Прескочи до съдържание

Сардиния за една седмица


Topfly

Препоръчани мнения

Малко емоционално взех за края на юни евтини билети до Каляри и сега се чудя как да продължа. Идеята ми беше да вземем кола под наем и от една база да обиколим острова. Когато обаче почнах да планирам изведнъж се оказа, че съм подценил големината на острова 😞

 

Приемам всякакви съвети как да организирам пътуването. Ще се радвам също на идеи за програми интересни за 7 годишни деца...

 

Краят на юни по принцип времето вече би трябвало да е ок за плаж, но не съм на ясно има ли разлика в температурата на водата между различните части на острова...

Връзка към мнение
17 minutes ago, Topfly said:

Малко емоционално взех за края на юни евтини билети до Каляри и сега се чудя как да продължа. Идеята ми беше да вземем кола под наем и от една база да обиколим острова. Когато обаче почнах да планирам изведнъж се оказа, че съм подценил големината на острова 😞

 

Приемам всякакви съвети как да организирам пътуването. Ще се радвам също на идеи за програми интересни за 7 годишни деца...

 

Краят на юни по принцип времето вече би трябвало да е ок за плаж, но не съм на ясно има ли разлика в температурата на водата между различните части на острова...

Тиренско море откъм Италия обикновено е по-топло от западното и южното крайбрежие, защото е по-закътано. Но все пак краят на юни е доста топъл по принцип.

Иначе проблемът на острова е, че е малко "изпразнен от съдържание", вътрешността му е земеделска и пуста, без драматични пейзажи. Ако харесвате неизвестни древни цивилизации, из целия остров се намират изоставени nuraghe-та, които те карат да се чувстваш като Индиана Джоунс. И местните хич не ги рекламират като туристически забележителности. Каляри и Алгеро са приятни, ама в Италия има десетки по-хубави градове. Островът си е типичната плажна дестинация, а също и има много характерна кухня, с наблягане на свинско и сирена.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
5 hours ago, Венелин said:

Тиренско море откъм Италия обикновено е по-топло от западното и южното крайбрежие, защото е по-закътано. Но все пак краят на юни е доста топъл по принцип.

Иначе проблемът на острова е, че е малко "изпразнен от съдържание", вътрешността му е земеделска и пуста, без драматични пейзажи. Ако харесвате неизвестни древни цивилизации, из целия остров се намират изоставени nuraghe-та, които те карат да се чувстваш като Индиана Джоунс. И местните хич не ги рекламират като туристически забележителности. Каляри и Алгеро са приятни, ама в Италия има десетки по-хубави градове. Островът си е типичната плажна дестинация, а също и има много характерна кухня, с наблягане на свинско и сирена.

Може ли да ми препоръчаш някои плажове?

Връзка към мнение

Аз много обичам Южна Сардиния. Плажовете около Villasimius са прекрасни + много фламинго и пясъчни коси . Буквално на един от плажовете има nuraghe. Много добри плажове има край Нора, а и там има много археологически места. Всъщност това е древен град и за мен беше много приятна комбинация според мен. 

Но всъщност целия остров си е много приятен за плажни забавления и прекрасни за европейските стандарти плажове.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Правилно си се ориентирал, че за една седмица няма как да обиколиш острова...още повече пък с тръгване и връщане от една база...за другото не мога да дам съвет, защото съм бил преди сезона за малко около Каляри и около Алгеро.

Връзка към мнение

Ние миналата година бяхме края на юни за 5 дни в Каляри. Беше перфектно за плаж. Ние ходихме до

1) Чия. Плажът е много хубав и беше почти празен. Плитко е, но ние случихме ветровит ден и не беше много приятно. Не знам дали по принцип духа. 

2) Пунта Молентис - този беше най-пренаселен и гъмжеше от малки деца. Плажът е много красив с море от двете страни. От едната страна са скали, идеално за шнорхелинг, а от другата пясък. Там не духаше 🙂 преди пясъчния имаше още 2 каменисти ( покрити със ситните камъчета) с по- малко народ. 

3) Порто Джиунко - пясъчната ивица е между море и нещо като езеро. Пак е много красив. На единия бар има яки шатри за 4ма. Също така тук имаше и тоалетна на плажа 🙂 Пак не беше много пълен. На този плаж коктейлите най- добре влизаха 🙂

4) Плажът на Каляри - въпреки че си бяхме наели Airbnb в близост до този плаж,  така и не стигнахме до него по светло. Но пък вечер там е животът. 

Чадър с два шезлонга навсякъде беше по 35евро първа линия. 

Ние направихме грешката да ходим до Коста Смералда и се убихме от път. Противно на очакванията ни през по- голямата част от пътя гледахме безлюдни терени. Иначе беше много красиво и плажовете си ги биваше, но според мен си беше малко гъз път да види.

В Каляри ни препоръчаха един ресторант за рибни специалитетите, от който останахме изключително доволни. Обаче не мога да се сетя за името. Ще попитам дали някой от компанията го е записал,  защото определено си заслужаваше. 

С две думи (или с малко повечко) където и да отидете няма да съжалявате. Сардиния е уникална и още сме в чуденка Майорка или Сардиния заема челното място в класацията ни за най- яка лятна почивка 🙂

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Исках да ти кача малко снимки, но уви от тези модерни storage пространства не мога да открия къде са запаметени. Ето все пак от Чия

20180627_145129.jpg.1ca5d0025ef263bc0a7d7aafd78eb16f.jpg

20180627_145519.jpg.a0cae6fe183c54c86b766789112fb05a.jpg

 

И от Пунта Молентис

20180628_141304.jpg.6ea35c1aaede5f952e41eab5090f2f3a.jpg

20180628_141030.jpg.815eb11d36bff6394031c9de184a74c7.jpg

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ееех, на Сардиния, плажове да искаш! Кеф ти пясъчни, кеф ти мраморни, кеф ти кварцови, кеф ти скалисти и пр.

1800 км плажна ивица, една четвърт от плажовете на Италия са тук.

Били сме в началото на юни и не случихме много на време - духаше, но си ставаше за плаж.

На мен, лично, ми харесва повече онази част на острова, около Олбия. Но там е и по-скъпо, отколкото на юг, около Каляри.

А не много далече от Каляри , много харесахме тези два плажа:

 

1700181572_Screenshot(37).png.001140d6c06774a6038f6806f669bda3.png

 

Spaggia de Piscinas

 

image.png.e8332e2630af870335a5075f55462999.png

 

Spaggia de Scivu

 

image.png.334693edce882d12733b7c7bde8d3cbf.png

 

Ако се справяш с руския, ето ти обширна информация за повечето плажове на острова.

 

И да, островът хич не е малък.

 

Ето ти една къщичка на плажа - Villetta Turagri

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
4 hours ago, Алекс said:

Чадър с два шезлонга навсякъде беше по 35евро първа линия.

Има ли плаж, където е задължително да ползваш чадър или шезлонг или навсякъде има безплатни зони? Каква е причината на един плаж да има много хора, а други да са пусти? Има ли много плажове без тоалетни, заведения и т.н.? Как е положението с душовете?

За какви цени да се подготвиме? Едни познати почнаха да ме плашат с бира от 10 евро и т.н., но нямаше време да обяснят къде точно са били...

Връзка към мнение
преди 19 минути , Topfly каза:

Има ли плаж, където е задължително да ползваш чадър или шезлонг или навсякъде има безплатни зони? Каква е причината на един плаж да има много хора, а други да са пусти? Има ли много плажове без тоалетни, заведения и т.н.? Как е положението с душовете?

За какви цени да се подготвиме? Едни познати почнаха да ме плашат с бира от 10 евро и т.н., но нямаше време да обяснят къде точно са били...

Не е задължително. Навсякъде има свободни зони. На по- големите плажове преобладават свободните зони дори и има много малко чадъри. Ние ползвахме само първия ден и после взехме от хоста чадъри. На тези плажове, на които  ходихме имаше по един, два бара на плажа за напитки и нещо леко за хапване. По - скоро останах с впечатлението, че се стремят да запазят дивото. За тоалетни и душове не помня. С риск да те излъжа мисля че нямаше навсякъде.

И аз не зная защо някои плажове са пусти. Може би са по-ветровити или просто са по-отдалечени от урбанизираните райони. 

За цените- нямам спомени да сме плащали по 10 евро за бира. Ние наблягахме на Аперол шприц и не ни е направило впечатление да е съществено по- скъпо. Храната в Каляри също беше на нормални цени. Но предполагам като всяко туристическо място си има места и места 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 49 минути , Topfly каза:

Струва ли си да се направи еднодневна екскурзия до Корсика? Има ли проблем да отидем с кола под наем до Корсика?

Това са ти маршрутите на феритата Сардиния-Корсика.

234805697_Screenshot(38).png.6435681734f5d6716f347deec270459e.png

 

Ние ползвахме това, между Санта Тереза и Бонифачо. Там е на-краткият път между двата острова.  Но после, за да се стигне до Аячо си е доста път през планината, с много завои. Обаче, с изумителни гледки, със страхотно красиви,  закътани селца.

Може да се вземе фери от Сасари до Аячо, около три часа е в посока. Вие, като сте до Каляри, ще трябва да се придвижите до Сасари, после - 6 часа, общо пътуване с ферито, което, хич не е втино и ще имате примерно, два часа за Аячо.

Според мен, не си струва да търчите за един ден - и като цена, и като време.

Иначе, няма проблем да се отиде с рент-а-кар, ние бяхме така.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние ходихме до Корсика за 1 ден с ферибота от Санта Тереза (около 40е/човек). Бяхме без кола , разходихме се в Аячо - много красиво. Хапнахме френски сиренца с чудно вино и обратно. Цените там обаче бяха в пъти по високи от Сардиния.

Интересен плаж за мен беше при Кабрас - палжът е защитене територия с малки финни камъчета - като полускъпоценни . От водата блестят в различни цветове. 

Lenovo_A1000_IMG_20161024_105610.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Monika_Koko каза:

Ние ходихме до Корсика за 1 ден с ферибота от Санта Тереза (около 40е/човек). Бяхме без кола , разходихме се в Аячо - много красиво. Хапнахме френски сиренца с чудно вино и обратно. Цените там обаче бяха в пъти по високи от Сардиния.

Интересен плаж за мен беше при Кабрас - палжът е защитене територия с малки финни камъчета - като полускъпоценни . От водата блестят в различни цветове. 

Lenovo_A1000_IMG_20161024_105610.jpg

Как се разходихте в Аячо? То е на 3 часа път с кола през планината, след ферито. Може би, имаш предвид Бонифачо?

 

850138669_Screenshot(39).png.875205fbe4a7968adb4d2401046b2767.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
2 hours ago, AlexandraKo said:

Вие, като сте до Каляри, ще трябва да се придвижите до Сасари, после - 6 часа, общо пътуване с ферито, което, хич не е втино и ще имате примерно, два часа за Аячо.

Според мен, не си струва да търчите за един ден - и като цена, и като време.

Иначе, няма проблем да се отиде с рент-а-кар, ние бяхме така.

Идеята ми е за тази една седмица евентуално да спим на 2-3 места, но още не съм ги измислил тези места. Имаш ли някакви спомении колко струваше ферибота? Всички фериботи ли пренасят коли?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://www.trattoria.cagliari.it/?_locale=it

 

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187881-d788897-Reviews-Trattoria_Lillicu-Cagliari_Province_of_Cagliari_Sardinia.html

 

Ето това беше ресторанта. Навън има масички в улицата, но не са много. Трябва резервация понеже е доста оборотно. Храната е вкусна на нормални цени. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , Topfly каза:

Идеята ми е за тази една седмица евентуално да спим на 2-3 места, но още не съм ги измислил тези места. Имаш ли някакви спомении колко струшаше ферибота? Всички фериботи ли пренасят коли?

Като да беше около 200 евро, за четири души+колата, ама не съм съвсем сигурна.Този до Бонифачо.

Това може да се провери.

Относно храната - в големите супермаркети има щандове за топла храна.

Ние в Олбия си бяхме намерили един такъв, що риби и миди капе санти изплюскахмеее:)))

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

За двама възрастни две деца и една кола най-евтино ми дава 191 евро www.mobylines.com за ферибота до Корсика. Сега въпросът е един или два дни си струва да останем на Корсика.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 49 минути , AlexandraKo каза:

Как се разходихте в Аячо? То е на 3 часа път с кола през планината, след ферито. Може би, имаш предвид Бонифачо?

 

850138669_Screenshot(39).png.875205fbe4a7968adb4d2401046b2767.png

Разбира се, че Бонифачо... нещо съсвсем съм се отнесла. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Monika_Koko каза:

Разбира се, че Бонифачо... нещо съсвсем съм се отнесла. 

Така съм съгласна. И крепостта е интересна, и градчето е китно и хубаво.:))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме миналата година юли месец за 5 дни, но в северната част. Според мен, 1 седмица е малко време, за да се обиколи целия остров. Възможно е, но не знам дали си заслужава. Ние обиколихме през Олбия - Алгеро - Боса - Нуоро - Сан Теодоро и Ла Мадалена. Минахме и през известния каньон. Ноооо, определено вътрешната част на острова не си заслужаваше и беше загуба на време. Плажовете бяха страхотни. Градчетата също много приятни.

Не знам дали Корсика за 2 дни си заслужава или тя си е цяло друго пътуване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 5/28/2019 at 8:08 AM, AlexandraKo said:

Иначе, няма проблем да се отиде с рент-а-кар, ние бяхме така.

Сега си пиша с Europcar и ми казаха, че мога да отида с кола до Корсика, но на моя отговорност. Ако нещо се случело с колата в Корсика или на ферибота, аз ще нося пълната отговорност. Не знам какво означава това, но вероятно застраховката няма да важи във Франция...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата година юли бяхмв в Сардиня за седмица. Поводът беше сватбата на синът ми (съпругата му е от Сардиня). Бяхме отседнали в Carbonia родното място на снахата. Успяхме да пообиколим на юг и на север по западното крайбрежие на острова. По мое скромно мнение, плажове на всякъде, всички имат своя чар. Примерно Porto pino има уникален плаж с невероятни дюни, много красиви непокътнати и охранявани. На север стигнахме до Spiaggia di piscinas също много красив широк плаж с хубав жълт пясък и уникална изумрудено синя вода. Според мен си изберете една посока по източното или западното крайбрежие или защо не и около Каляри и се наслаждавайте на плажовете. Островът не е толкова малък и ще се утрепате от път, ако смятате да го обикаляте целия. Храната на всякъде е уникална.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, Topfly каза:

Сега си пиша с Europcar и ми казаха, че мога да отида с кола до Корсика, но на моя отговорност. Ако нещо се случело с колата в Корсика или на ферибота, аз ще нося пълната отговорност. Не знам какво означава това, но вероятно застраховката няма да важи във Франция...

Ние бяхме с  две коли, точно от тях, /случиха се две Фиат типо на по 8 км/ и нямаше проблем. Но какви , конкретно са били условията на застраховката, не мога да кажа. Ама, нали знаеш, че ние винаги купуваме пълна   застраховка от ренталната фирма. За Голд кар, имам спомен, че като ще пресичаме граница, винаги ни питат, доплащаме още някаква cross- border такса, за да важи застраховката. 

Питай ги и ти, има ли вариант, да доплатиш, за да отидеш спокойно и в Корсика.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.