Прескочи до съдържание

бързи въпроси Франция - бързи въпроси


Mary

Препоръчани мнения

Районът не е лош, по-скоро жилищен, няма проблем с късното прибиране.

Малко е отделечен от "центъра", та ще трябва повече да ползвате метро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

конкретен въпрос-апартаментът, който сме наели  се намира в близост до Сакре кьор.Полетът ни от Париж за София е рано сутринта 8,40.Първото метро е в 5,30.Шаталът определен за този полет е в 5,50 часа.Как и с какво да се предвижим до Порт Майо или до самото летище.Благодаря предварително за отговора! :)

Връзка към мнение

конкретен въпрос-апартаментът, който сме наели  се намира в близост до Сакре кьор.Полетът ни от Париж за София е рано сутринта 8,40.Първото метро е в 5,30.Шаталът определен за този полет е в 5,50 часа.Как и с какво да се предвижим до Порт Майо или до самото летище.Благодаря предварително за отговора! :)

 

Само да уточна, че става въпрос за летище Бове, да няма недоразумения :)

Връзка към мнение

Благодаря за уточнението ;)

 

Така като гледам, май ще ви е най-лесно с нощните автобуси, Noctilien. Зададох произволен маршрут от Монмартър и ми даде около 40 минути до Порт Майо, първо с N02 до гара Сен-Лазар и после с N153 до Порт Майо.

Ето тук е картата на нощните автобуси:

http://www.ratp.fr/informer/pdf/orienter/f_plan.php?loc=reseaux&nompdf=noctilien&fm=pdf

 

Другият вариант е с такси.

Редактирано от Роца
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Аз, ако имам възможност, бих заложила първо на такси, после на нощните автобуси и най-накрая на по-екстремен вариант с метрото.
Ако нямате багаж за чекиране, бихте могли да рискувате и да отидете с метрото до Порт Майо, като е сигурно, че шатълът в 5:50 го изпускате, ако приемем, че първото метро на близката ви линия е в 5:30. Ако е така, имате една смяна с линия 1, като цялото пътуване не го виждам по-малко от 30 минути с прехвърлянето. А ако имате багаж ще се забавите повече. 
Ако имате багаж за чекиране, по-добре не рискувайте с метрото. Аз пътувах последно в края на април с чекиран багаж и времето, съобразено с шатъла определен за този полет ми беше точно. По същото време летището обслужва още 5-6 полета и е доста натоварено. 
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да за  летище Бове ставаше въпрос .Благодаря за информацията! 

 

 

Въпросът с такситата как стои?

Редактирано от Mary
Главни букви
Връзка към мнение

Да за  летище Бове ставаше въпрос .Благодаря за информацията! 

 

 

Въпросът с такситата как стои?

Ето това съм написала в пътеводителя за Париж:

Taxis G7  - на сайта можете да симулирате маршрут и да видите приблизително време и цена

Taxis Bleus 

 

Роца и pamelanb, вече ви дадоха предложения за придвижване до Порт Майо, но ако искате дайте и точния адрес на апартамента.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много благодаря за информацията за  нощните автобуси и такситата.Апартаментът се намира  на улица Rue de Suez .Моето пътуване е в началото на м.06, но аз обичам да съм подготвена :)  и информирана :rolleyes:  

Връзка към мнение

Много благодаря за информацията за  нощните автобуси и такситата.Апартаментът се намира  на улица Rue de Suez .Моето пътуване е в началото на м.06, но аз обичам да съм подготвена :)  и информирана :rolleyes:  

Ето още един вариант с нощни автобуси:

noctilien Ligne N02  до Des Champs Elysees - Franklin D. Roosevelt  и после  noctilien Ligne N11. 

Бързичко погледнах и видях, че се движат през половин час, което означава, че можете да планирате да сте на Порт Майо в 4,58 или в 5,28.

ПП Задала съм произволна дата и час рано сутринта.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не ползвайте таксита в Париж, Г7 са мафия, искат неописуеми суми, нахални са, лъжат, понякога не ви качват за кратки разстояния, често са невъзпитани... и най-вече са прекалено скъпи за услугата, която предлагат. Ползвайте Uber, ще намалите наполовина разходите за придвижване. Поне знаете предварително колко ще платите.  

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Харесва ми варианта с нощните автобуси ! На всички които откликнаха на моите въпроси благодаря! Препоръчах горещо този форум на приятели и колеги, не съм срещала такъв  с толкова полезни съвети и мнения!  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте, моля за малко помощ в оптимизирането на нашето пътуване следващия месец до Париж (ще бъде подарък за двайсетия рожден ден на моя син). Ще пристигнем в неделя сутринта и ще летим обратно в сряда рано сутринта. Апартаментът се намира на Rue Vernier 16. Забележителности, които съм избрала да са с влизане :) са: Roland Garros и музея на тениса (работещ само в неделята), Musee d'Orsay, Musee Rodin, Пантеон, Инвалиди, Tour Eiffel, Palais Royal, Musee Carnavalet, Saint Chepelle, Пале Гарние, Сакре кьор, Нотр Дам, корабче по Сена (може би вечер, та да видим нощен Париж) и сладоледите Bertillo (също работещи само в неделята по време на нашия престой).

Разходки в и покрай: Триумфалната Арка, Трокадеро, Марсово поле, Елисейските поля, Пти и Гранд Пале, площад Конкорд, Лувъра, моста Александър, Сорбоната, Люксембургска градина, площада на Бастилията, площад Вож, Помпиду, Мадлената, площад Терт.

Иска ни се да идем до Версай, но ми се струва, че няма да имаме време?????

Ще купя билети за някое от кабаретните представления, но съм разтроена - Moulin Rouge, Lido или Crazy Horse? Мненията в tripadvisor са противоречиви, но сякаш повече Уау  :) има за крейзи хорс. Кое е най-впечатляващото за 20-годишни (нали ще е подарък)?

И още едно въпросче-дали си струва да се плаща за чашата шампанско (говоря за това, че без нея местата ще са в по-задна позиция, дали ще се вижда достатъчно добре)?

И нещо супер приятно - на 21.6 ще се провежда Fête de la Musique 2016 (благодаря на Роца за сайта с програмата), та тогава ще го ударим :) на разходка и слушане на музика. Та направо се обърках съвсем как да подредя по дни програмата.

Все още размишлявам дали да вземам Paris Visit или карнети. Последните нали можем да ползваме двамата или са по 10 за всеки поотделно?
Благодаря предварително

Редактирано от Jane*
Връзка към мнение

Според мен за три дни програмата е доста натоварена. Имам предвид не толкова разходките покрай посочените забележителности, а влизането в музеите. Разбира се, зависи как човек разбира разглеждането на музеи и колко време иска да прекара във всеки един от тях.

За Версай аз бих отделила цял ден, така че не бих могла да го включа във вашата програма.

Карнетите могат да се ползват от неограничен брой лица, естествено по-малко от 10, де, защото билетите са 10. Според мен те са по-добрият вариант. Но пак зависи как точно ще си направите програмата по дни.

Друга добра възможна идея е да си вземете карта за корабче - Batobus Paris. За възрастен за 1 ден - 17 евро, за 2 последователни дни - 19 евро, за студенти - съответно 11 и 13 евро. С това корабче ще можете да си направите разходка по Сена колкото пъти искате - и по светло, и по тъмно, можете да слизате и да се качвате неограничено на борда, а също да го използвате за придвижване между обектите. 

За кабаретата нищо не мога да кажа от личен опит.

Връзка към мнение

Здравейте, моля за малко помощ в оптимизирането на нашето пътуване следващия месец до Париж (ще бъде подарък за двайсетия рожден ден на моя син). Ще пристигнем в неделя сутринта и ще летим обратно в сряда рано сутринта. Апартаментът се намира на Rue Vernier 16. Забележителности, които съм избрала да са с влизане :) са: Roland Garros и музея на тениса (работещ само в неделята), Musee d'Orsay, Musee Rodin, Пантеон, Инвалиди, Tour Eiffel, Palais Royal, Musee Carnavalet, Saint Chepelle, Пале Гарние, Сакре кьор, Нотр Дам, корабче по Сена (може би вечер, та да видим нощен Париж) и сладоледите Bertillo (също работещи само в неделята по време на нашия престой).

Разходки в и покрай: Триумфалната Арка, Трокадеро, Марсово поле, Елисейските поля, Пти и Гранд Пале, площад Конкорд, Лувъра, моста Александър, Сорбоната, Люксембургска градина, площада на Бастилията, площад Вож, Помпиду, Мадлената, площад Терт.

Иска ни се да идем до Версай, но ми се струва, че няма да имаме време?????

Ще купя билети за някое от кабаретните представления, но съм разтроена - Moulin Rouge, Lido или Crazy Horse? Мненията в tripadvisor са противоречиви, но сякаш повече Уау  :) има за крейзи хорс. Кое е най-впечатляващото за 20-годишни (нали ще е подарък)?

И още едно въпросче-дали си струва да се плаща за чашата шампанско (говоря за това, че без нея местата ще са в по-задна позиция, дали ще се вижда достатъчно добре)?

И нещо супер приятно - на 21.6 ще се провежда Fête de la Musique 2016 (благодаря на Роца за сайта с програмата), та тогава ще го ударим :) на разходка и слушане на музика. Та направо се обърках съвсем как да подредя по дни програмата.

Все още размишлявам дали да вземам Paris Visit или карнети. Последните нали можем да ползваме двамата или са по 10 за всеки поотделно?

Благодаря предварително

Jane*, вероятно можете и да ги обиколите всичките тези неща за три дни, но ще загубите удоволствието в това препускане и ще пренаситите сетивата си.

За Версай определено няма да стигне времето при тези планове.

Аз мога да дам лично мнение само за Мулен Руж.

Хареса ми, а на 20-годишен, предполагам, че също ще хареса. :)  

Когато аз съм била, шампанското си влизаше в цената на билета. 

Залата не е много голяма, та видимост има доста добра почти отвсякъде.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Програмата на Витко, отделих в отделна тема: Програма за Париж през май 2016

 

Витко, спокойно можеш да задаваш още въпроси, а като се върнеш може да ни разкажеш как почувства Париж, а и снимки да покажеш. :)

Връзка към мнение

Jane*, програмата ви е страшно абмициозна за 3 дни, още повече с влизане в големи музеи, плюс разни неща вечер (кабаре, празника на музиката). Не че няма да успете да обиколите, ако се напънете, но както са казали момичетата преди мен, не си заслужава стахановски подвизи и преизпълнение на петилетен план. Помисли от какво би се отказала ;)

Много ме учуди, че сладоледите Бертийон ще работят само в неделя :unsure: ... освен ако нямаш предвид основната им сладкарница. На остров Сен-Луи, зад Нотр-Дам, на централната улица (rue Saint-Louis-en-Ile) и една от преките й има поне 3 магазинчета, където може да си купите от сладоледите им и съм почти 100% убедена, че работят всеки ден...

И, последно, корабче по Сена, за да видите нощен Париж не е най-добрата идея, според скромното ми мнение. Просто защото сте под нивото на тротоара и виждате само най-близките сгради и най-вече горната им част. За нощен Париж по-добре вижте някой от автобусите, евентуално...

Редактирано от Роца
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Подкрепям напълно Роца, че нощен Париж от корабчето е полвинчата работа. Хубаво е, но няма да видите това, което очаквате, с изключение на Айфеловата, която се вижда добре от корабчето(и от още много места).

Най-добрия нощен Париж е ... пешеходния! :)

 

Роца, минавала ли си покрай Халите, откакто откриха новата конструкция? Изглежда доста интересна на снимки? Аз последните години го заобикалям този район, но дали да не намина да видя това?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Mary, минах оттам миналия петък. Новия покрив го видях отдалече, понеже все още има доста заграждения покрай ремонта. Но полека-лека започват да отпердват. Вече е готова и част от парка. Но тъй или иначе краят на ремонта е чак 2018-та.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Роца, говоря за http://www.berthillon.fr/ Не знаех, че можем и другаде да ги намерим, благодаря ти за информацията. И нощното корабче отпада, ще гледаме нощен Париж на 21.6 докато слушаме музика :) Тениса и Орсе задължително остават с разглеждане, ще помисля за другите и ще ги разпределя по дни. Тогава пак ще разчитам на Вас, благодаря.

Връзка към мнение

Mary, специално за теб - нагледен материал от днес :)

21052016-DSC_0389.jpg

 

Jane*, да, това е основната "сладкарница" на Бертийон. Но, понеже днес минавах оттам, магазини, откъдено можеш да си купиш сладоледите им, има поне няколко на остров Сен-Луи. Освен този на централната улица, има още един, на ъгъла на rue Saint-Louis-en и Ile rue des Deux ponts, а на самата rue des Deux ponts има още на 2 места. Цени - 1 топка - 3 евро, 2 топки - 5 евро, 3 топки - 6,50.

Редактирано от Роца
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.