Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 22 минути , jul каза:

Дали си открила някаква интересна връзка с друг полет за около 1-4 март примерно? Като специалист по "долните" турски земи 🙂  

Дори не съм търсила, засега имам билети 3-6 март за Ларнака с уиз с идеята този път да изкарам повече време в Северен Кипър и да намина към Фамагуста/Вароша. С Пегасъс до Анталия (която е най-евтина) излиза над 120 € на човек двупосочно. За Мардин/Диарбекир/Антакия, където искам да отида отдавна, е още по-скъпо, пък и имам други неща точно в този период. Не я възприемам сериозно тази линия, даже не вярвам да се осъществят всички заложени полети. Хем летището ми е близо и има кой да ме закара, ама на – трамбовам до софийското и това е. 🙂

 

Връзка към мнение

@r_nikolov1, всъщност не са пуснали полети от Пловдив до Казабланка, а просто има десетки дестинации от Сабиха Гьокчен и като има опция за прекачване в Истанбул, така и опциите от Пловдив стават доста. Много по-евтино излиза до Мароко с лоукостовете през Европа, пак с едно прекачване. Но Пегасус може да се ползва за Ливан, Казахстан, Киргизстан, Армения, Ирак и разни други, които с Турските авиолинии излизат скъпи от София.

 

@Argentique, с Пегасус до Анталия ще ти излезе по-евтино от София. А още по-евтино ще ти излезе от Истанбул, разбира се.  Аз до Диарбакър/Батман ходих с Турските авиолинии, както и до Карс/Ерзурум, после и до Амасия/Самсун. Често имат промоции за вътрешни линии. Пегасус далеч не са от най-лоукост компаниите.

Иначе за Северен Кипър, въпросното Вароша мисля, че е до Гирне (Кирения), не до Газимауса (Фамагуста). Вече имаш купени билети за Ларната, така че няма смисъл да ти казвам за опцията Пловдив-Истанбул-Северна Никозия (с Пегасус), малко по-скъпо излиза, но пък си директно в Северен Кипър, има трансфери от летище Ерджан до Гирне, Газимауса, Никозия и още няколко места в северната част, на много ниска цена.

 

@Георги Матеев, може и да имат за след март, просто още да не са заредили летния сезон, а да изчакват, да изпробват как ще потръгне и има ли интерес изобщо. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Вароша си е баш до Фамагуста, защото в Гирне съм била и знам какво има наоколо и къде още искам да отида.

До Ларнака билетите бяха под 50 лв двупосочно с wdc, та дори с билетите до София и до Никозия ще ми е по-евтино и бързо, отколкото през Истанбул. 
Но наистина Пегасъс не винаги дават по-ниски цени от Търкиш за някои дестинации. Преди пет години така летяхме от по-близкия Ататюрк до Шарм ел Шейх на по-ниски цени от Пегасъс, без никакви промоции и купени билети три седмици преди полета в началото на май. Нещо около 200€/човек двупосочно и с включен чекиран багаж 50 кг. Сега са мираж такива цени извън промо.
За София-Анталия - по-евтино може, но за началото на март (за когато се и пита) няма опции. Бяхме си купили за там билети за началото на март (както и още много хора от форума) за по 30 и няколко евро двупосочно, отмениха първо полетите в работен ден, после и цялото зимно разписание. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 11 часа, Argentique каза:

Чини ми се, че тази линия ще е „Новият одрински влак“, втора серия. 

Само докато виждаме цени на билетите по 28 евро.  Минат ли границата от 40, интересът  към линията ще спадне. Любопитен съм да видя реакцията на автобусните компании.  Вероятно, гигантът METRO  ще пусне промоция 25 лева до Пловдив.   

Връзка към мнение

С два полета седмично с неясно бъдеще едва ли са някаква заплаха за автобусните компании ,при това голяма част от хората пътуват с доста багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На автобусните компании Пегасъс не са им конкуренция. Над половината им клиенти няма да могат да си купят сами самолетен билет, имат много багаж и са далеч от летището. Да, в Гебзе (криво-ляво до летище SAW) има доста голяма диаспора, обаче си има и редовни автобуси. Врътваш един телефон и ти запазват място, плащаш кеш в автобуса. Сума ти народ се качва и слиза по селата преди Истанбул на Селимпаша и още не знам по какви гари и спирки. Самата аз, ако ида в Истанбул, а там обикновено отсядам в Европейската част, няма да ида до Сабиха, за да летя за Пловдив. Та това са ми над три часа време, а за толкова ще съм на Капитан Андреево. Освен това там ходя с празно куфарче, а се връщам с пълно. 🙂 Няма да се вместя в рамките на безплатния пегасъсовски багаж. 🙂 Пък и трябва да се съобразявам с двата полета седмично, а автобуси има поне по десет на ден и въобще не ми пречи да пътувам с тях, както и правя.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 часа, Георги Матеев каза:

за съвсем кратката сезонна линия Пловдив-Истанбул

Съгласен съм с мнението. Въпросът е ще се превърне ли линията в  ежегодна сезонна линия или птичката ще пее само една зима?

Връзка към мнение

мненията за транспорта до Сабиха са тук: 

за съжаление мнения не може да се цепят на две, така че може да има малко офтопик тук-там

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 6.01.2023 г. в 8:19, Георги Матеев каза:

В разписанието на Пегасус между двата града са заложени само 11 полета - от 18.02 до едва 25.03 - и имам подозрение, че и така ще остане. 

Ще има полети и след 25.03.  На 01 април ще има полет също, но дано цената ДА Е ПЪРВОАПРИЛСКА ШЕГА! :

 

Screenshot_20230116_185604_Pegasus.jpg

  • Шок 4
Връзка към мнение

Нещо си гласят разписанието... ама с тия кофти часове трудно ще хванат обичайните уикенд туристи. Ако пуснат събота сутрин отиване и неделя вечер връщане, ще убият рибата. Търкиш пуснаха днес промо от София с двойни цени на техните и докато се наканим да купим билети, вече няма нищо за уикендите с удобните часове.

Връзка към мнение

Кофти са за едни, идеални са за други. За пътуващите от Истанбул до Пловдив е по-удобно идването сутрин и връщането вечер. В крайна сметка базата е там и полетът се води Истанбул-Пловдив-Истанбул. А и всъщност мисля, че са съобразили всичко, щом има два полета седмично като единият е преди обед, а другият е вечер. За българите е по-изгодно отиване в сряда, връщане в събота, за тях пък обратното. Сто пъти по-добре, отколкото Уизеър, които имат или само сутрешни, или само вечерни полети на дадена дестинация и все в едната посока си прецакан 😉  (обедно-следобедните не ги броя) 😄

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте

Купихме билети Истанбул-Мускат за пролетната ваканция. Може ли някой да ми каже как става чекирането? Получих билети на които пише, че няма онлайн чекиране. Трябва да се чекирам на гише преди полета ли? Ще пътуваме само с ръчен багаж.

Благодаря

Връзка към мнение
преди 2 часа, ivan69 каза:

Здравейте

Купихме билети Истанбул-Мускат за пролетната ваканция. Може ли някой да ми каже как става чекирането? Получих билети на които пише, че няма онлайн чекиране. Трябва да се чекирам на гише преди полета ли? Ще пътуваме само с ръчен багаж.

Благодаря

Ако има онлайн чекиране, то става налично 48 часа преди полета. За вътрешните даже беше седмица последно.

Ако няма – на летището. Предполагам, летите от SAW - там има редици с гишета за международни и вътрешни полети само на Pegasus. Отивате до кое да е гише за международни и ако е вече е възможно чекиране (май три часа преди полет), там го правите. Ако отидете да се чекирате по-рано, шансът да сте заедно е по-голям.
Появиха се и машини за чекиране след ковид на SAW и на други турски летища.

За чекиран багаж пък си е изцяло на самообслужване – сам слагаш на едни малки везнички, сам разпечатваш етикети, сам лепиш, сам печаташ бордна карта и накрая носиш на лентите и там за пет гишета следи един човек дали правилно слагаш багажа. Рационализация на персонала. Но пък и потокът е голям, дори нощем.

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Pegasus са заложили директни полети от София до Анталия.... така ми се искаше до Истанбул, но за съжаление за сега само с прекачване и на цени по-скъпи от на Туркиш директните....

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой да има проблем с онлайн челирането? На последна стъпка ми дава грешка и през телефона и преа аппа и през комп от София. Дали ще мога да се чекирам на летището в Мускат? 

Връзка към мнение
преди 3 минути , ivan69 каза:

Дали ще мога да се чекирам на летището в Мускат? 

Най-вероятно ще можеш. Сигурно има летища със задължително чекиране на летището. 

На 28.01.2023 г. в 8:05, ivan69 каза:

Получих билети на които пише, че няма онлайн чекиране. Т

 

Връзка към мнение
преди 46 минути , epetkov каза:
преди 46 минути , epetkov каза:

Най-вероятно ще можеш. Сигурно има летища със задължително чекиране на летището. 

 

 

Успях да се чекирам за полета Ист-Мускат, просто 72 часа по-рано излезе такава опция. Сега също я има, но като се натисне чекирай дава грешка...... Ще се чекирам на летището явно. 

Връзка към мнение

Какво ми се случи днес за първи път:

Полет Бейрут - Сабиха Гьокчен  в 6:30 AM с Pegasus. Седим си в lounge-a и многократно проверяваме на екраните в салона дали са почнали да бордват, но промяна в статуса няма. Почваме да си мислим, че ще има закъснение. В 6:03 получавам push нотификация на телефона от app-a на Pegasus, че са почнали да бордват. На екраните в салона все още няма промяна в статуса. Веднага тръгваме от lounge-a. Бавно се насочване към гейтовете, докато в един момент не си чувам името, а после името на мъжа ми. Оказва се, че бордингът е към края и app-ът на Pegasus ни е спасил...

  • Харесвам 8
  • Шок 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Така щяхме да си изпуснем полета от Киев преди време. Затова, вляза ли в салон, задължително питам чуват ли се анонсите за бординг и последно повикване вътре в салона.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз пък 60 минути преди полета съм на гейта и си пускам Flyradar да видя самолета кога ще дойде. Веднъж на Стокхолм Скавста излязох пред терминала да останат  60 минути,но като влязох ми се изправи косата.Имаше 100 метра огромна опашка за проверка на багаж.Прередих половината и така влязох.Вече на нови летища отивам 3 часа преди полет.На летище Венеция Марко Поло  имаше към 200 метра опашка ,но за 30-40 минути я минах.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 33 минути , dimitrov6 каза:

Аз пък 60 минути преди полета съм на гейта и си пускам Flyradar да видя самолета кога ще дойде. Веднъж на Стокхолм Скавста излязох пред терминала да останат  60 минути,но като влязох ми се изправи косата.Имаше 100 метра огромна опашка за проверка на багаж.Прередих половината и така влязох.Вече на нови летища отивам 3 часа преди полет.На летище Венеция Марко Поло  имаше към 200 метра опашка ,но за 30-40 минути я минах.

Случаят е друг. Ние бяхме вътре в терминала, опашките за security и т.н. ги бяхме минали. Бяхме на летището 2.5 часа преди полета.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 6 часа, dimitrov6 каза:

Аз пък 60 минути преди полета съм на гейта и си пускам Flyradar да видя самолета кога ще дойде. Веднъж на Стокхолм Скавста излязох пред терминала да останат  60 минути,но като влязох ми се изправи косата.Имаше 100 метра огромна опашка за проверка на багаж.Прередих половината и така влязох.Вече на нови летища отивам 3 часа преди полет.На летище Венеция Марко Поло  имаше към 200 метра опашка ,но за 30-40 минути я минах.

200 метра опашка за чекиране на багаж или за скенерите?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, Hakkâri Spor каза:

200 метра опашка за чекиране на багаж или за скенерите?

Скенерите.

С тази  авиокомпания се бях зарекъл повече  да не  пътувам,защото след последния  ми полет 2018 имаха катастрофа  на Сабиха с 3 загинали.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

 

С тази  авиокомпания се бях зарекъл повече  да не  пътувам,защото след последния  ми полет 2018 имаха катастрофа  на Сабиха с 3 загинали.

Ох, то, ако почнем така... означава изобщо да не летим с никоя компания. Еър Франс има доста повече катастрофи и то с по 200+ загинали на всеки полет. Това означава ли, че не трябва да се качваме? Пегасус далеч не е в Топ 10 на авиокомпаниите с най-лоша история, т.е. с най-много инциденти. Cubana, Iran Air, Egypt Air, индонезийски и руски авиокомпании са сред първенците.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

Скенерите.

С тази  авиокомпания се бях зарекъл повече  да не  пътувам,защото след последния  ми полет 2018 имаха катастрофа  на Сабиха с 3 загинали.

Аз летя с Pegasus от доста години поне 4 пъти в годината, не съм имала проблеми с тях, дори нямам и закъснения и отменени полети, освен поради Ковид.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.