Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Има ли техни фенове тук ?

Аз останах много доволен особено от новичкия Бойнг на който имах възможност да летя.

Мога да ги сравня единствено с easyJet в този сегмент на пазара и турците не спират да ме изненадват.

 

Видеото с инструкциите особено впечатлява и за разлика от скучните демонстрации привлича вниманието на всички в салона -:)

На пръв поглед инфантилен , но на практика страшно ефективен начин за демонстрация мерките за сигурност.

Томсън имаха нещо подобно ...

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Дааааа.. Откакто пътувахме до Кипър с тях им станах голям почитател. Удобен самолет, пък ми беше широко, пък бяха и точни - нямаше закъснения или други неразбории.

Та да - аз съм им между феновете!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм сред феновете на Пегасус и въпреки, че скромните ми десетина полета с тях не ми дават право да генерализирам, ще нахвърлям моите впечатления .

Първо - покриват доста (и) интересни дестинации от Истанбул, които иначе са ни достъпни от София на доста солени цени.

Второ - цените им са добри, да не кажа, че понякога са убийствено добри (нещо, което вече почти не се случва с Уиз примерно). Да речем по дестинациите Истанбул - Анкара и Истанбул - Измир има по няколко полета на ден и се намират и билети за смешните 20-25 лв за еднопосочен понякога! Последно летяхме с тях Истанбул - Хопа (1300 км по суша) за скромните 66 евро за двупосочен, за разлика от 250-те евра на Търкиш по същата дестинация, да речем.

Трето - за разлика от разни лоукост и не само лоукост компании, които вече не са сред живите, Пегасус нямат никакви индикации за фалит или затруднено финансово положение.

Четвърто - от скромният ми опит с тях не съм имал променен, отменен или закъснял полет с повече от 15 минути (неща, които при Райън примерно са си практика, че и на Уиз съм им сърбал попарата с 6 и половина часово чакане на летището в Белград и "сори ама закрихме дестинацията" (в случая Будапеща).

Пето - имат си работещи екранчета, на които дават детайлите на полета, което мен винаги ми е занимателно :)

Шесто - последните два полета ни питаха най-любезно къде да ни сложат в самолета въпреки че не си бяхме платили за места, вместо да ни зачислят служебни такива или да се блъскаме на юруш при влизането в самолета.

Седмо, което мисля, че обобщава всичко казано по-горе - турците просто си умеят да правят бизнес така, че да ти е драго, че са ти взели парите :)

Редактирано от forry
  • Харесвам 13
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, мисля да летя с тях, как стои въпроса с багажа? Видях, че най-евтината тарифа включва 20 кг. чекиран багаж, а ръчен? Какво се плаща допълнително?

Връзка към мнение

This is baggage taken onto the plane by the passenger. Each passenger is permitted one item of carry-on baggage measuring 20 cm x 40 cm x 55 cm, and weighing a maximum of 8 kg.


The following are allowed to be carried on board without subjected to extra cost.

If there is no room in the cabin for these items, then they will be stowed in the hold and carried as checked baggage.

Pegasus Airlines is not responsible for items left behind by guests on aircraft.
  • One hand bag suitable for traveling,
  • One overcoat, shawl, scarf or blanket,
  • One bag of duty-free shopping,
  • One umbrella (except those with pointed ends) or walking stick,
  • One baby carrycot or pushchair (can be placed in cargo),
  • One small camera or telescope,
  • Books and magazines to be read during the flight,
  • Collapsible wheelchair or pair of crutches (to be placed in cargo)
  • Baby food and carrycot to be used during the flight
  • One laptop computer

http://www.flypgs.com/en/information/general-rules.aspx

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Не намерих обща тема за тази авиокомпания за това тук питам. Взех билети Истамбул-Тбилиси за февруари месец, но на единия пътник размених без да искам имената вместо лично и фамилия въведох име и презиме. Дали ще има няккаъв проблем? Опитах се да сменя имената,но нямат такава опция само ми изписва,че не е приложима промяната на имената даже и срещу такса. Писах на съпорта искаха да пратя личната карта на сгрешения пътник и сега чакам!!

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Ами така както го разбирам - имат и ръчен, и куфар. BASIC тарифата, която е само ръчен, не се продава за вътрешни полети. Това е моята интерпретация. 

Връзка към мнение
преди 23 часа, Щастливеца каза:

За Вътршните полети на Пегасус , пътниците имат ли право на ръчен багаж включен в цената ?

 

image.png.57e69a81ce24cdfb8c99b9698fed33bc.png

Да, в цената на билета е включен 1 бр. чекиран багаж до 15 кг. 1 бр. ръчен багаж до 7кг. , 1бр. дамска или мъжка чанта.

Само внимавай с килограмите, защото са изключително стриктни при спазването им. Налагало ни се е да махаме багаж, за да се включим в разрешените. Затова винаги като летим с тях / а това е поне няколко пъти годишно, последният беше в началото на януари/ имаме по една празна найлонова торба /тип БИЛА/, за да можем да реагираме ако се наложи 🙂 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Щастливеца
преди 24 минути , Roje каза:

Да, в цената на билета е включен 1 бр. чекиран багаж до 15 кг. 1 бр. ръчен багаж до 7кг. , 1бр. дамска или мъжка чанта.

Само внимавай с килограмите, защото са изключително стриктни при спазването им. Налагало ни се е да махаме багаж, за да се включим в разрешените. Затова винаги като летим с тях / а това е поне няколко пъти годишно, последният беше в началото на януари/ имаме по една празна найлонова торба /тип БИЛА/, за да можем да реагираме ако се наложи 🙂 

Това означава ли , че със стандартен билет директно си на тарифа ESSENTIAL ?

Практически защо тогава съществува BАSIC опцията? 

Връзка към мнение
преди 14 минути , Щастливеца каза:

Това означава ли , че със стандартен билет директно си на тарифа ESSENTIAL ?

Практически защо тогава съществува BАSIC опцията? 

Аз имам билет BASIC - не е вътрешен (Лондон - Истанбул). Само ръчен багаж. 

 

Имам и вътрешен билет - в Киргистан, и той е ESSENTIAL, с чекиран багаж.

 

@Roje Благодаря за подсказката! 

Връзка към мнение
преди 18 минути , Щастливеца каза:

Това означава ли , че със стандартен билет директно си на тарифа ESSENTIAL ?

Практически защо тогава съществува BАSIC опцията? 

Аз съм от по-старомодните пътуващи😄. Като си купувам билети не гледам тарифите. Купувам най-евтините и не зная бейсик ли са какви са 😊 това което споделям е изключително от практиката ми, а не от прочетено. Пък и като ги купя не се отразява вида на тарифата, а само разрешения багаж, затова и не бих могъл да ти кажа какви са тарифите на следващите ми 4 полета с Пегасус, за които имаме закупени билети. 

Връзка към мнение
Щастливеца
преди 16 минути , Гост каза:

Аз имам билет BASIC - не е вътрешен (Лондон - Истанбул). Само ръчен багаж. 

 

Имам и вътрешен билет - в Киргистан, и той е ESSENTIAL, с чекиран багаж.

 

@Roje Благодаря за подсказката! 

@Госткъде виждаш каква е тарифата ти ?

Връзка към мнение
Щастливеца
преди 51 минути , Гост каза:

image.png.de411a636f6f6bb4295b5be29e54db4b.png

 

image.png.96ac87fffbead39f3f914911e3495354.png

Аз вече съм платил и няма спомен, най-вероятно е било Promotion опцията, но сега в дашборда няма инфо :

 

 

Редактирано от Щастливеца
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Някой има ли представа кога пускат новите разписания за догодина.

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Познати ще купуват билети за вътрешен полет,голяма компания са ,има и деца между 5-12 г.Искат да доплатят и добавят по скъпа тарифа за трима от тях с повече багаж,но няма как да се избере персонално и го добавя на всеки от резервацията.

Някой знае ли как да се избегне това и да се добави само на тези,които е нужно?

Връзка към мнение

Аз имах такъв казус с Авианка и дори звънях да ги питам. Оказа се, че няма начин или можеше единствено в последствие да се добави, но излизаше х2. Накрая се купиха билети на 2 пъти, за тези с различни тарифи-багажи.

 

Може да е същата работа и при тях.

Връзка към мнение
преди 5 минути , Alexander каза:

Аз имах такъв казус с Авианка и дори звънях да ги питам. Оказа се, че няма начин или можеше единствено в последствие да се добави, но излизаше х2. Накрая се купиха билети на 2 пъти, за тези с различни тарифи-багажи.

 

Може да е същата работа и при тях.

Ясно,така и предполагах.

Благодаря

Връзка към мнение
24 minutes ago, Branko said:

Познати ще купуват билети за вътрешен полет,голяма компания са ,има и деца между 5-12 г.Искат да доплатят и добавят по скъпа тарифа за трима от тях с повече багаж,но няма как да се избере персонално и го добавя на всеки от резервацията.

Някой знае ли как да се избегне това и да се добави само на тези,които е нужно?

На първата стъпка избират базовата тарифа и на следващите етапи в даден момент се появява опция за персонално добавяне на багаж .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 минути , Alexander каза:

Аз имах такъв казус с Авианка и дори звънях да ги питам. Оказа се, че няма начин или можеше единствено в последствие да се добави, но излизаше х2. Накрая се купиха билети на 2 пъти, за тези с различни тарифи-багажи.

 

Може да е същата работа и при тях.

Ние пък добавяхме след първата стъпка само голям салонен и при Латам, и при Авианка за 1 от нас, не и за двамата. Не помним дали е различно за чекиран, но за ръчния със сигурност може да се добави на всеки поотделно в следващите стъпки от резервацията. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , stanimir каза:

На първата стъпка избират базовата тарифа и на следващите етапи в даден момент се появява опция за персонално добавяне на багаж .

Днес след ,като ми се обадиха опитах да симулирам през телефона и наистина не се получи.Утре ще се заиграя по обстойно.

Благодаря

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.