да може да помогне с късно работещ супермаркет в 17 район, адреса на апартамента е 119 Avenue de Villiers 4, 75017 Paris? Ще пристигнем в апартамента с шатъла от Бове и седващ превоз, вероятно, малко преди 22,00 часа, гладни, жадни, изнемощели, и "без енфие"...  :)  Моля, помагайте!

Връзка към мнение

Някой ако да може да помогне с късно работещ супермаркет в 17 район, адреса на апартамента е 119 Avenue de Villiers 4, 75017 Paris? Ще пристигнем в апартамента с шатъла от Бове и седващ превоз, вероятно, малко преди 22,00 часа, гладни, жадни, изнемощели, и "без енфие"...  :)  Моля, помагайте!

За кой ден от седмицата питате?

Връзка към мнение

Някой ако да може да помогне с късно работещ супермаркет в 17 район, адреса на апартамента е 119 Avenue de Villiers 4, 75017 Paris? Ще пристигнем в апартамента с шатъла от Бове и седващ превоз, вероятно, малко преди 22,00 часа, гладни, жадни, изнемощели, и "без енфие"...  :)  Моля, помагайте!

Carrefour City

89 Rue Laugier
75017 Paris
 
до 23,00
 
 
McDonald's
145 Avenue de Villiers
75017 Paris
Франция
Отворено днес
  1. 7:00 – 2:00
Редактирано от traveler
Връзка към мнение

Хазаина написа: Non malheureusement en France il n'y a pas de magasin ouvert 24h/24 ... Vous avez néanmoins des restaurant qui restent ouverts tard en bas de l'appartement

Което е абсурдно!

Май хазаина ще се окаже прав, Carrefour City е отворен в неделя до 13,00 часа, а в Макдоналдс могат да ме вкарат само в несвяст...  :mad: 


 БЛАГОДАРЯ за бързите отговори!

 

Абе, тия хора в квартала не може да не си купуват нек,ви неща и късно вечер... ще открием  :)

Редактирано от si111
Връзка към мнение

Хазаина написа: Non malheureusement en France il n'y a pas de magasin ouvert 24h/24 ... Vous avez néanmoins des restaurant qui restent ouverts tard en bas de l'appartement

Което е абсурдно!

Да, важно е, за неделя питам и БЛАГОДАРЯ за бързите отговори!

Неделята е истински проблем с магазините...

Не видях работещ магазин в неделята около вашия район.

Имате Monoprix близо до вас, но не работи в неделя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хазаина написа: Non malheureusement en France il n'y a pas de magasin ouvert 24h/24 ... Vous avez néanmoins des restaurant qui restent ouverts tard en bas de l'appartement

Което е абсурдно!

Май хазаина ще се окаже прав, Carrefour City е отворен в неделя до 13,00 часа, а в Макдоналдс могат да ме вкарат само в несвяст...  :mad: 

 БЛАГОДАРЯ за бързите отговори!

 

Абе, тия хора в квартала не може да не си купуват нек,ви неща и късно вечер... ще открием  :)

post-1073-0-34782300-1443728959_thumb.jpg

Ето този Carrefour  ви е и на път от Porte Mailot (там спира автобуса от Бове).Ако може да се вярва на това работно време

Връзка към мнение

Нищо не работи 24 часа във Франция, освен хотелите, полицията, болниците и може би някои заводи и централи. Магазин абсурд. По синдикални причини най-вече. Във Франция е забранено от кодекса на труда да се работи нощем и в неделя, освен за изключения.

 

Можете да намерите ресторант който сервира до късно (рядкост в неделя). Може да намерите и т.н. Épicerie, най-често арабски магазин отворен до 12-1-2 часа. Можете и да се позапасите с провизии из летищата, а след хапване да отидете да пиете по питие някъде, но неделен нощен Париж е малко умряло... Освен около le Marais, quartier latin и Montmartre. Хубаво си пресметнете връщането с последния транспорт, да не би таксито ви да ви излезе по-скъпо от питиетата и вечерята взети заедно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.