Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 10 минути , ivan69 каза:

Някой скоро да е летял? Стриктни ли са с 3кг багаж? Преди година си пътивахме комфортно с малки куфари, даже си ги купихме от Оман, сега са затегнали нещата. Мен не ме бърка, ама жената как ще събере багажа в 3кг....

Нито в София, нито в Анталия преди седмица гледаха багажите за размери, камо ли да ги теглят. Единствено ги интересуваха документите за самоличност, в Турция на гейта не само сравняваха името по документа с това на бордната карта, но и снимката дали отговаря на човека...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
В момента, Stryper каза:

Чекирания багаж е 20 кг за 20 лв. И аз нямам шанс да се събера в 3 кг, затова взех чекиран.

Зависи... Беше 8 евро чекираният по време на покупката на билета. Избира се най-евтината тарифа (ЕКО) за 3 кг и после като минават въпросите за добавяне на места, добавяне на багаж и т.н., там дава опция за салонен багаж 10 евро на посока или чекиран 8 евро на посока. Ако дадете NO, THANKS и вече си купите билета...добавянето на багаж на по-късен етап е вече по-скъпо.

Връзка към коментар

Имаш предвид 10 евро? Значи с 2 евро повече от цената по време на резервацията. Значи ядва се. Защото най- в началото, ако не избереш ЕКО тарифа, а следващата.. разликата е 25 евро и е важното човек да знае, да не кликва на нея, защото ще се прецака.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 3/14/2024 at 11:58 AM, mamaivy said:

Използвам темата ,че днес летим за Бишкек. Закъснението на полета от София ми генерира пас за лоундж от картата на дск- уизеър, който мисля да използвам в Анталия. Въпросът ми е в летище Анталия трябва ли да се излезе/ влезе или направо трансферен коридор да търсим. Първоначалната идея беше за няколкочасова разходка в стария град, но ще я оставим за връщане.

Полетът на един билет София- Анталия- Бишкек ли беше? Как точно се получи с чекирания багаж на летището в Анталия? Директно ли от София до Бишкек или трябваше да го взимате в Анталия? За първи път ще летя с Пегасус и не ми е много ясно :-).

Връзка към коментар
преди 1 час, Antigona каза:

Полетът на един билет София- Анталия- Бишкек ли беше? Как точно се получи с чекирания багаж на летището в Анталия? Директно ли от София до Бишкек или трябваше да го взимате в Анталия? За първи път ще летя с Пегасус и не ми е много ясно :-).

На един билет. Багаж не сме чекирали,по старите правила бяхме с голям ръчен багаж ,но вероятно ще ви чекират багажа до Бишкек направо. Не ни позволиха да минем направо през трансферното гише, защото имаше доста време до следващия полет. Дори и да се наложи да си вземете багажа, летището е компактно,няма да се забавите много. Лоунджа обаче хич не си струва.Не се притеснявайте за нищо. Аз много харесвам Pegasus ,а Бишкек ни изненада толкова приятно с хубави хора и вкусна храна,че с удоволствие ще планираме Киргизстан за в бъдеще.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 28.05.2024 г. в 21:29, ivan69 каза:

Някой скоро да е летял? Стриктни ли са с 3кг багаж? Преди година си пътивахме комфортно с малки куфари, даже си ги купихме от Оман, сега са затегнали нещата. Мен не ме бърка, ама жената как ще събере багажа в 3кг....

Ние пътувахме преди  седмица.

Въобще не ни гледаха колко са големи и тежки ръчните ни чанти. Моята "дамска чанта", с приличен размер, беше със сигурност по-тежка от 3 кг., а раницата на съпруга ми сигурно се  вместваше в 3-те кг., но като обем може би беше по-голяма. Ние имахме готовност да вадим дрехи от нея ако някой кажеше, че е много обемна.

Не знам дали винаги  е така.

Ние имахме и чекиран багаж 20 кг., но понеже закъсняхме малко и бяха спрели да взимат чекираните куфари ни пратиха да ходим директно с него към паспортна проверка и гейта. Там ни взеха куфара и никой никъде не го мери, а имахме притеснения дали няма да надвишим платените 20 кг.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 28.05.2024 г. в 21:41, jorrro каза:

Нито в София, нито в Анталия преди седмица гледаха багажите за размери, камо ли да ги теглят. Единствено ги интересуваха документите за самоличност, в Турция на гейта не само сравняваха името по документа с това на бордната карта, но и снимката дали отговаря на човека...

Дано да не дръпна пак аз(жената) късата клечка....

преди 14 минути , DGTG каза:

Ние пътувахме преди  седмица.

Въобще не ни гледаха колко са големи и тежки ръчните ни чанти. Моята "дамска чанта", с приличен размер, беше със сигурност по-тежка от 3 кг., а раницата на съпруга ми сигурно се  вместваше в 3-те кг., но като обем може би беше по-голяма. Ние имахме готовност да вадим дрехи от нея ако някой кажеше, че е много обемна.

Не знам дали винаги  е така.

Ние имахме и чекиран багаж 20 кг., но понеже закъсняхме малко и бяха спрели да взимат чекираните куфари ни пратиха да ходим директно с него към паспортна проверка и гейта. Там ни взеха куфара и никой никъде не го мери, а имахме притеснения дали няма да надвишим платените 20 кг.

Благодаря!

Връзка към коментар
В момента, Antigona каза:

Полетът на един билет София- Анталия- Бишкек ли беше? Как точно се получи с чекирания багаж на летището в Анталия? Директно ли от София до Бишкек или трябваше да го взимате в Анталия? За първи път ще летя с Пегасус и не ми е много ясно :-).

Да, те си прехвърлят багажа.  Бях писал по-назад в темата, че съм пътувал София-Адана-София с чекиран багаж и при прекачването в Истанбул-С.Гьокчен, те си прехвърлят багажа. Само като ТHY

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
17 hours ago, Hakkâri Spor said:

Да, те си прехвърлят багажа.  Бях писал по-назад в темата, че съм пътувал София-Адана-София с чекиран багаж и при прекачването в Истанбул-С.Гьокчен, те си прехвърлят багажа. Само като ТHY

Да, видях, но е за вътрешен полет, а аз ще прехвърлям  София _ Анталия_ Бишкек

Връзка към коментар
On 5/18/2024 at 10:07 PM, Stryper said:

Полетът ми през юли е с променен час. Вместо 17 и нещо ще излети в 14:30 от София за Истанбул. А връщането вместо в 19 ще излети в 10:30 сутринта. Каква е политиката им за смяна на полет при най-евтината тарифа? Бях резервирала понеделник-сряда, за да имаме 2 пълни дена в Истанбул, а сега се получава, че единия ден е изчезнал. Нямам уведомление. Видях го в акаунта си в Pegasus

 

Благодарение на Вашия пост видях и моята промяна, а днес официално получих съобщение на телефона. Явно са изчаквали да няма и друга промяна преди да ни уведомят.

Връзка към коментар

Ама съобщавайки ви, дават ли ви опции за безплатна промяна или да канселирате, ако не ви устройват новите часове?  Аз им звънях на колцентъра и ми смениха за други дати. Имал съм право на една безплатна промяна (в двете посоки)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
24 minutes ago, Hakkâri Spor said:

Ама съобщавайки ви, дават ли ви опции за безплатна промяна или да канселирате, ако не ви устройват новите часове?  Аз им звънях на колцентъра и ми смениха за други дати. Имал съм право на една безплатна промяна (в двете посоки)

Благодаря за информацията, имах позвъняване от Турция, но не вдигнах защото не очаквах разговор от там. След това получих SMS само с информация за промяната и благодарност за разбирането.  Понеже за сега ми се връзва с пристигащия полет от Бишкек не ми се налага да търся промяна, но не са ми предложили :-).

Връзка към коментар
преди 6 минути , Antigona каза:

Благодаря за информацията, имах позвъняване от Турция, но не вдигнах защото не очаквах разговор от там. 

Тези позвънявания са само за инфо да си видите промяната/отмяната на полета в пощата. :biggrin: Не е с цел водене на разговор.
Обикновено затварят след секунда.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

В багажната политика пише, че с най-ниската им тарифа може само някаква много малка чантичка. При полети от София до Анталия/Истанбул и обратно с какъв тип багаж може да се пътува?

Струва ми се, че нормална раница каквито носим с Раян и Уизз не им се вписва в багажа за ръчен багаж на Еко тарифата.

Моля някой да сподели впечатления, а и при закупени билети на Еко тарифата дава само възможност за покупка на чекиран багаж, а не на куфар на борда.

Връзка към коментар
преди 6 часа, agenta каза:

Струва ми се, че нормална раница каквито носим с Раян и Уизз не им се вписва в багажа за ръчен багаж на Еко тарифата.

Моля някой да сподели впечатления, а и при закупени билети на Еко тарифата дава само възможност за покупка на чекиран багаж, а не на куфар на борда.

Е не може, разбира се. Тук говорим за 3 кг. Малко чанте. Имаше по-назад в темата добри предложения за мн. малки раници от Декатлон.

 

И като се избере ЕКО тарифа, после по време на резервацията (още преди да се плати), някъде след купуването на местя, храна, напитки... дава и опция за чекиране багаж и за добавяне на ръчен багаж. И по-изгодно като пари беше с чекирания, 8 евро на посока за чекиран, 10 евро на посока за куфар/раница на борда, като ръчен. Но не знам дали за всички дестинации цените са такива или само за по-късите разстояния.  Ти вече купил ли си билета?

Връзка към коментар
преди 27 минути , Hakkâri Spor каза:

Е не може, разбира се. Тук говорим за 3 кг. Малко чанте. Имаше по-назад в темата добри предложения за мн. малки раници от Декатлон.

 

И като се избере ЕКО тарифа, после по време на резервацията (още преди да се плати), някъде след купуването на местя, храна, напитки... дава и опция за чекиране багаж и за добавяне на ръчен багаж. И по-изгодно като пари беше с чекирания, 8 евро на посока за чекиран, 10 евро на посока за куфар/раница на борда, като ръчен. Но не знам дали за всички дестинации цените са такива или само за по-късите разстояния.  Ти вече купил ли си билета?

Помагам на едни познати, които вече  си били купили билетите до Анталия и сега просто ще им реша проблема с купуване на чекиран куфар, защото няма опция да се добави ръчен багаж.

Връзка към коментар

Аз съм с доста смесени чувства относно Пегасус. На отиване полетът закъсня с два часа. На връщане закъснение нямаше, но пък се бавиха с излитането докато бяхме в самолета. Самият полет на връщане беше топ 3 на най-тегавите полети, които съм правил, а приземяването беше все едно се возят картофи, не хора. От друга страна - цената им до Истанбул с багаж бе наистина много добра и ако си купиш багаж генерално не изглежда да се заглеждат много в килограмите на куфарите. 

 

Може би бих им дал още един шанс до Истанбул като се поохлади малко инфлацията там, че в момента е главозамайващо. Опцията Пегасус и спане в Кадъкьой, която отсечка се взима за 45-50 минути с метрото, е много изкушаваща и спестява доста време (че и средства) спрямо ходенето до Истанбул с кола. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, sveto.slav.s каза:

Аз съм с доста смесени чувства относно Пегасус. На отиване полетът закъсня с два часа. На връщане закъснение нямаше, но пък се бавиха с излитането докато бяхме в самолета. Самият полет на връщане беше топ 3 на най-тегавите полети, които съм правил, а приземяването беше все едно се возят картофи, не хора.

И заради лоши впечатления от един полет си вече с доста смесени чувства относно цялата авиокомпания?  Аз летя с тях от 2009, имам полети докъде ли не. Закъснение не съм имал никога с Пегасус. Кацанията са си били перфектни. Единствено едно кацане в Тбилиси беше при ураганен вятър и кацането беше инфарктно, след половин час кръгове и заходи, съпроводени с люшкане като на лодка в бурно море.  Иначе и THY закъсняват често, и много други. Това не е повод да дамгосваме дадена авиокомпания, заради 1 закъснение. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 часа, sveto.slav.s каза:

Аз съм с доста смесени чувства относно Пегасус. На отиване полетът закъсня с два часа. На връщане закъснение нямаше, но пък се бавиха с излитането докато бяхме в самолета. Самият полет на връщане беше топ 3 на най-тегавите полети, които съм правил, а приземяването беше все едно се возят картофи, не хора. От друга страна - цената им до Истанбул с багаж бе наистина много добра и ако си купиш багаж генерално не изглежда да се заглеждат много в килограмите на куфарите. 

 

Може би бих им дал още един шанс до Истанбул като се поохлади малко инфлацията там, че в момента е главозамайващо. Опцията Пегасус и спане в Кадъкьой, която отсечка се взима за 45-50 минути с метрото, е много изкушаваща и спестява доста време (че и средства) спрямо ходенето до Истанбул с кола. 

И аз летя с Пегасус от години. Не съм имала нито едно закъснение с тях, не съм имала и промени в разписанието. Имам един отменен полет в разгара на Ковид, за него парите са върнати веднага.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 6 часа, Hakkâri Spor каза:

И заради лоши впечатления от един полет си вече с доста смесени чувства относно цялата авиокомпания?  Аз летя с тях от 2009, имам полети докъде ли не. Закъснение не съм имал никога с Пегасус. Кацанията са си били перфектни. Единствено едно кацане в Тбилиси беше при ураганен вятър и кацането беше инфарктно, след половин час кръгове и заходи, съпроводени с люшкане като на лодка в бурно море.  Иначе и THY закъсняват често, и много други. Това не е повод да дамгосваме дадена авиокомпания, заради 1 закъснение. 

Здравей, съжалявам ако мнението ми изглежда като дамгосване понеже не е било замислено като такова. По-скоро споделях личното си преживяване и съображения - факт е, че полетът бе много хаотичен и тегав последните 30 минути, факт е, че ни смениха седалките в последния момент (и новите седалки не бяха една до друга) заради смяна на самолета, факт бе и 2-часовото закъснение на излитане.
 

Чудесно е, че за толкова години не си имал подобно преживяване, явно при мен просто е било кофти съвпадение на няколко фактора. Склонен съм да летя отново с тях до Истанбул след време. 🙂

Връзка към коментар
На 12.06.2024 г. в 11:23, agenta каза:

В багажната политика пише, че с най-ниската им тарифа може само някаква много малка чантичка. При полети от София до Анталия/Истанбул и обратно с какъв тип багаж може да се пътува?

Струва ми се, че нормална раница каквито носим с Раян и Уизз не им се вписва в багажа за ръчен багаж на Еко тарифата.

Моля някой да сподели впечатления, а и при закупени билети на Еко тарифата дава само възможност за покупка на чекиран багаж, а не на куфар на борда.

Преди седмица пътувах София-Истанбул и обратно с тази Light тарифа и си минах със стандартна за Уиз/Раян раница🙂. Така бяха и другите пътници, които забелязах.

Според мен объркването става, защото Уиз дават 10кг лимит за раниците, Раян не дават никакъв, а Пегас дават 3кг, но реално не ги мерят или следят.

Също така има и разлика в официално допустимите размери на раниците за трите авиокомпании, но досега не съм виждал чак да ги мерят.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.